Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa Fantastyka
Autor Wiadomość
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2014, 12:25   

Chal-Chenet, i jak? :) Cały numer opisz!

Nowa Fantastyka 9/2014

Dobranoc, Pimky Limky - Marcin Podlewski
No i niestety po raz kolejny okazuje się, że mi nie po drodze z tym autorem. Wszyscy się zachwycają, a mnie... No nie zachwyca. Z czysto poznawczego punktu widzenia ciekawe jest to, że w trzech tekstach, które znam, powtarzają się pewne pomysły - to nie zarzut, tylko wydaje mi się, że widzę po prostu pewien charakterystyczny dla autora styl wyobraźni.

Natomiast samo opowiadanie, główna myśl, użyte chwyty emocjonalne - nie moja bajka. Nomen omen.

Matki na przemiał - Dawid Kain
Z polskich to podobało mi się najbardziej, chociaż czas pokaże, na jak długo zostanie w pamięci. Fajny wyjściowy pomysł z nano-nieśmiertelnością zamrażającą w wieczności moment globalnej katastrofy. Dobry tytuł.

Druciara - Alexander Gütsche
Oj nie :( A mogło być tak pięknie! Pamiętam autora z subtelnego obyczajowego opowiadania w bliskiej przyszłości, to miało wszelkie szanse, żeby też takim być. Ale SUBTELNOŚCI zabrakło. No kaman... Żeby tak cepem w łeb? Tą puentą?
Moim zdaniem materiał był na niuansowaną, delikatną grę emocjami - samo życie, jednym słowem.

Rozdział szósty - Stephen Graham Jones
Hehe, niezłe. Apokalipsa zombie i rozważania o początkach gatunku homo sapiens. Dobre! Jedno z tych opowiadań, które chciałabym zrozumieć tak "do spodu", tak, jakbym to ja pisała, więc mimo że już wcześniej zetknęłam się z przytaczanymi teoriami (np. o bieganiu za antylopami), to nadal mam wrażenie, że coś może mi jeszcze umknęło i że nie jestem pewna, czy umiałabym pomysł tego tekstu prawidłowo powtórzyć własnymi słowami. Ale może mi się tylko wydaje.

Olbrzymy - Peter Watts
Kupiłam NF dla Wattsa. Przeczytałam. Stwierdziłam: "no, fajne, fajne..." Ale odrobinę jakbym się rozczarowała, czy coś. Pomyślałam, że może przesyt. Albo, że Ambasadora niewiele jest w stanie przebić.

Równolegle na raty czytałam Odtrutkę na optymizm i DOPIERO POTEM doszłam do Wyspy. Tak, nie znałam Wyspy wcześniej. A to się okazuje, że to jest sequel! Albo przynajmniej coś dziejącego się równolegle? W bliżej nieokreślonym wycinku czasu pomiędzy "kolejnymi budowami"?

Wychodzi na to, że Wyspa jest lepsza, ale jakby "podwójnie" - ponieważ zaraz po Wyspie (niektóre fragmenty smakowane po kilka razy) przeczytałam drugi raz Olbrzymy i podobały mi się bardziej. No a potem Wyspę drugi raz, jakoś tak poszło ;)

Koniec końca wszystkiego - Dale Bailey
Dekadencja, no jakoś tak, no niby malownicze. Nie wiem, czy zapamiętam na dłużej.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Wrzeœśnia 2014, 18:24   

Wracając pociągiem z Torunia, przeczytałam od deski do deski NF nr 09/2014.

Wrażenia w pigułce: wszystkie opowiadania przyjemnie się czytało, pod względem stylu były naprawdę dobre, tematyka też przypadła mi do gustu (może z wyjątkiem opowiadania Jonesa o zombie). Na czysto emocjonalnym poziomie nie wszystkie mi się spodobały, ale to nie kwestia warsztatu, tylko klasycznego subiektywnego "misię".

