Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrzej Sawicki
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Marca 2014, 21:42   

Dobrze wiedzieć, bo pierwszy tom mi się bardzo podobał, więc kupno drugiego to pewniak :)
Ale chyba też kupię na Pyrkonie, o ile tam dotrzesz :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Marca 2014, 05:45   

Niestety w tym roku nie dojadę, czego bardzo żałuję :(
Pozdrawiam, Agi i Romku!
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 25 Czerwca 2014, 11:27   

W Publio od dziś do 1 lipca promocja Horyzontów Zdarzeń, w tym przedpremierowo Aposiopesis. Jeśli kto ma ochotę na rozrywkowy steampunk, to zapraszam:
Publio
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Czerwca 2014, 11:45   

savikol, a jak się ma Lux ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 25 Czerwca 2014, 11:55   

Na razie odpoczywa. Nie miałem czasu zabrać się za trzecią część :oops:
Czeka w kolejce.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Czerwca 2014, 13:49   

savikol, I tam, weź szturmowym krokiem do przodu :D :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 26 Czerwca 2014, 11:44   

Waham się pomiędzy papierem, a e-bookiem.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 3 Lipca 2014, 10:06   

Po długim procesie tentegowania w głowie zdecydowałem się jednak na papier. Pewnie dzisiaj zamówię.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lipca 2014, 07:31   

Też wybrałbym papier. Ale ja jakiś taki staroświecki bywam.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 4 Lipca 2014, 07:32   

A ja nabyłam e-wersję :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 4 Lipca 2014, 10:05   

savikol, ze względu na kubaturę mieszkania, która żadną miarą nie chce się zwiększyć coraz częściej się ostatnio skłaniam do wersji elektronicznej, ale z różnych przyczyn część książek chcę posiadać na półce.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Adalbert 
Gollum

Posty: 3
Skąd: Z nikąd
Wysłany: 21 Lipca 2014, 19:53   

A od dzisiaj można już nabyć II tom przygód Kazimierza Luxa w wersji "E" :-)
Kod
http://woblink.com/e-book,szabla-sobieskiego-andrzej-sawicki,14436?utm_source=swiatczytnikow.pl&utm_medium=art&utm_campaign=promo

W świetnej cenie :-)

Przy okazji moje pytanie do ciebie Andrzej - W opisie książki jest informacja:
Trzecia część „Sto krwawych sztandarów”, będzie traktowała o wojnie z Królestwem Neapolu i Sycylii.

Kiedy można się jej (mniej więcej) spodziewać?

Pozdrawiam
_________________
"Nie ufam ludziom, którzy nie piją wódki"
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 21 Lipca 2014, 20:49   

Adalbert napisał/a
Trzecia część „Sto krwawych sztandarów”, będzie traktowała o wojnie z Królestwem Neapolu i Sycylii.

Kiedy można się jej (mniej więcej) spodziewać?

Właśnie , czekam :!: :wink: :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 22 Lipca 2014, 05:23   

Nawet zacząłem to pisać, ale muszę chwilowo zająć się czym innym. Myślę, że jak dobrze pójdzie, to w przyszłym roku wyjdzie.
Kręci mnie ta historia, Kazik będzie miał pole do popisu. Legion polski został napadnięty przez sześćdziesięciotysięczną armię, którą rozwalił w drobny mak, wziął do niewoli feldmarszałka i wygnał z wrogiej stolicy złą królową. Polski jenerał zawiózł do Paryża zdobytych sto sztandarów, które ponoć wiszą tam do dziś. To była jazda, choć Polska nie istniała nasi byli mistrzami świata!
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 22 Lipca 2014, 12:49   

savikol, właśnie, z historii i z Mickiewicza /" sto krwawych sztandarów" /, to ja to wiem, ale jak to opiszesz i jak Kazik stawał będzie niesłychanie mnie interesuje :!: oby wydać chcieli i obym dożył :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2016, 11:21   

savikol, Oj dawno się tu nic nie działo. Ja przeczytałem twoje trzy ostatnie dzieła Aposiopesis, Nadzieja czerwona jak śnieg, Smocze koncerze i jestem bardzo zadowolony, każda opowieść warta jest kontynuacji, a umiejętność "obracania" historią i fantastyka masz duża i rzetelną, Dawaj dalej i oby wydawcy chętni byli. :bravo
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Kwietnia 2017, 13:10   

No to znowu ja :| jakoś tu za cicho, Przeczytałem Furię błękitną jak ogień, czyta się potoczyście,acz kiksów sporo, szczególnie rażą topograficzne, gdzie Pułtusk, a gdzie Świętokrzyskie, ale opowieść warta uwagi! Co dalej ? Część fajnych bohaterów wymordowałeś. co z resztą ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Kwietnia 2017, 13:54   

savikol, przeczytałam "Dobrego glinę" - pierwszą część. Muszę zapolować na dalszy ciąg. To jest dostępne tylko jako audiobook?
Teraz czytam "Furię błękitną jak ogień " i podobnie jak dalambert, zdziwiłam się Pułtuskiem.
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 12:36   

Cześć! Wybaczcie babole, kiksy i ftopy. To nie ja! Dopisali mi pewnie, nie wiem, nie orientuję się, zarobiony jestem ;-)
A tak serio, to nie mam pojęcia skąd mi się wziął Pułtusk w Świętokrzyskim. Może i miało to jakieś uzasadnienie, ale pisałem to tak dawno, że nic nie pamiętam. Zresztą książka ma się bronić sama, jeśli są błędy, to mogę tylko zapaść się pod ziemię.
Choć to dziwne, bo powieść przeszła przez biurko trójki redaktorów, w tym jedną doktor historii (Anię Brzezińską).

