Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Mimikra - głosowanie do 24 września 2017r.

Głosuję na:
Ślepy traf
42%
 42%  [ 6 ]
M i m i k r a
35%
 35%  [ 5 ]
żodyn
21%
 21%  [ 3 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2017, 21:07   Mimikra - głosowanie do 24 września 2017r.

Nadeszły aż dwa teksty, że tak sobie pozwolę zaanonsować.
W ankiecie głosujemy na ten, który podoba się bardziej, natomiast w komentarzu próbujemy zgadnąć, kto jest autorem. Życzę miłej zabawy.

Ślepy traf

Przygotowanie wniosku o przyjęcie do Organizacji Cywilizacji Zjednoczonych to koszmar: nie dość, że część naszych delegatów tak się zatrzasnęła w bunkrach na widok okrętów Organizacji, że nadal nie mogą z nich wyjść i tylko maile piszą (coraz rzadziej), to wreszcie po dwóch latach przyszła wstępna odpowiedź na te pół miliona stron, które trzeba było złożyć. Lingwiści długo nie chcieli mówić, co tam widzą, dopiero jeden Rosjanin, zdaje się, puścił farbę z nieukrywaną satysfakcją: chodziło o xenobójstwo na jednym ze członków. Jakim cudem?

Po paru miesiącach wreszcie udało się wyrwać więcej informacji od zespołu, w czym szczucie prasą i internetem pomogło. Okazało się, że wcale sami na Ziemi, tej Ziemi, nie byliśmy. Gości jak mrówek. Czasem dosłownie mrówek. Ale nie o nich sprawa, tylko o Oeueleiieu. Nie tylko wy pierwszy raz to widzicie - ci obcy byli bardzo sztywni, jeśli chodziło o kontakt z nami. Można rzec: drewniani. Bo też ukrywali się w drzewach, oplatali je... i obserwowali. Gapili się na nas, bezczelne typy. Nawet do okien zaglądali. I teraz jeszcze mają czelność protestować, że im zaszkodziliśmy, nie nasz pomysł, by się wpychać. Zajmowali wyłącznie drzewa w miastach, bo też w lesie nie mieli chyba na co patrzeć (na ostrych imprezach nie byli, to sami są sobie winni, gapy). Cięcie drzew i gałęzi bolało ich, owszem, mogli czegoś takiego nie przeżyć; nawet obcy nie lubi, jak go piła w pasie pili. Czy tam kostce, czort wie, chyba żadnych szkiców do swojej gadaniny nie dołączyli. Szybko się jednak nauczyli przewidywać, które drzewa idą pod topór, mogą się złamać albo spalić - i się zawczasu przenosili. Na sąsiednie drzewa, gdyż daleko nie mogli wędrować. Sztywniaki, jak już mówiłem, za bardzo się pilnowali, by się ze swoimi korzonkami w pół powolnego kroku dać przyłapać. Byli jednak całkiem bezpieczni i nie do wykrycia.

Więc jak to się stało, że jedna z ich kolonii na terenie Europy została prawie kompletnie wybita? Nie przewidzieli jednego: ministra Szyszki.


