Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 15

Wybierz najlepszy tekst publicystyczny - 1 głos
Żelkowski, Żwikiewicz - Czytać czy nie czytać?
15%
 15%  [ 6 ]
Adam - Dobry model!
27%
 27%  [ 11 ]
Urbi et Orbi - Hej, góry, nasze góry, czyli polska Szwajcaria
7%
 7%  [ 3 ]
Kres - Powrót króla (bo bardzo lubię ładne tytuły)
50%
 50%  [ 20 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 20 Stycznia 2007, 16:50   Najlepsza publicystyka numeru 15

Powodzenia w głosowaniu - nareszcie jest na co :) Cztery mięsiste kawałki, czego chcieć więcej?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Stycznia 2007, 17:11   

Pięciu mięsistych kawałków? Sześciu mięsistych... :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 20 Stycznia 2007, 17:39   

Zapitki? :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 20 Stycznia 2007, 18:50   

Mała uwaga do tekstu Kresa. Istnieje nagroda czytelników, w której można głosować na książkę roku, w tym także na zbiory opowiadań. Jest nią Sfinks. Jeśli zaś chodzi o jej zasięg, to już inna sprawa.
_________________
"All this has happened before, and will happen again..."
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Stycznia 2007, 09:20   

Cała publicystyka na bardzo wysokim poziomie. Głos na Kresa.
 
 
anajo 
Frodo Baggins

Posty: 109
Skąd: płock
Wysłany: 21 Stycznia 2007, 19:13   

publicystyka na5 wybieram rozmowe
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 10:11   

Felietony bez wpadek jadnak poziom zróżnicowany.

1. Rozmowy z Wiktorem. Czytać czy nie czytać Niestety najsłabszy z czwórki. NURS chcac pomóc koledze może oddać przysługę niedźwiedzią. Głupot w tym wywiadzie w zasadzie brak ale w większości powtarzane wielokrotnie frazesy i "prawdy ogólne". IMHO spadek cztelnictwa to wynik rozwoju możliwości. Obecnie książka ma wielu konkurentów dawniej nie istniejących. Komputer :arrow: internet, gry, edukacja; telewizja o ogromnym repertuarze, łatwo dostepny film w ogromnym (coraz większym) wyborze; duża łatwość rozwijania wszelkich zainteresowań. Książka musi dzielić się z tym wsztkim, nierozciągliwym niestety, czasem.
A-to-mistyka. Dobry model. Cebula jak zwykle swój poziom ma. Problem tylko taki, że chyba przegina z fachowością. Jestem człowiekiem, który, chyba trochę ponadprzeciętną, wiedzę o fizyce ma a niestety wczasie czytania tego felietonu balansuję czasem na granicy zrozumienia tzn musiałbym sporo czasu poświęcić by dogłębnie zrozumieć niektóre wywody Adama. Trochę już zaczyna mnie to nużyć.
Hej, góry, nasze góry... Fajna rzecz, całkiem nieweryfikowalna i nie nadająca sie do dykusji. Na felieton też nie za bardzo. Widziałbym tu raczej powieść i to najlepiej w trzech tomach. I żeby nie były cienkie. Kupuję w ciemno.
Powrót Króla Lubię luz i lekką złośliwość Kresa które czasem wyglądają jak ukłony z szacunkiem a czasem jak złośliwość nielekka. I lubię lekkie pióro. I dobre pomysły :arrow:
Złoty kot

Punkt dla Złotego kota. Wahałem się między dwoma ostatnimi ale Kres dostał na zachętę. Chociaż wiem, że olewa tą moją zachętę.


edit: zjadło mi kilka liter
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
Ostatnio zmieniony przez Fidel-F2 22 Stycznia 2007, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomay 
Langolier


Posty: 287
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 14:09   

a mnie sie publicystyka nie podoba...

Rozmowy z Wiktorem. Czytać czy nie czytać - cos mi tu zalatuje zrzedzeniem dwoch dziadkow jakie to fatalne czasy mamy, generalnie zgadzam sie z Fidel-F2...

