Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 30 - głosujemy do 5 czerwca!

Kreskówki czy Żerowisko?
Feliks W. Kres - Ach, biada nam
62%
 62%  [ 17 ]
Żelkowski/Żwikiewicz - Módlmy się o mrówkojada!
37%
 37%  [ 10 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Kwietnia 2008, 18:41   Najlepsza publicystyka numeru 30 - głosujemy do 5 czerwca!

W tym miesiącu tylko dwa felietony do oceny. Cebula nie napisał?! :shock:
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 22 Kwietnia 2008, 20:21   

Napewno napisał. Mógł nie wysłać... :oops:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Kwietnia 2008, 20:52   

napisał, wysłał, ale ja się nie dokopałem na czas (6384 przedłużenia penisów i ostrzeżenia przed ED, nie liczac innych Guciów i Wersejsów za grosze...).
Idzie w następnym.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 22 Kwietnia 2008, 20:55   

w takiej sytuacji to ja mogę zagłosować bez czytania... ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Kwietnia 2008, 09:04   

Lee... Kres i Zwikiewicz/Zelkowski. Cale szczescie, ze nie ma Cebuli. 3 strony zmarnowane mniej. Jeszcze jak sie zdarzy Kruk Siwy, to go chetnie przeczytam, ale cala reszta publicystyki to strata miejsca. Nawet podobajacy mi sie kiedys Kres juz dawno zjadl swoj ogon i teraz trawi go po raz ochnasty.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 24 Kwietnia 2008, 12:33   

Stawiam na Ż&Ż. Także czekam na Krucze opowieści.
 
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 24 Kwietnia 2008, 12:46   

Ja zagłosowałem na Kresa, bo formuła wywiado-recenzji to według mnie jedno-, góra dwustrzałówka. Koncepcja fajna, ale nie co miesiąc.
 
 
banshee 
Doktor Przybram

Posty: 5288
Skąd: ...
Wysłany: 25 Kwietnia 2008, 10:06   

Mając tak skromny wybór głosuję na Ż&Ż, ponieważ:
hrabek napisał/a
Kres juz dawno zjadl swoj ogon i teraz trawi go po raz ochnasty.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 26 Kwietnia 2008, 13:57   

Jeszcze nie przeczytałem Ż&Ż, ale ten artykuł Kresa... No zawiedziony się poczułem. Nawet ja. Lubię te wszystkie dygresje i potoczyste żarty autora, ale zwłaszcza wtedy, gdy pisze na temat. Teraz zabrał się za tematykę quasi społeczną. Przez moment było to nawet zabawne, ale już nawet ta buta z "Maszyny czy ludzie?" gdzieś znikła i zostało "jestem za, a nawet przeciw". Poglądy masz ciekawe, ale, Kresiu, na litość, bierz Ty się za Jeźdźców i smęć tyle!


... Albo chociaż wróć do "Wojny w fantasy", bo cykl zapowiadał się smakowicie. Tam znajdowałem i luzacką formułę i wartą zapamiętania treść.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 27 Kwietnia 2008, 20:41   

Jednak Kres
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Przemek 
Frodo Baggins


Posty: 122
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Kwietnia 2008, 10:29   

nie ma zbyt dużego wyboru. Głosuje na Kresa ponieważ nie odpowiada mi forma wypowiedzi Żelkowskiego/Żwikiewicza.

Chociaż żart z prezentem od meserschmitta był niezły. Tej wersji nie znałem.
_________________
Strzelec ustrzelił Pannę.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 29 Kwietnia 2008, 17:18   

Ż&Ż, bo tym razem Kres wypadł strasznie nudno.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Kwietnia 2008, 21:34   

Treść felietonu Kresa mi pasuje, ale forma nie bardzo - trochę takie 'pisanie na kolanie'
Z kolei forma artykułu Ż&Ż znakomicie pasowała do 'wywiadu - rzeki' ale do recenzji pasuje jakoś mniej. Tak więc w tym miesiącu punktu nie przyznam.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 1 Maj 2008, 12:05   

w pierwszej chwili punktu miało nie być, ale że i tak nie przejdzie na następny cykl rozliczeniowy, to niech będzie...

