Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 32 - głosujemy do 5 sierpnia!

Tylko jeden głos - Literatura czy Nałóg ?
Żerowisko na Żwirowisku - Najbardziej Ludzki Nałóg? - Żelikowski/Żwikiewicz
13%
 13%  [ 3 ]
Kreskówki dla Dorosłych - Bóg, honor, ojczyzna i literatura - Feliks W. Kres
86%
 86%  [ 20 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2 Lipca 2008, 08:21   Najlepsza publicystyka numeru 32 - głosujemy do 5 sierpnia!

W tym miesiącu tylko dwa teksty ale trzech autorów.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 2 Lipca 2008, 10:45   

Przy takim wyborze - oczywiście, że Kres! Ciekawie podjął temat literatury w szkole. Jako uczeń będący na profilu z rozszerzonym polskim - muszę się zgodzić. Jesteśmy katowani literackimi 'trupami', z których, bez analizy, niewiele wyniesiemy. Rozumiem, klasykę znać wypada, no ale - dlaczego trzeba ją poznawać na siłę?
No i sprawa podstawowa od felietonu Maszyny czy ludzie? nie było tak skrzącego się humorem felietonu, obfitującego we właściwe Kresowi sformuowania.
PUNKT

A Z&Ż - no cóż, recenzja jak recenzja. Słodzili, parę razy zaplątali się w tym, co pisali. Sympatycznie, acz bez rewelacji.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Lipca 2008, 15:34   

Kres, zdecydowanie. Pogląd skrajny, ale pytanie dobre. Czasy się zmieniły, ludzie się zmienili, jak się ich nie zachęci do czytania, jak nie polubią, to po prostu czytać nie będą, i tomy wieszczów, miszczów i literackich herosów pomału zżerać będą książkowe mole gdzieś po bibliotekach. O ile biblioteki jeszcze zostaną, bo księgarnie chyba nie.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Lipca 2008, 12:02   

Punkt dla Kresa, dowcipnie i sensownie.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Lipca 2008, 12:52   

Ż&Ż, bo ich odczucia generalnie zgadzały się z moimi w sprawie omawianej książki.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lipca 2008, 18:23   

Punkt dla Kresa :)
_________________
Felicytka
 
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 11 Lipca 2008, 15:14   

Ja toże na Kresa.
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Lipca 2008, 20:23   

Nie będę oryginalny - Kres
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Lipca 2008, 13:25   

Kres
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lipca 2008, 13:33   

Kres, nie tylko ze względu na brak konkurencji ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Lipca 2008, 15:04   

korci mnie zagłosować bez czytania
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Lipca 2008, 21:44   

Z reguły nie czytam wypocin Kresa, bo po prostu mnie nudzą, ale tym razem przeczytałem z zainteresowaniem i, co tu dużo mówić, gość ma sporo racji. Ciekawy artykuł.
 
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 15 Lipca 2008, 12:39   

"żerowisko" to w sumie recenzja, więc w porównaniu z felietonem Kresa ma raczej trudno. Czytałem wprawdzie z zainteresowaniem, ale punkt pójdzie tym razem bez większego rozmyślania na Kresa. Dyskusję o lekturach obowiązkowych w Polsce śledzę tylko na marginesie, ale w wypowiedziach autora znalazłem sporo rzeczy, pod którymi podpisałbym się sam. :bravo
_________________
Pozdrawiam
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 16 Lipca 2008, 06:02   

Ż&Ż - nudy jak zwykle... Podobało mi się tylko to zestawianie mini-recenzji na końcu, krótkie, nienudne i mówi coś o tekstach.

Kres - z braku konkurencji punkt byłby, choćby nie wiem co. :mrgreen: Ale nie zawiódł mnie tym razem. Zgadzam się, że "język polski" jako przedmiot im dalej, tym bardziej powinien się nazywać "historia literatury" czy cosik... Pamiętam, że w podstawówce tematy wypracowań były bardziej zróżnicowane, zachęcały do wypowiadania się, a im dalej, tym więcej międlenia lektur, więc większość ściągała te wypracowania z gotowców, tym bardziej po upowszechnieniu internetu. Człowiek już nie miał mieć swojego zdania na temat, tylko zdanie jedynie słuszne. Jak kiedyś napisałam wypracowanie na temat w rodzaju "czy jest nadzieja dla ludzkości, wypowiedź poprzyj przykładami z lektur" i odpowiedziałam na "pytanie", że nie (parę lektur się na okoliczność znalazło), to zostałam zjechana za "nihilizm" etc. Bo oczywiście trzeba było napisać, że w Bogu nadzieja albo w ten deseń... No, a teraz mamy jeszcze nową maturę, następny krok w stronę "jedynie słusznych interpretacji lektur", zawartych w kluczu kodowym. Cieszę się, że szkołę mam już za sobą w takim razie. I owszem, czytanie "ściąg" nadal popłaca bardziej niż "uczciwość". No to punkt na Kresa.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 16 Lipca 2008, 15:04   

Fidel, nie krępuj się, głosuj! :) Ja przeczytałam i się okazało, że połowę niepotrzebnie...

Ż&Ż - Jak długo jeszcze będziemy przez tych panów dręczeni i za jakie grzechy? Recenzji jest teraz wszędzie skolko ugodno, a te akurat niczego nowego nie wnoszą. Zgadzam się z Anko, końcówka w zupełności by wystarczyło, kupon nautilusa powinien być drukowany na odwrocie Żerowiska, bo a nuż lista opowiadań mi się jeszcze do czegoś przyda...

Kres - drugi dobry tekst z rzędu, czyżby trwały wzrost formy? Co prawda okazało się, że jestem zbokiem, ale co mi tam... przynajmniej z elyty ;) Oczywiście PUNKT
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37531
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Lipca 2008, 22:23   

Kres, ale... czy powstałoby coś takiego gdyby posłuchać Kresa właśnie?

http://www.scenka.pl/movie-2755.html

albo takiego

http://www.scenka.pl/movie-2868.html
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Lipca 2008, 22:48   

Kres rzecz jasna :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 30 Lipca 2008, 08:52   

Również Kres, choć Żerowisko też było interesujące, ale zdecydowanie przesłodzone.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 4 Sierpnia 2008, 22:35   

Kres zdecydowanie.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group