Marcin Podlewski - Dobranoc, Pimky Limky

Ładne! Ujął mnie klimat, który opisałabym jako melanż "Nakręcanej dziewczyny" i baśni Andersena o ożywających zabawkach. Poza tym byłam zaskoczona zakończeniem, bo spodziewałam się, że będzie do głębi pesymistyczne, a tu...
Spoiler:


W jednym miejscu autor wykazał się IMHO pewną niekonsekwencją:
Spoiler:


Dawid Kain - Matki na przemiał

Efektowna wizja świata zamrożonego w nieśmiertelności, pięknie opisana. Fabułę odebrałam jako raczej pretekstową. Bohaterowie kompletnie nie wzbudzili mojej sympatii ani współczucia. Klimat po części podobny, jak w opowiadaniu Baileya.

Alexander Gütsche - Druciara

Mnie się podobało, chyba wręcz najbardziej z całego numeru. Pokazanie historii z punktu widzenia kilkuletniej dziewczynki, sposób jej opisania, wczucie się w logikę dziecka (które obwinia siebie za to, co spieprzyli dorośli). Przez cały czas lektury miałam straszną ochotę przytulić małą Misię. Może zakończenie rzeczywiście trochę przejaskrawione, ale nie zepsuło wrażenia, jakie tekst po sobie pozostawił.

Stephen Graham Jones - Rozdział szósty


Blee, nie cierpię zombie. Tekst przez większość czasu śmieszył mnie zamiast wstrząsać (np. opis pierwszej degustacji szpiku wysysanego z trupów), nie wiem, czy było to zgodne z zamierzeniem autora. Bohaterowie kompletnie nie wzbudzili sympatii, dodatkowo nie załapałam w końcówce,

Spoiler:


Peter Watts - Olbrzymy

Lubię prozę Wattsa, ale tutaj miałam poczucie, że chętnie poznałabym szersze tło całej historii i przeszłość bohaterów (np. przebieg tego buntu, o którym raz po raz jest mowa).

Dale Bailey -
Koniec końca wszystkiego

Poetycki język, obrazy - super. Emocjonalnie nie przemówiło kompletnie :roll:
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2014, 10:25   

charande napisał/a
Peter Watts - Olbrzymy

Lubię prozę Wattsa, ale tutaj miałam poczucie, że chętnie poznałabym szersze tło całej historii i przeszłość bohaterów (np. przebieg tego buntu, o którym raz po raz jest mowa).


W Wyspie też bunt był tylko niedopowiedzianą retrospekcją, a mimo to miałam wrażenie, że nie tyle może rozumiem ten świat bardziej, ile bardziej mnie on obchodzi. Inna sprawa, że może informacje z dwóch opowiadań zdążyły się SKUMULOWAĆ i nie tylko Wyspa jest lepsza (bo chyba jednak jest), ale też liczyła się kolejność czytania.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Grudnia 2014, 17:35   

Nowa Fantastyka 11 (386) 2014

Ballada o Bogdanie Wyklętym - Hubert Fryc lekko poważnie, lekko żartobliwie, dość interesująco 4,5
Kimmeria: ze Studiów z antropologii imaginacyjnej - Theodora Goss fabuła jak Cię mogę ale pomysł interesujący 4,5
Krótka odwilż Szczepana Dracza - Piotr Górski Bardzo fajna alternatywa, z jajem i pomysłem 5
Kwiaty zła, ciernie dobra - Julia Zonis, Igor Awilczenko Jakaś tam gierka nawiązaniami ale w sumie nudnawo bo jednak dość wtórnie. Nic nadzwyczajnego. 3
Szybki jak sen, ulotny niczym westchnienie - John Barnes Ciekawy pomysł na AI przyszłości. 4,5

