Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzegorz Drukarczyk
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Marca 2009, 19:31   Grzegorz Drukarczyk

Witamy Grzegorza na Forum! :D
Pozwalam sobie zacytować za "Fantastyką":
Cytat
Grzegorz Drukarczyk tak pisze o sobie: „Urodzony 8.05.1959. Wzrost 186 cm. Waga 75 kg. Włosy ciemne. Oczy ciemne. IQ 128. Podoba się dziewczynom. Nie lubi Macieja Parowskiego (wciąż jeszcze). (...) Urodził się już jako wyjątkowo złośliwe bydlę. Pielęgnował tę cechę, aż urosła do miana zalety. Teraz stara się ją sprzedać. Nie obiecuje poprawy. Lekarze są bezsilni”.
Za opowiadanie „Reguła przetrwania” Jury Konkursu Poznańskiego Oddziału PSMF „Orbita”, „Wydawnictwa Poznańskiego” i miesięcznika „Nurt” przyznało Grzegorzowi Drukarczykowi wyróżnienie.


Opowiadanie "Reguła przetrwania" było publikowane w numerze 27 SFFiH i wygrało głosowanie na najlepszy tekst numeru, a w numerze 41 możemy głosować na "Przejdź na priv..."

Zapraszam do dyskusji.

Edit: zmiana na życzenie :D
Ostatnio zmieniony przez Agi 28 Marca 2009, 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 27 Marca 2009, 20:19   

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

no to ja sobie popiszczę ;P:

i nadmienię, że się bardzo cieszę :D
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Marca 2009, 20:51   

Grzegorz, witaj! :D
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 27 Marca 2009, 20:58   

xan4, nie odbieraj mi roboty. Teraz piszczę ja: iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Pisz nam Ałtorze, oby dużo :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Marca 2009, 22:11   

a czy mogę zawyć? :mrgreen:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Marca 2009, 22:12   

A wyj :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Marca 2009, 22:15   

Agi: wyłem cichutko - dziecko się nie obudziło :D
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28 Marca 2009, 11:01   

Witam
Chciałbym przywitać Wszystkich uczestników forum przepraszając, że nie uczyniłem tego od razu.
Dziękuję, Agi, za umieszczenie mnie na forum Mistrzów i Małgorzat. Co do Autora, którym mnie tutułujesz to osobiście wolałbym zostawić ten tytuł tym, którzy na niego ciężko pracowali podczas gdy ja leniuchowałem pisarsko :D Gdybym mógł prosić o zwykłe: Grzegorz, Grzesiek, albo jakoś tam... To pewnie byłoby normalniej.
Strasznie dziękuję za okrzyki powitalne, mam cichą nadzieję, że są one bardziej in plus niż in minus... :)
Jeśli będą jakieś pytania do mnie chętnie odpowiem, ale jeśli ktoś postanowi sobie choćby tylko ze mną pogadać to też fajnie.
Gdybym nie odpowiadał od razu... Taki rodzaj pracy, że często jestem na wyjazdach, ale obiecuję odpowiedź nawet gdyby miała ona być spóźniona.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2009, 11:07   

Kiedy książka? I jak bardzo mam bić Wydawcę żeby szybciej? :D
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28 Marca 2009, 11:23   

Książka... :)
Najpierw idzie wznowienie "Zabijcie Odkupiciela" - na przełomie czerwca lipca (jest już okładka w zapowiedziach Fabryki Słów) Dzięki bogu, że jest to wznowienie bo przez wydanie Sedeńki odechciało mi się pisać... Nie dość, że potrafiły w tamtym wydaniu być całe rozdziały wydrukowane podwójnie (oczywiście w zamian brakowało innych), książka rozpadała się przy pierwszym otwarciu, to jeszcze Wydawnictwo Stalker uczyło się rynku na mojej powieści - tak że tylko w niektórych miastach udało się powieści trafić do księgarni. Ja za tę książkę zarobiłem jeno dobre słowo od szczęśliwców, którzy kupili ją i jeszcze w dodatku przez przypadek była dobrze złożona... :)
Co do tej dużej, nowej powieści, o którą pewnie pytasz "Bogowie są śmiertelni" Fabryka zapewnia, że powinna to być wczesna jesień tego roku. Mam nadzieję, że nikoko nie trzeba będzie pacyfikować za niedotrzymanie słowa :D
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2009, 11:33   

Co do terminu to ciężko powiedzieć (jak będzie problem to mów - mam 15 minut spacerkiem :) ), przy składzie nie powinni mieć problemów - tylko raz znalazłem błąd (Piekara) - zaproponowali wymianę, ale wole mieć białego kruka :D
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 28 Marca 2009, 15:27   

W takim razie jestem jednym z tych szczęśliwców.

