Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Gry strategiczne: turówki, RTS, ekonomiczne, itp.
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 15:51   

Ludzie mówią,że to nie jest złe. Mam jedną od lat, kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi w tej grze. Próbowałem ze trzy razy, nic nie zrozumiałem.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ginnar 
Jaskier

Posty: 80
Skąd: Puławy/Lublin
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 15:51   

Europa Universalis to gra mocno specyficzna przynajmniej według mnie ale ot tak popykać chwilę i sprawdzić czy jest w naszym guście warto
A co do Hirołsów to się nie zgodzę dla mnie 5 zdecydowanie lepsza niż 4, ogólnie dobra wręcz, chociaż z 3 nie ma rywalizacji ;)
 
 
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:04   

Myślę że bez sensu tworzyć nowy wątek więc poszerzę ten. Jak wasze doświadczenia z:
a) grami typu SimCity, Caesar itp.? Bo ja zagrywałem sie tylko w trzeciego Cezara, SimCity zaś niezbyt mnie rusza. Planuje odpalić Zeus: Pan Olimpu.
b) grami nazywanymi "strategiami ekonomicznymi"? Kiedyś trochę pograłem w Pizza Syndicate ale szybko mnie znudził, aczkolwiek swego czasu lubiłem "popykać" w Airline Tycoon:) Jakie znacie gry tego typu? Jest coś nowszego? Bo chyba posucha w tyg (pod)gatunku?
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:05   

Iselor napisał/a
Myślę że bez sensu tworzyć nowy wątek


:D :bravo
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:09   

W Sim City grałem ostatnio w liceum, znaczy jakieś dwadzieścia parę lat temu :P Było nieźle.
Airline Tycoon szybko mnie znudził i nie wracam ale sporo czasu spędziłem nad Railroad Tycoon, do dziś sobie lubię w to popykać.

I sporo grałem w Faraona i jakąś chińską wersję w ten deseń ale nie pamiętam tytułu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:23   

No przecież że Transport Tycoon, a jeszcze kilka lat temu ruszył projekt OpenTTD, czyli granie po sieci...

SimCity też skończyłem jeszcze przed wersją 2000, ale ostatnio widziałem zapowiedź tej nowej, i jeżeli tylko EA nie przesadzi z ceną, to pewnie się skuszę.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:29   

Grałam dawno w SimCity i spędziłam przy tym wiele godzin, bardzo przyjemnie. Potem przyszła jakaś nowa wersja, i to już nie było to samo. Nie wychodziło mi, a zresztą nie miałam kiedy nad tym siedzieć. Za to dzieciak starszy z upodobaniem konstruuje wszystko co się wiąże z transportem, szczególnie kolejami, i od czasu do czasu odkopuje Railroad Tycoon (poza tym symulatory pociągów, których ma ze trzy).

Z Tycoonów dobrze pamiętam Transport Tycoon (sprzed wielu lat - niezła zabawa :D ), oraz ZOO Tycoon, pierwszą i drugą wersję, która od kilku lat jest regularnie wałkowana przez dzieci.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:43   

Grałem w Paraworld, Tropico 3, Supreme Comander, Citiez XL 2011, Settlers.

Paraworld opowiada o walce z przeciwnikami, ale do dyspozycji oprócz ludzi mamy do pomocy różna dinozaury. Gra mi się podobała i fajnie było pokierować wielkimi dinozaurami, a nawet jako środek transportu morskiego służył nam żółw.

Tropico 3 to strategia ekonomiczna gdzie jako władca wyspy możemy prowadzić ją jako tyran albo być dobry dla naszych poddanych. Na początku wybieramy spośród postaci jak na przykład Fidela Castro i gramy. Oprócz tego spełniać ich wszystkie życzenia by mieć poparcie różnych frakcji oraz uważać na buntowników, którzy napadają na nas :wink: . Budujemy domy, zapewniamy rozrywkę, tworzymy turystykę, wydajemy dekrety. Trzeba też uważać by USA lub Rosja nas nie napadła bo wtedy kończymy grę.

Supreme Comander to gra gdzie po wybraniu stron konfliktu toczymy wojnę. Budujemy bazę i wszystkie pomocne budynki. Po chwili zaczynamy tworzyć nasze wojsko, które wysyłamy do walki na przeciwnika. Bardzo dobra strategia, z którą spędziłem wiele godzin i fajnie się grało.

Citiez XL 2011 to strategia ekonomiczna gdzie zarządzamy i budujemy miasta, ośrodki przemysłowe i dbamy o potrzeby naszych obywateli by byli zadowoleni jak rozrywka, by mieli gdzie pracować i mieszkać. Wciągająca gra.
Settlers to bardzo fajna gra gdzie kierujemy naszymi podopiecznymi i również tutaj rozbudowujemy miasta, walczymy i odkrywamy oraz wydobywamy zasoby. Grało mi się dobrze i nieraz zachowanie dostarczało wielu zabawnych sytuacji.

