Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Euro 2012
Autor Wiadomość
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 11:23   Euro 2012

Ciekawy jestem waszych odczuć co do realizacji projektu "Euro 2012".

Jak oceniacie przygotowania do tej imprezy ( budowy drug, obiektów sportowych itp. )

Właśnie usłyszałem że unieważniają konkurs na projekt Stadionu Narodowego, jednym z powodów jest brak określonej w regułach konkursu lokalizacji czy stadionu ma stanąć na miejscu obecnego stadionu czy nie.
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 20:53   

salo napisał/a
Jak oceniacie przygotowania do tej imprezy


:shock: To jakieś przygotowania trwają. :shock: Ostatnio chyba specjalnie czasu nie mają zajmować się głupotami bo Andrzejowi gumofilco-karate rozmontowują. :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 22:04   

Coś się robi. http://wiadomosci.onet.pl/1584472,11,item.html . Nie jestem entuzjastą tej Jakubiak, ale na razie jakieś ruchy wykonuje.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 6 Sierpnia 2007, 22:06   

Żeby to tylko nie były ruchy pozorujące. Jak to napisano w piśmie - "Po owocach ich poznacie" :roll:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 08:37   

Jest nowa musi się wykazać, jak coś nie wyjdzie to powie że to wina poprzednika ,a ona nie mogła nic innego zrobić. Niedługo prawdopodobne wybory nowi ministrowie, nowe koncepcje.

Znowu usłyszę że jakoś to będzie. :(
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 09:36   

Nowy (no juz nie taki nowy, bo jakis czas juz urzeduje) prezydent Szczecina powiedzial kilka miesiecy temu, ze Szczecin co prawda nie zostal miastem Euro 2012, ale na nikogo sie ogladac nie bedzie i stadion wybuduje. A jak wybuduje, to wtedy bedzie inna rozmowa, jak sie okaze, ze my stadion mamy, a inni jeszcze sa w proszku. Wtedy przyjalem te slowa z lekkim przymruzeniem oka. Ale teraz po finale regat jestem w stanie uwierzyc, ze jest to mozliwe. Zobaczymy jak bedzie. Co prawda zadne ruchy nie sa widoczne, ale kto wie, czy juz po cichu jakies konkursy na projekty nie zostaly porozpoczynane.
_________________
5 zdań na temat
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 09:45   

Niestety nawet kilku "dobrych" ludzi tu nic nie poradzi to jest za duża inwestycja.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 09:56   

Czemu nie? Wazne, zeby ci dobrzy byli na wlasciwych stanowiskach. Jesli fundusze sie znajda, to prezydent miasta ma moc, zeby przyspieszac pewne rzeczy (np. zmienic plan zagospodarowania przestrzennego, rozpisanie konkursu i skracac czas oczekiwania na urzednicze decyzje). A fundusze, mysle, ze sie znajda, bo my nie musimy za swoje budowac, tylko mozemy na wzor zachodni nazwac stadion od firmy, ktora wylozy na to kase i bedziemy mieli PZU Arena, czy cos takiego. W kazdym razie poki co nic wiecej nie wiem, ale tez nie czytam lokalnej prasy codziennie i moglo mi cos umknac. Zobaczymy. Nie trace nadziei, a nawet ja powiekszylem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 10:05   

Ok może w twoim mieście wszystko będzie ok.
tylko przejrzyj sobie plany wg http://www2.e2012.org/ zobacz jakie są plany między innymi :

- 1,7 mln mieszkań powstanie do 2012 roku
- Powstanie 400 hoteli przy stacjach benzynowych
- Gdańsk: W dwie godziny pociągiem z Warszawy nad morze ( to jest dobre, ze Szczecina miech będą 2,5 )

Przy takich akcjach to chyba prezydent musi zmienić nazwę miasta na "PZU Szczecin"
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 10:14   

