Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja 1%
Autor Wiadomość
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Marca 2006, 11:08   1%

Mam do przekazania 1% swojego podatku. Miałem dać dla TI, ale się jeszcze nie rozliczyli z pieniędzy za zeszły rok, więc im nie dam.

Zna ktoś jakąś OPP z ciekawą działalnością?
_________________
GAndrel
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 6 Marca 2006, 11:11   

Dodatkowo, podobno jeśli zapłacisz w ostatni dzień czyli 2 maja - to będziesz miał prawo odliczyć to również w przyszłym roku :P
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Marca 2006, 11:16   

Ja co roku przekazuję tej samej organizacji. Prewnie przez sentyment, dwa lata tam pracowałem i wiem, że nie marnują pieniędzy.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Marca 2006, 11:35   

Vykosh napisał/a
Dodatkowo, podobno jeśli zapłacisz w ostatni dzień czyli 2 maja - to będziesz miał prawo odliczyć to również w przyszłym roku :P


Nie lubię czekać do ostatniej chwili, więc z tej możliwości nie skorzystam. ;)

PAH to nie jest zła propozycja. Zastanawiałem się nad nią, ale chyba pójdę w sport. Konkretnie we wspinaczkę. :)
_________________
GAndrel
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 6 Marca 2006, 13:37   

dzejes napisał/a
Ja co roku przekazuję tej samej organizacji. Prewnie przez sentyment, dwa lata tam pracowałem i wiem, że nie marnują pieniędzy.


PAH to ci od pajacyka? Wiec ja tez im przekaze. Pajacyka klikam codziennie (jak rowniez polskie serce). Mam zreszta w schedulerze ustawione codziennie na 9 rano. :mrgreen:

Polecam klikanie, mnie to nic nie kosztuje, a daje dzieciom srednio 10-15 PLN rocznie... Moze wydaje sie, ze to nie jest duzo, ale niech 100.000 osob klika tak jak ja: rocznie to ok 1-1.5 mln PLN na obiady.
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 6 Marca 2006, 14:55   

sulka napisał/a
PAH to ci od pajacyka? Wiec ja tez im przekaze.


Tak jest. Program dożywiania "Pajacyk" to właśnie jedna z akcji PAH-u.
Dodatkowo możesz wskazać na jaki konkretnie cel mają być przeznaczone Twoje pieniądze.
PAH prowadzi dużo różnych programów, dla uchodźców, zagraniczne (opaski Zbieram wodę) i inne. Więc jeśli chcesz wspomóc działalność PAH-u w Polsce możesz w przelewie wskazać konkretny program (właśnie na przykład "Pajacyk").

Dodam jeszcze, że ważne jest, by jak najwięcej ludzi w ogóle skorzystało z tego uprawnienia. Organizacji uprawnionych do pozyskiwania pieniędzy w ten sposób są tysiące, każdy znajdzie coś dla siebie, czy to będą, tak jak PAHlub Caritas, duże organizacje, czy lokalne, czy niosące pomoc ludziom, zwierzętom,czy choćby lokalny klub sportowy, to w grę wchodzi ponad 300 milionów złotych, które możemy wpompować w NGO-sy.
A te na 99% lepiej te pieniądze wykorzystają, niż państwo (niestety).
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Marca 2006, 15:42   

Ja dam na Fundacje Małego Ksiecia
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Marca 2006, 17:33   

Się chyba zdecydowałem i dam dla Klubu Wspinaczkowego Baltica. Niech propagują wspinaczkę. :)
_________________
GAndrel
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Kwietnia 2006, 18:17   

Są generalnie dwie filozofie: albo dajemy znanym instytucjom, albo jakiejś organizacji lokalnej. Ja wybieram to drugie rozwiązanie. Znam ludzi działających w takich instytucjach, widzę efekty ich działań naocznie - niekoniecznie tylko poprzez liczby.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Kwietnia 2006, 18:26   