Fajny numer
---

Nowa Fantastyka 12 (387) 2014

Bohater z Five Points - Alan Gratz Początek robi dobre wrazenie a potem jest smutna nuda. 3
Cegły, patyki, słoma - Gwyneth Jones Jakiś pomysł ale nie poruszyło. 3
Król - Piotr RogożaPrzyzwoita przypowiastka, trochę tajemnicza. 3,5
Radość - Paweł Paliński Wydumane i bez ikry, znów jakaś metaforyka ale co z tego. 3
Wiara: Opowiadanie bizantyńskie - Bartosz Działoszyński Ładny świat, odrobina pomysłu niezłe wykonanie lecz fabularnie raczej miernie. Ale i tak najprzyjemniejszy fragment numeru. 4

Numer bez szaleństw, raczej nudno i nieobowiązkowo.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 19 Grudnia 2014, 11:53   

Ja niestety nie podejmę dyskusji - zrobiłam sobie przerwę w prenumeracie, bo bardzo chciałam nadgonić czytanie tych wszystkich książek, które kompulsywnie kupuję, a niestety czasowo nie wyrabiam się na zakrętach.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Grudnia 2014, 12:11   

no ja wiem, też tak mam że NF i NFWS zabierają sporo czasu, którego za bardzo nie ma i czasem myślę czy nie dać spokoju ale mimo wszystko szkoda mi, czasem trafiają się bardzo ładne rzeczy
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 19 Grudnia 2014, 12:13   

Na pewno mam zamiar wrócić, tylko musiałam zrobić przerwę, kiedy zorientowałam się, że mam syndrom lektury szkolnej (prędzej, prędzej, przecież zaraz będzie kolejny numer) zamiast rzucać się z zapałem.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
arqueek 
Gollum

Posty: 11
Skąd: holandia
Wysłany: 19 Grudnia 2014, 22:05   

A nigdy nie odczuwacie tego dreszczyku emocji, który towarzyszy podchodzeniu do sklepu i wertowaniu kolejnych stron pisma, pachnacego jeszcze drukarnia? Dla mnie nieraz jest to przyjemniejsze niz sama lektura. Ja sam NF czytam, ale prawie nigdy od deski do deski - w takim wypadku faktycznie moznaby spędzić przy gazecie tyle czasu, co przy nie małej książce :)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Grudnia 2014, 09:55   

Nr 1/2015 NF już dostępny w ebooku i to w trzech formatach :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 23 Grudnia 2014, 11:29   

I to jest dobra wiadomość, może zacznę nadrabiać zaległości.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Grudnia 2014, 14:40   

Witchma napisał/a
Nr 1/2015 NF już dostępny w ebooku i to w trzech formatach

Gdzie?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Grudnia 2014, 14:42   

W ebookpoint.pl za 6,45 zł (w Publio za 7,2 jest tylko epub i mobi).
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Grudnia 2014, 14:43   

Dzięki. (Szukałem po wyszukiwarce w Świecie Czytników i było echo.)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Lutego 2015, 22:26   

Nowa Fantastyka 1 (389) 2015

Dybuk - Piotr Nesterowicz Wcześniejsze rzeczy autora mi nie podchodziły.Głównie ze względu na przyciężkawy język. Tym razem czytało się przyjemnie i opowieść z głową skonstruowana. Najlepsza rzecz w numerze. 4,5
Lato Tongtong - Xia Jia Jakżesz przerażająco nudna historia. Wizja robotyki pre-Lemowska. Bzdet. 2
Nienarodzony bóg - Juliusz Braun Stephen Case Kiła, pierdu, pierdu, smutu, smutu, bla, bla, bla. Koniec. Sterta zdań w żaden sposób ze sobą nie powiązanych. 1
Piąty smok - Ian McDonald Smutna, pierdołowata historia o niczym, nudna do wyrzygu. Można by rzec, że konstrukcja świata ważniejsza. Czy ja wiem?, świat wykreowany standardowo, jak dwadzieścia siedem tysięcy innych, niczym specjalnym się nie wyróżnia. 1,5
Sidlarz - Piotr Kenc Krótko, ładnie, z pomysłem. 4
Tasiemiec.S01.Complete.480p.WEB-DL.x264-NIHIL - Piotr Mirski Jakaś myśl się tli ale głupawa forma zabija wszystko, nalanie farby do *beep* i puszczenie pierda na płótno nie gwarantuje arcydzieła.

