Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jewgienij T. Olejniczak
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 13:07   Jewgienij T. Olejniczak

Pozwolę sobie zacytować NURSa:
Jewgienij T. Olejniczak (nie zważajcie na imię, to nasz człowiek) zapewne nie jest Wam jeszcze znany, ale zapewniam, że warto zwrócić na niego i jego teksty uwagę.

Zapraszam ałtora do wątku i do spowiedzi na temat dokonań.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 13:45   

Witam wszystkich!
Wątek ten poprawił mi humor. Kiedy dowiedziałem się, że znów magazyn People nie umieścił mnie na liście 100 najseksowniejszych ludzi na świecie, była lekka załamka.

Moje dokonania:

"Noc szarańczy", zbiór opowiadań Fabryka Słów (2009)

"Frankfurt" (2004) Nowa Fantastyka, Wydanie Specjalne
" Florencja"(2006) w Nowej Fantastyce
"Dom Marty" w antologii Sławka Spasiewicza "Polowanie na lwa".
"Wizyta" w Creatio Fantastica.
"Sztuczne Palce",
"Czarny Punkt"
i "Riffy" w Esensji.(Pasażer też tam miał premierę).
"Pasażer" w SFF& H (2007)
"Według Barnaby" SFF&H (2008)
"Rejza" SFF&H( 2009)
"Skazka" SFF&H (2009)
"Noc szarańczy" w antologii "Nowe Idzie".
"Wyspa mnichów" w antologii "Kanon barbarzyńców".
Ostatnio zmieniony przez jewgienij 21 Czerwca 2009, 11:28, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 14:07   

Nie przejmuj się, mnie w People też olali. To zwykła dyskryminacja Słowian, nic osobistego.

Czytałem Twoją Florencję, ale szczerze powiedziawszy musiałbym odkopać tamten numer NF, żeby coś rzec. Chyba łatwiej będzie przeczytać Pasażera :wink:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 14:24   

Florencja do dzisiaj mi się podoba, w przeciwieństwie do innych opowiadań. Miałem frajdę przy pisaniu i stąd pewnie ten sentyment.
Co do jankeskiego rankingu, może w przyszłym roku? Zacząłem biegać i piję tylko co drugie piwo.
Dzięki za wpis.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 14:26   

A mnie olali na liście IPN-u :mrgreen: Pozwolisz, że jeszcze raz przeczytam zanim powiem o co mi dokładnie chodzi? Ogólnie o niepotrzebne dłużyzny. Teraz lepiej żebym nie pisał bo mam ochotę komuś przy..doloić (powody osobiste). Jak się wyżyję przy skuwaniu tynku dzisiaj to mi przejdzie...
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 14:39   

Mawete, masz rację z tym przegadaniem, ale to było celowe. Narratorem jest Włoch, gaduła, złotousty, zapatrzony w siebie twórca oper, które obfitowały w niewybredne efekty. Chciałem, żeby trochę irytował, mimo że w sumie fajny z niego gość.
Dłużyzny są, bo chciałem pokazać monotonię podróży, gadki - szmatki - ale zdaję sobie sprawę, że nie ułatwia to lektury i że może się to nie podobać. W innych opowiadaniach jestem raczej lakoniczny.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 17:44   

A mi się "Pasażer" bardzo podobał. Bardzo ładne, niebanalne zdania - może spodziewałem się bardziej krwistego zakończenia ( ech to horrorowe skrzywienie :) ), ogólnie jednak historyjka trzymająca wysoki poziom numeru. ( i pomyśleć, że tak niewiele brakowało, żeby wilkołak zabił naszego wielkiego kompozytora... ;) )

A co do stu najseksowniejszych... może będzie chłopaki szansa, żeby się załapać do setki najseksowniejszych autorów polskiej fantastyki? :D
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Sierpnia 2007, 19:17   

Dzięki, Tomek.
Jak się załapiemy - razem z Tobą i Dawidem - na antologię, to drżyjcie wszelkie klasyfikacje.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Sierpnia 2007, 06:51   

jewgienij: pliz... mawete, nie Mawete, nawet na początku zdania - to jest nazwa własna pisana zawsze małą literą :mrgreen:
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 25 Sierpnia 2007, 18:34   

Opowiadania gratulowałam już we właściwym miejscu. Teraz mam małe pytanko, ponieważ ujęła mnie drobiazgowa autobiografia złotoustego Makaroniarza. Czy jest on postacią stuprocentowo fikcyjną, czy też może wykopałeś gdzieś wzmiankę o kompozytorze noszącym takie właśnie nazwisko? Wiem, że tworzę teorię spiskową, ale Maldini mnie zaciekawił, a często ałtorzy stosują w swej twórczości aluzje, o których nie śni się co prostszym z czytelników;)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Sierpnia 2007, 21:46   

Dzięki za głos i miłe słowa.
Maestro Maldini jest całkowicie fikcyjny, tytuły jego oper również.
A nazwisko dostał po pewnym obrońcy AC Milan :D
 
 
Małgorzata 
Gollum

Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 21:51   a książka?

