Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłka skopana, a sprawa polska
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 17:23   

Luc du Lac napisał/a
Liczę na to że Japonia nam wpdoli.


Stawiam właśnie na 2:1 dla Japończyków. A gdyby zmienili bramkarza (jedyny słaby punkt), to nawet 2:0 :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 18:23   

Beata napisał/a
jewgienij napisał/a
Takie rzeczy nie zdarzają się po meczach siatkówki, nie wiem, może dlatego, że to gra dla dziewczyn na plaży.

Jedziesz po bandzie, panie kolego. :twisted: Porzuć protekcjonalizm. Dla Ciebie piłka nożna jest najważniejsza i ma wszystkie inne sporty (a może i klubowe ;P: ) pod sobą, ale zapewniam Cię, że nie wszyscy tak myślą. I nie ma żadnego powodu, by z góry na nich patrzeć.


Ten protekcjonalizm płynie wprost z mego serca. :wink:
Zauważ : dlaczego wątek "piłka skopana" tak przygniata tu "piłkę odbijaną".
Powiedzmy sobie prawdę, siatkówkę w Polsce kocha się głównie dlatego, że w zespołowych sportach lepszy rydz niż nic. Jakikolwiek sukces jest niezbędny narodowi jak tlen. Przez jakiś czas nawet szczypiorniak Polaków podniecał, ale tyko wtedy, kiedy weszliśmy do finału. Potem powrócił do przypisanego mu statusu nudnego i bezsensownego sportu ze szkolnej sali gimnastycznej, w który grają tylko dziwolągi.

Nie porównujmy tego z piłką nożną, to różnica skali, jeśli chodzi o zaangażowanie narodu. Nie pamiętam, żeby mistrzostwa w siatkówce były przez tyle dni na pierwszym miejscu w serwisach informacyjnych. Fajny sport, niektórzy go lubią, nie wiem za co, ale z powodu wygranej siatkarzy Polacy( ani nikt inny) nie wyjdą świętować na ulicę.
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 18:44   

no bez jaj, nie wyjdę świętować na ulicę z powodu jakiejś piłki nożnej, sportu nudnego i bezsensownego w który grają w większości półgłówki
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 19:02   

Fidel-F2 napisał/a
no bez jaj, nie wyjdę świętować na ulicę z powodu jakiejś piłki nożnej, sportu nudnego i bezsensownego w który grają w większości półgłówki


Ja też nie wyjdę.
Co więcej, nawet nie zakładam koszulek z orłem, nie mam szalika, skrzydeł husarskich ani indiańskiego pióropusza.
Ale mnóstwo ludzi wyjdzie tylko wtedy, kiedy polska drużyna piłkarska coś zdziała. Nie tylko w Polsce. W Paryżu po wygranej na mundialu 98 wyszło więcej osób w niż po zakończeniu wojny. Po wygranej ich piłkarzy ręcznych raczej nikt nie szalał, chyba że w domu, po kryjomu.
Siatkarze też nikogo na świecie nie obchodzą, nie ma siatkarskiego Pele ani Maradony. Są nieudani piłkarze, których nadmierny wzrost automatycznie posłał do tej śmiesznej "przebijanki". Jakby mieli ikrę i koordynację, to by jeszcze mogli być koszykarzami :twisted:

Co do półgłówków piłkarzy, masz rację:argentyński komentator przyrównał Messiego do psa, który goni za piłeczką. Ten rodzaj spontanicznego zaangażowania. Można tu też użyć kota biegającego za sznurkiem. Źrenice rozszerzone i cała uwaga skupiona na piłeczce. Poza boiskiem Messi to zwykły przymuł, który wolny czas spędza na Play-Station i nie potrafi sformułować zdania w rodzimym hiszpańskim z argentyńskimi naleciałościami. Ale rzuć mu piłkę, to pobiegnie.
  
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 21:15   

Imho
najlepsze zdjęcie mundialu

 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 21:18   

Iran,
właśnie grałem nbiedawno z Irańczykiem w szachy na kurniku, jako jedyny przywitał się i starał się być miły. Z polskimi przeciwnikami to się nie zdarza.
  