Ze starszych mam jeszcze Alien Nations 2 gdzie gra jest podobna do Settlersów, ale kierujemy stworkami.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
Ostatnio zmieniony przez Magnis 9 Stycznia 2013, 16:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SchizoidMan 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:43   

Najbardziej podobał mi się Warcraft III. Kilka lat temu bardzo dużo w niego grałem. Pamiętam, że kampanie przechodziłem z wielką ciekawością. Później grywałem w multi - nie szło mi jakoś bardzo dobrze ale gra dawała mi bardzo dużo radochy :P
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:47   

Settlersi mnie wkurzali, choć wciągali. Może najbardziej dawała się we znaki osiadająca na mózgu muzyczka z tamtej starej wersji. Za to fantastycznie się grało w Cywilizację. Teraz mamy jej nową wersję, ma zupełnie inną grafikę, ale ja niereformowalna jestem, tęsknię za tamtą starą.

Coś z takiej ekonomicznej rozgrywki ma Heroes of Might and Magic, gdzie trzeba się nieźle nabiedzić, żeby wygryźć przeciwnika nie tylko militarnie, ale gospodarczo. Krótszy-pokorniejszy. Też duuużo, dużo godzin strawiliśmy na tej zabawie.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 16:54   

King's Bounty Legenda oraz Wojownicza księżniczka przenosi nas do baśniowego świata gdzie nasi bohaterowie walczą z różnego rodzaju potworami oraz wypełniają misję. Dla mnie gra rewelacyjna, ponieważ historia może wciągnąć na ładnych kilkadziesiąt godzin, muzyka świetna, a świat rozległy do badania. Mechanika walki jest taka, że przenosimy się na planszę gdzie wydajemy rozkazy naszym wojskom do ataku. Plansza ma wymiary kwadratu gdzie można spotkać różne przeszkody jak kamienie lub skarby.
Pierwsza część powstała lata temu przed Heroesami i później mechanikę walki przeniesiono do Heroesów czyli można uznać, że King's Bounty była prekursorem gry Heroes.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 17:11   

A jeszcze jest przecież gry z serii Warhammer 40,000 Dawn of War (trochę pograłem), Rise of Nations : Rise of Legend (też pograłem i nawet fajna), Dragonshad (strategia w świecie D&D), Stranger :wink: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 15:31   

Europa Universalis - jedna z bardzo nielicznych gierek, w które się zagrywałam. Mam konkretnie Europę Universalis II. Nie wiem, czy jest "specyficzna", bo mało grywałam na kompie ogólnie w swojej karierze, ale mnie odpowiadało to całe kombinowanie handlowe, układy, powolne rozbudowywanie prowincji i tak dalej. Myślę, że warto spróbować.

Z Herosów to należę do tych nielicznych osób, które wolą IV od III :P (w części powyżej IV już nie miałam przyjemności grać). Lubię czwórkę zwłaszcza za wystawienie bohatera na pole walki i ogólnie klimat. Tak, wiem, udziwniony i bajkowy i tak dalej... Ale mnie jakoś pasuje.

Iselor napisał/a
nigdy ani do Disciples (...) nie mogłem się przekonać. To pewnie przez herosa:D
No i wręcz odwrotnie. Pewnie przez Herosa bardzo podpasowały mi Disciplesy. Zwłaszcza część "bunt elfów". Chyba głównie estetyką, klimatem, potworkami (lubię pomysł z systemem rozwoju).
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 17:06   

Godzilla napisał/a
Settlersi mnie wkurzali, choć wciągali. Może najbardziej dawała się we znaki osiadająca na mózgu muzyczka z tamtej starej wersji.


Która część to była :) ?
Ja akurat już jakiś czas temu zdobyłem drugą część czyli Settlers 2 : Dziesięciolecie (kosztowała dychę w Saturnie w Złotych Tarasach :mrgreen: ). Zainstalowałem i odpaliłem by zobaczyć co takiego jest w niej fajnego. Jak zacząłem grać to mnie wciągnęła i okazało się, że dobrze się bawię podczas grania :D .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Czerwca 2014, 11:24   

Na atarynce była ekonomiczna gierka bez jakiejkolwiek grafiki - Hammurabi. Pamięta ktoś? Poniżej współczesna wersja sieciowa.

http://www.hammurabigame.com/hammurabi-game.php

na razie mój najlepszy wynik to 1130 akrów, 81 ludzi, 0 zagłodzonych
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Farin 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Pabianice
Wysłany: 15 Czerwca 2014, 21:59   

Hej ludziska zacząłem sobie tłumaczyć jedną gierkę i szukam jakiegoś słownika ang-pol z terminami wojskowymi. Byłbym wdzięczny za jakieś namiary :]
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 16 Czerwca 2014, 11:08   

I uwazasz, ze to dzial w ktorym znajdziesz taki slownik? :twisted:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Grudnia 2014, 10:47   

Zaimplementowałem synowi Civ IV. Yeeeeah. Poprosił o własny egzemplarz.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
figurant 
Langolier

Posty: 286
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Grudnia 2014, 11:47   

Fidel-F2 napisał/a
Na atarynce była ekonomiczna gierka bez jakiejkolwiek grafiki - Hammurabi. Pamięta ktoś?

Pamiętam. Ja to miałem na Commodore. Świetnie się przy tym bawiłem.

Szukam też, gry na prezent. Może ktoś polecić coś w stylu "The Operational Art of War"?
_________________
Jedzenie zwierząt odegrało kluczową rolę w zniewoleniu kobiet. Od kiedy człowiek zaczął podporządkowywać sobie gatunki zwierząt i uprzedmiotowił je ich posiadaniem, stracił szacunek do samic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group