Strona Główna

Portal Latajaca-Holera.pl  UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
jewgienij 
Admirał Zwiebellus

Wysłany: 24 Stycznia 2018, 20:16   

Pisałem kiedyś artykulik do Świata Wiedzy o 14 legionie( nie dziewiątym :) ) w Brytanii. Legion, który się dał zbić dwa razy za Juliusza Cezara, a potem , za Nerona, rozbi Brytów przy okazji powstania Boudiki.
Rzymianie byli przesądni i bali się morza. W tej kampanii nie tyle bali się wojowników, co właśnie druidów i czarów. Każdy Rzymianin - od szeregowca po Cesarza - wierzył w znaki, przepowiednie i siły nadprzyrodzone.
Z tego mógłby powstać super serial, ale - ufam w Agrafkowi - nie powstał.

dalambert 
Agent Chaosu

Wysłany: 24 Stycznia 2018, 21:16   

czy ktoś tu. po za mną, męczy się z kolejnym sezonem Wikingów :?:

agrafek 
Stalowy Szczur

Wysłany: 25 Stycznia 2018, 08:06   

Luc du Lac po pierwszym odcinku też myślałem, że nie jest najgorzej:).
Jewgienij - oni niby próbują grać w taką właśnie grę, ale to się niestety kupy nie trzyma. Legioniści przypominają gromadę dzieci na pierwszym obozie poza domem:).

Luc du Lac 
Mirmił

Wysłany: 30 Stycznia 2018, 11:07   

Spisek prochowy - wczoraj skończyłem raptem 3godzinny miniserial. Fabularnie pasuje do Historycznej opowieści - nie znam szczegółów wydarzenia, ale przedstawiona narracja wpasowuje się w klimaty. Nie mamy tutaj szybkiej akcji, zwrotów itp itd. - nie jest przez to jakoś superwciągający , ale daje radę.
Sporo dbałość o realizm historyczny - miasta to przez wszystkim błoto/łajno ;) i drewno-mury (co w Anglii jest łatwe do przedstawienia :) )
Nasi "bohaterowie" też specjalnie lotni nie są :)

ciekawym faktów - czy rzeczywiście Hiszpanie zdradzili katoli ?
w filmie pokazano że katole mieli gorzej jak żydzi - i to ile ? 60-70 lat po rozłamie HeniaVIII ?

sporo czasu w filmie poświęcono torturom i egzekucjom ;)
Anglikański(kato) badass wygląda jak pułkownik Dowgird ;)

Luc du Lac 
Mirmił

Wysłany: 31 Stycznia 2018, 10:04   

2 odcinek Brytanii...w sumie nawet niezły. podobało się
Brytowie/Celtowie - spoko, fajnie oglądać białasów jako dzikusów :)
Rzymianie też dają radę,
Druidzi ciekawie pokazani - demoniczny szamanizm :)
fabuła na razie dość leniwie...
ciekawym dalszych losów murzyna ;)

zacna scenografia, pejzaże, fajne postacie - dla mnie na razie na+ (w przeciwieństwie do Templariuszy)