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 21:58   

Luc du Lac napisał/a
thinspoon napisał/a
Profesor Majewska wyjaśnia, dlaczego nasza reprezentacja odniosła porażkę


problem w tym że to jest prawdziwa profesor med - czyli albo ma niepokoleiwgłowie albo ma rację (tudzież pół/ćwiertnie)


Ty tak serio z tą drugą możliwością? :shock:
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 22:31   

Cytat
nie ma siatkarskiego Pele ani Maradony.
Są. Giba, Zagumny.
Tak, wychodziłam świętować MŚ siatkarzy. Tak, płakałam z bezsilności po przegranym meczu. Tak, miałam ochotę wypierdzielić telewizor przez okno. Na szczęście siatkówka jest sportem, na który mogę wziąć dzieci i po meczu wspólnie bawić się z kibicami drużyny przeciwnej. Kopana jest dla neandertalczyków z maczetami.
Dlaczego o niej tak głośno? Kasa, kasa, kasa. Ktoś wydaje mnóstwo kasy na promowanie i robienie z mózgu sieczki by zarobić jeszcze więcej.

Dziewczyna ze zdjęcia jest śliczna. Ciekawe jaka kara ją spotka po powrocie do kraju? :(
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 00:41   

Może nie wróci?
Chętnie udzielę azylu.
może dobrze ustosunkowana (-ani) i nie będzie problem.
Może zdjęcie się gdzieś tam rozmyje
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 01:24   

Jakby Iran miał takich ambasadorów (choćby honorowych), to by miał lepszy - nomen omen - wizerunek.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 08:30   

Lowenna napisał/a
Cytat
nie ma siatkarskiego Pele ani Maradony.
Są. Giba, Zagumny.
:(


:D
W takim razie Maradoną jazdy na wrotkach jest Gucio Woźniak.

I czy widziałaś na tym mundialu kiboli z maczetami? Jednego chociaż? Masz obrazek powyżej, jak wygląda doping.

Co do meczów siatkówki, nie mylmy rozgrywek sportowych z piknikiem, fajnie, że się bawicie z kibicami drużyny przeciwnej, ale to też świadczy o zaangażowaniu w mecz. Też bym szukał jakiejś rozrywki na trybunach, idąc na siatkówkę. :D
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 08:40   

Nie widziałam ponieważ nie śledzę tego mundialu ale pamiętam obrazy zdewastowanych miast z euro 2016
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 09:04   

ME 2016 - wszędzie gdzie są kilkudziesięciotysięczne tłumy, znajdzie się motłoch. Tyle że obrażasz wszystkich kibiców, nazywając ich prymitywami.
Publika wypełniająca halę do gry w siatkę raczej zagrożenia nie niesie, bo jest nikła, nawet racy nie wystrzelisz, bo trafisz w sufit i sfajczysz salę. Ale już przy takim żużlu zaczyna się robić groźnie, w Zielonej Górze kibole rozrabiały. Pamiętam. Więc nie o konkretną dyscyplinę chodzi, tylko o jej popularność i towarzyszące jej emocje.

Jest w tym jakaś zagadka, że temat o piłce przyciąga i skłania ostatnio do wypowiadania się osoby, które:
a) uważają, że piłka to sport dla prymitywów
b) beznadziejnie nudny
c) nie mogą pojąć jej fenomenu
d) są kibicami niedzielnymi, więc obojętne im, czy to akurat mundial, czy konkurs Czterech Skoczni
e) tak naprawdę lubią siatkówkę/badmintona/ whatever

Tyle tematów leży odłogiem, a akurat, ten na którym niespecjalnie się znają, ma wśród tych osób powodzenie :twisted:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 09:29   

och, bo znalazł się jeden pajac, który wykręca oberki w samych tylko kalesonach, to i publice nie ma co się dziwować
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 09:36   

jewgienij,
heh a kiedy rozmawiać o piłce nożnej jak nie w czasie mundialu, co?
Nie rozumiem, jesteś jakimś elitarnym kibicem, który nadaje sonie specjalne prawa do futoblu i masz za złe że profani wypowiadają się na temat, które według Ciebie nie powinni, bo i nie są kibicami?

