Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Heroes TVP1 - czwartek 20:10
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Maj 2007, 15:57   

krisu napisał/a
Firefly miał przewagę nad Herosami: pomysłodawcę Jossa Whedona. A poza tym z Firefly'a nikt nie robił superfilmu . Czysta, nie okraszona polityczną poprawnością rozrywka.


A Heroes to niby co? ekranizacja Kirkegaarda?

Cytat
Elam, zejdź mi z Bundych, bardzo proszę. ;P: Znajdź mi taki drugi serial,hę?


Flodderowie...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2007, 10:53   

Tylko trzy rzeczy:

- krisu, Heroes serial dla bezszyjowców z bejsbolami? :shock: :shock: :shock: Never drink&post, man... Szaleju żeś się opił chyba, Wybuchów nie ma, golizny nie, głupiego niskeigo humoru też nie, strzelanin brakuje, komedii - gdzie Ty tu masz pozywkę dla drechów? Naprawdę sprawa bronienia honoru własnego Ci chyba do głowy uderzyła :?

- za Firefly (jak i za Buffy, itp.) stoi Whedon? A za heroes stoi Tim Kring. No i? Your point? :roll:

- czytałem wywiad z Kringiem (i artykuły jakoweś). Koleś nei zna siezupełnie na kimiksach - amerykańskich, japońskich, jakichkolwkiek. Miał pomysł i ściagnął sobie garstke komiksowców, którzy mu jego pomysły "superbohateryzują". Oni pilnują, by było komiksowo, Kring - aby było zrozumiałe dla przeciętnego widza.
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 29 Maj 2007, 12:09   

Czyli można sporo warstwy superbohaterskiej wyrzucić i serial nie straci na wymowie? Wybacz pytanie, ale staram się dokładniej zrozumieć zamysły Kringa.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Maj 2007, 12:16   

Mysle, ze mozna by. Co prawda serial bylby zupelnie inny, ale wciaz ciekawy, gdyby bohaterowie nie mieli supermocy, a jedynie probowali powstrzymac psychopate-sseryjnego zabojce.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2007, 12:18   

gorat - chyba tak. On nieraz wspominal, ze w tym serialu jemu chodzi o ludzi, o uczucia, o sposob radzenia sobei z czyms niezwyklym, o stosunku do pewnych waznych (i mniej waznych) wydarzen. I to widac - serial skupia sie na ludziach, nie na mocach. Tak to bysmy mieli ciagle walki, strzelaniny, wybuchy...
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 29 Maj 2007, 14:31   

count, ale z drugiej strony, gdyby nie było mocy - nie byłoby dojrzewania do nich, odkrywania ich, jak Azirafal przypomina. Walk nie ma, gdyż są niepotrzebne przy rysowaniu psychiki.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29 Maj 2007, 14:36   

gorat, ale byloby co innego. Byloby dojrzewanie, poznawanie samych siebie, odkrywanie nowych mozliwosci zyciowych, umiejetnosci nie nadprzyrodzonych, ale niekoniecznie zwyczajnych - np. jakis dobry refleks przydajacy sie przy prowadzeniu pojazdow, nauka fechtunku, czy strzelania, cala masa rzeczy niefantastycznych, a jednoczesnie niezwyczajnych. Spokojnie mozna bylo to pociagnac w tym kierunku i pewnie tez by bylo dobre. Chociaz nie da sie ukryc, ze moce nadprzyrodzone sa olbrzmym magnesem dla wszystkich fanow komiksow spod znaku Marvela i DC.
_________________
5 zdań na temat
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2007, 22:35   

