Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Feliks W. Kres
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Lipca 2020, 13:17   

Z Fabryki nie kupię ideowo. Od Sedeńki też nie bo ohydne. Zobaczymy co dalej.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 28 Lipca 2020, 15:57   

Serka?

Adashi, to całkiem nowa powieść. Nie wiem o co chodzi z tym Wiecznym Cesarstwem, być może Autor jakieś 10 czy 12 lat temu coś tam bąknął będąc zresztą pod wpływem...
Nie pytałem Kresia o szczegóły, bo chcę mieć przyjemność z czytania.
"Jeźdźcy Równin" - tekst opublikowany bodajże w MiMie wejdzie w skład "Siedmiu Najemników".
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
  
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Lipca 2020, 18:05   

Dzięki za info, Kruku.
Dopisane do wishlisty.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 28 Lipca 2020, 19:07   

:omg: :mrgreen:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 28 Lipca 2020, 22:02   

Fabryka ma obecnie serię Polskie Fantasy, do której przekierowała większość, Kres do niej pasuje, zobaczymy. Niby w serii też twarde oprawy, ale co szkodzi mieć dwa wydania w twardej :twisted:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Lipca 2020, 22:18   

Fidel-F2 napisał/a
Z Fabryki nie kupię ideowo. .


za mordowanie konkurencji pt. FK Olesiejuk ?
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 28 Lipca 2020, 22:22   

gorat napisał/a
Fabryka ma obecnie serię Polskie Fantasy, do której przekierowała większość, Kres do niej pasuje, zobaczymy. Niby w serii też twarde oprawy, ale co szkodzi mieć dwa wydania w twardej :twisted:

I do tego jeszcze mistrzowie dodruku w nowej szacie, przepraszam mistrzowie wznowienia w nowej szacie graficznej. Interwał pomiędzy kolejnymi wydaniami w FS jest chyba najkrótszy wśród polskich wydawców fantastyki.

P.S. ale offtop, jeżu kolczasty.
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 28 Lipca 2020, 23:50   

No cóż, po złamanym piórze lat piętnaście temu czas na jego sklejenie. A że firma z kontrowersjami, no cóż, przynajmniej najładniej wydają książki (przynajmniej część), obok Uroborosa.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 30 Lipca 2020, 09:55   

gorat, jaki Ty masz spaczony gust albo mało książek widziałeś :mrgreen:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 30 Lipca 2020, 16:20   

A jakie niby wydawnictwo wydaje porządnie książki? Powergraph? Genius Creations? Śmiechu warte. Może jeszcze Rebis albo Stalker Books? U nas nawet dobrą zawartość wsadza w drukarniany szrot (bez alternatywy w postaci limitek czy folio, żeby jeszcze bardziej dobić), więc jak Fabryka pakuje [chociaż część oferty] swoją papkę w coś, na co miło popatrzeć i dotknąć, więc warto docenić, że przynajmniej w ten sposób nadrabiają niedostatki.

Mówię o fantastyce oczywiście, bowiem nawet na rynku w Polsce, całościowo nie stojącym zazbyt wysoko, zdarzają się rzeczy tak ładnie wydane, że *upa boli, że w naszym kąciku taka miernota.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
  
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 30 Lipca 2020, 17:11   

MAG ma całkiem przyjemne okładki. Tytuły z SQN też (przynajmniej w części) wyglądają przyzwoicie. Ale rozumiem Twój punkt widzenia, coś w tym jest.
_________________
Wysłano z Atari
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 30 Lipca 2020, 21:18   

*Grafiki na okładkach, które marnują, bo wykonanie tychże okładek niezmiennie dobija. To samo SQN :( Sam się w ubiegłym roku napaliłem na nich, ale jakoś "nie stać" ich na na wydrukowanie porządnie tak dopracowanych designów. Serio, nawet na paperbacki to są podrzędne materiały... a że użyte dla "hardcover" też? Serka?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Lipca 2020, 22:13   

