Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Maja Lidia Kossakowska
Autor Wiadomość
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 8 Listopada 2009, 22:32   

Mateusz napisał/a
Hmm, różnica, moim zdaniem, dość znaczna.


Moim zaś nie i na tym rozmowę zakończymy. Mam również nadzieję, że forumowej aktywności nie ograniczysz do promowania swojego bloga, gdyż wówczas musiałbym uznać, że jesteś spamerem, a to byłoby niezmiernie przykre.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Listopada 2009, 22:34   

Dlaczego spamer? Cfaniaczek i leniuszek - robotę za niego trza odwalić bo sam by umysł przemęczył...
Wspomnę Majce o koledze, mam nadzieję że udzieli mu ciekawych odpowiedzi. Fantazję Maja Lidia ma dużą i poczucie humoru też.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Mateusz 
Jaskier


Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Listopada 2009, 22:50   

Cwaniak, leniuch, spamer...
Najwyraźniej inaczej patrzymy na świat. Ja, gdyby ktoś miał możliwość zadania pytań osobie, którą się interesuje, po prostu bym zadał pytanie, ciekaw odpowiedzi.
Jednak jak widać nie można oceniać innych ludzi po sobie, gdyż kończy się na wyzwiskach.
_________________
Słowa o słowach
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Listopada 2009, 22:59   

Ech wyzwiska... ty chłopie wyzwisk widać nie słyszałeś. Wiele osób odwoływało się do zbiorowej inteligencji forum i dobrze było. Ale może nie na dzień dobry? Ale dajmy temu spokój. Może rzeczywiście ktoś ci podpowie pytanie?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Mateusz 
Jaskier


Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Listopada 2009, 23:11   

Owszem, nie słyszałem dość dawno, gdyż żeby je słyszeć zazwyczaj trzeba dać powód innym osobom, by Cię takimi określano.
A z tych trzech zgodzę się na leniucha, choć nie powiedziałbym, aby moje pytanie czy inni mają jakieś pytania jest tego jakimś strasznym przejawem.
Jak już powiedziałem mam kilka swoich, i po prostu jestem ciekaw, czy inni jakichś nie mają.
Naszym kochanym Władzom taka ciekawość mogłaby się przydać...
_________________
Słowa o słowach
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 8 Listopada 2009, 23:26   

Nie do końca rozumiem. Mają Lidią Kossakowską zainteresowała się kancelaria prezydenta, premiera czy może przedstawiciele parlamentu? A może jakieś mniej lub bardziej tajne służby? Normalnie zaczynam się o nią martwić.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Listopada 2009, 23:28   

Nie to tylko kolega chce żeby za niego odwalić robotę i dziwi się że my się dziwimy.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 8 Listopada 2009, 23:39   

Mateusz napisał/a

Naszym kochanym Władzom taka ciekawość mogłaby się przydać...


Kruku, zaniepokoił mnie powyższy fragment wypowiedzi kolegi. Naprawdę nie przypuszczałem, że zainteresowanie władz zaczyna sięgać nawet na nasz grunt.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Listopada 2009, 23:58   

Rok 1984 czytałeś? Permanentna inwigilacja. Znają Twoją każdą myśl i zamiar. A ja to już mam przechlapane użyłem straszliwych wyzwisk: leniuszek i cfaniaczek. Mam stanowczo przechlapane!
 
 
Mateusz 
Jaskier


Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Listopada 2009, 00:09   

Oczywiście, zostaniesz zesłany do Brześcia a następnie ukarany najnowszymi dziełami spod egidy Forgotten Realms.

[mówiąc o ciekawości przydatnej władzy miałem na myśli nieco bardziej ogólne zainteresowanie opinia innych, ale inwigilacja pewnie też jest ważna.]
_________________
Słowa o słowach
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 9 Listopada 2009, 00:10   

Nieeee! To los gorszy od śmierci! Tylko powieść na podstawie Baldurs Gate jest bardziej przeraźliwa! Łaski! Już już wymyślam pytanie do Majki.
Pani Maju, czy pani jest naturalnie ruda? A jeżeli tak to dlaczego?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Mateusz 
Jaskier


Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Listopada 2009, 00:14   

Tylko powieścizacja (jakiś odpowiednik ekranizacji być musi) Baldurs Gate jest gorsze?
Nie znasz chyba pełni zła i sadyzmu starego, dawniej dobrego FR!