Azirafal napisał/a
krisu, Heroes serial dla bezszyjowców z bejsbolami? Never drink&post, man... Szaleju żeś się opił chyba, Wybuchów nie ma, golizny nie, głupiego niskeigo humoru też nie, strzelanin brakuje, komedii - gdzie Ty tu masz pozywkę dla drechów
Ale będą, jak przypuszczam. Bo inaczej po co byłaby Nicky? Albo policjant Parkman, tajemniczy Bennet? :wink:
Azirafal napisał/a
A za heroes stoi Tim Kring
Acha, gość od L.A. Doctors.Uhm.
Azirafal napisał/a
Naprawdę sprawa bronienia honoru własnego Ci chyba do głowy uderzyła
:shock: :mrgreen: Ty poważnie? :mrgreen: Nie no, żartowałem. To nie kwestia honoru. Ja po prostu nie lubię takich szmatławców.
gorat napisał/a
Czyli można sporo warstwy superbohaterskiej wyrzucić i serial nie straci na wymowie?
I serial się rozleci, bo sporo rzeczy jak mniemam opiera się w serialu na supermocach.
Azirafal napisał/a
I to widac - serial skupia sie na ludziach, nie na mocach.
Też tak z początku myślałem, ale teraz sam nie wiem.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 29 Maj 2007, 22:37   

Uuk!
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2007, 22:48   

elam, miałaś nie spojlerować! ;P:
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 29 Maj 2007, 22:52   

Cytat
Ale będą, jak przypuszczam. Bo inaczej po co byłaby Nicky? Albo policjant Parkman, tajemniczy Bennet?

Cytat
I serial się rozleci, bo sporo rzeczy jak mniemam opiera się w serialu na supermocach.

Cytat
Też tak z początku myślałem, ale teraz sam nie wiem.


Gdybologia stosowana słabo się sprawdza jako argumentacja :>
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 31 Maj 2007, 22:29   

Obejrzałem kolejne dwa odcinki i stwierdzam, że jest coraz lepiej :)
_________________
Wysłano z Atari
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 31 Maj 2007, 23:51   

obejrzałam dzisiaj jeden odcinek (ten drugi) i powiem tylko: ale ossso chozzzziii? :roll:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 15:10   

joe_cool napisał/a
obejrzałam dzisiaj jeden odcinek (ten drugi) i powiem tylko: ale ossso chozzzziii? :roll: :roll:

Już jasne?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 16:41   

ależ goracie, zdaję sobie sprawę, że po jednym odcinku się nie zorientuję. ale jakoś tak mam utrwalone, że serial składa się z odcinków, które nawet pojedynczo się jakoś tam mogą obronić.
ostatnio ta reguła jednak powoli przestaje obowiązywać i rzecz należy oglądać od pierwszego do ostatniego odcinka, bo inaczej nic się nie zrozumie. :roll: nie podoba mi się to, bo albo sobie muszę kupić takie coś na dvd, albo piracić. a skąd np. mam wiedzieć czy mi się spodoba? nie mam tyle kasy, żeby kupować wszystko. piracić raczej też nie chcę. czyli taki serial dla mnie odpada. :|

edit: literówki
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 20:07   

Nie jest w żadnym kodeksie napisane, że seriale muszą mieć odcinki samodzielne, jak też, że muszą stanowić wyłącznie spójną całość. Zatem mogę jedynie życzyć powodzenia w łowach :)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 21:40   

dzięki :mrgreen:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 21:46   

Przypomniałem sobie wreszcie, co mnie wczoraj uderzyło: jeden z Petrellich najwyrażniej umie mówić po japońsku, bo bez problemów rozmawiał z Hiro :mrgreen:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Alatar 
Nekroskop


Posty: 735
Skąd: Z trzewi duszy.
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 22:12   

Według mnie Hiro potrafi co nieco sklecić po angielsku. Wątpię by nie zauważyli takiego bubla. Drugi z Peterllich zamienił z nim przez telefon z dwa zdania.
_________________
"Bo najlepiej jest przykleić nos do szyby,
I wpatrywać się tak bardzo, bardzo mocno,
Aż pojawi się kraina Niby Niby,
Przecież w deszczu kwiaty i marzenia rosną"
 
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 23:41   

Hiro z przyszłości gada po angielsku, ten z teraźniejszości podczas rozmowy telefonicznej korzystał z pomocy kumpla :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 23:45   