Przy okazji pytanie, czy planowane są jakieś zmiany w stosunku do pierwszego wydania?
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 28 Marca 2009, 16:53   

G. Drukarczyk, :shock: witaj :) Grzesiu. Na życzenie :twisted:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28 Marca 2009, 17:16   

OK, Mawete, trzymam za słowo, bo ja do Lublina jednak trochę daleko mam...
Witam Lynx, miło mi bardzo :D
mBiko, gratuluję, w takim razie nie wydałeś wtedy pieniędzy nadaremno... Ale wielu nie miało takiego szczęścia, a ja gdzie się pojawiłem zbierałem cięgi za wydawcę :)
Co do wydania Zabijcie przez Fabrykę Słów to poza ogólną kosmetyką i lekkim retuszem zasadniczych zmian nie ma. Oczywiście jest kolosalna zmiana jeśli chodzi o samo wydanie :) Muszę z przyjemnością stwierdzić, że wydania Fabryki stają się same w sobie - nie odwołując się do zawartości - dziełkami sztuki. Natomiast jeśli chodzi o tę nową powieść... No to tam wszystko jest nowe :!: :D
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2009, 17:22   

mam prośbę, od niedawna jesteś - mawete - na M jestem za mały.
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28 Marca 2009, 17:26   

OK, przepraszam, rozumiem że nicki należy przytaczać bez jakichkolwiek zmian? Dostosuję się, na razie taki ze mnie LOL na forum
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Marca 2009, 20:04   

Grzegorz, nie miałam okazji przeczytać "Zabijcie Odkupiciela", nadrobię niedopatrzenie po wydaniu przez Fabrykę, ale po lekturze "Struktury" i "Przejdź na priv..." mogę z całym przekonaniem napisać, że masz kolejną fankę.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Marca 2009, 22:50   

Witaj, Grzegorzu. Rzeczywiście książeczka jakaś by się przydała, czekamy więc na złotą jesień! "Reguła przetrwania" to ważny swego czasu tekst. Kiedyś wywarł na mnie wielkie wrażenie, teraz - po ponownej lekturze w SFFiH przyznaję, że mniejsze. Nie jest to jednak wina opowiadania. To ja się zestarzałem wraz ze światem wokół.
"Priva" jeszcze nie czytałem, nowy numer SFFiH czeka na swoją kolej.

A przy okazji: zapraszam do udziału w szortowych konkursach dla Forumowiczów. Fajnie by było, gdyby udało Ci się skrobnąć coś niezobowiązującego (wszyscy traktujemy tworzenie szortów jako zabawę). Kliknij na mój podpis.
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 29 Marca 2009, 14:21   

Czekam na więcej! Naprawdę czekam ! Te opowiadania budzą taki apetyt... Ze chce się więcej :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
życie nie jest za karę
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Marca 2009, 15:34   

Agi napisał/a
Grzegorz, nie miałam okazji przeczytać Zabijcie Odkupiciela, nadrobię niedopatrzenie po wydaniu przez Fabrykę, ale po lekturze Struktury i Przejdź na priv... mogę z całym przekonaniem napisać, że masz kolejną fankę.


"Struktury"? A to nie piecha był tekst? Chyba, że są dwa o takim samym tytule, to wtedy przepraszam za pardon. :wink:

Fajnie, że Grzegorz znowu pisze, że jest na forum i można z Nim pogadać.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29 Marca 2009, 15:38   

jewgienij, oczywiście, że Piecha! :oops:
Miałam na myśli Regułę przetrwania
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 4 Kwietnia 2009, 22:56   

Chłopie, daj jakieś namiary na tę powieść, bo kurcze słyszę o niej dookoła, a nikt nie potrafi dać konkretnej odpowiedzi!
_________________
życie nie jest za karę
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Kwietnia 2009, 08:34   

A to nie było w którymś poprzednim numerze SFFiH?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Landed 
Gollum

Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Kwietnia 2009, 14:57   

Mam takie pytanie do autora... Czy piosenka zamieszczona w jego tekście "Przejdź na priv..." jest prawdziwa czy została napisana przez autora? Jeśli prawdziwa to czy można prosić o podanie tytułu?
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Kwietnia 2009, 15:18   

Landed, witaj na Forum. Zapraszam do Biją
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 18:58   

Landed napisał/a
Mam takie pytanie do autora... Czy piosenka zamieszczona w jego tekście Przejdź na priv... jest prawdziwa czy została napisana przez autora? Jeśli prawdziwa to czy można prosić o podanie tytułu?


Przpraszam, trochę mnie nie było.. Z piosenką w tekście jest tak: kapela pod tą nazwą istnieje, mają kawałek" some day", ale treść utworu napisałem sam, żeby pasowało mi do opowiadania. Sama kapela zaje.....ta, mogę polecić z całą odpowiedzialnością. Teoretycznie mogłem wymyślić wszystko, ale po pierwsze lubię tę kapelę, a po drugi lubię też prowadzić ze sobą takie tam gierki. Stąd kapela autentyk, utwór autentyk, a sam tekst mojego auturstwa.

