Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jarosław Grzędowicz
Autor Wiadomość
Memento 
Mori


Posty: 2312
Skąd: z kątowni
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2013, 13:56   

Tak, przyda się postogrodowa grupa wsparcia. Grupa NO (Nieanonimowych Ogrodoholików). :mrgreen:
_________________
twinkle, twinkle, little bat, watch me kill your favorite cat... :D
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2013, 21:35   

;P:
Ja przyznaję, że łyknąłem PLO bez popity, było lepiej lub gorzej, ale zawsze na poziomie. I zakończonie imo dobre, a przynajmniej o kilka klas lepsze niż zakończenie sagi wiedźmińskiej. ;P:
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 1 Października 2013, 08:01   

Adon napisał/a
o kilka klas lepsze niż zakończenie sagi wiedźmińskiej.


No, to akurat żaden wyczyn ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Jezebel 
Klapaucjusz


Posty: 954
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Października 2013, 10:52   

Muszę się wreszcie za ten czwarty tom zabrać, bo chodzę wokół niego już kilka miesięcy, ale wciąż coś pilniejszego na liście. Choć pewnie smutek będzie, że to już koniec, bo przy trzech poprzednich bawiłam się na tyle dobrze, że nawet mi się nie chciało wad wyszukiwać.
_________________
Wiedźmia chatka

Kapryfolium
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 1 Października 2013, 17:23   

Po tym jak emocje już opadły, rumieńce zbladły i w ogóle ;P: , stwierdzam, że cesarzyk do wywalenia :twisted: Na osobną, inną książkę się nadaje, jak najbardziej, ale w PLO to taki kwiatek do kożucha.
No ale cóż jest jak jest, a PLO pozostaje wciąż jedną z najlepszych opowieści, jakie ostatnio czytałam. I do końca jest dobrze. Moim zdaniem.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2 Października 2013, 21:21   

Z PLO już po 1 części, wiedziałem, że będzie to wyborna przygoda. 4 tom faktycznie podomykany, czasem za szybko. Szkoda, bo materiału na tyle tomów co seria o Diunie Herberta
 
 
hebius 
Frodo Baggins


Posty: 129
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2 Października 2013, 21:33   

Ostatni tom PLO zdecydowanie za długi - czytało się nadal z zainteresowaniem, ale wyszłoby chyba powieści na dobre, gdyby autor powstrzymał się od relacjonowania tych samych wydarzeń z dwóch perspektyw.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 3 Października 2013, 17:11   

Odkąd przeczytałam 'Zapałkę na zakręcie', lat temu ze 20, uwielbiam relacje z dwóch stron :omg:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 3 Października 2013, 19:19   

O tak, LadyBblack, cesarzyk do wywalenia, do czytania dla koneserów, innym byłoby łatwiej go uniknąć, gdyby był w osobnej książce.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Października 2013, 18:34   

Szczerze zachęcam do lektury najnowszego numery Czasu Fantastyki. Oprócz wielu, jak zawsze bardzo dobrych artykułów znajduje się tam też John Wayne w kosmosie, czyli finał Pana Lodowego Ogrodu. Tak sobie rozmawiamy z agrafkiem i mc o wiadomo czym.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Października 2013, 22:10   

Ekhem. ale Czas Fantastyki jest w jakiś dziwny sposób do nabycia, czyli nie drogą kupna-sprzedaży?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
hebius 
Frodo Baggins


Posty: 129
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 30 Października 2013, 22:22   

Dostałem teraz numer z prenumeratą NF
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Października 2013, 22:26   

O, to jest nadzieja, że też dostanę.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 30 Października 2013, 22:47   

Zasadniczo drogi do zdobycia CzF są następujące: z prenumeratą NF (ale to chyba nie wszyscy, Adon miał z tym jakieś problemy), w firmowej księgarni Prószyńskiego, wysławszy kopertę zwrotną na adres Prószyńskiego (moja metoda), dorwawszy na konwencie kogoś z redakcji NF, bo wożą ze sobą zapas. Poprzednie dwa numery pojawiły na nexto.pl w formie darmowych ebooków, ten może pewnie też.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 30 Października 2013, 23:11   

Ale z prenumeratą jak rozumiem nie automatycznie, bo ja nie dostaję. Pomysł z kopertą dobry.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 31 Października 2013, 07:35   

ihan, to ja już nic nie rozumiem. Nie dostałam z lipcowym numerem CF, zadzwoniłam więc zapytać, czy z prenumeratą już nie rozsyłają (bo numer 1/2013 dostałam z NF). Pani mi powiedziała, że nie rozsyłają, ale jak im wyślę koperty, to mi będą przysyłać... Koperty wysłałam i teraz dostaję podwójnie - z prenumeratą i osobno (wczoraj nawet razem to przyszło). Więc jakby ktoś chciał numery 2/2013 i 3/2013, to mam nadwyżkę :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 31 Października 2013, 08:31   

3/13 by mnie interesował
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Stycznia 2017, 11:18   

Muszę, muszę, muszę, bo się uduszę :)
Muszę się pochwalić. Mam "Hel 3" i czytam. Na razie nic więcej nie powiem :mrgreen:
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 22 Stycznia 2017, 11:24   

Cóż, ta zielona emotka na końcu wiele mówi za to.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Stycznia 2017, 11:50   

ihan napisał/a
Cóż, ta zielona emotka na końcu wiele mówi za to.

