Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Full Thrust - reaktywacja bitewniaka military sf
Autor Wiadomość
gawron 
Gollum

Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Listopada 2008, 21:40   Full Thrust - reaktywacja bitewniaka military sf

Cześć,

Mam przyjemność poinformować, iż powstał nowy portal poświęcony systemowi bitewnemu Full Thrust oraz ogólnie fantastyce bitewnej (military science fiction). Znajdziecie go pod adresem http://mil-sf.pl .

Zapytacie co to takiego Full Thrust zapewne.. Otóż jest to wg mnie najlepszy taktyczny system bitewny w klimacie science fiction. Parę lat temu ukazał się w Polsce jednak chyba z uwagi na mniejsze zainteresowanie grami SF na rzecz fantasy zafascynował jedynie niewielu graczy. Wielka szkoda, ponieważ system łączy w sobie dwie cechy które osobiście uwielbiam - szybkość rozgrywki i jej niebanalność. Na świecie sprzedano parę tysięcy egzemplarzy zasad i wciąż utrzymuje popularność pomimo upływu lat. Co ciekawe obecnie zasady są darmowe oraz wciąż pozostają równie ciekawe jak kiedyś.

Dlatego też, z grupą wiernych polskich fanów systemu postanowiliśmy go reaktywować i zorganizować się na nowo na portalu http://mil-sf.pl . Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia nas, obejrzenia galerii naszych okrętów, zobaczenia silmiku z przykładowej rozgrywki, poczytania artykułów i forum. Dopiero zaczynamy więc nie ma tego wiele ale wystarczy by móc zainteresować się Full Thrustem. W razie pytań chętnie służymy.



Takimi okrętami gra się w Full Thrusta:



 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39272
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Listopada 2008, 23:13   

gawron, no i świetnie, ale może na początek pofatygował byś się do wątków powitalnych? :|
 
 
gawron 
Gollum

Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Listopada 2008, 10:21   

Agi napisał/a
gawron, no i świetnie, ale może na początek pofatygował byś się do wątków powitalnych? :|


Ops przepraszam.. :oops:
Widzę, że przywiązujecie tu do powitań dużą wagę. A lubię styl angielski - jak najmniej ceregieli, ciche wejścia i wyjścia ..No ale faktycznie wypadało się przynajmniej przedstawić :roll:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Listopada 2008, 11:57   

ciche wejście na Full Thrust? chłopie, osmaliłeś sciany w przedpokoju i zbiłeś wazę z ponczem!
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 3 Listopada 2008, 12:25   

Gawron zapomniał dodać, że Full Thrust to tak naprawdę nie jest jeden system. Grę z łatwością można skonwertować na potrzeby Honor Harrington czy Gwiezdnych Wojen. Ogólnie też uważam, że to najlepszy system bitewny jaki został wydany na planecie Ziemia, prawdopodobnie nawet lepszy od Warhammera Battle choć ciężko jedno z drugim porównać bo to inna bajka.
PS. Ładnie pomalowałeś Angoli.
_________________
Through the gates of hell
As we make our way to heaven
Through the nazi lines
Primo victoria
 
 
gawron 
Gollum

Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Listopada 2008, 13:19   

Manowar napisał/a
Gawron zapomniał dodać, że Full Thrust to tak naprawdę nie jest jeden system. Grę z łatwością można skonwertować na potrzeby Honor Harrington czy Gwiezdnych Wojen. Ogólnie też uważam, że to najlepszy system bitewny jaki został wydany na planecie Ziemia, prawdopodobnie nawet lepszy od Warhammera Battle choć ciężko jedno z drugim porównać bo to inna bajka.
PS. Ładnie pomalowałeś Angoli.


Manowar, masz świętą rację. System jest przystosowalny do różnych "realiów" SF. W tym Honor Harrinton (jestem fanem tego cyklu tak na marginesie). Gdzieś czytałem Twoje posty o Full Thrust ale chyba nie na tym forum (zapamiętałem Cię po nicku bo też jestem fanem Manowar'a). W każdym razie FT jest świetny i wierzę, że wspólnymi siłami podniesiemy go jak Feniksa z popiołów.