dalambert 
Agent Chaosu

Wysłany: 31 Stycznia 2018, 15:18   

Luc du Lac, +1 tak Rzymianie stanowczo nie są z Asrweixa

agrafek 
Stalowy Szczur

Wysłany: 1 Lutego 2018, 08:44   

To chyba inny serial oglądamy:).
Spójrzmy na zachowanie Rzymian (przez cztery odcinki, tyle widziałem).
Przybyli, złupili jedną wioskę, postawili obóz. To z grubsza odpowiada rzymskiej taktyce. Wymyślili trzymanie się strategii: "dziel i rządź", co też pasuje.
Ale potem...
Poza obwarowaniem nie robią nic (jak w Asteriksie) poza łażeniem małymi grupami po lesie (to faktycznie nie jak w Asteriksie, bo tam patrole były sensownie liczniejsze). Po napotkaniu tubylca (wiecie, z tych, co to toczą z nimi wojnę) ot tak wdają się z nim w pogawędkę, dzięki czemu dają mu się zahipnotyzować, po czym następują już czysto asteriksowe scenki.
Przy spotkaniu większej grupy tubylców zostają wyrżnięci.
Ich reakcje na Brytów są więc dwojakie: jowialne albo zatrwożone. Brakuje jednej (faktycznie obecnej w Asteriksie, nieobecnej w Brytanii). Reakcji żołnierza imperium, który przybył podbić barbarzyńców.
Hm. Właściwie przepraszam, macie rację. To nie jak w Asteriksie. Tam było ciut więcej sensu i realizmu:).

Luc du Lac 
Mirmił

Wysłany: 1 Lutego 2018, 11:26   

po dwóch odcinakach zauważam pewne scenariuszo-wymagalne "pomysły" ale nie razi to zbyt mocno. Może dalej będzie gorzej - ale raczej nie sądzę żeby było tak źle jak w Templarach.

Cytat
Właściwie przepraszam, macie rację. To nie jak w Asteriksie. Tam było ciut więcej sensu i realizmu:).

szczęśliwie twoje gusta "twórcze" nie pokrywają się z "odbiorczymi" ;)

jewgienij 
Admirał Zwiebellus

Wysłany: 2 Lutego 2018, 22:11   

Agrafek, no wiadomo, synowie wilczej suki od razu postawili obóz, zaraz po desancie, prawie na plaży. Ale w sumie to oni nie mieli tam jakiś żywotnych interesów, te wyprawy brytyjskie były pod publiczkę w Rzymie, żeby Klaudiusz czy Neron mogli się poczuć zdobywcami.
Krajowcy jak tylko zoczyli ich organizację i uzbrojenie, czmychnęli w głąb wyspy, więc może ten sielankowo- atseriksowy klimat to akurat odkrywcze podejście :) Zbądźmy się niewiary w talent twórców, ja muszę to obejrzeć.

marekz 
Vampirella

Wysłany: 7 Lutego 2018, 10:02   

Obejrzałem sobie czwarty sezon Black Mirror. Jak dla mnie spadek poziomu jest wyraźny. Należało się spodziewać spadku poziomu, bo jest jasne, iż ze wzrostem liczby odcinków najlepsze pomysły się kończą. Myślałem jednak, że będzie on mniejszy. Ogólnie nędza - brak "wykopu". Odcinki 4 i 6 też bez dużego wykopu, ale przynajmniej w najlepszym blekmirrorowym stylu.

A gdybym miał punktować, to:
odcinek 1 - 5/10
odcinek 2 - 4/10
odcinek 3 - 6/10
odcinek 4 - 10/10
odcinek 5 - 5/10
odcinek 6 - 8/10

dalambert 
Agent Chaosu

Wysłany: 8 Lutego 2018, 14:09   

Brytania, obejrzałem 4 odcinek może wytrzymam jeszcze 4, takiego krwawego sadystycznego szamba dawno nie widziałem, niektórzy lubią, ja nie...

jewgienij 
Admirał Zwiebellus

Wysłany: 8 Lutego 2018, 22:46   

Zobaczyłem dwa odcinki Brytanii.
W sumie w tej historycznej konwencji normalka, ani bardziej, ani mniej mądre niż Wikingowie np., co najwyżej pozbawione tego czegoś, czyli - paradoksalnie - magii. Produkcyjniak.

Dwa odcinki "Odpowiednika". Strata czasu. Pretensjonalne, nudnawe głupoty.

Dobra wieść: w marcu wraca "Dolina Krzemowa", jestem uratowany :)

Martva 
Kylo Ren

Wysłany: Dzisiaj 9:17   

Modyfikowany węgiel całkiem spoko, ale pierwsza polowa. Jestem świeżo po lekturze i mnie drażnią zmiany personalne ;)

skarby
szorty

Odpowiedz do tematu