nadejszła wiekopomna chwila i punkt przyznaję Ż&Ż (co wydawało mi się jeszcze do niedawna niemożliwe), zazwyczaj recenzje pełne ochów i achów zniechęcają mnie do lektury, a tym razem panom udało się mnie zaintrygować na tyle, iż chyba nabędę "Szczeliny"

a Kres może powinien wrócić do literatury, niechby i o tej wojnie było... owczy pęd można krytykować długo i namiętnie, tylko po co?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Taselchof 
Yans


Posty: 2182
Skąd: Ćwierkacz
Wysłany: 3 Maj 2008, 22:41   

jak dla mnie słabe obydwa :? najlepszy chyba wstępniak NURSowy ;P: a więc punktu nie będzie
_________________
Gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja...
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 7 Maj 2008, 20:40   

Kres juz sie na drobne rozmienia, może niech bloga pisze bo te felietony to cosik mu ostatnio nie wychodzą, bez punktu

więc Ż/Ż dostaje punkt bo mnie się te recenzje podobają
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 9 Maj 2008, 13:53   

Dokładnie jak u "przed-postowicza" :lol: PUNKT idzie na recenzję, chociażby dlatego, że teraz książkę sobie kupię i być może wyniknie z tego coś dobrego. A felieton Kresa już mi się zapomniał... :roll:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 9 Maj 2008, 14:16   

Też Kresa już nie pamiętam, nie pamiętam czy pamiętałem nawet zaraz po przeczytaniu :twisted: Nudzi ostatnio że okiem wchodzi a uchem wylatuje :wink:
Recenzja może nie w najlepszej formie (tę rozmowę trochę dziwnie się czyta, tak sztucznie), ale mnie również zainteresowała ta książka. Kupić pewnie nie kupię, ale jeśli będę miał okazję przeczytać, to wiem, że trzeba ją wykorzystać (tę okazję ;P: ) PUNKT
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 10 Maj 2008, 10:05   

Głos na Kresa, bo - jak to ktoś ujął - "choćby Kres pisał o praniu z użyciem wybielacza bez zawartości chloru" ...to już od siebie dodam, że i tak byłby dla mnie ciekawszy od smęd panów Żetów, więc wybór był dla mnie oczywisty. A co, Cebula tak się rozpisał, że nie zdążył, czy też się w numerze nie zmieścił? ;P:

Na marginesie dodam, że w pełni zgadzam się z poglądami Kresa na telewizję. Już parę lat żyję bez telewizora i jakoś nie umarłam od tego, że "nie jestem na bieżąco". A co do wszelkich "żałób narodowych" stosunek mam negatywny, bo do jasnej anielki, czemu śmierć w grupie warta jest płaczu, a śmierć tego samego człowieka w okolicznościach "codziennych" już nie? Gorszy był ten człowiek, czy co? Czemu mam płakać po obcych ludziach, po moich bliskich cała Polska nie płakała?
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Maj 2008, 13:28   

Kres, bo Ż&Ż nie lubię.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Maj 2008, 11:17   

Anko bo Jedno Wielkie Nieszczęście jest dużo bardziej medialne niż ileś tam odrębnych nieszczęść.
Podano na dniach informację, że w długi weekend majowy zginęły na drogach w Polsce 44 osoby. Wiadomość jak wiadomość, przeszła bez echa. Ale jakby umieścić te osoby w jednym autobusie, to dla telewizji byłoby już coś, temat na cały tydzień gadania, wywiadów z rodzinami, z lekarzami, z rannymi, opinii ekspertów itp.
Niestety telewizja kocha takie wydarzenia, bo przemawiają do wyobraźni i zwiększają oglądalność.
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 13 Maj 2008, 19:10   

Nie wiem, trudny wybór. Maniera Kresa trochę mnie męczy, ale ciągle jest atrakcyjna w czytaniu. ŻŻ nie trzymają wyrównanego poziomu, tym razem było jednak dobrze. Głos na ŻŻ.
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Taclem 
Alien