Hail to the Full Thrus! :bravo

PS. Chciałbym tak malować modele ...niestety to nie moja robota. Wrzuciłem w celach wizualizacji aby ludzie zajarzyli co można oglądać na stole ... A tak przy okazji na portalu w galerii mamy śliczne pomalowane modele które nie odbiegają od tych co wkleiłem tutaj na forum.
Ostatnio zmieniony przez gawron 3 Listopada 2008, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 3 Listopada 2008, 13:40   

narobiliście mi apetytu na Full Thrust, ale gry raczej nie kupię, bo i tak nie miałbym z kim grać :( Wyszłoby tak jak przy Warzone, gdy się okazało, że jestem jedynym graczem z Suwałk i okolic :(
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
gawron 
Gollum

Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Listopada 2008, 14:43   

ilcattivo13 napisał/a
narobiliście mi apetytu na Full Thrust, ale gry raczej nie kupię, bo i tak nie miałbym z kim grać :( Wyszłoby tak jak przy Warzone, gdy się okazało, że jestem jedynym graczem z Suwałk i okolic :(


Najśmieszniejsze jest to, że same zasady są całkowicie darmowe. Prawdopodobnie zbliżająca się edycja FT (3.0) też pozostanie darmowa. Jedyny koszt jaki trzeba ponieść to modele okrętów (ale niekoniecznie). Można grać żetonami albo za pomocą programu FTJava.

A jeśli już ktoś skusi się na kupno modeli to cena wcale nie jest wygórowana. Otóż mega pak 26 jednostek danej floty to 50 funtów (200zł). Za 30 funtów można mieć 16 okrętów a to już średnio-duża bitwa (120zł). Pojedyńcze okręty to koszt od 1 do 5 funtów w przypadku największych jednostek). Tak więc ceny nie są z księżyca :)
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 3 Listopada 2008, 15:33   

FTJava ściągnąłem, zobaczę jak to wygląda. Ale że nie mam dobrych doświadczeń z graniem przez maila, to raczej nic z tego nie wyjdzie.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 3 Listopada 2008, 16:39   

Hmm, FTJava wygląda fajnie. Co prawda o systemie nigdy nie słyszałem, ale że jestem ostatnio w klimacie, to jeśli będzie ktoś chętny, to mógłbym pbem'a spróbować...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 4 Listopada 2008, 01:09   

Jak dla mnie gra w Full Thrusta przez komputer to profanacja :) Choć sam grałem kiedyś w Gwiezdnego Kupca w ten sposób i grało sie zupełnie ok. Niestety gra w bitewniaka przez sieć to już nie to samo co dotykanie modeli, przesuwanie ich, rzuty kością, nanoszenie uszkodzeń, wypuszcanie myśliwców czy rakiet, żaden program tego nie zastąpi. Poza tym malowanie figurek to najpiękniejsza rzecz pod słońcem... do pewnego czasu, kiedy pomalowało sie ich już tuzin setek... Figurek FT nie ma do nabycia nigdzie w Polsce, ale to nie problem aby wybudować sobie samemu z kartonu (jeśli się już kiedyś modelowało), lub też użyć jakiś substytutów, flot z Gothica, jakiś zabawek, nawet pocketów do Star Warsa. Byle tylko zrobić sobie samemu odpowiednie podstawki, na których będą stać. Swoją drogą kiedyś na sieci widziałem fajny zestawik floty republiki Haven i Królestwa Manticore. Były w walizeczkach od niszczyciela poczynając na drednaughcie kończąc. Co prawda wyglądały jak wibratory, ale czego oczekiwać od Honor Harrington ;) Jeśli dobrze poszperać to można znaleźć floty tego świata, a także Star Wars przystosowane do gry w Full Thrusta. Oczywiście swoistym pięknem jest komponowanie samemu okrętów. Tylko należy uważać by nie przesadzić i nie wybudować samych dreadnaughtów i lotniskowców bo czasem można się zapomnieć pragnąc mieć wszystko, pola siłowe, grube pancerze, rakiety, ciężkie działa z wylotami na wszystkie strony, a najlepiej jeszcze kilka modułów kierowania ogniem, czy ECMy, a może jeszcze docki dla myśliwców? Jak ktoś jest fanem Star Wars, Star Treka, Honor Harrington to tylko... trzeba mieć czas i mieć z kim grać.
_________________
Through the gates of hell
As we make our way to heaven
Through the nazi lines
Primo victoria
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Listopada 2008, 11:29   

Z tego co widzę to odrobina wyobraźni, karton nożyczki, farbka i można sobie samemu zrobić taką flotę jaką się chce. Full custom. Jak dal mnie bomba. Można nawet sobie zrobić starcie w klimacie Wing Commandera albo Freespace.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
gawron 
Gollum

Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Listopada 2008, 14:00   

Duke napisał/a
Z tego co widzę to odrobina wyobraźni, karton nożyczki, farbka i można sobie samemu zrobić taką flotę jaką się chce. Full custom. Jak dal mnie bomba. Można nawet sobie zrobić starcie w klimacie Wing Commandera albo Freespace.