M i m i k r a
- O, przenajświętszy punkcie potrójny! Miej mnie w swojej opiece! – biadoliła kra. Kołysała się przy tym złowróżbnie, wpuszczając na swoje krawędzie blade języki oceanicznej wody. Stojący na jej środku mężczyzna ubrany w czarny golf i getry, szczękał z zimna zębami i próbował nie stracić równowagi.
- To jakiś absurd – wyszeptał. – To się nie dzieje naprawdę. Ja śnię! Tak, to na pewno sen.
- Przestańcie panikować – powiedział pojednawczym tonem nissan stojący na sąsiedniej, znacznie większej krze. – Te dziwactwa skończą się, gdy tylko magom przejdzie ochota na alkokalambury.
- Alkokalambury?! – zdziwił się leżący u stóp mężczyzny słoiczek. – Ej, ej, ej, nie tak szybko! – wrzasnął piskliwym tonem czując, że jest podnoszony do góry.
Mężczyzna przyjrzał się zawartości słoiczka, odkręcił go i powąchał.
- Kawior – stwierdził, pogodzony z nierealnością sytuacji. – Przynajmniej nie umrę z głodu.
- Aua! To boli, barbarzyńco! – wrzeszczał kawior wyławiany ze słoiczka palcem. – Zjadasz nienarodzone dzieci!
- Ciekawe, czy jak zjem gadającą ikrę, to zamienię się w brzuchomówcę – zastanawiał się na głos ignorując krzyki.
Nissan zachichotał.
- Jak skończysz jeść, to zapraszam do środka. Mam podgrzewane fotele – pochwalił się.
Zawartość słoiczka nie specjalnie smakowała mężczyźnie, więc nie dojadł do końca. Wytarł dłonie w cienki materiał na udach, przeskoczył na sąsiednią krę i zamknął się w samochodzie.
- To jak to jest być gadającym samochodem? – zagaił bez pardonu.
- Cóż, wszyscy tu mówimy, choć nie powinniśmy – odparł nissan i zmienił temat. – Mam nadzieję, że magowie upiją się szybciej niż ostatnio i wszyscy wrócimy do swoich rzeczywistości.
- Widzę, że dla ciebie sytuacja nie jest nowa.
- Niestety – powiedział z rozżaleniem samochód. – Tydzień temu na imprezie u Hormirusa siostry Storm wymyśliły hasło „Micrantemum okrągłolistne”, wyobrażasz sobie?! Wariatki!
- Kra, kra, kra – przytaknęła przelatująca nad nimi wrona.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2017, 11:01   

ŚLEPY TRAF,
Lady Black podrabiała styl pisania Baranka, jego formę krótkich, politycznych, "żartów".
samo opowiadanie, nie podoba mi się. to nawet nie jest jak opowiadanie, to raczej jak krótka notka prasowa z wyborczej.

MIMIKRA,
chcę to samo co autor, nie wiem kto pisał i kogo podrabiał.

Głosuję na żadne. Nie czuję bym czytał szoty.
Trup dalej trupem pozostał. :?
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2017, 18:22   

Przeczytałam.
Mnie się akurat oba teksty podobają.
Ślepy traf - zabawne nawiązanie do aktualnych wydarzeń, choć właściwie szum "Szyszkowy" już przycichł nieco. Krąży teraz bardziej w anegdocie, co widać w tekście. A poza tym, jak to czasem człowiek nic nie wie o "sąsiadach" :wink:

Mimikra - zgrabna zabawa słowami i skojarzeniami. Misie bardzo misie.

Trudno zgadnąć kto za co odpowiada. Tak na pierwszy rzut oka 1. Starscreem, 2. Konopia.
A że autorem mogę też być ja :mrgreen: , to na razie nie głosuję jawnie. Kliknę kiedyś po cichutku.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2017, 19:26   

Przeczytałam. I po raz kolejny dochodzę do wniosku, że szorty to nie moja bajka. Nie jestem grupą docelową.
PS. Podobnie mam z poezją.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Wrzeœśnia 2017, 23:55   

Nie dałem głosu na nic, ale na Mimikrę, z braku laku i kit dobry.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2017, 19:53   

Jeszcze nie zdecydowałam. Bym na Mimikrę, gdyby była tam Mała Mi (tak mię się kojarzy zima, no chyba że akurat pada śnieg bim bom i marzną mię paluszki ;P: ). Pff... im bardziej czytam, tym bardziej głębokie rozdarcie mię się pogłębia. :twisted:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2017, 13:00   

Nie dość, że słaba frekwencja wśród piszących, to jeszcze nawet nie ma komu czytać... :|
A takie liczne deklaracje były... No, i co? Gdzie się podziali wszyscy, ja się pytam?

A co do samych szortów:
Ślepy traf wyraźnie został napisany pod wpływem inspiracji stylem Baranka. Jednak jest trochę zakręcony (co już takie barankowe nie jest) i musiałam go kilka razy przeczytać, żeby się połapać kto, kogo, jak i gdzie. Uwiera mnie trochę w oczy nadmiar krótkich zdań i gry słów. [Nie wierzę, że to napisałam, ja uwielbiam grę słów]. Jakoś mi się to bardzo twardo czyta.
Do czytania Mimikry zabrałam się z nastawieniem, że doświadczę czegoś mniej pokićkanego - ale jednak nie. Tutaj już w ogóle nic się kupy nie trzyma i na próżno szukać w tej scence jakiegokolwiek sensu. Pamiętam szorta "Megaświatowy Megazbok" (z edycji Sen taki jak ten), który był autorstwa dziko. I jakoś mi się poziom absurdu skojarzył. Jednak Megazbok miał jakiś sens i zakończenie.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2017, 16:14   

