Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Polecanki czytelnicze.
Autor Wiadomość
Ziebreń 
Tom Bombadil

Posty: 41
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: 8 Października 2015, 12:10   

Widzę, że jakieś dwa koty znaczą teren.

‘Metamorfozy’ Apulejusza to jest właśnie ‘powieść rozrywkowa’ (zwłaszcza, gdy porównamy z poematem Owidiusza), są tam wiedźmy, zbójcy, porwania, czarodziejskie eliksiry, erotyka, wędrowni kapłani-łotrzykowie itp. postacie i rekwizyty. Jest to potoczysta, ‘rozrywkowa’ proza. Można powiedzieć, że to jest właśnie ‘hardkorowa klasyka fantasy ever’. Polecam przy okazji.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Października 2015, 13:39   

Dziś w Trójce była rozmowa z Mariuszem Szczygłem o polskim reportażu. Okazuje się, że były minister i były marszałek Radek Sikorski w młodości pisał reportaże. Szczygieł porównał prace Sikorskiego i z podobnego okresu prace Kapuścińskiego, twierdząc, że jego zdaniem Sikorski pisał znacznie lepiej niż Kapuściński. Interesujące.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 27 Października 2015, 14:03   

Były minister pewnie ma wiele jeszcze ukrytych talentów. Stawiam na umiejętność szybkiej ucieczki za granicę. Kiedyś go szanowałem, teraz jest kolejnym kombinatorem oderwanym od władzy. Co nie zmienia faktu, że chętnie przeczytałbym te jego reportaże.

Ziebreń napisał/a

Widzę, że jakieś dwa koty znaczą teren.
Za to Ziebreń się jakoś nie zaznaczył. Kolejny meteor, co przeleci, poobraża się i zniknie? A szkoda.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 19 Czerwca 2016, 11:08   

Wpadł mi w łapy cykl Gregory Benforda Centrum Galaktyki. Czytać czy nie? Może ktoś ma to za sobą i poleci lub nie.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 19 Czerwca 2016, 13:13   

Jak najbardziej czytać! Teraz nie wydają takiej fantastyki.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 19 Czerwca 2016, 13:26   

Dzięki. To skończę Kinga, potem szybciutko nowa Achaja i zabieram się za ten cykl.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 14 Października 2016, 20:24   

Ostatnio przeczytałam rewelacyjny zbiór opowiadań George'a Saundersa pt. Dziesiąty grudnia. Opowiadania współczesne, ale niektóre z nutką fantastyki, w sensie akcji umieszczonej w niedalekiej przyszłości. Przy czym akcji, jako takiej, jest w tych opowiadaniach stosunkowo mało, punktem wyjścia jest często jedno zdarzenie, autor skupia się na wewnętrznych przeżyciach bohaterów. Wszystkie teksty są warte uwagi, na mnie szczególne wrażenie zrobiła "Ucieczka z Pajęczej Głowy". Saunders trafił na moją krótką listę, tzn. że cokolwiek jego wydadzą, kupuję i czytam poza kolejnością.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 14 Lipca 2017, 17:23   

Polecacie cykl Długa Ziemia Pratchetta i Baxtera?
A teraz głupie pytanie, bo pan Terry już nic nie napisze, ale czy te 5 tomów do tej pory wydanych to naprawdę koniec tego cyklu?
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Lipca 2017, 17:35   

Czytałam dwa pierwsze i były spoko.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Lipca 2017, 20:45   

Thx, no zobaczymy, miałem to już zaczynać ale ciągle coś....jakiś Reacher czy inny Ćwiek.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Października 2019, 21:39   

W sumie nie wiem gdzie to umieścić. ..
Parowski nie doczekał się własnego wątku?

W każdym bądź razie - wydawnictwo SQN wydało leksykon Parowskiego
Wasz cyrk, moje małpy Chronologiczny spis moich autorów . 2 tomy (pierwszy to chyba tylko pióra MP drugi to chyba tribute to)
Coś jak Alfabet Urbana ;)
Dziwne że jeszcze nikt nie wspomniał o tej pozycji.
Na szybko przeglądałem w Ę - wydaje się że dla Fundomu (zwłaszcza tego starszego - pozycja obowiązkowa).
O ludziach, o fanatstyce wg Parowskiego, o środowisku.
+Zdjęcia
  
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Marca 2020, 21:46   

w sumie nie mogę znaleźć wątku Anny Brzezińskiej.
tako rzecze Anna Brzezińska
Cytat

Lektury w czasach zarazy

Kochani,

wszyscy siedzimy w domach, choć ja akurat z renesansowego Rzymu zmierzam właśnie do Ferrary Ercole d’Este. Jeśli i Wy chcecie się na chwilę oderwać od pandemii (ach, ten eskapizm fantastyki!), pod linkiem poniżej jest cała Saga o Twardokęsku:

https://drive.google.com/drive/folders/16U31yrsOKGdKgB8UmLcI9SRCXcUOqamb?fbclid=IwAR2q3M-SlvhYc316hEO1IfcRf1b-YkuhKApm0iiJvyvV4HHPA_N8eEc4OJY

Pisałam ją parę lat, więc liczę, że i Wam parę dni na lekturze zejdzie. Pliki są w wersjach do druku, chyba przed korektą zwolnieniową, więc pewnie uważny czytelnik znajdzie jakieś błędy, ale mam do tych książek wyłączne prawa, więc z moim błogosławieństwem ściągajcie, czytajcie i udostępniajcie. I bardzo proszę nie narzekać, że nie ma epubów, jeśli będę miała wolną chwilę, to zrobię.

EDIT: Dzięki cudownej Jo'Asi pod linkiem są już epub-y. Bardzo dziękuję!

Miłej lektury, a przede wszystkim zdrowia i pogody ducha dla Was wszystkich!


https://www.facebook.com/...?type=3&theater
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 19 Marca 2020, 22:32   

Oczom własnym nie wierzyłem, co ja mogę powiedzieć...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 20 Marca 2020, 12:17   

Papier stoi od wielu lat, audiobooki odsłuchane. Jednak gest bardzo doceniam, to właśnie pokazuje wielkość człowieka.
POLECAM! Uwielbiam Twardokęska :mrgreen: :omg:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group