A-to-mistyka. Dobry model. - dobry poczatek i zakonczenie, srodek za trudny merytorycznie i za ciezki - ja mam odpoczywac przy lekturze a nie palic resztki zwojow mozgowych :)

Hej, góry, nasze góry... - mam znow takie samo zdanie jak Fidel-F2

Powrót Króla - temat nagrod jest mi kompletnie obojetny, ale czasem mam wrazenie ze to dyskusja jedynie miedzy gronem autorow a tymi co nagrody przydzielaja/promuja, szersze grono czytelnikow pewnie zastanawia sie "ale o co chodzi...?"

dam glos na URBI&ORBI bo lekkie, latwe i ...
_________________
http://fotoforum.gazeta.p....bielawski.html
email: tomasz.bielawski@op.pl
gg:4535360
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 14:13   

Dzieki wszystkim zbiorczo i w szczególe.
tomay, a gdzie jest napisane, że masz wypoczywać przy lekturze? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
tomay 
Langolier


Posty: 287
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 14:17   

Cytat

NURS
tomay, a gdzie jest napisane, że masz wypoczywać przy lekturze? :-)


no z takim zamierzeniem kupuje to czasopismo :)
_________________
http://fotoforum.gazeta.p....bielawski.html
email: tomasz.bielawski@op.pl
gg:4535360
 
 
 
Ariah 
Yoda


Posty: 896
Skąd: Sopot
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 14:42   

Akurat publicystykę połknęłam wczoraj do poduszki i punkt dla Kresa.

Nie bijcie, nie kamieniujcie, ale podzielam jego pogląd co do 'Władcy...'. A za pazura i ironię cenię sobie język Kresa jak najwyżej :mrgreen:
_________________
I think that God in creating Man somewhat overestimated his ability.
Oscar Wilde
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 15:23   

tomay napisał/a
Cytat

NURS
tomay, a gdzie jest napisane, że masz wypoczywać przy lekturze? :-)


no z takim zamierzeniem kupuje to czasopismo :)


a ja, jak papcio Chmiel, chcę bawić-ucząc i uczyć-bawiąc
się mijamy lekko. IMO warto pogimnastykować musk czasem. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 17:05   

Głos na "Dobry model". Adam Cebula od pewnego czasu jest w wysokiej formie :bravo
Tak trzymać :)
:bravo :bravo :bravo dla Redakcji za rozbudowę działu publicystycznego.
 
 
tomay 
Langolier


Posty: 287
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 17:33   

Cytat

NURS
tomay napisał/a
Cytat

NURS
tomay, a gdzie jest napisane, że masz wypoczywać przy lekturze? :-)


no z takim zamierzeniem kupuje to czasopismo :)


a ja, jak papcio Chmiel, chcę bawić-ucząc i uczyć-bawiąc
się mijamy lekko. IMO warto pogimnastykować musk czasem. :-)


NURS:
gimnastykuje codziennie w pracy, siegajac po czasopismo chce uciec od tego...
ale to juz kwestia gustu, jedni chca tego inni tamtego, wszystkim nie dogodzisz :)


techniczne rozwazania mnie troche mecza, nawet jesli temat jest dla mnie w stu procentach zrozumialy, moze dlatego ze rozpatrujac i wyjasniajac kolejne techniczne aspekty ucieka nam troche temat przewodni calego felietonu...
_________________
http://fotoforum.gazeta.p....bielawski.html
email: tomasz.bielawski@op.pl
gg:4535360
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 17:46   

Ż&Ż. Bo fajnie gadali, spodobało mi się, taka rozmowa, neizły temat, przyjemnie mi się czytało.
Adam Cebula straszliwie namieszał w tym miesiącu. Niebagatelną rolę w ocenie odegrał też pewno jutrzejszy egzamin z fizyki.
Urbi et Orbi - też fajnie gadali, też fajnie się czytało... ale odnoszę wrażenie, że to takie pisanie o niczym. Niby coś tam za sens jest, ale w sumie nic z tego nie wynika.
Kres - fajnie, żę wrócił, fajnie pisze, tak przyjemnie się go czyta. Chociaż z teorią o Władcy się nie zgodzę (może to wina mojego wieku, ciągle młodzieńczego? A może po prostu ta książka mi się podoba i już? nie wiem)
W sumie wahałem się między Kresem a ŻŻ, wybór padł i już.
 