Kiepski numer, dwa dobre opowiadania i sterta dziadostwa.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Marca 2015, 16:23   

Nowa Fantastyka 2 (389) 2015

Cykle - Charles Yu Dość interesujące podejście do robociej psychiki. W porządku.
Epoka - Cory Doctorow Świetne podejście do robociej psychiki. Świetnie napisane, z rozmachem, pomysłem, głową. Najlepsza rzecz w numerze.
Euforystia - Iwona Michałowska-Gabrych Próba zrozumienia człowieka umysłowo upośledzonego, sposobu postrzegania świata. Przejmujące. Warto.
Każdy cywilizowany człowiek - Mike Gelprin Post-apo plus fajne podejście do robociej psychiki. Dobra rzecz.
Objawienica - Tomasz Kaczmarek Oryginalne spojrzenie na pierwszy kontakt. Warto
Ostatni pierdziel na świecie - Jarosław Urbaniuk Z jednej stronyz zaangażowaniem, na poważnie i z sensem, z drugiej jakoś nie porwało. Może mało odkrywcze, lekko wtórne. Można.
Tuziemcy/Zaziemcy - Jędrzej Burszta Niby znowu roboty z jeszcze innej strony ale z jakieś siakiej bełkotliwej, coś jak zupa chluśnięta na ścianę, jeśli postawisz w galerii to jakiś czubek kupi za 100 tysięcy dolarów a to tylko breja na ścianie. Nie warto.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Marca 2015, 17:46   

Nowa Fantastyka 3 (390) 2015 Świetny numer.

Draconitas - Anna Łagan Najsłabsza pozycja w zestawie a i tak warta polecenia. O mitologicznych demonach, które tak naprawdę są demonami w nas.
Serce kniei - Mari Ness Popularna historia opowiedziana jeszcze raz, trochę inaczej. Szybko orientujemy się o kogo chodzi choć ani razu nie pada jego imię. Świetne.
Słońce i ja - K. J. Parker O powstawaniu religii. Trochę z przymrużeniem oka, trochę na poważnie, z humorem, inteligencję i klarownym warsztatem. Po świetnych Składany nóż i Młot, autor powoli awansuje na półkę z ulubionymi. Będęwypatrywał.
Wojna Vasyla Kavalenko - Szymon Stoczek Wojnę widzimy zwykle w postaci propagandy i obrazków dziarskich/podłych wojaków. Tutaj dostajemy obrazek z punktu widzenia cywila przetrąconego wojną. Bardzo dobra rzecz. Widać mocna inspirację wydarzeniami ostatniego roku na Ukrainie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 17 Marca 2015, 18:44   

Zachęciłeś.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 18 Marca 2015, 12:02   

Mnie w sumie też.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Marca 2015, 12:27   

Na zdrowie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Maj 2015, 08:41   

Fantastyka / Nowa Fantastyka 4 (391) 2015

Numer nadzwyczaj przeciętny.

