Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rude Marudzenie
Autor Wiadomość
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 13 Stycznia 2019, 07:35   

aj, właśnie sobie uświadomiłem, że nie czytałem "kronik majpooru" jakoś nie miałem okazji, warto?
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Stycznia 2019, 09:03   

Silverberga zawsze warto.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 13 Stycznia 2019, 11:13   

Zauważyłem, że wszystkie E-N są zagraniczne... Polska już zaliczona?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Stycznia 2019, 15:33   

konopia napisał/a
aj, właśnie sobie uświadomiłem, że nie czytałem kronik majpooru jakoś nie miałem okazji, warto?

Zdecydowanie warto :)

gorat napisał/a
Zauważyłem, że wszystkie E-N są zagraniczne... Polska już zaliczona?
Neiwielu ich było na liście, ale trochę już mam zaliczone.
Może ten link będzie bardziej miarodajny: http://lubimyczytac.pl/po...znane/szczegoly
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 14 Stycznia 2019, 20:36   

Tak, lepszy - czyli zaczęłaś od polskich ("Iluzyt" to ja chyba raz w życiu widziałem; nie mam), a skoro teraz ciężko o więcej, to zagranicznych klepiesz. Przy okazji dostrzegłem "Posiada 1938 książek na 28 półkach" - :shock: tyle po ostatniej corocznej Biblioteczce bym się nie spodziewał.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Stycznia 2019, 20:53   

gorat napisał/a
Przy okazji dostrzegłem Posiada 1938 książek na 28 półkach - :shock: tyle po ostatniej corocznej Biblioteczce bym się nie spodziewał.

Bo mam tutaj różne półki. Na przykład "Lista marzen" lub "znam i chcę mieć" albo po prostu "Chcę przeczytać". Fizycznie książek mam coś ponad 600, skatalogowane w prostym programiku, w którym dodanie książki na półkę trwa dużo krócej niż na LC ;)
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Stycznia 2019, 23:03   

Jakby co to ja wywaliłem te posty, nie wiem gdzie autor chciał pierwotnie wkleić, więc wklei sobie drugi raz jak będzie chciał, mam nadzieję że poprawnie tym razem.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Stycznia 2019, 19:28   

ketyow, Ślicznie dziękuję :)

Uwolniło się kilka recek z NF.

Rzecz dłuższa, bo o drugim tomie "Tego, co najlepsze" Ellisona https://www.kronikinomady...y-ellisona.html

I cztery krótsze teksty o:
1. "Ostatnie dni Jacka Sparksa", Jason Arnopp
2. "Bańka", Siri Pettersen
3. "Triskel. Gwardia", Krystyna Chodorowska
4. "Elementals. Proroctwo Cieni", Michelle Madow

https://www.kronikinomady...yczen-2019.html
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Maj 2019, 23:28   

Już w przyszły czwartek ruszają Warszawskie Targi Książki, w trakcie których razem z Nową Fantastyka i niezastąpionym Toudim zrobiliśmy coś niesamowitego - wciągnęliśmy (już po raz drugi) naszą ukochaną fantastykę w to święto słowa pisanego. Wszystkie informacje znajdziecie tutaj: http://meetpoint.waw.pl/ \

Moja cegiełka w tym wszystkim polegała będzie przede wszystkim na poprowadzeniu kilku świetnych paneli dyskusyjnych.
Poniżej lista paneli wraz z wyszczególnionymi cudownymi uczestnikami:

Sobota:
➡️PANEL ZAJDLOWSKI - Spotkanie z autorami nominowanymi do nagrody Im Janusza A. Zajdla.

Udział wezmą: Martyna Raduchowska, Krystyna Chodorowska, Maciej Kaźmierczak, Marta Kisiel

➡️DLACZEGO KOCHAMY SIĘ BAĆ - Groza i horror są bardzo obecne w popkulturze, nie tylko w literaturze ale i filmie, grach czy muzyce. Dlaczego tak bardzo lubimy czytać, oglądać i słuchać czegoś, co z założenia nie jest miłe, wywołuje negatywne emocje lub po prostu nas przeraża?

