Strona Główna

UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatnio oglądane filmy
Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000

Wysłany: 27 Stycznia 2019, 19:00   

Polar - Bieda. O ile Mikkelsen daje radę, to reszta jest słabiutka. Scenariusz razi przewidywalnością, a sama fabuła jest komiksowa w złym słowa znaczeniu. Krew leje się strumieniami, ale w jakim dzieje się to celu? Ja nie wiem. No i wychodzi, że po raz kolejny Netflix nie trafia w cel z pełnym metrażem. Szkoda. 4/10

Mandy - Dziwaczny film. Jak dla mnie chyba za bardzo. Oniryzm miesza się tu z dosłowną brutalnością, dając raczej nieprzekonujący efekt końcowy. To połączenie kina, które pragnie być kinem artystycznym z estetyką "Hellraisera". Podejrzewam, że obraz znajdzie swoich fanów, ale do mnie to nie do końca przemawia. Za to całość jest bardzo ładna wizualnie. 5/10

http://zlapany.blogspot.com/

Beata 
Indiana Jones

Wysłany: 28 Stycznia 2019, 20:19   

nureczka napisał/a
Czasem człowiek ma ochotę na coś perfekcyjnie głupiego, przy czym można wyłączyć myślenie. I to jest film na takie okazje.

O właśnie! W takim nastroju właśnie będąc, zaliczyłam Londyn w ogniu. ;P: Są spektakularne wybuchy, hurrapatriotyczne zadęcie, dużo strzelają i biegają, obejrzeć można, jeśli odczuwa się gwałtowną potrzebę odmóżdżenia. A wugle kolega mi powiedział, że to jest drugi bodaj film w cyklu(?), bo pierwszy jest White House Fallen, czy jakoś tak. Nie czuję przymusu zapoznania się.

Zobaczyłam także Robaczki z Zaginionej Doliny, pochwalony na ZB. Film francuski, animowany, niemy (nasz dystrybutor zrobił dubbing (sic!), ale po protestach zrezygnował, szczęśliwie IMHO dla filmu. Film jest o biedronce, która zupełnie niechcący zaplątała się w konflikt między czerwonymi i czarnymi mrówkami. Film jest świetny, nadaje się dla dzieci, owady animowane są rewelacyjnie. :D Scena oblężenia mrowiska jest najbardziej spektakularna i świetna, ale nie tylko, bo równie świetne są małe epizodziki, bardzo dopracowane i pełne humoru. Doskonale się bawiłam. :mrgreen:

Luc du Lac 
Wiedźmin

Wysłany: 28 Stycznia 2019, 20:33   

Dubbing do niemego filmu? Znaczy się w prawym dolnym rogu jest facet wymachujacy rękami?

Beata 
Indiana Jones

Wysłany: 28 Stycznia 2019, 21:04   

Ja też tego nie rozumiem. :twisted: Znaczy, nie rozumiem, CO miałoby zostać zdubingowane. Ale wicie, rozumicie, świat jest pełen ludzi, którzy wiedzą lepiej. I najwyraźniej niektórzy z nich pracują u polskiego dystrybutora. ;P:

Chal-Chenet 
cHAL 9000

Wysłany: 28 Stycznia 2019, 21:39   

Aquaman - Bardzo sympatyczny film. Efektowna, lekka przygodówka, która przez cały czas trwania bawi. Kinowe DC chyba staje w końcu na nogi, z czego bardzo się cieszę i czekam na kolejne filmy. 7/10

Lowenna 
Klecha

Wysłany: 29 Stycznia 2019, 18:21   

Beata, sprawdź YouTube serial Minuscule :omg: Gdy odkryłam to kilka lat temu, zarwałam nockę by obejrzeć całość :mrgreen:

Beata 
Indiana Jones

Wysłany: 29 Stycznia 2019, 19:08   

Dzięki. :) Kapitalne. Zapowiada się noc nie moja. :omg: Tankowanie w locie jest bossskie. :mrgreen:

Luc du Lac 
Wiedźmin

Wysłany: 12 Lutego 2019, 10:16   

Ciche miejsce - Quiet place

Podobne wrażenia po filmie miałem gdy popatrzyłem na Zdarzenie (Happening).
Motyw filmu, można by powiedzieć SF, już dość opatrzony - przetrzebiona ludzkość przez "potwory" (tu mi najbliżej do SilentHilla/gra - choć tego gatunku sporo było), które w typ przypadku nie widzą, nie czują - ale słyszą. Czyli reagują/tropią na słuch --> patrz tytuł. Ci co przetrwali są wyciszeni.... Oczywiście gdy przychodzi co do czego... jesteśmy świadkami z życia rodziny w "tych" warunkach. Jak zwykle film sprzedaje nam sporą dawkę nonsensów.
w każdym bądź razie - film letni, można by go ominąć gdyby nie to że gra tam Blunt. Emili Blunt. Co ciekawe - gra z mężem, który gra jej męża a jednocześnie jest reżyserem i scenarzystą.

troszkę z zaskoczeniem odczytuje nad wyraz pochlebne recenzje jak i wynik $ (coś kolo 340 mln vs. niecałe 20 kosztu) - bo pod każdym względem dzieło wtórne (nawet ostatnio hbo katuje nas Gibsonowo-Szajmalonwymi Znakami)

6,75+1E.B.

nureczka 
Mama Pufcia

Wysłany: 12 Lutego 2019, 12:29   

Obejrzałam "Nightflyers".