Dokładnie, nie ma ograniczeń. Ja np. w najbliższej przyszłości będę kombinował z modeliną. Wiem, że na 100% ten materiał pasuje do flot obcych gdzie kręty przypominają skorupiaki czy też ośmiornice. Nie wiem co z tego wyjdzie w przypadku flot ludzi ale jestem dobrej myśli.
_________________
http://mil-sf.pl
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Listopada 2008, 15:38   

http://paperinside.com/pericles/wing-commander/
Z racji mniejszej skali nie trzeba będzie bawić się w detale. Co do modeliny, to pamiętam iż onegdaj bawiłem się w tworzenie figurek. Po odpowiednim uformowaniu, wygładzeniu i polakierowaniu można było uzyskać gładką fakturę. Mimo wszystko jestem za papierem. Na bazie pudełek od zapałek można uzyskać równe bryły. Kurde zaczynam się wciągać. Musze sobie o tym poczytać w domu. :lol:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37540
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 12 Listopada 2008, 16:44   

Duke, a jak na to znajdziesz czas?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Manowar 
Jaskier


Posty: 62
Skąd: Imperial City
Wysłany: 12 Listopada 2008, 18:55   

A jaki problem? Wystarczy zrezygnować z oglądania filmu bądź z gier komputerowych.
_________________
Through the gates of hell
As we make our way to heaven
Through the nazi lines
Primo victoria
 
 
gawron 
Gollum

Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Listopada 2008, 21:04   

Duke napisał/a
http://paperinside.com/pericles/wing-commander/
Z racji mniejszej skali nie trzeba będzie bawić się w detale. Co do modeliny, to pamiętam iż onegdaj bawiłem się w tworzenie figurek. Po odpowiednim uformowaniu, wygładzeniu i polakierowaniu można było uzyskać gładką fakturę. Mimo wszystko jestem za papierem. Na bazie pudełek od zapałek można uzyskać równe bryły. Kurde zaczynam się wciągać. Musze sobie o tym poczytać w domu. :lol:


Papier ma pewną wadę jako materiał do bitewniaków. Chodzi o wytrzymałość. Modeli się dotyka a one się brudzą, wycierają. Lufcik otworzysz i latają po pokoju :? Ale jakiś urok to ma. Kiedyś skleiłem z papieru model rakiety V1 i całkiem mi się podobał.
_________________
http://mil-sf.pl
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Listopada 2008, 08:12   

Fidel-F2, nie znajduje i tu jest problem. BF 109 oraz Zero czekają na sklejenie. Jakoś kurde muszę się za siebie wziąść i to może być doskonałym pretekstem.

Co do modeli kartonowych to nie są one aż tak delikatne jakby się wydawało. Mozna je dociązyć, wzmocnić. Mniejsza skala to mniej detali, a co za tym idzie mniej delikatnych elementów. No i ta swoboda. Przy odrobnine samo zaparcia nic nas nie ogranicza. Jak ktoś sklejał modele kartonowe to wie jakie cuda można zrobić z papieru. Pod warunkiem że ma się czas... Całe mnóstwo czasu. Dodatkowo mnie to uspokaja i wycisza. Nie ma jak zrobienie silnika gwiazdowego składającego się z całej masy naciupkich krążków :wink:

http://aliens.humlak.cz/a...e_modely_gb.htm
Tu znajdziecie więcej modeli i to nie tylko z Aliensów ale także z innych filmów. W weekend zamierzam usiąść i trochę pokombinować. Jak mi się uda to wrzucę jakieś foty, jaknie to nie. BTW czy ktoś z Poznania gra? Jak już sobie skompletuje flotę z przyjemnością bym zagrał z kimś kto by mnie w miarę bezboleśnie wprowadził w grę ;-)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Listopada 2008, 17:16   

Na razie wykonałem prototypową eskadrę X wingów. Obecnie pracuję nad czymś większym... Jak skończę to poproszę o instrukcję jak wrzucać obrazki
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
psborsuk 
Gollum

Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Wrzeœśnia 2011, 00:33   

...
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 16 Wrzeœśnia 2011, 01:00   

psborsuk, zachęcam do ponownej lektury Regulaminu Forum, tym razem ze zrozumieniem. Oraz przywitania się w odpowiednim do tego wątku zanim zaczniesz działalność w innych wątkach.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 16 Wrzeœśnia 2011, 01:01   

psborsuk - w Full Thrust można cheatować? Bo tak można potraktować Twój stosunek do regulaminu tego Forum :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group