Witam,
Autorze kochany, a co słychać u książki? Na mieście gadali, że pisze się jakaś książka z Krakowem w rolach głównych. Opowiesz coś więcej o niej, czy to plotki tylko?
Pozdrawiam,
M.
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 12:44   

Cześć,
Jeśli chodzą jakiekolwiek słuchy, to chyba wiem z jakiego źródła pochodzą :)
Książka ma na razie 60 stron, czyli kuso, jakby napisał A. Pilipiuk. W dodatku zamiast rosnąć, to się kurczy, bo wyrzucam wiele scen.
To taka zabawa: Kraków, koniec dziewiętnastego wieku, były inspektor CK policji prowadzi prywatne śledztwo w sprawie dziwnej istoty utrwalonej na fotografii ulicy Mikołajskiej. Trochę horror, trochę Verne, do tego kryptozoologia, dodatkowy kontynent ukryty w innym wymiarze, rozciągający się na terenie Europy, północnej Afryki i częściowo na wodach Atlantyku.
Pisanie sprawia mi frajdę, ale wątpię, abym się do końca roku wyrobił. Może jakiś magazyn opublikuje mi fragment. Uwidim.
Pozdrowienia.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 12:59   

A wątek krakowsko-spotkaniowy Autor czytuje?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 13:03   

Jakoś mi umknął w tym forumowym gąszczu, ale odwiedzę.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 13:09   

Bo czekam na moment kiedy będę jedynym nie-pisarzem wśród krakowskich forumowiczów ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 13:18   

Musisz szybko coś napisać i opublikować, wtedy już w ogóle jakiś Pen club się zrobi.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 15:21   

jewgienij napisał/a
To taka zabawa: Kraków, koniec dziewiętnastego wieku, [...]

Świetna fabuła, tylko że to co ujawniłeś zakrawa na spoiler.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 15:26   

Martva napisał/a
Bo czekam na moment kiedy będę jedynym nie-pisarzem wśród krakowskich forumowiczów ;)


E tam Martva! To oni będą jedynymi nieprodukującymi biżuterii wśród forumowiczów! :D

A jewgienijowi powodzenia. Książka zapowiada się ciekawie. Jeśli będzie napisana tak, jak Pasażer, to o wydanie nie masz się co przejmować.
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 15:56   

Jako dziwna istota z Krakowa już nie mogę się doczekać opublikowania rzeczonej książki:-))
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 17:10   

Tequilla napisał/a
E tam Martva! To oni będą jedynymi nieprodukującymi biżuterii wśród forumowiczów! :D


E nie, corpse bride produkuje :)

Co do książki - spojler nie spojler, zapowiada się intrygująco :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 18:01   

No, rzeczywiście dużo powiedziałem, ale to dopiero punkt wyjścia dla fabuły :) , a w dodatku zanim to się urodzi, jeśli w ogóle się urodzi, to wszyscy uczestnicy tej naszej dyskusji na bank zapomną.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 18:09   

Nie łudź się;>
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 18:17   

Nie, skrócony opis świata przedstawionego to nie jest 'za dużo powiedziane', tyle można przeważnie przeczytać na okładce :) Ja powiem, że to smaka robi, a nie że to spojler ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2007, 18:24   

No to chyba dzisiaj siądę dzięki wam do roboty.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2007, 13:22   

Mnie się "Pasażer" podoba, dłużyzny mi się nie dłużyły ani trochę i ogromnie dziękuję za pierwsze akapity tekstu - tłumaczą mi wiele z okresu mojej katorgi w szkole muzycznej :)

już odkopuję "Polowanie na lwa", żeby sobie przypomnieć "Dom Marty"

a co do książki, to słowo się rzekło i obawiam się, że nikt nie zapomni :) szczególnie, że bardzo ciekawie się zapowiada, osobiście lubię XIX-wieczne klimaty, tak więc powodzenia :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2007, 14:06   

" Pasażer " jest w porządku tworzy doskonały nastrój, to co ałtor zamierzył to wykonał i to nieżle :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2007, 14:24   

Jesli chodzi o Pasazera, to jeszcze moje trzy pensy:

Absolutnie nic tam sie nie dluzy! Tam wszystko plynie tak, jak sie podczas melancholijnej podrózy dylizansem nalezy :wink: A juz na temat budowania nastroju to w ogóle nie trzeba autorowi opowiadac, bo udalo mu sie to w tym opowiadaniu bardzo dobrze. :bravo

Leciutki zgrzyt to moze zbyt "encyklopedyczne" wprowadzenie do zyciorysu wloskiego kompozytora. Czytalo sie miejscami jak notka biograficzna. :wink: Na szczescie wkrótce powrócila interesujaca narracja. Drugim lekkim "potknieciem" jest troche zbyt malo kontrastowo skonstruowany final. Oczekiwalem mimo wszystko troche energiczniejszego zakonczenia.

Tym niemniej: "Pasazer" to dla mnie najlepszy tekst numeru. :bravo Stawiam ten tekst ponad "Florencja".
_________________
Pozdrawiam
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2007, 14:27   

Cytat
Chompa

słoneczko ty nasze rację masz , ale to chyba nie ten ałtorr?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2007, 14:31   

O nie! :shock: Sam nie wiem, jak to sie stalo! Czy ktos z modów moze przesunac w pasujacy temat? Dziekuje z góry! :oops:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group