Jest jeszcze trzecia filozofia. Daje się ten 1% komuś kto promuje nasze hobby.
_________________
GAndrel
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Kwietnia 2006, 18:33   

Słusznie. Na siłę mógłbym to podciągnąć do filozofii drugiej. Grupa pasjonatów to nic innego jak środowisko lokalne w wymiarze duchowym.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Kwietnia 2006, 18:50   

Można tak założyć. Na siłę. ;)
_________________
GAndrel
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 9 Kwietnia 2006, 13:45   

Vykosh:
Cytat
Dodatkowo, podobno jeśli zapłacisz w ostatni dzień czyli 2 maja - to będziesz miał prawo odliczyć to również w przyszłym roku :P


Dzisiaj postanowiłam nie używać emotikonów wiec tylko napiszę że oczy wyszły mi na wierzch.
Niestety, nie bedzie mozna odliczyć tego w przyszłym roku, ponieważ nie jest to traktowane jako darowizna, jest to przekazanie części swojego podatku dochodowego na cele działalności instytucji pożytku publicznego (non profit). Tego 1% od niczego nie odliczamy. Mało tego, ci, którym nie wyszedł zwrot, muszą zapłacić tę kwotę z własnej kieszeni, by później uzyskać zwrot tego 1% od urzędu skarbowego.

A ja w zeszłym roku wsparłam hospicjum lokalne, a teraz jeszcze nie podjęłam decyzji. Ale jestem zwolenniczka popierania instytucji lokalnych geograficznie.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Kwietnia 2006, 14:26   

Niestety nie zamieszczę linku bo jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego. (i tu by się przydał emotikon, jutro go wstawię).

Nie chodziło o definicję odleczenia czy darowizny tylko o termin wpłaty. W tym roku wpłaty 1% na konto opp można dokonywać do 2 maja i niby to ma być powodem, dla którego tę wpłatę można teź brać pod uwage w przyszłym roku.

Ja zbyt dużym patriotą lokalnym nie jestem, więc mam większy wybór. (tu też jutro wstawię jakiś emotikon).

EDIT: Znalazłem. Chodzi o to, że na ten 1% składają się wpłaty dokonane od "1 stycznia do 31 grudnia roku podatkowego oraz od 1 stycznia do dnia złożenia zeznania za rok podatkowy". Czyli 2 maja 2006 mieści się w terminie dla roku podatkowego 2005 i 2006.
_________________
GAndrel
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 11 Kwietnia 2006, 00:09   

Szukałam tego wątku od rana i dopiero teraz znalazłam :lol:

GAndrel:
Cytat
W tym roku wpłaty 1% na konto opp można dokonywać do 2 maja i niby to ma być powodem, dla którego tę wpłatę można teź brać pod uwage w przyszłym roku.


Tak właśnie, oczywiście pod warunkiem że wpłaciliśmy więcej niż wynosił 1% podatku należnego za 2005, wtedy tę różnicę możemy wziąć pod uwagę w deklaracji za 2006. Chodzi mi o to ze nie można dwa razy odliczyć tej samej kwoty.

I jeszcze pokuszę sie o podsumowanie nomenklatury, choć jest ona w gruncie rzeczy nieistotna - odliczenia są od dochodu i od podatku (np. wydatków remontowych), w przypadku tego 1% mamy raczej do czynienia z pomniejszeniem kwoty należnej do wpłaty.


BTW:
a wracajac do pracy w bibliotece - mam idyllyczną wizję biblioteki: cisza, spokój, wszyscy mówią szeptem, kroki tłumione czerwoną wykładziną, zapach ksiażek, i oczywiscie mnóstwo książek - mozna czytać i czytać.... myślę że moja koleżanka też miała taki obraz biblioteki, kiedy rzuciła sie na dywan :wink: :lol:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Kwietnia 2006, 08:02   

Lu napisał/a
Tak właśnie, oczywiście pod warunkiem że wpłaciliśmy więcej niż wynosił 1% podatku należnego za 2005, wtedy tę różnicę możemy wziąć pod uwagę w deklaracji za 2006. Chodzi mi o to ze nie można dwa razy odliczyć tej samej kwoty.