Akt - Tadeusz Michrowski Warsztat bardzo przyzwoity, koncepcja interesująca, kilka pytań do zastanowienia. Nieźle
Bo tyle możemy - Carrie Vaughn Kontakt z obcą cywilizacją. Wydawałoby się, że nic tu nowego nie da się wymyślić, a tu proszę, niespodzianka, da się. Z przymrużeniem oka, przez pryzmat słabszych stron naszej cywilizacji. Bardzo w porządku.
Cmentarny taniec pani Henderson - Carrie Cuinn Zombie z humorem i dystansem. Miał być absurd i jest absurd lecz, choć wiem że to dziwnie brzmi, raczej bez sensu. Po prostu mdło wyszło.
Dobór naturalny - Sławomir Prochocki Interesująca koncepcja (acz nie jakoś szczególnie odkrywcza) ale poza tym słabo, warsztat miejscami nieporadny, zasadniczo na granicy przyzwoitości; fabuła, postaci - słabiutko. Rzecz by pewnie zyskała przy mocnej redakcji. Można ale obowiązku nie ma.
Magia i demon Laplace'a - Tom Crosshill Jest jakiś pomysł ale zbytecznie, męcząco udziwniony; fabularnie rzecz umowna, formalnie potrzaskana i usmarkana; postaci symboliczne, wydumane. Męcząca lektura.
Północ, południe, pomiędzy - Bartłomiej Dzik Miło się czyta, zgrabne scenki, język przyjemny, finezyjny miejscami dowcip ale całość odrobinę kanciasta i koncepcja w tej formie naciągana. Rozciągnięcie tego do sporej nowelki pozwoliłoby na wygładzenie kantów, zgrabniejsze wykonanie pewnych przejść i połączeń.
Strzegący drogowskazów - Ina Goldin Jakaś taka opowieść niesamowita, gdzieś na subtelniejszym pograniczu horroru. Ani specjalnie dobra ani zła.

Czasem nachodzą mnie myśli coby wrócić do recenzowania NF, ale wtedy trafia się numer w którym mamy artykuł o świecie Marvela czy wywiad z aktorami Gry o tron. Do recenzji musiałbym je czytać, a tak, z największą przyjemnością omijam.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Maj 2015, 22:27   

He, he, w sumie to się z Tobą, Fidelu, poniekąd zgadzam :wink: Tekst ma ciekawą historię - piewrotnie liczył 32K znaków i miał bardzo otwarte zakończenie, ale MC zaproponował, by to trochę ukonkretnić i jednocześnie zamotać. Po paru iteracjach opowiadanie się rozrosło do 52K znaków i wciąż miało sporo niedopowiedzeń, ale już z pełną świadomością je zostawiliśmy. Wyszła taka trochę bardziej przypowieść niż kronika wojenna. Inna rzecz, że faktycznie można by z tego zrobić minipowieść.

Dziwi mnie za to, że Ci nie podszedł Crosshill - dla mnie to rewelacyjny tekst, w sumie zbiera bardzo pozytywne recenzje, no ale każdy inaczej rozkłada akcenty w ocenie.
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Maj 2015, 23:17   

Pewne rzeczy wynikają bardziej umownie, ciąg przyczynowo-skutkowy tu i tam wisi na włosku. Ale idzie to przełknąć. Niemniej ową 'pełną świadomość' mam za błędne posunięcie.

Z Croshillem problem jest taki, że to w gruncie rzeczy pustka opakowana w sterczące na wszystkie strony koślawizmy. Żadnego drugiego dna tam nie ma, ale jest to tak zagmatwane że w zasadzie nie możesz mieć pewności, wszak może się zdarzyć że czegoś nie ogarniasz i będzie wstyd gdy się wyda. No to trzeba bić brawo.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Maj 2015, 21:36   

Fidel-F2 napisał/a
Z Croshillem problem jest taki, że to w gruncie rzeczy pustka opakowana w sterczące na wszystkie strony koślawizmy. Żadnego drugiego dna tam nie ma, ale jest to tak zagmatwane że w zasadzie nie możesz mieć pewności, wszak może się zdarzyć że czegoś nie ogarniasz i będzie wstyd gdy się wyda. No to trzeba bić brawo.


