Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 19

kto był najlepszy?
Cebula
50%
 50%  [ 18 ]
Ż&Ż - Żwikipedia
8%
 8%  [ 3 ]
Ziemiański
13%
 13%  [ 5 ]
Kres
27%
 27%  [ 10 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 12 Czerwca 2007, 09:05   

NURS napisał/a
Chompa - internet zmienił kontakty miedzyludzkie. Kwestią otwarta jest to, czy je zniszczył. ale z pewnego punktu widzenia ludzie przestali sie spotykac w realu.


Masz racje, NURSie :wink: Gdyby nie internet, nie mialbym kumpli (których poznalem takze w realu) z Ukrainy, Francji, USA, Wielkiej Brytanii. A co najwazniejsze: nigdy nie poznalbym mojej przyszlej zony ;P: Internet zmienil kontakty miedzyludzkie, dajac nowe mozliwosci. Pewna grupa z nich korzysta wiecej, niz z mozliwosci "klasycznych", pewna nie. A inna znowu zadowala sie czystym zyciem wirtualnym. Pytanie tylko: Co to byli za ludzie w czasach pre-internetowych? Podejrzewam osobników introwersyjnych, ale nie znam wyników badan na ten temat.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 12 Czerwca 2007, 12:23   

Przeczytałem te teksty zaledwie tydzień temu a w pamięci utkwił mi na dobre tylko list Pilipiuka. Zatem to wg mnie najsensowniejszy i najlepszy tekst. Po za tym autor nie boi się wyznaczać sobie odważnych celów. :bravo
 
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 12 Czerwca 2007, 12:27   

punkt dla Cebuli - uzasadniać mi się strasznie nie chce :mrgreen:
Kres wreszcie napisał o czymś :shock:
ŻiŻi mi jakoś nie podchodzi
Ziemiański - :roll: :?:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
emceha 
Gollum

Posty: 14
Skąd: Szkocja
Wysłany: 12 Czerwca 2007, 21:30   

Punkt dla Kresa.
Ziemiański pisze na siłę ( przy fragmencie z pijanymi i trzezwymi kierowcami wytrzeszczałem oczy ze zdumienia - nie potrafiłem zrozumieć czy to żarty czy Ziemiański oszalał :wink: )
Cebula pisze ciekawie, ale Kres jednak bliższy sercu.

Co do wyczerpywania się zasobów - ropy starczy na kilkadziesiąt lat, węgla na ok dwieście, na ile uranu niestety nie pamiętam ale skończy sie niedługo po ropie.
Naukowcy dwoją się i troją by zbudować coś wydajnego. Prowadzi chyba reaktor na deuter (którego w oceanach jest pod dostatkiem) i tryt.

A co do efektu cieplarnianego - kto próbował się zorientować w sytuacji na pewno dostrzegł, że w rozdmuchiwaniu problemu efektu cieplarnianego jest więcej panikarstwa i szukania sensacji niż rzeczowości. Podczas badań warstw lodu stwierdzono, że w przeszłości, zanim ludzie rozbudowali przemysł również dochodziło do dużych wahań temperatury. Poza tym stopienie się lodu może mieć też pozytywne strony - np stopi się lód przykrywający teraz miejsca w których nadal znajdują się paliwa kopalne. Szcunki mówią ze pod lodem znajduje się około 20% wszystkich pozostałych paliw.
 
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 14 Czerwca 2007, 13:49   

Jedno znajwięszych ociepleń ok 8000 lat temu. Prawdopodobnie dzięki niemu powstała nasza cywilizaja. Przyczyną są zapewne zmiany aktywności Słońca.
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 14 Czerwca 2007, 14:52   

Glosuję na Kresa, wreszcie zaczął pisać o tym, o czym miał pisać. Nie mogę sie doczekać kiedy będzie o tym, jak tworzyć bohatera.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Czerwca 2007, 09:30   

Najlepszy Cebula, bardzo mi sie podobal jego spokoj i ze nie mamy sie czego obawiac. Kres jak zwykle na swoim wysokim poziomie. Ziemianski chyba sie jeszcze rozkreca, bo daleko mu do poziomu, w ktorym pisal kiedys do SF. Z&Z znowu sobie pogadali i fajnie. Poczytalem z zainteresowaniem, tylko troche mi brakuje jakiegos podsumowania na koniec kazdego odcinka.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Czerwca 2007, 08:53   

Oddałam głos na Ziemiańskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group