Hiro juz w terazniejszosci mowi troche po angielsku, zna kilka slow, ale kaleczy okropnie.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 1 Czerwca 2007, 23:54   

gorat posłuchaj jak on z nim rozmawia. Jak Hiro prosi o podwózkę to Petrelli w pierwszej chwili nie łapie o co chodzi, bo Hiro zamiast 'lift' używa słowa 'light' :mrgreen: O ile dobrze usłyszałem, bo lektor oryginalne teksty zagłusza. :|
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Czerwca 2007, 00:06   

no Hiro mnie rozwalił... taki nieporadny japończyk kontra mściciel z mieczem z przyszłości w metrze rozmawiający z Peterem i to jego poważne "Save the cheerleder" :) Dobry chłopak jest.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 4 Czerwca 2007, 09:45   

Trzeba chyba jakiś protest napisać - w czwartek (najbliższy) będzie tylko jeden odcinek :evil:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Czerwca 2007, 12:44   

Prawdopodobnie to z okazji Bożego Ciała trzeba było nadać "2 miliony dolarów napiwku" zamiast drugiego odcinka Bohaterów. Trzeba było przyciągnąć do telewizorów gawiedź, która zdecydowała się na urlop w piątek i w czwartek wzięła i nie poszła spać. A filmy sf są za głupie dla gawiedzi, więc gawiedź dostała bombową historię z Mikołajem Klatą.

Nie ma tego złego, bo po pierwsze: przynajmniej sobie TVP wyrówna sprawę nieparzystej ilości odcinków, a po drugie: siedźmy cicho i pławmy się w szczęśliwości, że nam tego jeszcze nie cenzurują, sese.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 9 Czerwca 2007, 17:01   

Przypomniałem sobie, że miałem napisać: wyjasniła się sprawa czystej ręki po wyciągnięciu pierścionka. Nono, jeszcze nie widziałem krwi robiącej radosne "hop!" do środka ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 14 Czerwca 2007, 22:08   

Ekstaza.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 14 Czerwca 2007, 22:11   

Mohinder = ekstaza... ;P: ;P: ;P:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 14 Czerwca 2007, 22:20   

TY, co mnie przerabiasz? Widziałaś te sceny ze szkoły? Ciekawe, jak Peter się wywinie - Claire na pewno go nie odpuści.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 23 Czerwca 2007, 18:06   

W czwartek 21 czerwca obejrzałem dwa odcinki ( do tej pory oglądałem sporadycznie) i ze zgrozą stwierdziłem, że znam już główny zamysł twórców, swoją tezę na temat tego przedstawię poniżej - oglądam serial na jedynce więc to chyba nie będzie spojler :

bgóż, pnłbść fxhcvnć fvę oęqmvr an cbybjnavh flynen, xgóel borpavr fvrqmv j jvęmvravh młncnal cemrm Ze.Oraargn. Flyne cbgensv cemrwzbjnć zbpr vaalpu urebfój pb zbżr qbcebjnqmvć qb grtb żr fgnavr fvę fhcre urebfrz v fąqmąp cb punenxgremr mncnahwr anq śjvngrz. Oęqmvr xbyrwab mnovwnł urebfój. Crgre oęqmvr zvnł bfboyvją zvfwę j enmvr mntebżravn bq fgebal pbenm fvyavrwfmrtb Flynen jlfnqmravn pnłrtb zvnfgn jenm m avz. Avrfgrgl bfgemrżbal cemrm Uveb xgóel gb whż jfmlfgxb cemrjvqmvnł v jvqmvnł jlohpu j zvrśpvr avr mqrplqhwr fvę an gb ( zbżr oęqmvr zvnł jloóe zvęqml pynver v fjbvz żlpvrz n oengrz v erfmgą zvrfmxnńpój zvnfgn. ) Oęqmvr oneqmb qenznglpman flghnpwn. An vpu fmpmęśpvr cbzbpal bxnżr fvę Q.Y v mnoybxhwr zbp (zbpr) Flynen pb cbmjbyv Wrffvpr/Avxv mnovpvr tłójartb jebtn. Nyr gb oęqmvr oneqmb , oneqmb cóźab. Gnx zv fvę jlqnwr v wrżryv jfmlfgxb oęqmvr zavrw jvęprw gnx wnx j/j gb bxnżr fvę, żr wrfgrz oneqmb qbzlśyal yho fpranevhfm wrfg łngjl qb ebmtelmvravn.

http://www.rot13.com/index.php
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group