W sumie mi się podobało i teraz nie wiem, czy to dobrze czy źle. Film jest klasyfikowany jako "mroczny horror", a ja mrocznych horrorów nie lubię. Są dwie możliwości:
1. To jest na tyle dobry film, że mimo mroczności i horrorowatości mi się spodobał.
2. Mroczność i horrorowatość była na tyle kiepska, że można ją było zignorować i to kiepski horror jest :)

Nie wiem, która odpowiedź jest prawdziwa.

Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela

Wysłany: 12 Lutego 2019, 12:57   

Z ulgą zrezygnowałem po pierwszym odcinku. Kulawe aktorstwo, niedoróbki, bzdury. Poziom szkolnej suity. Czyli w sumie trzyma poziom martinowski. Punkt pierwszy swobodnie możemy wyeliminować.

konopia 
Marudny maruda marudzący

Wysłany: 12 Lutego 2019, 20:17   

nureczka, ja za pkt.2, bo to nie jest ani mroczne ani horrorowate

nureczka 
Mama Pufcia

Wysłany: 13 Lutego 2019, 10:00   

konopia napisał/a
nureczka, ja za pkt.2, bo to nie jest ani mroczne ani horrorowate

No też mam wrażenie, że z horroru został tylko facet biegający z siekierą, a reszta to po prostu SF.
Może ktoś, kto klasyfikował zobaczył pierwszą scenę z pierwszego odcinka i mu ta siekiera utknęła w pamięci :)

Freja Draco 
Sky Captain

Wysłany: 17 Lutego 2019, 13:48   

Obejrzałam nowego Sędziego Dredda.

Wiele się nie spodziewałam, właściwie to nawet nie ja ten film odpaliłam, ale jak już leciał, to poszłam zobaczyć, jak go tym razem zrobili i zostałam już do końca.

I - owszem - to jest komiks, film akcji i postapo, ale po pierwsze jest zdecydowanie lepszy niż poprzednia wersja z lat 90-tych, co mnie ogromnie zdziwiło, bo spodziewałam się, że jedyna różnica względem poprzedniego będzie polegać na tym, że wybuchy będą większe, cięcia będą szybsze, a bohaterowie będą wrzucać więcej pseudośmiesznych żarcików.

Otóż nie. Nie jest to zapewne wielkie i ambitne kino, ale jakimś cudem w tym filmie był klimat. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale miałam po prostu poczucie, że ten świat jest prawdziwy, a film nie jest kolejną odbitką ze standardowej sztancy. Pamiętam, że po seansie miałam taką konkluzję, że w sumie dużo przyjemniej się to oglądało niż Valeriana, którego również niedawno widziałam, i który kosztując przeogromne pieniądze, był jednocześnie zupełnie niestrawny, z powodów powyżej wskazanych.

p.s. Zerknęłam na trailer "Żeglarzy nocy". Z książki pamiętam dzisiaj właściwie tylko klimat i (jeśli po trailerze miałabym oceniać) to absolutnie nie jest to. Film wygląda jak kolejna odbitka z aktualnego wzorca robienia SF. To już w scenach z tej nędznej ekranizacji z lat 80-tych więcej wydaje się być ducha pomimo technicznej nędzy.

Martva 
Kylo Ren

Wysłany: 17 Lutego 2019, 18:50   

To jest serial a nie film, odświeżyłam opowiadanie, obejrzałam pięć odcinków i pewnie skończę z poczucia obowiązku, ale jest mocno taki sobie i z literackim pierwowzorem ma wspólne głównie nazwy i imiona.

skarby
szorty

nureczka 
Mama Pufcia

Wysłany: 17 Lutego 2019, 19:52   

Martva napisał/a
To jest serial a nie film,

A to moja wina. Przez pomyłkę zrobiłam wpis nie w tym wątku, zaczęła się dyskusja i tak już zostało.
Może ktoś władny przeniesie posty?

Chal-Chenet 
cHAL 9000

Wysłany: 18 Lutego 2019, 12:41   

Bumblebee - Naprawdę dobry. To też prawdopodobnie najlepszy film franczyzy. Jest nie tylko odpowiednio zrealizowany, ale też po prostu wciągający i ciepły. Jestem na tak. 7/10

Velvet Buzzsaw - Intrygujący. Dobrze, że nie spodziewałem się typowego horroru, bo to zupełnie co innego - mix grozy z satyrą, a na dokładkę szczypta refleksji o człowieku. 7/10

Overlord (Operacja Overlord) - Bardzo udany miks kina wojennego i horroru zombie. Nie spodziewałem się, że wyjdzie to aż tak dobrze. Na plus także, że całość jest zrealizowana w znacznej mierze na serio. 8/10

The Favourite (Faworyta) - Bardzo dobre kino. Choć zawiera elementy satyry, w zasadzie jest to mocno gorzki film o samotności i konsekwencjach żądzy władzy. Jest też świetny aktorsko. 8/10

Green Book - Może trochę pod nagrody, ale co z tego, skoro całościowo film jest naprawdę wzruszający i ciepły. Jestem kupiony. 8/10

Odpowiedz do tematu