Mag ma spoko okładki - zwłaszcza te z półki premium
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 31 Lipca 2020, 07:05   

Różnie bywa
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 12:21   

A propos pytania Adashiego, tako rzecze Kres:

Te wszystkie Wieczne Cesarstwa, Jeźdźcy Równin, o które stale pytają czytelnicy to - przypomnę - tytuły robocze, zawsze wymuszone na mnie przez wydawców. Bo przecież już-zaraz-natychmiast trzeba zapowiedzieć kolejny tom, i na nic tłumaczenie, że ja przez całe życie tytuły nadawałem po skończeniu dzieła.
Jeźdźcy Równin (nie licząc opowiadanka z MiM) wyszli już dwukrotnie: to Porzucone królestwo (zapowiedziane pod roboczym tytułem Jeźdźcy Równin, gdy nawet jeszcze nie wiedziałem, o czym będzie kolejny tom cyklu) i Tarcza Szerni (zapowiadana, a jakże, pod roboczym tytułem Jeźdźcy Równin - z powodów j.w.). Teraz piszę tom 8. Szerń i Szerer - to było od stu lat zapowiadane pod roboczym tytułem Wieczne Cesarstwo. Proste?
Pisząc, mnóstwo improwizuję. Jeszcze w połowie dzieła potrafię nie wiedzieć, jak się skończy. Jak mam temu nadać sensowny tytuł z dwuletnim wyprzedzeniem?
Ale wydawca koniecznie musi dać zapowiedź - w każdym razie, kiedy autor pisze cykl. Bo inaczej wydawca nie zaśnie i nie będzie mu smakowało śniadanie.
Teraz znowu: Żeglarze i jeźdźcy, tytuł, który w końcu nadałem i gotów byłem zostawić, nie przypadł wydawcy do gustu, teraz jest Siedmiu najemników - to tytuł roboczy, a jakże. Bo nie podoba mi się jako tytuł zbioru i teraz ja z kolei będę naciskał na zmianę.


A od siebie dodam, że robię tu trochę za rzecznika FWK, ale jeśli pytania nie dotyczą tego co Kres jada na śniadanie i jaki nosi numer butów a Jego twóczości nie dolega mi to za bardzo. Tedy pytajcie a odpowiedź być może będzie Wam dana.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
  
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 15:40   

Dzięki, Kruku - to wiele wyjaśnia, przy okazji dowiedzieliśmy się, co nieco zza kulis, fajnie.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 15:49   

Kruk Siwy napisał/a
A od siebie dodam, że robię tu trochę za rzecznika FWK, ale jeśli pytania nie dotyczą tego co Kres jada na śniadanie i jaki nosi numer butów a Jego twóczości nie dolega mi to za bardzo. Tedy pytajcie a odpowiedź być może będzie Wam dana.


Czy Kres napisze książkę o tym, co je na śniadanie i jaki nr buta nosi?

A serio:
Jaram się jak pochodnia, trzymam kciuki i choć już mam stare, uroczo przaśne wydanie z Maga, to i tak kupię Fabryczne, co by autoru wesprzeć. Poza tym, jak sobie kupiłem ostatnio Azyl Grzędowicza, to jakiś sentyment do FS we mnie odżył.

Cześć, Łobuzice i Łobuzy. :)
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 18:33   

:shock: Sosna, to Ty?
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 20:19   

Chyba on, se tu ludziska zmieniają nicki wokoło... Sosne, kopę lat!

Kruku, wrzucaj więcej takich exclusive'ów, ludków na forum przyciągasz.
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 3 Sierpnia 2020, 22:08   

On on, zbrzydł mu nick ;)

Kopę, kopę, będę tu czasem wpadał, pozmieniało się, heh.

Exclusive'y to zawsze dobra metoda na ściągnięcie człowieków ;)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 4 Sierpnia 2020, 10:22   

Internet do Białegostoku podciągnęli!