Daj chwilkę :)
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2017, 22:41   

No bieda, zgadywać autorów się nie podejmuję. Zawsze pomijałem opcję "żaden z powyższych" choć tu mnie korciła, no ale niech będzie ten pierwszy, przewidywalny do bólu, ale chociaż ma jakiś sens...
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2017, 11:30   

Zagłosowałam, ale nie zgadnę autorów!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2017, 13:06   

Zagłosowałam.
Ślepy traf, bezsensowna puenta. Bo jeśli obcy zamieszkiwali drzewa miejskie, by móc podglądać (swoją droga tego nie kupuję, tak jak nie kupowałam big brothera, życie codzienne cholernie nudne jest) to trzeba by inaczej uzasadnić. Tak, zmiana prawa umożliwiła cięcie wszystkiego, też w miastach, ale w powszechnej świadomości to jednak puszcza jest symbolem.
Mimikra. Niespecjalnie w tym kontekście powinno być napisane razem chyba. To wszystko co mam do powiedzenia.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2017, 14:51   

Dwa głosy oddane, trochę na zachętę :)
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2017, 12:00   

Wyniki już widać, czas na szczegóły!

Wygrywa "Ślepy traf" napisany przez gorata :bravo Gratuluję!
"Mimikrę" popełniłam ja, Starscreem

Stety-niestety nikt nie zgadł, czyjej klawiatury są szorty. A planowałam, że w nagrodę będzie można podać kilka słów, których należy/nie wolno użyć w kolejnej edycji (jeśli takowa się odbędzie).
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2017, 21:27   

A to ci niespodziewanka :mrgreen:
Gratulacje, gorat :bravo !
Bravo Starscreem :bravo , nie spodziewałam się, że tak zakręcisz szorta. Fajne wyszło.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2017, 22:51   

Po ilości komentarzy od południa wnioskuję, że inni zdecydowali się potraktować incydent bez komentarza - nie dość, że ja (!) wygrałem, to jeszcze mimo stylu - jak się okazuje - drewnianego. Wyjście z wprawy w heblowaniu słów wychodzi. Ucieszyło mnie rozpoznanie przez głosujących mimikry pod baranka, faktycznie natchnieniem był jego tekst o zombiakach. W drugim tekście zaawansowaną mimikrę zastosowało zakończenie, słowem metamimikra rządziła w edycji.

Rozumiem, że teraz powinienem pozbierać myśli i...?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2017, 23:08   

gorat, gratki i kombinuj :bravo :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2017, 09:20   

gorat, :bravo :bravo :bravo
Starscreem, :bravo
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2017, 14:10   

:bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo

Gratulacje dla autorów!! :)
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2017, 14:24   

Korzystając z okazji chciałam przeprosić za "podnoszenie do góry" słoiczka - zauważyłam zbyt późno. Generalnie zadowolona z siebie nie jestem, czuję, że gdyby ten pomysł dłużej nabierał kształtu w mojej głowie, mogło powstać dużo przyjemniejsze opowiadanie. Ale nie mieliśmy kwartału na moje pomysły, więc wyszło jak wyszło ;)
gorat, jeśli jesteś z tych odważnych, to myślę, że możesz startować z kolejną edycją. Jesienne wieczory sprzyjają wymyślaniu dziwnych historii i przenoszeniu ich na papier :)
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2017, 10:45   

Mam, za pewnie głupie, pytanie - czy samochód zjadł człowieka? :) Zastanawiałam się nad tym od przeczytania tekstu, no to teraz mogę zapytać wreszcie! :)
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2017, 23:56   

Zobaczymy zatem - temat w drodze!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 29 Wrzeœśnia 2017, 17:09   

gorat, :bravo :mrgreen:

BTW: Przetrwanie, [The Grey] 2011, fajnie i się ten film oglądało.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Października 2017, 13:17   

Goria, to nie było moim planem, żeby Micra zjadła mima ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group