[Tak, teraz będę mógł być całkowicie usprawiedliwienie oskarżony o spamowanie.]
_________________
Słowa o słowach
 
 
Toudisław 
Mothra


Posty: 859
Skąd: Myślenice
Wysłany: 9 Listopada 2009, 00:15   

mBiko napisał/a
Mają Lidią Kossakowską zainteresowała się kancelaria prezydenta, premiera czy może przedstawiciele parlamentu?

Ojciec Dyrektor
_________________
http://toudi.bloog.pl/
Zajrzyj bo Warto !
http://www.zaginiona-biblioteka.pl
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 9 Listopada 2009, 09:16   

Mateusz napisał/a
Ja, gdyby ktoś miał możliwość zadania pytań osobie, którą się interesuje, po prostu bym zadał pytanie, ciekaw odpowiedzi.


A przyszło ci do głowy, że na forum udziela się spora grupa pisarzy, piszących, a także wannabe pisarzy? Do tego wielu z udzielających się zna innych nieudzielających się? Większość ludzi piszących na forum jeździ na konwenty, spotkania autorskie.

W kontekście powyższego twój wpad na forum pod hasłem 'Robię wywiad, dawać pytania!" jest dziecinny, gdyż jeśli ktoś miałby pytanie, to znalazłby dziesięć innych sposobów, by je już zadać. Dlatego pozostajesz dla mnie potencjalnym spamerem pod obserwacją. A emo idź wylewać gdzie indziej. Potraktuj to jako oficjalne zalecenie moderacji.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Listopada 2009, 09:32   

dzejes, i inni, a nie przyszło Wam do głowy, że może naprawde Mateusz, wybiera sie robić wywiad z Lidią Mają i poprostu chciał być miły i rzucić oprócz wlasnych, również pytania z Forum pod haslem a tak pytają liczni czytelnicy?
Że na Forum to głownie stare cwaniaki i inne.... szleją to się lekko nadział i tyle. ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Listopada 2009, 09:40   

dalambert, nie twierdzimy, że Mateusz, nie zamierza przeprowadzać wywiadu z panią Kossakowską, nie o to nam chodzi, dlatego strzelałeś do cwaniaków, a trafiłeś... jak zwykle. :mrgreen:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Listopada 2009, 09:58   

Agi, cwaniaków tu nie brak sama wiesz, a nieco mnie dziwi ten radosny nalot na nowego, ale może to taka świecka tradycja ?
edit - literówka fatalna
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
Ostatnio zmieniony przez dalambert 9 Listopada 2009, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Listopada 2009, 10:10   

dalambert napisał/a
cwaniaków tu nie brak sama wesz

A co ma wesz do sprawy?
dalambert napisał/a
dziwi ten radosny nalot na nowego

"Nalot" sprowokował sam zainteresowany, swoim dziwnym zachowaniem.
dalambert napisał/a
może to taka świecka tradycja ?


Bo ja wiem, czy tradycja? Raczej naturalna reakcja.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 9 Listopada 2009, 10:23   

dalambert, Mateusz, chciał zadziałać metodą Tomka Sawyera przy malowaniu płotu.
Jak chcesz to mu pomagaj.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Mateusz 
Jaskier


Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:14   

Cytat
A przyszło ci do głowy, że na forum udziela się spora grupa pisarzy, piszących, a także wannabe pisarzy? Do tego wielu z udzielających się zna innych nieudzielających się? Większość ludzi piszących na forum jeździ na konwenty, spotkania autorskie.


Na tym forum jest ponad siedem tysięcy osób. Jakoś nie wydaje mi się aby wszyscy byli pisarzami, w wąskim tego słowa znaczeniu. Zaś wannabe, jak to określiłeś, jestem nawet ja, co nie przeszkadza mi w żaden sposób chcieć zadać kilka pytań. I tak, obecność na spotkaniu autorskim niedawno również mi w tym nie przeszkadza, bo najnormalniej w świecie nie zawsze jest czas by ich zadać kilka.

