Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Thorgal
Autor Wiadomość
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 14 Grudnia 2012, 20:00   

Blue Adept, czytałem tę pierwszą część, "Thorgal Dziecko z gwiazd" Amelie Sarn. Nie było jakiegoś koszmaru. Nie bolało. Dla starego fana Thorgala mile spędzony czas. W sumie w miarę dokładnie opisane pierwsze cztery zeszyty, licząc według chronologii przygód Wikinga. Z kilkoma dodatkowymi wątkami, nieuwzględnionymi w komiksach.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
Ostatnio zmieniony przez terebka 14 Grudnia 2012, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 14 Grudnia 2012, 20:01   

ksiazkowe kojarze jedno, jakies "dziecko gwiazd" czy cos takiego
chyba nawet sam o to kiedys tu pytalem, ale nikt nie czytal

a z drugiej strony - spodziewasz sie czegos dobrego po ksiazce napisanej na podstawie komiksu?
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Grudnia 2012, 20:03   

Dzięki Panowie. Może kupię na prezent... :wink:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 14 Grudnia 2012, 20:07   

Książki są dwie i albo dla fana, albo dla młodszej młodzieży lubiącej wikińskie motywy - ja mam obie i nie należę do młodszej młodzieży :mrgreen:
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 15:04   

Kriss, czyn godny królowej.
Ależ Kriss jest wredna. W żadnym późniejszym (w sensie czasu rozgrywania się) komiksie z serii Rosińskiego nawet nie wspomniała biednej Hildy. Tak to z miłościami bywa, przemijają, zapomina się. Eh...
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 01:32   

ihan, przecież to się dzieje teraz. Gdzie to miała wspominać? :wink: Chyba, że coś pokręciłem to przepraszam z góry...
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 14:18   

Homer nic nie pokreciles
"czyn godny krolowej" to chronologicznie ostatni tom - wiec Hildy nie mialo prawa byc w zadnym innym albumie
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 21:19   

Bo już się bałem ;) .


Blue Adept napisał/a
Jak dla mnie najlepszą częścią byli Łucznicy... :)


Moją również. Pochwalę się, że na moim egzemplarzu z wewnętrznej strony okładki wzdycha do mnie węglowa Aaricia ręką Rosińskiego nakreślona anno domini 2004.

A późniejszy cykl o ojcu Thorgala należy do moich ulubionych i naprawdę miałem ciarki jako dzieciak, gdy go czytałem. Dla mnie taki kanon kończy się po "Aarici". Potem już nie ma emocji, może przebłyskami typu Błękitna Zaraza.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 23:59   

"Alinoe" i "Łucznicy" to jedyne odcinki, które posiadałem. Pierwszy mnie niemożliwie przerażał, ale tak na amen, że do dziś się wzdragam na wspomnienie. Drugi z kolei uwielbiam za całokształt, ciągle pamiętam kadry z dziwacznymi grotami strzał :)

No, to sobie pogadałem o Thorgalu... W życiu bym nie przypuszczał ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 8 Stycznia 2013, 13:35   

Nie tylko Ciebie. Jak miałem fazę strachu, bałem się zerkać nocą na szafkę, w której był ten komiks. A te oczy...

Nieśmiertelne testowanie strzał, a później turniej, fabuła godna filmu.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 9 Stycznia 2013, 23:59   

Mnie też Alinoe przerażał. Udał się ten odcinek, nie ma co.
Co do ostatnich komiksów, z Jolanem i Kriss w rolach głównych, to takie nijakie wyszły. Odgrzewane danie. Byle jak, byle dalej ciągnąć kaskę. No i te książki jeszcze... Dla mnie chyba cykl o Thorgalu skończył się w momencie, jak rodzina Thorgala wróciła na północ.
 
 
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 10:15   

"Alinoe" faktycznie miał klimat... Po nim odeszła mi ochota na wymyślonych przyjaciół... :wink: "Zdradzona czaradziejka" była przez dłuższy czas moją ulubioną częścią, ze względu na tytułową postać. A raczej ze względu na jej rude włosy... :wink: Jednak "Łucznicy" to apogeum cyklu, później już powoli - lecz zauważalnie - poziom się obniżał.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 23:02   

Hej, hej, przecież "czyn godny królowej" dzieje się gdzieś po Łucznikach, zanim Kriss zdążyła przerobić sie na bogobojną mamuśkę dziecka Thorgala, oddającą życie by ocalić Aaricię, połowę świata i puszyste szczeniaczki. Chronologicznie, to został sobie wymyślony i wydany teraz, ale dotyczy przeszłości.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 11 Stycznia 2013, 00:33   

Przecież po tym jak Kriss oddała życie chroniąc Aaricie z dziećmi, została osądzona przez Walkirię i zesłana z powrotem na ziemię obłożona klątwą, tą którą właśnie "czynem" zdjeła. Ktoś tu ma plecy odnośnie poprzednich tomów? :wink: Albo coś mieszam...

edit:
Swoją nową ziemską egzystencję wojowniczka zaczyna od spotkania z Brunhildą, córką króla wikingów Gustaafsona... -- chyba jednak nie mieszam. ihan musiałaś się zafiksować na retrospekcjach w pierwszych tomach i umknął Ci fakt ruchu akcji naprzód - zaraz po wyroku ;) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 11 Stycznia 2013, 08:19   

ihan napisał/a
Hej, hej, przecież czyn godny królowej dzieje się gdzieś po Łucznikach, zanim Kriss zdążyła przerobić sie na bogobojną mamuśkę dziecka Thorgala, oddającą życie by ocalić Aaricię, połowę świata i puszyste szczeniaczki. Chronologicznie, to został sobie wymyślony i wydany teraz, ale dotyczy przeszłości.


alez Wodzu co Wodz?
tak jak pisze Homer - "czyn godny krolowej" sie dzieje po "zmartwychwstaniu Kriss, popatrz w "nie zapominam..." i w "wyroku..." masz mnostwo wspominek, typu trudne dziecinstwo itd, ale "czyn ..." to powrot Kriss do swiata zywych, z grotem strzaly w sercu,
zreszta popatrz - historia z berlem zazebia sie z tomem "statek miecz" ktorego akcja toczy sie dlugo po smierci Kriss
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 11 Stycznia 2013, 09:30   

Aaa, to przepraszam :oops:
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 31 Stycznia 2013, 23:19   

Odcinania kuponów od sukcesu ciąg dalszy...
http://www.sklep.gildia.p...n-twarda-oprawa
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 18 Lutego 2013, 11:16   

krisu napisał/a
Odcinania kuponów od sukcesu ciąg dalszy...
http://www.sklep.gildia.p...n-twarda-oprawa


a mnie akurat spotkala tutaj mila niespodzianka - po beznadziejnym cyklu Louve, niewiele lepszych albumach o Jolanie i takiej sobie Kriss, trzy siostry minkelsonn sa ... fajne
mnie przynajmniej fabula wciagnela - jakos mi sie klimatycznie kojarzy z pierwszymi Thorgalami

no i Slivia sie pojawia ... :mrgreen:
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Października 2015, 09:34   

W Trójce trwa rozmowa z Grzegorzem Rosińskim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group