Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Stanisław Truchan
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Października 2008, 01:55   Stanisław Truchan

Stanisław Truchan - urodzony w Ciężkowicach koło Tarnowa, wychował się w domu z widokiem na dworek Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Absolwent UJ, romanista (praca magisterska o twórczości XIX-wiecznego fantasty francuskiego Villiersa de L'Isle-Adama). Począwszy od maja 2003 r. publikował opowiadania w Science Fiction, Magazynie Fanfastycznym, Fahrenheicie, Creatio Fantastica (CF nr 2 - Oni wciąż mają za złe) i Esensji. Znany z notorycznej nieobecności na wszelkich imprezach fandomowych.

Notka za: Creatio Fantastica

W naszym ulubionym piśmie Autor opublikował dwa teksty - w numerze 31 "Co wy wiecie o jednorożcach" i w numerze 34 "Pentagram przymierza".

Brak wątku autorskiego jest zatem rażącym niedopatrzeniem.
Nie wiem czy Autor zagląda na Forum, mam nadzieję, że i owszem.
Zapraszam!
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 18 Października 2008, 07:31   

Agi, a mnie się zdaje, że opublikował więcej - choćby "Heniek Garncarz i perpetuum mobile", a i wcześniej w "Science-fiction" jeszcze były jego teksty.

To tak gwoli uściślenia. :)
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 18 Października 2008, 08:13   

studiowałem z kimś z Ciężkowic...
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 18 Października 2008, 09:19   

Tequilla napisał/a
mnie się zdaje, że opublikował więcej - choćby Heniek Garncarz i perpetuum mobile, a i wcześniej w Science-fiction jeszcze były jego teksty.

Wyszukiwarka bibliograficzna GAndrela na stronie pisma podaje ponadto następujące wyniki:
Gen eskapokinezy SF#26
Buszujący w pszenicy SF#49

:)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 18 Października 2008, 10:01   

Stacho się kręci na forum CF. Zaraz go poinformuję, może da się namówić, by tu zajrzeć.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Października 2008, 11:23   

Tequilla, nie przeczę. W nocy to pisałam, nie zauważyłam.
Ałtor, jak już się, mam nadzieję, pojawi, dokumentnie nam wszystko opowie :D
 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Października 2008, 16:53   

Stacho napisał jeszcze "Łzy Heliosa", "Tannenbaum unter den Linden", "Ciuciubabkę", "Semantykę proroctwa" i "Solstycjum" :>
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Października 2008, 17:11   

A w jednej Esensji byliśmy kiedyś obok siebie, chyba właśnie przy okazji "Semantyki proroctwa".
Był to bez dwóch zdań jeden z najmocniejszych numerów w historii. ;P:
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 18 Października 2008, 17:17   

Toż to materiał na zbiorek jest,normalnie...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Października 2008, 18:20   

wydał kiedyś u Rodana książeczkę, bogajże zbiorek opowiadań.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 18 Października 2008, 18:24   

no,proszę... :D
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 13:12   

Gdzie "Stacho", jak go powyżej określiliście? Jak nie jest na forum, to sio z tematem do właściwego działu...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:03   

Żadne "sio" :twisted:
Wątek powstał legalnie i teraz nikt nie ma prawa go likwidować. Nawet autor. Jak coś jeszcze opublikuje, to tu się będzie komentować. Nie wnikam, czemu się tu nie udziela, ale to nie moja sprawa i nie Twoja, Goracie.. Ja sobie teraz przeglądam stare numery, jak trafię np. na opowiadanie autora, to chcę mieć miejsce, gdzie będę mógł skomentować.
Coś Ci się nudzi chyba.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:06   

gorat go nie chce likwidować, tylko przenosić do działu z literaturą, jak sądzę. Znaczy tam gdzie są wątki autorskie twórców nie będących forumowiczami :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:07   

jewgienij, goratowi chodziło o to, iż w dziale "MiM" zamieszcza się wątki autorów obecnych na forum, natomiast tematy twórców, którzy nie są jednocześnie forumowiczami mają swoje miejsce w "Pikniku".

edit: no patrz zua dziewucha mnie uprzedziła :mrgreen:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:15   

Dla mnie w tytule wątku stoi, że mają być publikujący w naszym magazynie autorzy, nie widziałem nic o konieczności bycia forumowiczem, ale może prześlepiłem.
Ja zresztą nie wiem, czy autor się zalogował i pod jakim nickiem. Może spamuje incognito?
Dla mnie to niepotrzebna nadgorliwość.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:18   