Hrabek pytał mnie jaki V16 opisywałem wcześniej w opowiadaniu - zanim nie zastąpił go GT-R generując zrestą przez to błąd w dalszym tekście. To Cizeta Moroder V16T, a dokładniej nawet to 10 - ostatni egzemplarz - sprzedany tajemniczemu nabywcy, który zastrzegł sobie anonimowość.

Mad może i kiedyś napiszę skróciaka na forum, choć przyznam, że pisanie kartek pocztowych i krótkich form literackich to nie są moje ulubione klimaty.

Agi, miło mi, że moje opowiadania podeszły Ci na tyle, by sięgnąć po książki, które ma w planie wydawniczym Fabryka Słów. Nie powinnaś być zawiedziona. "Zabijcie Odkupiciela" zbrało sporo doskonałych recenzji, ale tak naprawdę to jeśli klimat "Reguły przetrwania" i "przejdź na priv..." podobał Ci się to powieść "Bogowie są śmiertelni" (wg FS wychodzi jesienią) dopiero ma kopa... O rząd wielkości większego niż te opowiadania. Mam nadzieję, że ta odpowiedź sausfakcjonuje też Doriana.
 
 
Jaden Kast 
Indiana Jones


Posty: 400
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14 Kwietnia 2009, 21:18   

Jak już się zaczęło to pociągnę trochę wątek ww. utworu: ta literówka w nazwie kapeli w opowiadaniu to zamierzony krok (ew. prawa autorskie i takie tam) czy po prostu najzwyklejszy w świecie błąd?

Natomiast samo opowiadanie jest naprawdę bardzo dobre. Akcja niesamowicie realna, bez kompromisów na rzecz hollywoodzkiego happy endu. Na początku opowiadania czytelnik jest rzucony w sam środek wydarzeń, zdezorientowany (co strasznie 'zaostrza apetyt'), potem powoli jest krok po kroku wtajemniczany w całą sprawę. W dodatku bardzo cieszą odwołania do obecnej sytuacji ogólnoświatowej :wink: , no i użycie wspomnianego już utworu 'Someday' (zacząłem się mimowolnie uśmiechać, kiedy rozpoznałem, jaki utwór sparafrazowałeś :mrgreen: ).

Generalnie rzecz biorąc - świetna robota i jeśli książka ma mieć nawet większego kopa od tego opowiadania to już nie mogę się doczekać.
_________________

Dei Kobol una apita uthoukarana
Ukthea mavatha gaman kerimuta
Obe satharane mua osavathamanabanta
Api obata yagnya karama
 
 
 
G. Drukarczyk 
Jaskier

Posty: 90
Skąd: Koszalin
Wysłany: 16 Kwietnia 2009, 10:03   

Jaden Kast napisał/a
Jak już się zaczęło to pociągnę trochę wątek ww. utworu: ta literówka w nazwie kapeli w opowiadaniu to zamierzony krok (ew. prawa autorskie i takie tam) czy po prostu najzwyklejszy w świecie błąd?

Generalnie rzecz biorąc - świetna robota i jeśli książka ma mieć nawet większego kopa od tego opowiadania to już nie mogę się doczekać.


To samo pytanie miałem podczas redakcyjnej korekty tekstu. To zamierzony błąd w myśl powiedzenia: "strzyżonego ktoś tam strzyże" :D Tak na wszelki wielki - bo napisałem im nowy utwór - wolałem odskoczyć lekko od dokładnej nazwy zespołu.

"Bogowie są śmiertelni" ma mieć nie tyle większego kopa co kosmicznie większego kopa :) Taka jest przynajmniej opinia ludzi, którzy ją czytali w maszynopisie i samego Wydawnictwa.
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 18 Kwietnia 2009, 09:30   

G. Drukarczyk napisał/a

Bogowie są śmiertelni ma mieć nie tyle większego kopa co kosmicznie większego kopa :) Taka jest przynajmniej opinia ludzi, którzy ją czytali w maszynopisie i samego Wydawnictwa.


No to już się cieszę! Chociaż nie lubię czekać, ale tyle już się nasłuchałem o tej powieści dziwnych legend, że chyba muszę być cierpliwy :twisted: Pewnie "Zabijcie Odkupiciela" też kupię kolekcjonersko :D bo pierwsze wydanie mam i jest już tyle razy wyczytane, że się kartki kupy nie trzymają :D Aha, Grzegorz, wyrazy uznania od mojej dziewczyny - Zabijcie Odkupiciela to jej kultowa książka :bravo
Tak na marginesie, a na jakieś Twoje opowiadanie w którymś z czasopism mamy szansę w najbliższym czasie?
_________________
życie nie jest za karę
 
 
Dorian 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Słupsk
Wysłany: 20 Kwietnia 2009, 21:36   

Jeszcze jedno pytanie. Znajomy z radia w Londynie mi sprzedał taką informację... Czy to prawda, że Zabijcie Odkupiciela ma być ekranizowane?...
Chciałbym, a moja dziewczyna... Lepiej nie mówić :D
Czytałem, że jeździsz, ale zaczekam na odpowiedź :lol: :lol: :lol:
_________________
życie nie jest za karę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group