Według niektórych interpretacji będzie można. Prawo podatkowe znowu jest nieścisłe.
Rz. Możliwość nadużycia: wpłacasz 1% raz, odliczasz dwa razy

Cytat
BTW:
a wracajac do pracy w bibliotece - mam idyllyczną wizję biblioteki: cisza, spokój, wszyscy mówią szeptem, kroki tłumione czerwoną wykładziną, zapach ksiażek, i oczywiscie mnóstwo książek - mozna czytać i czytać.... myślę że moja koleżanka też miała taki obraz biblioteki, kiedy rzuciła sie na dywan :wink: :lol:


W bibliotece jak w każdym zakładzie pracy należy pracować a nie czytać książki. ;>
_________________
GAndrel
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 11:48   

Znowu to samo. Komu dać ten 1%?

Moje pieniądze w tym roku dostanie chyba Gdański Klub Fantastyki.
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 11:51   

Ja nikomu nie dalem. Mam to gdzies. Wiem, swinia jestem, ale pierdziele, musze dokladnie obliczac, bujac sie z jakimis przelewami, a pozniej zapierdzielac do urzedu po zwrot tych marnych paru zlotych.
_________________
5 zdań na temat
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 12:00   

Programy do wypełniania pitów same wyliczają. Przelew internetowy to kwestie paru minut. Zwrotu US dokonuje przelewem na konto.

Największym problemem jest wybór OPP.
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 12:10   

Taa... dokonuje. Moze tobie, ja trzeci juz rok walcze i wypelniam odpowiednie rubryki z przelewami pod okiem pani z okienka i zawsze dostaje wezwanie do kasy. To ja dziekuje.
_________________
5 zdań na temat
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 12:21   

Ciekawy ten Twój US. ;)
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 12:31   

Duzy urzad w duzym miescie. Porazka. Jak chce sie czegos dowiedziec dzwonie do jakiejs malej miesciny z mojego wojewodztwa, bo z mojego przydzialowego urzedu to niczego sie jeszcze nie dowiedzialem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 12:49   

Może dlatego nie dostajesz zwrotów przelewem? Następnym razem NIPa3 wypełnił pod okiem pani z okienka w małej mieścinie. :)
_________________
GAndrel
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 12:56   

Znakomita uwaga. nie omieszkam przetestowac przy okazji wypelniania kolejnego pita. Moze to jest sposob?
_________________
5 zdań na temat
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 13:06   

count marnie to widzę. Moja znajoma przez jakiś czas płaciła podatek od dochodów od dzierżawy, niedawno zaniosła ostatnią deklarację, pani w okienku kazała jej poprawić bo coś jej się nie zgadzało, moja znajoma poprawiła chociaż wiedziała, że poprzednio wypełniła deklarację dobrze. Teraz musi napisać pismo do Urzędu Skarbowego w jaki sposób chce dostać 8 zł które nadpłaciła w wyniku tej poprawki :mrgreen: Urząd Skarbowy w małej mieścinie.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 13:12   

Mojej zonie wyniklo na PIT, ze ma doplacic bodajze 5 czy 6 gr w wyniku zaokraglen. I teraz nie wiem, czy mamy to placic, czy nie. Chyba olejemy i najwyzej bedziemy sie bujac do urzedu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 13:14   

count, za 1000lat to procenty z tych 5gr będą mogły uratować budżet niejednego rządu
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 13:20   

To wplace dzisiaj na konto :mrgreen:
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 13:24   

no i prapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapra
prapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapra
wnuki będą miały jak pączek w maśle
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 5 Kwietnia 2007, 13:27   

A za lat kilka te 5 groszy może Ci zapewnić niezłą odsiadkę :mrgreen: A serio, jak jakiś nadgorliwiec wyśle upomnienie to już jest dycha w plecy.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group