Apropo tego, że profanujemy ten temat, to wiedz, że każda akcja ma reakcje, a jeżeli akcja jest w danym środowisku nie pasująca (aka nie ma tu za dużo kibiców z sercem, są raczej niedzielni, nie rozumiejący etc) to reakcja będzie mocniejsza.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 09:50   

Ja nie wchodzę na temat siatkówki czy skoków narciarskich, aby trollować, że te sporty są dla mnie dziwaczne. Znajdźcie jeden taki mój wpis. W porównaniu z Tobą, Nocturn, uważam się za kibica, od mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku obejrzałem 99% wszystkich spotkań reprezentacji Polski, poczynając od czasów Bońka, na Lewandowskim skończywszy.
Fidel, arcypajacem jesteś dla mnie Ty. Wyskakujesz po każdym moim poście jak diabełek z pudełka, wypisując bądź co, najczęściej żałosne wypociny, aż przykro patrzeć na Twoją frustrację. Masz jakiś kompleks, że tak towarzysz mi jak cień? Twoja psychoterapia zamula wątek. Masz ode mnie głaska i uciekaj :D
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 09:54   

A teraz, jewgienij, oberek w lewo

Kompleks? Nie. Zakochałem się.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 09:55   

To wejdź sobie na wątek "Niech mnie ktoś przytuli".
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 09:56   

problem kibolstwa, ruchu kibicowskiego jest bardzo złożony i rozbija się o mnóstwo elementów - jednak jego jądro tkwi w społeczeństwie.
to nie tak że my jesteśmy zajębiści a kibole to be, margines.

jeżeli chodzi o stadiony :) to ja na ten przykład w sumie wolę oglądać mecze w TV :mrgreen: - nie wiem, nie chwyta mnie klimat, fraternizowanie itd / lubię powtórki, zbliżenia na akcję - i sensowy komentarz
chociaż rasowy kibic futbolu powinien oglądać na stadionie - nie dlatego że klub, tradycja, przywiązanie - a temu że w TV oglądamy tylko (większy) wycinek obrazu całości (choć obecnie jest spora tendencja w zawężaniu pola gry - to jednak Eklasy to nie dotyczy :) )

thinspoon napisał/a

Ty tak serio z tą drugą możliwością? :shock:


nie bardzo - ale należy się dwa razy zastanowić zanim skrytykuje się profesora w jego specjalizacji.
Z jej wypowiedzi wychodzi że raczej jest nienormalna - bo posługuje się danymi sprzed 20-30 lat. A przynajmniej takie informacje teraz nam się podaje.
  
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 10:03   

Ja chodziłem swego czasu na Cracovię. W sumie spotykałem tam samych fajnych ludzi - Pilch jest też kibicem Cracovii, tak na marginesie( a kibicował jej nawet Wojtyła w czasach przedpapieskich). Przez kilka lat mieszkałem obok stadionów Cracovii i Wisły, żadnych dymów nie pamiętam. Teraz w ogóle nie śledzę naszej ligii, bo to piłki nożnej nie przypomina, a nie ma nic gorszego i nudniejszego niż mecz patałachów.
Ludzie ganiający po Krakowie z maczetami, to g...wno, które się pod kluby podczepiło. Ich mecze nie interesują, miłość do klubu to frazesy, zwykle to osiedlowe gangi zajmujące się handlem narkotykami. Gdyby zabrać im piłkę nożną, która jest w Polsce sportem numer jeden, podczepiliby się pod siatkę albo cokolwiek innego, dla nich to nie ma znaczenia. Bruneci biliby blondynów.
  
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 10:16   

jewgienij napisał/a

Ludzie ganiający po Krakowie z maczetami, to g...wno, które się pod kluby podczepiło. Ich mecze nie interesują, zwykle to osiedlowe gangi zajmujące się handlem narkotykami. Gdyby zabrać im piłkę nożną, podczepiliby się pod siatkę albo cokolwiek innego, dla nich to nie ma znaczenia.


dokładnie.
Piłka N. jako popularny (prosty) sport/widowisko przyciąga największą rzeszę kibiców - łatwiej tam znaleźć/tworzyć pewne struktury - tym bardziej że łatwo można podciągnąć pod to ideę wyjątkowości/przynależności/solidarności

i żeby nie było - Polska nie jest wyjątkiem, choć przekaz medialny mocno bombarduje szarego zjadacza chleba, negatywnym obrazem Polaka-Kibola (bardzo chodliwy i prosty temat dla polityki czy mediów), to realnie nasz rodzimy kibol nie ma podejścia do tego co się dzieje we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech - czy nawet do schowanego kibolstwa w Anglii.
A kraje z południa - Bałkany, Grecja, okolice - to już prawdziwy dziki zachód.
O Turcji nawet nie wspominam.
  
