Strona Główna

UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatnio oglądane filmy
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela

Wysłany: 9 Kwietnia 2019, 23:26   

Potrójna granica

Ben Aflek i zbieranina jakichś niedorobionych frajerów postanawia obrobić kokainowego mafiosa. Początek jest obiecujący ale gdy zaczyna się regularna akcja, z filmu robi się jakaś masakra. Dawno nie widziałem tak nieudolnie napisanego scenariusza. A dialogi pisał chyba ten sam gość który pisze przemówienia Dudzie. Wyjątkowy paździerz.

3/10

Goria 
Orient Men

Wysłany: 13 Kwietnia 2019, 09:25   

Shazam! fajne połączenia kina rodzinnego z superbohaterami. Ciepły film o poszukiwaniu rodziny z dużą dozą akcji.

Fidel-2 -do twojego pytania. Ta. Daje mi to nadzieję, że świat można jeszcze ocalić ;) , :D

Goria 
Orient Men

Wysłany: 14 Kwietnia 2019, 09:59   

Glass - po Niezniszczalnym i Split czekałam na ten film. Niestety zawiodłam się. Film jest hym... nudny + są w nim rzeczy, których nie jestem w stanie zrozumieć uwzględniając poprzednie filmy i ponoć nadzwyczajne zdolności głównych bohaterów.

Spoiler:

ihan 
iHan Solo

Wysłany: 3 Maj 2019, 21:15   

Iron sky. Inwazja. Unikać. Nuda, bez sensu (ale nie, że absurdalny, tylko kompletnie bez sensu), nuda, nuda, nuda. Nawet Hitler na dinozaurze nie ratuje. No, OK, może ratuje na 0/10 zamiast punktów ujemnych. Unikać koniecznie.

Fidel-F2 

Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2019, 12:41   

Wołyń

W sumie w miarę rzetelny acz powiela powszechny błąd. Narracja zaczyna się od sielanki pełnomiłującej się społeczności wielokulturowej, która w krótkim czasie, pod naporem kilku jednostek/niewielkich grup zamienia element ukraiński w morderczą hordę. Brak tu głębszej refleksji nad przyczynami, zbyt słabe ukazanie polskiej buty. To oczywisty błąd zmieniający się w przekłamanie.

6/10

Kyle Katarn 
Zombie Lenina

Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2019, 22:30   

Pewnego razu... w Hollywood
Jak na film Tarantino, raczej średni. Jest trochę fajnych scen i nawiązań do innego filmu tego twórcy, jednak nie wciąga tak jak "Pulp Fiction", "Kill Bill", "Bękarty wojny" ani "Django".

6/10
I rcie grdypały z mrzerzy.

Goria 
Orient Men

Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2019, 07:40   

IT 2 - dzięki niemu przeszedł mi strach przed klaunami. Film zmienia się z klimatów jak w IT (1) przez Indiana Jones do komedii romantycznej, lub Stranger things - sezon ostatni, tylko z większą ilością dorosłych. Najstraszniejszą sceną jest wg. mnie ta w zapowiedzi ze staruszką. To dobry film, tylko druga połowa, jeśli ktoś lubi jeść kraby i nie obawia się pająków, nie jest za bardzo straszna.

Fidel-F2 

Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2019, 12:08   

Moje córki krowy

Życie. Problemy rodzinne, śmierć bliskich. Jak się w tym wszystkim pozbierać. Wykonanie nie najgorsze, choć wyraźnie wieje amatorką na poziomie reżyserii/scenariusza. Dialogi bardzo, bardzo drętwe, postaci ze schematów. Aktorstwo całkiem, całkiem przy czym Kulesza świetna a epizodycznie pojawiający się Dorociński to miód, orzeszki i cycki z nutellą. Sumując, przyzwoity film, oglądanie nie boli acz to i owo uwiera.
7/10

Kruk Siwy 
Wierny Legionista

Wysłany: 6 Października 2019, 23:25   

"Ad Astra" warto, jednak nalepiej w kinie, bo plastycznie bardzo ładny, co na malym ekranie umknie widzowi. Stosowna ilość głupot w stylu amerykańskim, ale nie obraża to inteligencji przygotowanych na to widzów.

Miałem dodatkową uciechę, bo jedna ze scen przypomniała mi ten oto kawałek:

https://www.youtube.com/watch?v=0Py6sI2pCp8

Ale autorzy filmu raczej nie byliby zachwyceni moimi (a własciwie naszymi, bo nureczka oglądła film razem ze mną) skojarzeniami...
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi

Fidel-F2 

Wysłany: 7 Października 2019, 01:00   

Kurier Pasikowskiego. O dżiz co za kapeć. Leży wszystko - aktorstwo, scenografia, scenariusz. Dodatkowo to niedołęstwo zalane jest po czubek przedszkolnym hurrapolaczkizmem.

2/10

Luc du Lac 
Wiedźmin

Wysłany: 8 Października 2019, 13:41   

Źle się dzieje w El Royale - reżyser pracuje nad dość znanym motywem przydrożnego motelu, tytułowego El Royale, leżącego dosłownie na granicy Kalifornii i Nevady. Niegdyś lux-zajazd, obecnie popadł w zapomnienie na zadupiu miedzystanówek, gości czwórkę nieznajomych. Goddard (reżyser) gra nieco w stylu Tarantino, bierąc znane motywy, mieszając je w sosie noirowym (neo-noir jak się dowiedziałem) z lat '60. W tle przebłyskują wydarzenia i postaci ameryki tamtego okresu. Wietnam, Kennedy, Rasizm, Manson, Nixon czy Hoover. Klasyczne twisty są tam gdzie wyrobiony widz ich oczekuje, może nie zaskakują - ale rozwiązania mogą się spodobać.
Jeff Bridges, Dakota Johnson, Jon Hamm i Thor + dwie/3 mniej znane twarze (mi przynajmniej)

ogólnie - mimo nie tylko pozornej wtórności, choć film nic nie wnosi, to całkiem nieźle się bawiłem. Pamiętam że wybieraliśmy się na to do kina, ale nie wyszło - bez straty, film kameralno-kanapowy.

7,3/10

Odpowiedz do tematu