Co do „Dobrego Gliny”, to w sieci można znaleźć nowelkę z tym bohaterem (podtytuł „Żołnierze miłujący”). Pełnowymiarowa powieść została przerobiona na serial audio (podtytuł „Książęta dziadowscy”) i w tej chwili należy na wyłączność dla Storytel.
To retrokryminał o jednym z założycieli policji, Augustynie Glińskim.
W rolę Gliny i narratora wcielił się Andrzej Chyra. Na youtube pierwsza godzina do posłuchania za darmo. Jeśli komuś się podoba, można się zarejestrować na Storytel na 14 dni za darmo i posłuchać w tym czasie wszystkiego do oporu. Powieść jest tam dostępna także jako ebook.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 13:14   

savikol, właśnie "Żołnierzy miłujących" przeczytałam i sądziłam, że to pierwsza część, a to o czym już wyżej pisałeś, jako o audiobooku jest kontynuacją.
Poprzedniego posta pisałam z telefonu, a to urządzenie w moich rękach służy wyłącznie do krótkich komunikatów, dlatego był taki lapidarny.
Dobry glina - Augustyn Gliński zainteresował mnie jako postać historyczna, o której wiem bardzo niewiele, a który przynajmniej z Twojej książki jawi się jako człowiek nie tylko porządny, ale i o dość nowoczesnych poglądach.
Co do "Furii...", to jestem jeszcze w trakcie lektury, a plik znalazłam szukając "Dobrego gliny".
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 14:41   

savikol, Ja nabyłem Frurię... na Bonito w papierze. Część pierwszą Nadzieje... wydałeś w Bellonie/Runie, a druga u państwa Ślużyńskich gdzie jako redaktorka występuje Joanna Ślużyńska , a nie dr. Brzezińska, zresztą dokonania pani dr. B poza twórczością własną są fatalne. Mam prośbę jeśli nie przwidujesz części trzeciej to opowiedz przynajmniej jak to planowałeś i jak być miało
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 11 Kwietnia 2017, 13:53   

Agi, z Gliną wymyśliłem tak, że wszystkie o nim powiastki miały być zamkniętymi całościami, powiązanymi jedynie postaciami bohaterów. Nie trzeba ich czytać chronologicznie i nie tworzą ciągu, zatem nie mówimy, że to ciąg dalszy, czy drugi tom. Po prostu inna historia z policyjnej kariery Gliny.
O samym Glinie, jako postaci historycznej, wiemy rzeczywiście niewiele. Sporo się naszukałem, znalazłem liczne rozporządzenia i odezwy w gazetach przez niego podpisane, ale nic tyczącego prywatnego życia. Glina jest trochę jak Janosik, wiemy, że taki gość był, że walczył z tymi złymi, a lud szczerze go kochał. Znamy nieliczne fakty z jego kariery, kilka wydarzeń biograficznych i tyle. Resztę trzeba było sobie wymyślić, tak jak przy układaniu opowieści o ludowych bohaterach pokroju Janosika. Ale w sumie nie pisałem powieści historycznej tylko kryminał z wykorzystaniem legendarnej postaci, nie miałem zatem skrupułów, by zmyślać. Choć wiele scen i wydarzeń w tych powieściach, to autentyki.

Dalambert, ja tę historię tak dawno odłożyłem na półkę, że już niemal całkiem o niej zapomniałem. Ostatnia część miała się nazywać „Szczęście czarne jak morze” i z tego co pamiętam chciałem wysłać bohaterów wpierw z misją dyplomatyczną do Wiednia, gdzie skonfrontowaliby się z cesarzową Sisi, która też okazałaby się być groźnym mutantem. Potem mieli wylądować na Krymie, bo na dnie Morza Czarnego miało znajdować się pierwotne źródło mutatio, które można wykorzystać jako broń ostateczną, masowego rażenia. Finału nie wymyśliłem lub całkiem mi wyparował, ale sądząc po tytule miał być pozytywny dla pary Pustowójtow – Wanda. W każdym razie moskali miało spotkać coś strasznego, jakaś okropna zagłada, rozdarty kontynent, ziemia stopiona na czarne szkło, masakra. Takie głupoty się wtedy wymyślało, a co! :oops:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 11 Kwietnia 2017, 14:13   

savikol, Szkoda że nie kotunuowałeś, ale cóż zycie i rynkowe wpadli. Co do Gliny to można to w papierze nabyć '
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 11 Kwietnia 2017, 14:47   

Niestety nie. Został przerobiony na słuchowisko i jest serialem w Storytel Origin. To taka linia audiobooków, które mają na wyłączność i są dostępne tylko u nich i tylko jako audiobooki i ebooki w streamie. Coś jak Netflix ze swoimi serialami tylko w wersji do słuchania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group