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 10:24   

jewgienij napisał/a
Ja nie wchodzę na temat siatkówki czy skoków narciarskich, aby trollować, że te sporty są dla mnie dziwaczne. Znajdźcie jeden taki mój wpis. W porównaniu z Tobą, Nocturn, uważam się za kibica, od mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku obejrzałem 99% wszystkich spotkań reprezentacji Polski, poczynając od czasów Bońka, na Lewandowskim skończywszy.


no i patrz, znowu nie odpowiedziałeś na zadane pytanie.

Cytat
Nie rozumiem, jesteś jakimś elitarnym kibicem, który nadaje sonie specjalne prawa do futbolu i masz za złe że profani wypowiadają się na temat, które według Ciebie nie powinni, bo i nie są kibicami?


A ja sie z Toba zgadzam, w porównaniu ze mną jesteś kibicem. Dlatego zadaje Ci pytania.
Czy gdzieś trolluje?
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 10:41   

Nocturn napisał/a

no i patrz, znowu nie odpowiedziałeś na zadane pytanie.


A Ty jesteś policjantem na komisariacie, że mam odpowiadać na zadane przez Ciebie pytania? Coś Ci się nie pomyliło? Odpowiadam zwykle większej ilości osób, musisz wybaczyć, że nie jestem wyczerpujący, choć się staram, czasami niepotrzebnie, bo i tak każdy czyta z tego, co chce przeczytać :wink:
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 10:45   

Nic mi sie nie pomyliło. Jestem po prostu ciekawy.

Dziękuję za dyskusję. Wiem już wszystko co chciałem
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 11:08   

"Hurr, durr, jestę jedynym prawdziwym kibicę, czymać pyski ignoranci i słuchać mądrzejszego od siebie!" Mnie tylko ciekawi, dlaczego zatem nie udzielać się na jakiejś grupie dla Prawdziwie Kochających Piłkę Nożną, zamiast na forum miłośników fantastyki, którzy przy okazji zerkną na skoki, piłkę kopaną, siatkówkę albo inny curling?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 11:12   

Na kibicobolach siedzi Luc du Lac.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 11:15   

Cytat
Tyle że obrażasz wszystkich kibiców, nazywając ich prymitywami. 
Przypomnę Ci, że wcześniej obrażałeś kibiców siatki, kometki i wrotek :)
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 11:20   

Fidel-F2 napisał/a
Na kibicobolach siedzi Luc du Lac.


za dużo powiedziane - raczej staram się orientować w temacie i trzymać rękę na pulsie.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 11:35   

Lowenna napisał/a
Cytat
Tyle że obrażasz wszystkich kibiców, nazywając ich prymitywami. 
Przypomnę Ci, że wcześniej obrażałeś kibiców siatki, kometki i wrotek :)


Nie chciałbym tu już różnicować, czy bardziej obraźliwe jest nazwanie kogoś kryminalistą z maczetą, czy uznanie siatkówki za sport dla dziewczyn.
Jeśli obraziłaś się w w imieniu siatkówki czy dziewczyn, to trochę mocno się odwinęłaś :wink:
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 11:54   

thinspoon napisał/a
Hurr, durr, jestę jedynym prawdziwym kibicę, czymać pyski ignoranci i słuchać mądrzejszego od siebie! Mnie tylko ciekawi, dlaczego zatem nie udzielać się na jakiejś grupie dla Prawdziwie Kochających Piłkę Nożną, zamiast na forum miłośników fantastyki, którzy przy okazji zerkną na skoki, piłkę kopaną, siatkówkę albo inny curling?


Ten wątek istnieje chyba tylko po to, żeby takie szambo jak Twój wpis raz na jakiś czas wywaliło.

Teraz powróć do swojego zwykłego letargu, mistrzu. Misję spełniłeś.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group