Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Sztuki walki
Autor Wiadomość
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 12:14   

aniol napisał/a
a tu kolejny filmik z cyklu smieszna strona budo

To żadne Budo, to rodzimego chowu "karate" Tsunami...
aniol napisał/a
w sumie to nie wiem jakie byly zasady sedziowania, bo wg mnie wygral worek

Pewnie tak, ale z takim "fighterem" to niewielka sztuka :)
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 16:35   

cotototo Tsunami to ja wiem az za dobrze
z glownym guru sie o malo co na sali sadowej nie potykalem
a tu jeszcze jeden kretynski filmik z tych Mistrzostw Polski
czyli jak mozna przegrac nie tylko z przeciwnikiem, samym soba ale nawet z powietrzem
http://www.youtube.com/watch?v=NajEuoKQWrc
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 25 Marca 2013, 16:41   

po kilku filmikach z cyklu "debile w kimonach" cos naprawde smakowitego:
pokaz jiu-jitsu w Paryzu w 1912

http://www.youtube.com/watch?v=HAVyBQxo4yk
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 21 Lipca 2013, 09:48   

niekompetencja dziennikarska mnie wnerwia
ja rozumiem ze ponizszy artykulik byl pisany dla metroseksualnego gejowskiego Logo, ale kurna chata bez przesady
dla znajacych sie na rzeczy(dla nieznajacych sie tez) ostrzegam! - ilosc bzdur zawarta w tekscie powala i odmozdza

http://facet.onet.pl/sztu...ing-ninja/rhy7v
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 21 Lipca 2013, 10:39   

Oj tam, oj tam! :) Masz coś przeciwko polskim ninja? ;P:
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22 Lipca 2013, 07:05   

aniol napisał/a
niekompetencja dziennikarska mnie wnerwia
ja rozumiem ze ponizszy artykulik byl pisany dla metroseksualnego gejowskiego Logo, ale kurna chata bez przesady
dla znajacych sie na rzeczy(dla nieznajacych sie tez) ostrzegam! - ilosc bzdur zawarta w tekscie powala i odmozdza

http://facet.onet.pl/sztu...ing-ninja/rhy7v


Pięęęękne :mrgreen:
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 22 Lipca 2013, 07:58   

thinspoon ten glowny guru z artykulu, to sie swego czasu na vortalu produkowal, zapamietalem go glownie z wypowiedzi ze tylko on jest jedyna prawdziwa ninja, a te wszytskie inne ninje to sa falszywe :mrgreen:
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Lipca 2013, 09:24   

prawdziwi ludzie renesansu
;)
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22 Lipca 2013, 11:48   

aniol napisał/a
thinspoon ten glowny guru z artykulu, to sie swego czasu na vortalu produkowal, zapamietalem go glownie z wypowiedzi ze tylko on jest jedyna prawdziwa ninja, a te wszytskie inne ninje to sa falszywe :mrgreen:


Pamiętasz nicka? Może być na priv. Może coś się jeszcze w archiwum uchowało :)

Cytat
Remi robi przewrót i kończy go, od razu odwracając się przodem do stojącego obok przeciwnika. Zajmuje pozycję defensywną. Stoi nisko, przednia ręka wyprostowana i zwrócona w kierunku wroga, a druga ubezpiecza tchawicę. Dłonie otwarte. Klasyczny obrazek kina kung-fu. Po wejściu w kontakt w półdystansie paruje cios, potem wbija palce przedniej ręki w oczy przeciwnika, drugą blokując jego dłoń. Jednocześnie naciska kolanem udo rywala i obala go. Gdy wróg jest już na ziemi, unieruchamia go, naciskając kolanem na jego przedramię i atakuje oczy. Potem robi kolejny przewrót i ucieka w mrok.


Zwizualizowałem to sobie :lol:
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 11:28   

mroczna strona budo ciag dalszy
chociaz cholera moze powinienem napisac oswiecona strona budo?
o biciu innych z miloscia

http://krakow.naszemiasto...ia-duze-zdjecie

i jeszcze wywiadzik z glownym guru

http://www.youtube.com/watch?v=UHrOavGOaDs

skad sie takie wynalazki biora? wplyw czakramu wawelskiego?
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 11:55   

Całkiem możliwe, widziałem kiedyś jak taki jeden stał pod wiadomą ścianą i walił głową w mur. Możliwe, że się oświecał. Pozostali siedzieli po turecku i próbowali chyba lewitować, ewentualnie, sądząc po minach, robili co innego. Dobrze choć, że Wisła blisko i w razie czego jest gdzie szybką przepierkę zrobić.

Zawsze się zastanawiałem o co takim chodzi? Może to tylko coś w rodzaju nieszkodliwego jogingu, streczingu, albo innego ingu? Chociaż pewnie lepiej takim dać szpadel i kawałek ogródka.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 12:00   

Rafał napisał/a


Zawsze się zastanawiałem o co takim chodzi? Może to tylko coś w rodzaju nieszkodliwego jogingu, streczingu, albo innego ingu? Chociaż pewnie lepiej takim dać szpadel i kawałek ogródka.