 
RB 
Tom Bombadil

Posty: 46
Skąd: Nigdziebądź
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 18:49   

A ja zagłosowałem portfelem - kupując SFF&H po kilkumiesięcznej przerwie, na wieść o powrocie Kresa. Co więcej, kupię i kolejne, choć moim zdaniem w tym numerze Kres wypadł jak stary ramol, który na siłę próbuje udowodnić, że wciąż jest "ostry". Jakby nie wiedział o czym by tutaj napisać - więc napisał ładnie o niczym. Ale pomysł dyskusji o literaturze i tematach pokrewnych mi się podoba, i jestem przekonany że nie ma możliwości, aby w następnych numerach nie było dobrze.

W ankiecie głos na Adama Cebulę.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 18:55   

Dzięki za głosy, dzięki. Carry on.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 20:02   

Cała publicystyka wygląda rewelacyjnie. 50% z tego czyta się dobrze, drugie tyle nie wiem, bo jeszcze przede mną, ale kredyt zaufania już jest :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
flamenco108 
Jaskier


Posty: 55
Skąd: Osada rodu Wrsz
Wysłany: 22 Stycznia 2007, 23:12   

Kres - obiecanki, zobaczymy, co będzie dalej.
Żwikiewicz/Żelkowski - bardzo ciekawa rozmowa (nie nazwałbym tego wywiadem), czekam na więcej.
Cebula - trochę poleciało w filozofię, ale jak zwykle trudno z baronem dyskutować.
Urbi et Orbi - tym razem słabiej. Ale to dlatego, że poważyli się na poważne zmiany w historii, bo aż sięgające przeszłości geololo... A prawda jest taka (huhu! dziś mam na nią monopol!), że jakby takie góry wyrosły na drodze ludów, które ze wschodu od tysięcy lat wędrują i w końcu utykają w rękawie Europy, to z pewnością wiele z nich skręciłoby na Bosfor i może ta cała cywilizacja europejska powstałaby na południe od Morza Śródziemnego. Ale poczytać zawsze miło.
_________________
Jak dziecko dzikie i nieokiełznane
Jedz mięso i bądź szalony
- Saraha
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 06:16   

na południe od Morza Śródziemnego było trochę za sucho bez tkiego np. Nilu. IMHO
a poza tym przez Karpaty i Alpy jakoś łazili
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
janek 
Frodo Baggins


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Stycznia 2007, 10:22   

Oj, słabo w tym numerze.

Żwikiewicz - na razie marudzenie, chociaż kolejne odcinki zapowiadają się smakowicie.
Kres - jak wyżej.
Cebula - tym razem nie porwał.
U&O - chyba lepsze byłoby w formie powieści. Jakieś takie przegadane.
Poza tym drobna uwaga - słowianie mówiący po polsku nie byli pierwszymi lokatorami tych ziem. Gdyby góry nadały Polsce strukturę Szwajcarii, prawdopodobnie teren ten byłby zamieszkały do dzisiaj przez potomków przedsłowian, mówiących po... a któż to wie?

Na siłę punkt dla U&E
_________________
Pozdrowienia
Janek
Niech mnie diabli porwą!
Niech diabli porwą? To się da zrobić...
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 24 Stycznia 2007, 10:51   

Rozmowy z Wiiktorem - może w przyszłości będzie ciekawsze, na razie to... no cóż, banały. Nie żeby było głupie, ale nie było też chyba nic odkrywczego (jeśli cokolwiek odkrywczego da się jeszcze powiedzieć).
Cebula - niezłe, ale momentami trudne do zrozumienia. Mocno idzie, zwłaszcza pod koniec, w filozofię. Podejrzewam, że parę osób mogło niewiele z tego zrozumieć.
U&O - jak dla mnie lepsze były konie. Zabawniejsze. Poza tym znowu przenieśli kawał historii innego kraju, tym razem na Polskę. Teoretycznie mogłoby chyba tak być, i mógłbym o tym podyskutować (Adashi, podejdź no do płota :) ), ale dzisiaj nie mam siły. No, i jak słusznie zauważył flamenco108, dwa pasma górskie pośrodku Europy namieszałyby znacznie poważniej niż w samym felietonie...
Kres - jak dla mnie jedynie wstęp. Tłumaczenie co i jak - w porządku. Plus próba lekkiego namieszania z Tolkienem. IMO nie powinno się jeszcze kwalifikować do punktowania, gdyby nie...