Oczywiście, że tam nie ma żadnego drugiego dna, tekst też wcale nie jest zagmatwany, a jedyne niedopowiedzenia, jakie się pojawiają, są konieczne przez wzgląd na wewnętrzną logikę (dokładnie tak). Opko ma wszystko, co powinno mieć dobre transgraniczne SF. Główną osią jest konflikt naturalizmu metodologicznego z supernaturalizmem (u nas rzecz prawie nieobecna w dyskursie, a w USA - gdzie mieszkał Crosshill - całkiem inaczej, tam ociera się nawet o system edukacji i sale sądowe). Do tego mamy gdzieś tam zaszyte od czasów Hume'a pytanie o możliwość cudu, problem wnioskowania indukcyjnego przez system ekspercki, wszystko dosmaczone AI/superinteligencją. Na dodatek Crosshill podchodzi do rzeczy delikatnie, np. nie waląc czytelnika na odlew zasadą nieoznaczoności, co zrobiłoby na jego miejscu 99% innych autorów. IMHO tekst świetny, lepszy od powiedzmy uśrednionego Chianga. Ale nie upieram się, że każdemu się musi podobać :wink:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Maj 2015, 01:07   

dziko, właśnie napisałeś, że to banał opakowana w pozłotko. A ja dodaję, że drętwo napisany. Bo serio, jest mnóstwo rzeczy którymi zajmują się ludzie na poważnie a które są intelektualnie żenujące.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
lakeholmen 
Bard absurdu


Posty: 689
Skąd: Zasypane
Wysłany: 18 Maj 2015, 10:08   

Fidel-F2 napisał/a
dziko, właśnie napisałeś, że to banał opakowana w pozłotko. A ja dodaję, że drętwo napisany. Bo serio, jest mnóstwo rzeczy którymi zajmują się ludzie na poważnie a które są intelektualnie żenujące.


Sądząc po tym,co piszesz, Fidelu, Twój poziom banału jest bardzo wyśrubowany. Ja osobiście przez Croshilla nie przebrnąłem z bardzo prostego powodu - dla mnie opowiadanie jest tak udziwnione, że zabrakło mi cierpliwości do niego. Moje ADHD to bardzo ostre kryterium selekcyjne ;-)
_________________
Dzieła różne: opowiadania, eseje i wszystko inne
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Maj 2015, 10:13   

no właśnie rzecz w tym, że tam poza tym udziwnieniem niewiele jest

btw, od dwóch tygodni próbuję znaleźć w kioskach numer majowy i jeszcze nie trafiłem, nędza w tym Sandomierzu
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Maj 2015, 10:18   

w Changelingu (taki system rpg WhiteW) jest taka cecha Banality
i im większe twoje banality to tym mniej masz "mocy" i tym bardziej jesteś trybikiem społeczeństwa
:)
 
 
lakeholmen 
Bard absurdu


Posty: 689
Skąd: Zasypane
Wysłany: 18 Maj 2015, 16:30   

Fidel-F2 napisał/a
no właśnie rzecz w tym, że tam poza tym udziwnieniem niewiele jest

btw, od dwóch tygodni próbuję znaleźć w kioskach numer majowy i jeszcze nie trafiłem, nędza w tym Sandomierzu


Przysłać Ci? Bo jak nie dostaniesz, to mi grozi pominięcie.. :)
_________________
Dzieła różne: opowiadania, eseje i wszystko inne
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Maj 2015, 16:58   

Właśnie zależy mi na Twoim opowiadaniu, inaczej tak bym się nie martwił. Ale myślę, że dam radę.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Maj 2015, 21:53   

Fidel-F2 napisał/a
Bo serio, jest mnóstwo rzeczy którymi zajmują się ludzie na poważnie a które są intelektualnie żenujące.


Och, to święta prawda. Aczkolwiek mam czasami wrażenie, że gdybyśmy Ty i ja mieli zrobić listy takich rzeczy, to wyszłyby nam zbiory rozłączne :wink:

BTW: na upolowanie NF 5/2015 szanse masz marne, fanki Istvana wszystko wykosiły na pniu i na czarnym rynku egzemplarze chodzą z dziesięciokrotną przebitką :lol:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group