Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Słowo/Obraz - Ostatnio skonsumowane komiksy
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Maj 2021, 12:16   

hę ?
nie
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Maj 2021, 15:13   

Relax Magazyn Opowieści Rysunkowych nr 32
Na fali nostalgii powrócił legendarny Relax, kontynuując oryginalną numerację. Nie wiem, czy na obecnym rynku jest miejsce dla takiego periodyku i czy sama nostalgia wystarczy (nowe Fantomy i Fenixy nie dały rady), żeby się na tym rynku utrzymać, ale edytorsko magazyn prezentuje się zacnie.

P.S. Wyszedł już kolejny numer (33).
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 20 Listopada 2021, 19:36   

Tetsuya Tsutsui - Duds Hunt
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37522
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Listopada 2021, 08:50   

Opowieść rybaka. 1. Czekając na Hemingwaya - Irek Konior

W jeziorze pojawiają się gigantyczne ryby, rybacy drżą ze strachu, idą więc w dal. Fabuła sensu nie ma nijakiego. Abstrakcyjne koncepty obleczone są w klimatyczne, bardzo dobrze pomyślane, wykonane i pokolorowane obrazy. Czytanie jest dość nudne, choć kilka razy złapałem się na tym, że niektóre momenty mocno kojarzą mi się z żartami Baranowskiego. Ale to może dwa czy trzy razy. Za to oglądanie bardzo przyjemne.

Sumując, to taki niewybitny ale dość przyjemny drobiazg.

Nabyłem za grosze przy innych zakupach. Mimo wszystko ciekawym części drugiej, a tu zonk, niemal nie do dostania. W każdym razie w rozsądnej cenie. Ale będziem polować.
7/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 8 Lutego 2022, 21:05   

Metal Hurlant, pierwszy numer polskiej edycji kultowego francuskiego magazynu komiksowego. Prezentuje się doprawdy de luxe, zobaczymy jak z zawartością.
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 9 Lutego 2022, 00:33   

Kurczę, półtora miesiąca na rynku i nie zauważyłem, choć regularnie skanuję prasę w Empiku... Poza targetem obecnie (Relax też odstrzeliłem z listy zakupowej), ale warto wiedzieć, dzięki.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37522
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Lutego 2022, 08:49   

Adashi napisał/a
Metal Hurlant, pierwszy numer polskiej edycji kultowego francuskiego magazynu komiksowego
przerwałeś nim zacząłeś, kontynuuj
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37522
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Marca 2023, 08:59   

Mysia Straż - David Petersen w czterech zeszytach: Jesień 1152 Tom 1 i 2; Zima 1152 tom 1 i 2

Świat zantropomorfizowanych myszy, a w nim główni bohaterowie czyli członkowie Straży dbający o bezpieczeństwo mysich osiedli. Trochę to przywodzi na myśl dumasowskich muszkieterów. Konotacje te uprawnione są, jak mi się zdaje, w niewielkim stopniu - w granicach ogólnego wrażenia.

Estetycznie rzecz mi się bardzo podoba. Grafiki bywają pomysłowe, ale przede wszystkim dobrze oddają atmosferę pewnego napięcia, niepokoju, czasem grozy, a nawet makabryczności.

Niestety warstwa fabularna jest sporo słabsza. Jesień i Zima to w zasadzie dwie odrębne, zamknięte historie. Pierwsza - Jesień - jest zdecydowanie słabsza i po prostu słaba. Wątki skonstruowane są prostacko, niemal prymitywnie. Postacie, zdarzenia trzymają się kupy na ślinę i taśmę przylepną. Zima, choć wciąż daleka od doskonałości, jest pod tym względem sporo lepsza. Opowieść jest bardziej koherentna, głębsza. Ale to wciąż historia raczej prosta i lichowata. Petersen powinien zostać przy rysowaniu, a do opowieści zatrudnić jakiego sprytnego scenarzystę. Bo jest potencjał. Wymyślony świat jest bardzo pojemny, robi dobre wrażenie i aż się prosi o wykorzystanie, czego niestety tu brakuje.