Gdyby nie Złoty Kot. Przyznam punkt Kresowi, ale tylko i wyłącznie za Kota :) Ogółem wszystkie felietony średnio mi się podobały.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 24 Stycznia 2007, 13:06   

Żelkowski, Żwikiewicz - Czytać czy nie czytać?
dopiero rozmowa się rozkręca zobaczymy co dalej może będzie lepiej
Adam - Dobry model! nie tym razem jednak nie to czyta się smętnie i tak jakoś bezpłuciowo
Urbi et Orbi - Hej, góry, nasze góry, czyli polska Szwajcaria jak zwykle alternatywa nie wychodzi na dobre pomysły ciekawe ale tak jakieś płytkie czasem zaciąga bazsensem
Kres - Powrót króla (bo bardzo lubię ładne tytuły) i tu idzie punkcik
jak zwykle zabawny lekki styl, który u niego cenię
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
flamenco108 
Jaskier


Posty: 55
Skąd: Osada rodu Wrsz
Wysłany: 24 Stycznia 2007, 14:43   

Fidel-F2 napisał/a
na południe od Morza Śródziemnego było trochę za sucho bez tkiego np. Nilu. IMHO
a poza tym przez Karpaty i Alpy jakoś łazili


Uj, niekoniecznie. Jeżeli fałdowanie (nie pomnę już, jak się zwało - alpejskie?) wydarzyło tak długie pasma gór z północy na południe, nie ma Karpat, to i klimat w tej okolicy powinien być zupełnie inny.

A przez Karpaty i Alpy łazili, ale jakoś tak chętniej po równym. Karpaty zasadniczo jednak omijali, bo mieli którędy.
_________________
Jak dziecko dzikie i nieokiełznane
Jedz mięso i bądź szalony
- Saraha
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Stycznia 2007, 14:57   

to na upartego nie ma morza Środziemnego w ogóle, może ze dwa stawy rybne.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 12:25   

Przeczytałem na razie rozmowę dwóch panów Ż i Kresa. Oba nie wypadły najlepiej. Rozmowa nie jest najgorsza tyle, że to mielenie zmielonego, może dalej będzie lepiej.
Co do Złotego Kota, to mam inne odczucia do prezentowanych do tej pory, dla mnie to nie ma sensu:
- jeśli to żart/parodia nagradzania, to Kres zakpił sobie z Kossakowskiej i jej cyklu wręczając nagrodę (nie wspominając o sobie samym)
- jeśli nagroda ma być poważna/sensowna, mająca znaczenie dla obdarowanego i czytelników, to bez sensu ten regulamin.
Albo to ma być z sensem, albo parodia - razem jakoś mnie nie pasi.

Druga część tycząca Tolkiena już bardziej na temat i z sensem. Przyznam, że czytając ostatnio najnowszą wersję (tłumaczoną przez Frąców) mniej mnie już wciągało niż przed kilkunastu laty wersja Skibniewskiej, którą wypożyczył z biblioteki kolega i pożyczał mnie i mojemu bratu po jednym tomie kiedy już sam go skończył. Człowiek nie mógł się doczekać. Ale to był pierwszy raz, człowiek był młodszy, nie znał wielu innych pozycji. Teraz Tolkien pada na inny grunt, to i odbiór jest chłodniejszy - przynajmniej u mnie.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 13:18   

Czarny: Ty jesteś "Siłą Spokoju" i z jednej strony rozumiem, o co Ci chodzi (Złoty Kot) z drugiej nie (też Złoty Kot), ale szanuję Twoje zdanie.
 