Ale tak tak ustanowiono.
Tutaj ludzie mają szansę na odpowiedź Autora, bo pojawia się na forum.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:26   

Przecież może się jeszcze pojawić. Przy okazji jakiegoś nowego tekstu np.
Przez długi czas u Andrzeja Pilipiuka nie można było liczyć na odpowiedź autora, co sam zapowiedział, chcąc nawet likwidacji wątku.
Może autor odpowiada ludziom na privie, a może tylko sobie podczytuje. Skoro autor jednego szorta może mieć swój wątek, gdzie się kończy na trzech wpisach, to twórca kilku opowiadań tym bardziej.
Moim zdaniem, skoro już się wątek założyło, to teraz nie ma co cudować.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:30   

jewgienij, wątki można przesuwać między działami do woli. Tu chodzi jedynie o porządek.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:46   

To wątek Elam, też wymieciemy do pikniku dla porządku? Zanim się nie pojawi z powrotem. Potem można przywrócić, skoro tak do woli można przesuwać?
Świąteczne porządki niektórym za bardzo chyba w głowie. :twisted:
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 16:51   

Ale elam ma konto na forum i czasem zagląda :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 17:52   

Co siedem miesięcy? ;P: To nasz autor ma jeszcze czas, bo wątek świeży.
Nie wiem też, czy Stanisław Truchan ma konto, czy nie.
Jak się nikt, z autorem włącznie, nie będzie udzielał, to spadnie gdzieś na trzecią stronę i tyle. Po co przenosić do pikniku? Tam nabierze rumieńców?
Temat założony, nie ma co kombinować.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 17:54   

Zgadzam się z jewgienijem, ja nie zamierzam przy tym dłubać
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 17:57   

To może niech autora ktoś szturchnie? savikol?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 20:43   

Już go informowałem i okazało się, że wiedział o tym wątku, bo zagląda na forum. Na razie nie zamierza się rejestrować. Powodów nie będę wymieniał, bo napisał mi je w prywatnej korespondencji i nie dostałem upoważnienia do ich cytowania. W każdym razie Stacho czyta ten wątek. Jeśli ktoś ma ochotę zamieścić tu opinię o jego tekstach, autor z pewnością je przeczyta. Może jeśli jakaś uwaga go dostatecznie mocno poruszy, to jednak się zarejestruje?

Proponowałbym zostawić wątek w tym dziale forum. Przecież jest tu masa wątków autorskich, na których nikt się nie odzywa. Dlaczego przenosić akurat ten? Zresztą, niech decydują Admini. Porządek musi być!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 21:57   

Jak autor jest zarejestrowany, nawet jak nie zagląda, jest dostępny jego mail (choć niekoniecznie widoczny bezpośrednio dla każdego) - a zatem jakaś możliwość kontaktu istnieje.
Dlatego może jednak przeniosę?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 22:00   

gorat, zostaw proszę, czemu się akurat przy tym wątku uparłeś.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Grudnia 2008, 23:40   

gorat napisał/a
Dlatego może jednak przeniosę?


No to spróbuj :evil:
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Grudnia 2008, 08:08   

Stacho upoważnił mnie do napisania kilku słów w jego imieniu. Może zamiast tego oddam głos samemu autorowi:

Cytat
Od kilkunastu miesięcy (tzn. od napisania Pentagramu Przymierza) fantastyki nie piszę i wrócę do niej może za dwa lata, może za pięć. Trudno przewidzieć. Czytam też znacznie mniej fantastyki niż do niedawna, a na niektóre przejawy życia fandomowego reaguję alergicznie. Chyba zmęczenia materiału. Trudno inaczej wyjaśnić, że w następnym opowiadaniu, wtedy rozpoczętym, nie dobrnąłem jeszcze do pierwszej strony, a równocześnie napisałem dwie niefantastyczne powieści, z których (o ile nie dojdzie do jakiejś katastrofy) powinna się ukazać na przełomie 2009 i 2010, a w drugiej właśnie pracowicie wyłapuję literówki. Po prostu dała o sobie znać potrzeba płodozmianu. Jednym słowem, w moim wątku chwilowo brak tematu. Zobaczymy, co będzie w przyszłości, ale to kwestia lat.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Grudnia 2008, 11:37   

no to do pikniku jak złoto
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group