Grafika: 8/10
Fabuła: Jesień 3/10, Zima 6/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37522
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2023, 10:57   

ŚWIAT AKWILONU: KRASNOLUDY: Redwin z Bractwa Kuźni. Tom 01 - Pierre-Denis Goux, Nicolas Jarry
ŚWIAT AKWILONU: KRASNOLUDY: Ordo z Bractwa Monety. Tom 02 - Stephane Crety, Nicolas Jarry

Świat Akwilonu to uniwersum fantasy w którym osadzono dobrych kilkadziesiąt tomów (bliżej setki już chyba) komiksowych, podzielonych na serie ze względu na rasy - krasnoludy, elfy, itd. Pierwsze dwa tomy przedstawiają świat mroczny i brutalny, losy głównych bohaterów dramatyczne. Oczywiście jest nagość, krew się leje strumieniami, jednak nie ma w tym wszystkim wulgarności, przesady. Całość sprawia wrażenie rzeczywistości przemyślanej, harmonijnie skonstruowanej. Kreacji postaci poświęcona jest stosowna porcja uwagi, jednak zastosowane "mechanizmy" psychologiczne bywają mało subtelne, czasem wyraźnie zgrzytają.
Strona graficzna to najmocniejszy atut. Widać wyraźną korelację z brutalną rzeczywistością. Kadry dobrze narysowane, oddające odpowiednio do sytuacji aspekt dynamiczny. Zdarzało się jednak, że na zbliżeniach musiałem dłuższą chwilę dumać o co chodziło autorowi. Sumując, przyjemnie się to ogląda.
Komentowane tomy najbardziej różnią się jakością scenariusza. Pierwszy jest zdecydowanie lepszy. Bardziej koherentny, niosący głębszy przekaz, z lepiej zarysowanymi dramatami. Drugi jest mniej przekonujący, z rozwiązaniami "na skróty", z pomysłem przełożonym na realizm w sposób nadmiernie uproszczony. Sam pomysł też należy do tych bardziej trywialnych.

Grafika:
Tom 1 8/10
Tom 2 8/10

Scenariusz:
Tom 1 7/10
tom 2 5/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37522
Skąd: Sandomierz
Wysłany: Wczoraj 10:29   

Płaszcz i szpony. Integral I - Alain Ayroles, Jean-Luc Masbou
Płaszcz i szpony. Integral II - Alain Ayroles, Jean-Luc Masbou

Historia łotrzykowska spod znaku płaszcza, szpady i jolly rogera. Zasadniczo mamy dwóch przyjaciół, lisa i wilka (jednak bardzo mocno spersonifikowanych - chodzą na dwóch łapach, noszą ubrania, rozmawiają po ludzku, walczą szpadami) w świecie zwykłych ludzi (jednak bohaterów zwierzęcych będzie więcej), ponadto bardzo szybko zbiera się wokół nich wianuszek postaci w zasadzie równie pierwszoplanowych. No i oczywiście mają przygody, klasyczne, ale też powykręcane, fantastyczne (fizyka świata przedstawionego różni się od naszej).

Rzecz obszerna - razem oba tomy to ponad pięćset stron - ale nie nudzi, czyta się z przyjemnością. Przygody wciągają, mnóstwo ciekawych pomysłów, sporo drobnych smaczków i fajnego humoru. Lekka, acz z rozmachem, prześmiewcza konwencja przygodowa. Przy tym czytelnik od czasu do czasu nakłaniany jest do jakiejś głębszej myśli, ale nie jest to główny sens tych albumów.

Wizualnie rzecz jest dopracowana. Rysunki dość szczegółowe, sporo się na ich dzieje, wykonane bez zarzutu, kolorystycznie bardzo przyjemne. Jest tu klimat, nastrój. Estetycznie wszystko tu do siebie bardzo ładnie pasuje.

Można to znaleźć Dumasa, Verne'a czy piratów z karaibów i pewnie coś jeszcze.

Bardzo przyjemnie spędzone kilka godzin.
8/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group