Właśnie problem w tym, że to nie jest nieszkodliwe. Po pierwsze metodyka treningu jest zwyczajnie niebezpieczna dla zdrowia. Pady na kafelkach, bo tak jest "realniej"? :shock: Po drugie - u ćwiczących wytwarza się złudne poczucie bezpieczeństwa i przeświadczenie, że faktycznie są w stanie przed kimkolwiek się obronić. Weryfikacja tego złudzenia zwykle jest bardzo nieprzyjemna. Chociaż dentysta pewnie się cieszy.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 12:03   

thinspoon napisał/a

Właśnie problem w tym, że to nie jest nieszkodliwe. Po pierwsze metodyka treningu jest zwyczajnie niebezpieczna dla zdrowia. Pady na kafelkach, bo tak jest realniej? :shock: Po drugie - u ćwiczących wytwarza się złudne poczucie bezpieczeństwa i przeświadczenie, że faktycznie są w stanie przed kimkolwiek się obronić. Weryfikacja tego złudzenia zwykle jest bardzo nieprzyjemna. Chociaż dentysta pewnie się cieszy.


+100
utrafiles w sedno
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 13:07   

chrześcijańska szkoła walki...
od wieków charakteryzowała się przewagą w uzbrojeniu
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 14:22   

aniol napisał/a
thinspoon napisał/a

Właśnie problem w tym, że to nie jest nieszkodliwe. Po pierwsze metodyka treningu jest zwyczajnie niebezpieczna dla zdrowia. Pady na kafelkach, bo tak jest realniej? :shock: Po drugie - u ćwiczących wytwarza się złudne poczucie bezpieczeństwa i przeświadczenie, że faktycznie są w stanie przed kimkolwiek się obronić. Weryfikacja tego złudzenia zwykle jest bardzo nieprzyjemna. Chociaż dentysta pewnie się cieszy.


+100
utrafiles w sedno

Bo ja wiem? Wiekszość szkół nie przygotowuje do walki ulicznej. Dlaczego ta ma być lepsza?
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 15:32   

Wększość szkół czy klubów nie udaje, że przygotowuje do walki na ulicy. W szanującej się sekcji dostajesz jasny komunikat: "Hej, przyjdź do nas, nauczymy cię walczyć w ramach takich a takich zasad. Posparujesz, zobaczysz jak to jest zebrać parę gongów na twarz, możesz nawet wystartować w zawodach. Jasne, zwiększą się twoje szanse na wyjście cało z bójki 1 vs 1 bez sprzętu, ale serio, na ulicę lepiej kup sobie gaz".

Szkoły, takie jak ta z linku aniola próbują wmówić, że dzięki ich technikom poradzisz sobie z przeciwnikiem cięższym, silniejszym, uzbrojonym w nóż. Ba, nawet kilkoma przeciwnikami. Oczywiście na treningu nie zweryfikujesz tego w żaden sposób, bo nie ma sparingów, bo owe techniki są "bardzo niebezpieczne a nawet ŚMIERTELNIE grożne" :roll:
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 16:06   

thinspoon napisał/a
W szanującej się sekcji dostajesz jasny komunikat: Hej, przyjdź do nas, nauczymy cię walczyć w ramach takich a takich zasad. Posparujesz, zobaczysz jak to jest zebrać parę gongów na twarz, możesz nawet wystartować w zawodach. Jasne, zwiększą się twoje szanse na wyjście cało z bójki 1 vs 1 bez sprzętu, ale serio, na ulicę lepiej kup sobie gaz.

Święta prawda, tylko nie wiem czy procent tych "szanujących się" jest rzeczywiście większy niż "nieszanujących". A propos samoobrony przed nożem, to oglądałem niedawno wywiad z Badiukiem ( legenda rosyjskiego karate), który przyznał się, że w trakcie treningów technik przeciwko nożowi, nożownik trafia go 7 na 10 razy.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 23:16   

Navajero napisał/a

Święta prawda, tylko nie wiem czy procent tych szanujących się jest rzeczywiście większy niż nieszanujących.


No jasne. Dlatego nie idzie się na samoobronę, tylko szuka sekcji sportowej.

Cytat
A propos samoobrony przed nożem, to oglądałem niedawno wywiad z Badiukiem ( legenda rosyjskiego karate), który przyznał się, że w trakcie treningów technik przeciwko nożowi, nożownik trafia go 7 na 10 razy.