Udział wezmą: Aleksandra Radlak, Katarzyna Rupiewicz, Marcin Podlewski, Marco Kubiś

Niedziela:

➡️HARDA HORDA - spotkanie z autorkami należącymi do grupy Harda Horda.

Udział wezmą: Marta Kisiel, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Ewa Białołęcka, Aleksandra Janusz-Kamińska, Milena Wójtowicz, Anna Kańtoch, Aleksandra Zielińska, Martyna Raduchowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Anna Cranberry Nieznaj, Krystyna Chodorowska

➡️KRÓTKA FORMA - Rynek wydawniczy do niedawna był dość niechętnie nastawiony do krótkiej formy: zniknięcie większości periodyków drukujących opowiadania i zmiany w oczekiwaniach czytelników sprawiły, że przez długi czas w Polsce opowiadań praktycznie się nie wydawało. Dzisiaj widzimy powolny powrót popularności najbardziej wymagającej formy literackiej. Czy taki trend się utrzyma i czy to nadal są takie same opowiadania, na których wyrośliśmy?

Udział wezmą: Marcin Zwierzchowski, Magdalena Kucenty, Adam Podlewski, Michał Cetnarowski, Marta Malinowska

➡️POWRÓT KLASYKI - Trwa powrót wielkiej klasyki literackiej, zarówno w seriach wydawniczych takich jak Artefakty i Wehikuł Czasu, jak poza nimi. Co już się ukazało, co jeszcze powinno? Na ile takie "odgrzewanie kotletów" ma sens?

Udział wezmą: Marcin Sergiusz Przybyłek, Adam Podlewski, Robert Szmidt

Ps. W sobotę, o 14:00 odbędzie się wręczenie nagród Nowa Fantastyka, na którym oczywiście będę i na które gorąco zapraszam :)
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 19 Maj 2019, 00:02   

No proszę, Fantastyka ładnie rozpisana, a popkultura Azji się broni przed ujawnieniem.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2019, 00:10   

gorat, bo organizacyjnie (tak z góry) to jest burdel na kółkach. to, co zamieściłam powyżej nie jest do końca zgodne z tym, co wisi na stronie (ot, niby na stronie jest, że Wegner będzie na panelu zajdlowskim, a go nie będzie), sama nie wiem, kto poprowadzi dwa interesujące mnie (i zaproponowane przeze mnie) panele.
odpowiedzi na pytania o blok azjatycki nadal się nie doczekałam.
A jak dzisiaj po raz czwarty (przy braku odpowiedzi na trzy poprzednie) poprosiłam o potwierdzenie, że na pewno prowadzę te pięć paneli i na pewno nie potrzebują pomocy przy trzech panelach bez prowadzącego, zostałam *beep* jak jakiś uczniak, to mnię szlag jasny trafił i krew zalała.
Oczywiście ogarniemy, oczywiście wyjdzie fajnie, ale przepływ informacji kuleje nawet wśród organizatorów, stąd brak info dla odwiedzających :(
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 19 Maj 2019, 14:01   

Dzięki, niepokój wzrósł ;) zagonię jeszcze jednego speca na stadion (może go wkręcę, że mecz jest? ^^) i będziemy czuwać nad Azją :mrgreen: :twisted:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Października 2019, 13:02   

Powrót do pisania boli. Ale cóż, jak się nie trenuje, to i się z formy wychodzi. Niemniej, widząc powszechne zachwyty książką Zbierzchowskiego, a sama będąc z lektury nie tak bardzo zadowolona jakbym chciała, postanowiłam naskrobać kilka chaotycznych zdań.
No i, po naprawdę długiej przerwie, zaczęło mi trochę brakować marudzenia o książkach :D
Może z czasem wrócę do formy sprzed roku ;)
https://www.kronikinomady...slow-kilka.html
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 3 Października 2019, 16:31   

Trenuj, trenuj ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group