A nie, nie. Zielona emotka jest jedynie wyrazem mojego dzisiejszego nastroju wynikającego z "całokształu sytuacji", a nie z faktu czytania Grzędowicza :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 22 Stycznia 2017, 17:40   

Aha, czyli podstęp w podstępie w podstępie.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 22 Stycznia 2017, 21:37   

nureczka napisał/a
Mam Hel 3 i czytam.

To nieładnie tak się chwalić, zwykli śmiertelnicy jeszcze nabyć książki nie mogą :omg:
Egzemplarz recenzencki?
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 23 Stycznia 2017, 08:47   

m_m napisał/a
nureczka napisał/a
Mam Hel 3 i czytam.

To nieładnie tak się chwalić, zwykli śmiertelnicy jeszcze nabyć książki nie mogą :omg:

Po to się człowiek chwali, żeby mu zazdrościli. Tak, wiem. Zła kobieta jestem :)

Cytat
Egzemplarz recenzencki?


Tak
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 23 Stycznia 2017, 09:53   

To czytaj i recęzuj :mrgreen: Czekam niecierpliwie.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 29 Stycznia 2017, 16:52   

m_m napisał/a
To czytaj i recęzuj :mrgreen: Czekam niecierpliwie.

Przeczytane i zrecenzowane. Recenzja już za chwileczkę, już za momencik.... :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 29 Stycznia 2017, 20:11   

Budujesz napięcie.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 00:52   

Adon napisał/a
;P:
Ja przyznaję, że łyknąłem PLO bez popity, było lepiej lub gorzej, ale zawsze na poziomie. I zakończonie imo dobre, a przynajmniej o kilka klas lepsze niż zakończenie sagi wiedźmińskiej. ;P:

Eee...?
Nonieno się z tym nie mogę absolutnie zgodzić, jak dla mnie poziom PLO spadał z tomu na tom, z efektownym przyziemieniem w części cztwartej.

1 - Łał, to był odlot, połączenie SF i fantasy/horroru, przy którym czułam momentami ciary (no może też trochę młodsza wtedy jeszcze byłam). Cesarzyk co prawda irytujący bywał, ale nie dlatego, że sam w sobie zły, bo nawet z pomysłem i z sercem, tylko że zupełnie inna bajka i od historii Vulka odrywał.

2 - Trochę słabiej, ale ciągle z pomysłami i zaangażowaniem.

3 - Ciągle jeszcze daje się czytać, największy problem w tym, że zakończenie ucięte w pół sceny, żeby zdążyć przed gwiazdką :p

4 - Nie daje się czytać. Autor sprawia wrażenie totalnie znudzonego opowiadaną historią i ciągnącego ją na siłę już bez nowych pomysłów, bez zaangażowania i bazując jedynie na sztampowych kliszach z innych utworów fantastycznych.

Mój faworyt to 50 maksymalnie dętych stron, z których absolutnie nic nie wynika, kiedy wleźli do dziury pilnowanej przez zombi-strażnika z pentagramem na szyi, połazili, nic w niej nie znaleźli a potem wyszli. Autor sprawia wrażenie, jakby odwalał wierszówkę do fajrantu, bohater sprawia wrażenie jakby robił to tylko dlatego, że ma do spłacenia kredyt za kosmolot, czytelnik ma wrażenie jakby czytał to wszystko już kilka razy w kilku innych książkach.

Postać księciunia, która wcześniej była hołubiona, szkolona i rzucona w epicką katastrofę, celem przeżycia epickiej podróży inicjacyjnej, zamiast w końu zabłysnąć, wykorzystać całe to wyszkolenie, doświadczenie i dopełnić swoją rolę, chodzi za Vulkiem jak przygarnięty z deszczu psiak i daje się mu rozstawiać po kątach.

Wyjaśnienia natury świata / tamtejszej magii i zakończenia domyśliłam się już najpóźniej na początku czwartego tomu, podobnie jak przybliżonego rozwoju akcji i przez cały tom książka niczym mnie już właściwie nie zaskoczyła.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 10:55   

No tak, ile razy mnie najdzie chęć odświeżenia sobie PLO, to przypomniawszy sobie tom IV ochota idzie się paść :wink:
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 11:28   

Freja +100

całkowicie się zgadzam - 4 tomu już nie przeczytałem ... zmęczony byłem tym ciągłym powtarzaniem...
natomiast pierwszy był 11/10
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 15:52   

Rafał napisał/a
No tak, ile razy mnie najdzie chęć odświeżenia sobie PLO, to przypomniawszy sobie tom IV ochota idzie się paść :wink:

Osobiście rozważam ponowne przeczytanie dwóch pierwszych tomów (ale tylko rozdziałów z Vukiem) a później przyjęcie założenia, że pan Drakkainen wsiadł na lodowego drakkara i odpłynął do Avalonu :p

W sumie, gdybym z góry wiedziała, że to są praktycznie dwie osobne historie, które długo długo nijak się nie zazębiają i nawet rozgrywają na różnych planach czasowych, to historię księciunia czytałabym pewnie w ramach dodatku krajoznawczego po zaliczeniu właściwej treści każdej książki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group