Niby tak. Ale szczerze mowiac, po co Szczecinowi polaczenie z Warszawa? Hotele sie znajda, ludzie beda pokoje wynajmowac w swoich mieszkaniach, bo zwietrza okazje, o to sie nie ma co martwic. Ze Szczecina jest blisko do Berlina, jedyne co trzeba zrobic to uruchomic dodatkowe polaczenia z Europy do lotniska w Goleniowie. W zaleznosci jakie kraje moglyby zagrac na stadionie w Szczecinie, w te miejsca lecialyby samoloty (a jesli np. kraje afrykanskie, to do miejsc najczesciej laczonych z takimi lotami: Paryz, Frankfurt moze, nie wiem, strzelam teraz, ale wiadomo o co chodzi). To naprawde nie jest tak duzo do zorganizowania. Jest czas, tylko trzeba juz brac to pod uwage, nie za rok dwa, bo bedzie za pozno. Jesli ktos w magistracie juz nad tym siedzi, to ekstra. Jesli nie, to i tak szanse przespalismy i nie ma o czym mowic. Nie mamy w tej sprawie praktycznie nic do stracenia, mozemy tylko zyskac, wiec warto walczyc.
_________________
5 zdań na temat
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 10:24   

Zgadzam sie, sam może nie wierzę że coś z tego wyjdzie. Pociesza mnie tylko to że, wreszcie mamy jakiś sprecyzowany i konkretny powód do działania. Nawet jak nam odbiorą
organizacje to coś zostanie.

Bez takiego impulsu to by było cały czas tak samo tzn przepychanka, a robota jak leżała tak leży ( może to nas czegoś nauczy ).
Ostatnio zmieniony przez salo 7 Sierpnia 2007, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 10:38   

A Ty, salo, ze tak zapytam, z okolic jestes moze? To powinienes wiedziec, ze u nas nie ma wież, sa tylko baszty (jesli zrozumiales, o co mi chodzi) ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 10:41   

Przepraszam :oops:

Wawa
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 10:44   

Bo myslalem, ze ty tak lokalnie sie wypowiadasz, ale teraz wiem, ze ogolnie.
Tylko ze jesli chodzi o plan ogolny, to jest tak jak mowisz - za duzo dobrych ludzi musialoby byc. Tak naprawde nasza najwieksza szansa jest nieogladanie sie na rzad, tylko robienie wszystkiego samemu, w samorzadach, inaczej to wszystko sie rozlezie. Jesli rzad wspomoze (konkretnymi ustawami), to swietnie, tym lepiej, ale jesli wszyscy beda czekac na to, co zrobi rzad, to naprawde cienko to widze. Dlatego inicjatywa Szczecina jest tak godna uwagi.
_________________
5 zdań na temat
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 11:01   

Lokalnie też, u nas ma powstać Stadion narodowy, nowa linia metra, infrastruktura itp ... tylko już widać jak to wszystko zaczyna wyglądać....... ( samo metro budowali kilka lat od 83 r. , a terminal na Okęciu ma 4 miechy opóźnienia )


dobra nie zapeszam ...
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 11:14   

hrabek napisał/a
Ale szczerze mowiac, po co Szczecinowi polaczenie z Warszawa?


Hrabek, okęcie nie wyrabia przerobić ruch pasażerski (buduje więc) nowy terminal, a Ty byś chciał żeby lotnisko w Goleniowie przejęło ten cały tłum. Jesteś taki naiwny czy po prostu się nie zastanowiłeś :twisted:
hrabek napisał/a
Hotele sie znajda, ludzie beda pokoje wynajmowac w swoich mieszkaniach, bo zwietrza okazje, o to sie nie ma co martwic.

A te kwatery u ludzi to dla drużyn i ekip też czy tylko dla kibiców :wink:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 11:44   

Czarny, nie badz zlosliwy. Hotele sa, dla druzyn wystarczy. Przeciez nie wszystkie beda mieszkac w Szczecinie, bedzie kilka (nascie) stadionow, mysle, ze Szczecin moze liczyc na 2, gora 3 mecze. Liczac po 50 osob na druzyne, to raptem 100 osob. Pozniej udaja sie do innego miasta, a w ich miejsce przyjada nastepni. A kibice sobie poradza. Skoro Szczecin pomiescil ponad milion osob na regatach, to pomiesci milion w trakcie meczu. Przeciez znakomita wiekszosc ludzi nie bedzie siedziala w Szczecinie w nieskonczonosc, tylko pojedzie za swoja druzyna.