 
Heglana 
Tom Bombadil


Posty: 33
Skąd: z 8mego piętra
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 13:56   

Kres. Wreszcie ktoś napisał o Tolkienie to co i ja myślę. I jeśli kiedykolwiek jakiekolwiek czytadło popełnię, to Złotego Kota chcę dostać (bo to Kot i ma wreszcie zasady na miarę naszego kraju), nieważne czy będzie to poważnie czy nie, czy nagroda nobilitująca czy też niedźwiedzia (kocia) przysługa.
_________________
Patrząc na świat głową do dołu widzę go zupełnie inaczej.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 15:13   

W tym miesiącu publicystyka tak świetna, że wynagradza nawet brak Jarla. :mrgreen: Długo przyszło mi czekać na ten dzień... alem się doczekała.
:bravo

Urbi & Orbi - ciekawiej, niż w poprzednim miesiącu, lecz mimo to niezbyt do mnie przemówili. Szwajcaria Szwajcarią, ale spójrzmy na Słowację, która przechodziła z rąk do rąk - Polacy, Czesi, Węgrzy... Góry jeszcze niczego nie gwarantują. Zresztą, Włochy mają Alpy, a Hiszpania Pireneje, Grecja też całkiem górzysta... a jakoś te państwa nie ustrzegły się uwikłania w mniej lub bardziej szczęśliwe wojny i polityczne zawirowania. Zresztą sam pomysł "bozia zesłała góry", ech... Następnym razem uczynicie z Polski wyspę, co niby dowiedzie, że Polska stanie się imperium kolonialnym, nad którym słońce nie zachodzi?
Coś mnie to nie rajcuje.

Cebula - nieźle i nawet mniej się pogubiłam, niżbym mogła się spodziewać po zapowiedziach i ostrzeżeniach. I mimo dryfów (oraz nieśmiertelnej fotografii) ten artykuł ma myśl przewodnią, zawartą w tytule. Cebula wrócił do formy - i to mu się chwali.

Kres - mamy tu felieton w trzech aktach, czyli skakanie po tematach. Ale napisane urzekającym językiem! Tu dosadnym, tu ironicznym, tu żartobliwym... Zaiste, Kresa się przyjemnie czyta, choćby gadał o niczym. Nad nagrodami można się uśmiać - i co więcej, nabrać wreszcie odpowiedniego do nich stosunku. ;) :bravo

Żet-Duet - skoro już mamy rok podsumowań, Dukaja w NF, Pilipiuka w MF... to i SFFH nie może pozostać w tyle. Uważam, że takie debaty jak ta są potrzebne, nawet bardzo. A wypowiedź Żwikiewicza z przełomu stron to chyba sobie powinnam wytapetować.

Cóż, wahałam się, komu przyznać punkt - poza U&O wszyscy zaciekawili mnie bardzo, bardzo. 8) Ostatecznie, punkt idzie na drogie Żetowstwo - za to, że powiedzieli na głos to, co chciałam usłyszeć - i co, przede wszystkim, dawno powinno było zostać powiedziane i przypieczętowane nazwiskami z odpowiednio górnej półki.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 25 Stycznia 2007, 18:49   

Na początek, to :bravo za powiększenie działu publicystyki. :D

Żelkowski & Żwikiewicz - Czytać czy nie czytać?
Dobre, bez niepotrzebnego zacietrzewienia jak w wiadomym teksie JD. Dyskusja na poziomie, dalej może być już tylko lepiej i ciekawiej. Wnioski też zapewne będą bardziej konstruktywne, niż w przypadku tamtego artykułu.

Cebula - Dobry model!
Jak zawsze ciekawie i jak co miesiąc multitematycznie, najciekawsze IMHO fragmenty o ekonomii, ale całość również ok.

Urbi et Orbi - Hej, góry, nasze góry, czyli polska Szwajcaria
Ostatnio było śmieszniej, teraz też jest, ale jednak Helvetia to mały górski kraik, a tu się nam proponuje (rzut oka na mapę) jakiś Mordor? :mrgreen: Łańcuchy górskie w Europie biegną mniej-więcej, ze zachodu na wschód (ew. odwrotnie), nie licząc Skandynawii, jak już zauważył flamenco, a i Anko ma sporo racji.

Kres - Powrót króla (bo bardzo lubię ładne tytuły)
Rubryka korespondencyjno-dyskusyjna, świetny pomysł, no i jak przyjemnie poczytać FWK. Złoty Kot Rulez! :lol: Punkt oczywiście.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group