Nie wiem, czy dobrze rozumiem. Przed atakiem pojedynczą techniką wybronił się 3 razy na 10, czy podczas obrony przed serią uderzeń udało mu się trzech uniknąć?
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 20 Sierpnia 2013, 23:33   

To nie było sprecyzowane, ale odniosłem wrażenie, że chodzi o obronę przed pojedynczymi atakami, w czasie sparringu. Znaczy, kiedy poszczególne techniki nie były sygnalizowane i "nożownik" miał swobodę wyboru techniki, czasu i miejsca w które uderzy.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 09:46   

Navajero napisał/a
Bo ja wiem? Wiekszość szkół nie przygotowuje do walki ulicznej. Dlaczego ta ma być lepsza?


bo ja wiem? moze dlatego ze guru sam przyznaje ze ma az 5cio letnie doswiadczenie w tkd? i to jest baza stworzonego przez niego stylu
w wiekszosci sekcji (zarowno sztuk jak i sportow walki) z takim stazem* to mozna conajwyzej zostac asystentem, pomocnika, zastepcy trenera

jak dla mnie drugi Ryszard M. i nowe tsunami - zauwaz tam tez ideologia jest chorych proporcjach w stosunku do techniki






* a co za tym idzie - z odpowiednia wiedza, umiejetnosciami i doswiadczeniem
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 10:32   

aniol napisał/a
bo ja wiem? moze dlatego ze guru sam przyznaje ze ma az 5cio letnie doswiadczenie w tkd? i to jest baza stworzonego przez niego stylu
w wiekszosci sekcji (zarowno sztuk jak i sportow walki) z takim stazem* to mozna conajwyzej zostac asystentem, pomocnika, zastepcy trenera

Tu zgoda, parę lat to niewiele.
aniol napisał/a

jak dla mnie drugi Ryszard M. i nowe tsunami - zauwaz tam tez ideologia jest chorych proporcjach w stosunku do techniki

Nie, tsunami jest tylko jedno i niepowtarzalne ;P:

Ciekawy materiał nt. samoobrony przed nożem ( prowadzi S. Badiuk) z udziałem instruktorów rosyjskiej Federalnej Służby Ochrony ( coś w rodzaju naszego BOR - u);

http://www.youtube.com/watch?v=rl5TgrqRp80
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 11:17   

Navajero napisał/a
[

Ciekawy materiał nt. samoobrony przed nożem ( prowadzi S. Badiuk) z udziałem instruktorów rosyjskiej Federalnej Służby Ochrony ( coś w rodzaju naszego BOR - u);

http://www.youtube.com/watch?v=rl5TgrqRp80


Słabe. To co zwykle - obrona przez dźwignie w stójce. Powodzenia. Tak to się można bronić przed półprzytomnym sąsiadem, który podczas alkoholowej kłótni na melinie wyciągnął majcher. Przecież to szkolenie dotyczy facetów noszących w pracy broń. Czemu nie skupiają się na zwiększeniu dystansu, wyciagnięciu gnata i odstrzeleniu kolesia z nożem?
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 11:26   

Nie wiem na ile znasz rosyjski i łykasz komentarz dot. taktyki. IMO całkiem niezłe ( min. w aspekcie czego nie robić). A demonstrują co prawda instruktorzy FSO, ale dla "cywilów". Jak znasz jakieś lepsze kawałki to wklej, chętnie oglądnę.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 13:00   

Navajero napisał/a
Nie wiem na ile znasz rosyjski i łykasz komentarz dot. taktyki. IMO całkiem niezłe ( min. w aspekcie czego nie robić). A demonstrują co prawda instruktorzy FSO, ale dla cywilów. Jak znasz jakieś lepsze kawałki to wklej, chętnie oglądnę.


Nie mam tu głośników, więc mogłem ocenić wyłącznie to, co pokazywali i w jaki sposób ćwiczyli. Również na tych trenujacych w kominiarkach, na drugim planie. Standardowe akcje - pojedynczy atak nożem, atakujący zastyga jak posąg, obrońca robi co chce na przeciwniku, który nie oporuje.
Co do filmów, postaram się wieczorem kilka rzeczy wrzucić.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 13:22   

Większość akcji koncentrowała się na grożeniu nożem, nie na pojedynczych atakach ( być może bez komentarza mogło to tak wyglądać, bo np. pokazywano jak nie blokować uderzenia z góry). Były przykłady jak wygląda to w przypadku zainkasowania ciosu czy cięcia. Z rozsądnymi IMO komentarzami. Naprawdę radzę oglądać w wersji udźwiękowionej.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 14:15   

eee tam
tu macie obrone przed nozem - i nie, nie jest to stary filmik z Carey'em :wink:
i uwaga, pomimo ze juz od pierwszych sekund film rzuca o podloge, warto wytrwac do samego konca

https://www.youtube.com/w...d&v=-NNJvQGkBf0
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 14:59   

aniol, a nie chodziło Ci o skecz Monty Pythona?
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 15:32   

aniol napisał/a
warto wytrwac do samego konca

Istotnie, ukłon jest klimatyczny :mrgreen:
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 21 Sierpnia 2013, 17:54   

mesiash napisał/a
aniol, a nie chodziło Ci o skecz Monty Pythona?


a o Pythonach i obronie przed bananem zupelnie zapomnialem :oops: fakt byl taki skecz, nie chodzilo mi o Careya i obrone przed nozem - w sumie podobne klimaty absurdu
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23 Sierpnia 2013, 07:08   

Navajero napisał/a
Nie wiem na ile znasz rosyjski i łykasz komentarz dot. taktyki. IMO całkiem niezłe ( min. w aspekcie czego nie robić). A demonstrują co prawda instruktorzy FSO, ale dla cywilów. Jak znasz jakieś lepsze kawałki to wklej, chętnie oglądnę.


Zamiast filmików, artykuł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group