Co do ruchu lotniczego, to chodzilo mi, ze polaczenie Szczecina z Wawa nie jest do niczego potrzebne, bo wystarczy polaczenie z Berlinem, nie sadze, zeby ruch Wawa-Szczecin mial byc jakis dramatycznie wysoki, chyba, ze druzyny beda graly jeden mecz w Szczecinie, drugi w Wawie, albo odwrotnie. Kwestia organizacji, ale mozna przeciez w ofercie polecac loty do Berlina i pozniej transport autokarowy, to raptem 2 godziny. Przesiadka na samolot, dojazd z Goleniowa na stadion, plus sam lot (z oczekiwaniem) nie bylby krotszy. Poza tym lotnisko w Goleniowie spokojnie jest w stanie przyjac wiecej samolotow. W tej chwili pracuja na kilkanascie, moze kilkadziesiat procent mozliwosci, nie sadze, zeby wykorzystywali wiecej niz 1/3 przepustowosci, wiec spokojnie jest miejsce na kilka dodatkowych lotow dziennie, jesli zapewni sie na ten czas pelna obsade.
Poza tym, Czarny, jaki tlum? Nie wierze, ze Szczecin dostanie organizacje jakichs super waznych meczow. Moze beda Niemcy, bo maja blisko, ale jakos malo w to wierze. Jesli juz to dostaniemy Trynidad & Tobago z Japonia, albo jakis Sudan z Australia, czy innym Iranem, wiec i kibicow nie ma sie co spodziewac w setkach tysiecy. To jest wszystko do zrobienia, naprawde.
_________________
5 zdań na temat
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 11:47   

Spokojnie Panowie dla wszystkich starczy, info ze strony Euro2012 "1.497 mln biletów będzie w sprzedaży podczas Mistrzostw Europy"
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 7 Sierpnia 2007, 12:54   

Czy ja gdzieś nie słyszałem, że bilety sprzedawane to drobna część całej puli? (Reszta idzie dla sponsorów, VIPy, takie rzeczy).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 8 Sierpnia 2007, 21:07   

hrabek napisał/a
Trynidad & Tobago z Japonia, albo jakis Sudan z Australia,

nie no, halo, to są mistrzostwa europy... (wiem, czepiam się)
a ontopicznie - mam nadzieję, że wrocek wreszcie coś zrobi ze swoim fatalnym skomunikowaniem z resztą świata. poza tym podobno są plany odnowienia wrocławskiego dworca PKP (oby!!!!).
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Sierpnia 2007, 08:43   

A racja, zagalopowalem sie. No to Szwajcaria z Izraelem, czy tego typu "perelki".
_________________
5 zdań na temat
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 9 Sierpnia 2007, 11:56   

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ze z przygotowaniami ale dowiedziałem się że jeszcze w tym roku pociąg z Gdańska do Warszawy ma jechać 7 godzin ( obecnie ok 4 ), może remont
torów.

Tak na marginesie .... IZRAELEM
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Sierpnia 2007, 12:22   

No, Izraelem, a jak ja napisalem?
_________________
5 zdań na temat
 
 
salo 
Jaskier


Posty: 60
Skąd: Praga
Wysłany: 9 Sierpnia 2007, 12:32   

Może nie łapie klimatu ale to MS Europy .
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Sierpnia 2007, 12:48   

To akurat nie wplywa na jego zdolnosc do gry w eliminacjach do kazdego Euro. Raczej nie awansuje, ale grac - gra. Podobnie jak Azerbejdzan. I pewnie jeszcze kilka panstw by sie znalazlo.

EDIT: Izrael w eliminacjach do Euro 2008, grupa E, drugie miejsce (za Chorwacją).
_________________
5 zdań na temat
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 10 Sierpnia 2007, 22:52   

I w Eurowizji też śpiewa. A Liban gra? Geograficznie jest bliżej Europy niźli Izrael...
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group