Podsumowując - nie trafiony.

Cytat
W kontekście powyższego twój wpad na forum pod hasłem 'Robię wywiad, dawać pytania! jest dziecinny, gdyż jeśli ktoś miałby pytanie, to znalazłby dziesięć innych sposobów, by je już zadać.


Po pierwsze, mój wypad był raczej pod hasłem "Robię wywiad, czy macie pytania?" skoro już bawimy się w takie upraszczanie. Nie umiejętność czytania na forum dla czytelników? Duży błąd.

Po drugie to, że ma się dziesięć innych sposobów (i tak, na pewno wszystkie to siedem tysięcy ma taką możliwość) na zadanie pytania, nie oznacza jeszcze, że ktoś je zada.

Po trzecie, jest to tak samo dziecinne jak Twoje argumenty trafne.

Podsumowując - nie trafione.

Cytat
Dlatego pozostajesz dla mnie potencjalnym spamerem pod obserwacją. A emo idź wylewać gdzie indziej. Potraktuj to jako oficjalne zalecenie moderacji.


Reklamowanie bloga (co bardzo wyraźnie robię, biorąc pod uwagę, że nie dałem do niego linka, ani nawet nazwy w postach) a spam, to są dwie różne rzeczy. Jako moderator powinieneś je rozpoznawać i umieć rozróżnić.

Emo? Człowieku, może Ty czytasz nie moje posty, bo wydaje mi się, że piszesz do mnie całkowicie nie na temat.

Traktowanie jako zaleceń moderacji steku nie trafionych bzdur niezbyt dobrze świadczy o tych zaleceniach. Wiesz, legitymizm siada i ludzie przestają czuć wagę stanowiska, a to źle wpływa na respektowanie jego nakazów.



Jak chcesz, możemy tak rozmawiać. Jak widzę na tym forum jest to dużo bardziej popularny sposób, niż normalna, grzeczna i pozbawiona ataków metoda. Jak jednak dano mi do zrozumienia, powinienem wczuć się w specyfikę tej strony.
Wczułem. Smacznego.
_________________
Słowa o słowach
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:20   

Mateusz napisał/a
Na tym forum jest ponad siedem tysięcy osób.

Drobne sprostowanie:
Cytat
Mamy 1729 zarejestrowanych użytkowników
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:22   

Mateusz napisał/a

Podsumowując - nie trafiony.


Podsumowując - partykułę "nie" z imiesłowami piszemy razem.

Mateusz napisał/a

Nie umiejętność czytania...


Podobnie wygląda pisownia tej partykuły z rzeczownikami odczasownikowymi.

Mateusz napisał/a

Traktowanie jako zaleceń moderacji steku nie trafionych bzdur niezbyt dobrze świadczy o tych zaleceniach.


Moderacja nie jest od dostosowywania się do zachcianek każdego dziennikaża. Kolejny twój wpis w tym temacie zakończy się ostrzeżeniem.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:29   

Mateusz napisał/a
Traktowanie jako zaleceń moderacji steku nie trafionych bzdur niezbyt dobrze świadczy o tych zaleceniach. Wiesz, legitymizm siada i ludzie przestają czuć wagę stanowiska, a to źle wpływa na respektowanie jego nakazów.


Czy czerwony krawat, albo tygodniowy ban wpłynąłby lepiej na respektowanie nakazów moderacji?

Bardzo proszę o zwiększenie kultury dyskusji. Bo w odpowiedzi na drobne złośliwości wkroczy Mistrz Ciętej Riposty.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Mateusz 
Jaskier


Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:30   

Kiedy skończą się kontrargumenty merytoryczne przechodzimy na gramatykę, i to taką, która zmieniła się nie dawno, a i mało kto z niej korzysta.

Ach, i jeszcze straszymy ostrzeżeniami. Syp. Banuj.

Najwyraźniej, gdy ofiara nie skomli przeprosin po Twoim pierwszym poście nie potrafisz nic innego zrobić.

Przykre.