Posty: 395
Skąd: Frei Stadt
Wysłany: 14 Maj 2008, 09:55   

Tak szczerze mówiąc to ostatnio z publicystyką jakby słabiej...
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Maj 2008, 16:18   

Kres - punkt, bo lubię i tyle. :)
_________________
Felicytka
 
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 16 Maj 2008, 00:46   

jewgienij napisał/a
Anko bo Jedno Wielkie Nieszczęście jest dużo bardziej medialne niż ileś tam odrębnych nieszczęść.
Podano na dniach informację, że w długi weekend majowy zginęły na drogach w Polsce 44 osoby. Wiadomość jak wiadomość, przeszła bez echa. Ale jakby umieścić te osoby w jednym autobusie, to dla telewizji byłoby już coś, temat na cały tydzień gadania, wywiadów z rodzinami, z lekarzami, z rannymi, opinii ekspertów itp.
Niestety telewizja kocha takie wydarzenia, bo przemawiają do wyobraźni i zwiększają oglądalność.
No, z mojej strony to były takie trochę retoryczne pytania. ;) Dlatego powiedziałam, że telewizji nie oglądam, jakoś nawet za nią nie tęsknię i z Kresem się na tym polu zgadzam.
Dla mnie to tylko puste granie na emocjach, znaczy, żeby się człowiek podenerwował, w najlepszym przypadku posmucił, tyle, że jak ktoś powiedział, nie warto się martwić tym, czego nie można zmienić, więc nie widzę sensu, czemu miałabym dać się telewizji wpędzić w zmartwienia, że samoloty spadają, auta mają wypadki, a do tego istnieją, te, no, kaprysy przyrody w postaci huraganów, powodzi, trzęsień ziemi, itp.
Chyba, że ktoś wierzy, że jak się tym przejmie, to wymodli mniej nieszczęść na świecie, ale ja się tam za cudotwórcę absolutnie nie uważam. ;P:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Maj 2008, 23:51   

Kres jak zwykle nie do pobicia, choć tandem Ż/Ż zrobil mi smaka na lekturę :)
_________________
Lets be bad guys!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 21 Maj 2008, 09:22   

MLEKO napisał/a
tandem Ż/Ż zrobil mi smaka na lekturę


kupiłam "Szczeliny" i jak na razie przetestował je mój brat - twierdzi, że świetne :) Ż/Ż na coś się przydali ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 22 Maj 2008, 11:11   

Co do publicystyki: chcę, chcę, chcę Cebuli, Cebulo wróć!!!!!

A w sytuacji braku rzeczonego przyznanie punktów mogło być tylko jedno: Kres. Również w ramach solidarności bezkomórkowców. Nie wiem, może pewnego dnia, całkiem niespodziewanie przyznam punkty Ż&Ż, ale jeśli dalej będą się rozwijali w tym kierunku ten dzień szybko nie nadejdzie. Dobrą recenzję "Szczelin" widziałam u konkurencji, więc nic oryginalnego nie napisali. Brednie o męskiej i kobiecej prozie (James Tiptree jr pewnie się w grobie śmieje pod nosem) okraszone bardzo nieeleganckim zagraniem z oburzeniem feministek. Sama stosuje takie numery z prowokacją ataku i uprzedzeniem go, coby atakujący wyszedł na idiotę, i wcale z tego nie jestem dumna. A fe panowie.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Maj 2008, 22:58   

Ja też chcę Cebuli. Z braku laku głos na Kresa, rozumiem jego wstecznictwo bo mam podobnie tylko akcenty trochę inaczej poukładane. Ż&Ż tradycyjnie nie podchodzą
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Muriel 
Jaskier


Posty: 65
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Maj 2008, 21:58   

Glosuję na "Módlmy się o mrówkojada" O ile zwykle najbardziej podobają mi się teksty Kresa, to tym razem jego felieton był mocno przeciętny :)
_________________
Plix kliknijcie w ten link. Zajmie wam to tylko parę sekund :)
http://s15.bitefight.onet.pl/c.php?uid=75979
A jak klikniesz w ten, to pomożesz nie mi, ale głodnym dzieciom.
http://www.pajacyk.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group