Skoro było Złamane pióro, to i książka kucharska jak mniemam nie będzie problemem. Jak też poradnik wyboru butów. Byle tylko było co czytać.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Sierpnia 2020, 16:53   

W sumie, skoro jest Uczta lodu i ognia, to czemu nie Uczta Szereru i Szerni albo Jadło i napitek pod pasmami Szerni i wstęgami Aleru. Kupiłbym :wink:
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Sierpnia 2020, 22:00   

W mrocznych szlejach kresiowego umysłu od dawna krąży pomysł przewodnika po świecie Szereu, więc kto wie?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 4 Sierpnia 2020, 22:17   

W przyzwoitej szacie graficznej, twardej oprawie, bogato ilustrowany i musowo z wieloma mapami :omg: my precious!
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 28 Listopada 2020, 15:51   

Kresiu pracuje. Dla zainteresowanych:

http://www.sedenko.pl/202...osci-w-calosci/
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Listopada 2020, 16:00   

tylko te okładki
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 28 Listopada 2020, 16:15   

Rozpuszczony jesteś jak dziadowski bicz. Pamiętam iskrowskie okładki tworzone przez pana Hałajkiewicza. Prawie każda wyglądała tak jakby ktoś rzucił pawia na karton. Albo jakby tworzył ktoś niespełna rozumu z wrodzonym daltonizmem i niedowładem kończyn.

Co nie znaczy, że okładki sedeńkowe mi się podobają. Niestety oglądałem oryginały i na czeźwo ich sie nie da zaakceptować. Na ekranie tracą wiele ze straszliwej siły przekazu...

Jednakowoż okładka to jednak rzecz drugorzędna. Porządne, trwałe wydanie i brak lapsusów redaktorskich to mnie w pełni satysfakcjonuje. I jak już mówiłem, potem introligator i kłopot z głowy.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Listopada 2020, 16:31   

no nie, okładki Iskier były dziwne, powiedzmy że z zacięciem "artystycznym" a to co zaprezentował Sedeńko jest pulpą najgorszego sortu - tacy "artyści" to tu na forum się pojawiali.

jak żal $ na dobry obrazek to trzeba iść drogą
a) Supernowy (jedna plansza robi za księgi całości ;) )
b) Atlantisu (ładna czcionka, dobre rozplanowanie i problem z głowy)
c) usunąć postaci z okładek :)
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Listopada 2020, 16:38   

Kruku, ja jestem w temacie okładek dość wyrozumiały, ale to jest coś co wytycza nowe szlaki. Serio, serio, serio nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji gdy kilku dorosłych ludzi zbiera się, patrzy na to coś i wspólnie dochodzą do wniosku "Akceptujemy, to fajne okładki będą. Mamy co prawda jeszcze z pięć koncepcji, ale to jest to.". Nie, że brzydkie, albo jakaś tam powszednia nędza. To paździerz do samej dup.y i jeszcze głębiej. Niewiele istnieje we wszechświecie paździerzy tej klasy.

Przy zakupie introligator to obowiązek. Bezwzględny.

A te Iskrowe, miały jakiś artyzm, zamysł. Mi odpowiadają. Tu nie ma co porównywać. Z Kresowych okładek bije jedynie upośledzenie i nieudolność.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 28 Listopada 2020, 17:24   

Fidel-F2, porównywać można a nawet trzeba. Oczywiście zgadzam się z Wami (F-2 i LdL), panowie, że Hałajkiewicz to próba artystycznego podejścia do okładki. Ale efekt tego podejścia budził i budzi we mnie żywą abominację.

Sedeńkowe okładki to klocki lego zakupione w częściach i złożone dość nieudolnie. I ja wolałbym okładkę w dowolnym kolorze z dużym napisem FW Kres Księga Całości bez żadnych obrazków, albo z jednym gustownym, typu bo ja wiem? szkicowej mapy Szereru.

Ale z wydawcami trudno jest rozmawiać o okładkach. Sam byłem ofiarą mistrzów marketingu i tfurcóf z bożej łaski.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group