[ Co do urzyszkodników to chyba jest ich więcej, skoro zgodnie z informacjami na forum z samego firefoxa korzysta ponad 4 i pół tysiąca, a z IE półtora. ]

EDYT:
Cytat
Czy czerwony krawat, albo tygodniowy ban wpłynąłby lepiej na respektowanie nakazów moderacji?


Na respektowanie nakazów moderacji najlepiej wpłynie ich merytoryczność.

@down: Jestem za. Skończyć i wyczyścić, a nie zaśmiecać wątek dobrej autorki.
_________________
Słowa o słowach
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 9 Listopada 2009, 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:33   

A ja bym poprosił o zakończenie wymiany zdań na ten temat, zarówno moderację, jak i Ciebie Mateuszu. Nikomu raczej od tego nie ubędzie.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 25 Listopada 2009, 10:51   

Maja Lidia Kossakowska Upiór południa, składająca się z: Czerń, Pamięć Umarłych, Burzowe Kocię, Czas Mgieł.

Choroba zmusiła mnie do leżenia, więc w przerwach pomiędzy spaniem, mam czas na czytanie, dawno tyle nie czytałem :)
Maju, nie wiem, czy czytasz takie wątki, ale ostatni felieton Jeremiasza, pokazał, że raczej czytacie,
Cóż można napisać o tej pozycji (bo nie wiem co napisać, o 4 opowiadaniach/książkach/nowelach/mikropowieściach?),
Jak dla mnie duży sukces z jednym bardzo dużym minusem.
Pod względem marketingowym: bardzo dobry pomysł, 4 tomy, ładnie wydane, co miesiąc, aby pobudzić ciekawość, dobrze przemyślane.
Pod względem literackim: podobało mi się, zwłaszcza język, historie też mnie zaciekawiły, najgorsza ostatnia, ciągnięta trochę na siłę, najlepsza - Burzowe Kocię, ale dwa pierwsze też bardzo dobre. Ładny łącznik na koniec.
No i minus, to oczywiście cena tej pozycji. Ona wskazuje, że Fabryka nie miała na celu zrobienia eksperymentu, zrobienia czegoś nowego na rynku, (z czego bardzo bym się ucieszył), ale po prostu wyżyłowanie kasy z odbiorców, z nas.
Aprobuję wydanie tego w 4 tomach, jest ok, ale za, powiedzmy, 14,99 lub 17,99 za tom. Wtedy i tak zarobilibyście swoją kasę, ale zyskalibyście może nie szacunek czytelnika, ale może jego zrozumienie.
A tak, po przeczytaniu dobrej książki, pozostaje jednak niesmak, a tego to chyba nie chciałaś wywoływać.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Listopada 2009, 11:02   

xan4 napisał/a
A tak, po przeczytaniu dobrej książki, pozostaje jednak niesmak, a tego to chyba nie chciałaś wywoływać.

A co Ona biedna winna. Pewnie jeszcze grosza z Fabryki nie zobaczyła ? Jak będą szybcy to się z Nią zaczną w maju 2010 rozliczać, a jak, jak zwykle to tyż w maju ale 2011 :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 25 Listopada 2009, 11:05   

dalambert, zgadzam sie, prawdopodobnie niewiele miała do powiedzenia :?
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 25 Listopada 2009, 11:13   

a ja się nie zgadzam:
po pierwsze Kossakowska i Grzędowicz mają na tyle dobrą pozycję, że chyba jednak coś mogą.
po drugie, napisała coś na 4 tomy, dokładnie 4 x po około 200 stron (wystarczyło, że napisałaby to inaczej), zrobiła łącznik, traktując to tym łącznikiem, jak i tytułem jako całość, można to było inaczej przeprowadzić, wiedziała co robi.
po trzecie, Wegner pokazał, że można, a jest debiutantem,
więc nie róbcie znowu z niej takiej owieczki, a z FS takiego wilka (chociaż pewno dokładnie tak jest, ale może w innych rozmiarach).
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Listopada 2009, 11:17   

xan4 napisał/a
Wegner pokazał, że można, a jest debiutantem

A czy aby On nie wydał się na krytykę u Kasi Kosik :?:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group