Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki dla Białołęki
Autor Wiadomość
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Listopada 2014, 13:14   Książki dla Białołęki

Jest tak...

Zbieramy książki dla osadzonych, dla biblioteki w Zakładzie Karnym na Białołęce.
Szukamy "męskiej" literatury do poczytania. Gdyby ktoś zatem posiadał niezniszczone książki, w miarę nowe, do poczytania: fantastyka, sensacja, kryminał, literatura faktu; i chciałby je nieodpłatnie przekazać, byłabym wdzięczna.

Z Warszawy, chętnie odebrałabym jeszcze przed świętami.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 13 Listopada 2014, 13:59   

Do kiedy?
Zgago - "męska" to znaczy mają być o motorach, z nagimi biustami, czy coś innego? Mam teraz kobiecą literaturę polecaną przez "dobre rady" i smaczne żarcie - czy jak to sie tam nazywa - gdzie zamiast "seks" jest "pieprzenie" i są kolczaste penisy, seks analny i faceci z penisami ogierów więc się zgubiłam w gatunkach :(
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Listopada 2014, 14:26   

Czaga, wyluzuj, nie podniecaj się.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Listopada 2014, 15:08   

Zgaga, Vladimir Wolff może być :?:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 13 Listopada 2014, 16:08   

Zgaga napisał/a
Czaga, wyluzuj, nie podniecaj się.


głodnemu chleb na myśli? :lol:

pytam normalnie opisując książkę polecaną przez: Dobre rady, Lejdis, Sól i pierz i Burde (to ci od wykrojów). Po prostu nie wiem co to jest aktualnie literatura męska, no chyba że ty także nie wiesz i unikasz pytania? Jak tak to spoko, trzeba się było przyznać.
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Listopada 2014, 16:15   

dalambert, jak rozumiem to powieść wojenna. Jak najbardziej.

Czaga, w pierwszej wypowiedzi napisałam dość wyraźnie: fantastyka, sensacja, kryminał, literatura faktu. Można jeszcze dodać powieść wojenną, przygodową, typu western itd.
Wiem, że czytają to też dziewczynki, ale w większości grupą docelową są jednak mężczyźni.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 13 Listopada 2014, 16:26   

Zgaga napisał/a


Czaga, w pierwszej wypowiedzi napisałam dość wyraźnie: fantastyka, sensacja, kryminał, literatura faktu. Można jeszcze dodać powieść wojenną, przygodową, typu western itd.
Wiem, że czytają to też dziewczynki, ale w większości grupą docelową są jednak mężczyźni.


oo - to ta książka dla kobiet o kolczastych penisach i z seksem analnym się akurat łapie wg. tego co jest napisane w recenzji - bo to ma być "trzymająca w napięciu sensacja" z odrobiną fantastyki. :)

edit. - homoseksualnym.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Listopada 2014, 19:31   

Zgaga, Żeby jedna . Facet / to pseudonim polaka/ w sześciu tomach militarnej fikcji opisuje jak, na początek wygraliśmy wojnę z Białorusią, a na koniec zdobyliśmy Moskwę. Milutkie.Masz to u mnie :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 13 Listopada 2014, 19:42   

dalambert napisał/a
polaka
to jakiś zdracja albo szuj jest, że go obrażasz?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 13 Listopada 2014, 20:25   

Czaga napisał/a
Zgago - męska to znaczy mają być o motorach, z nagimi biustami, czy coś innego?

Czaga, znam dwa przypadki książek męskich i to do tego określonych tak przez kobiety: Stąd do wieczności Jonesa i Chochoły Szostaka.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Listopada 2014, 21:13   

Kruk Siwy napisał/a
o jakiś zdracja albo szuj jest, że go obrażasz?
klawiatura mi się sypie, a pisarz średni, acz batalistyczny.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 14 Listopada 2014, 10:16   

Bo już się zastanawiałam, czy w podziale na literaturę "kobieta" to jakaś oderwana od rzeczywistości kretynka, która nie czyta niczego interesującego. Do tego wyszło mi, że większość moich żeńskich znajomych jest mężczyznami.

Czy coś anglojęzycznego się przyda? I jeżeli tak, to czy i jak można Ci je przekazać w drugiej połowie grudnia?
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 14 Listopada 2014, 14:30   

IMO żaden normalny facet nie będzie czytał romansów i książek w stylu "Domu nad rozlewiskiem" czy tego co pisze pani Grochola, nie to spojrzenie na świat, nie ta tematyka.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 14 Listopada 2014, 21:47   

konopia napisał/a
IMO żaden normalny facet nie będzie czytał romansów i książek w stylu Domu nad rozlewiskiem czy tego co pisze pani Grochola, nie to spojrzenie na świat, nie ta tematyka.

Mylisz się. Znam co najmniej dwóch. Żaden nie jest gejem, obaj bardzo inteligentni. Jeden nawet ma doktorat.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Listopada 2014, 22:59   

nureczka, dwóch na kilkunastomilionową populację. Warto wspominać?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 14 Listopada 2014, 23:04   

Wczoraj oglądałem w TV informacje na temat podobnej akcji (a może nawet i tej samej) i nie mówię, że w więzieniach namiętnie czytają romansidła, ale człowiek, który opiekował się biblioteką mówił, że po harlekiny sięgają najwięksi twardziele. I półka z nimi była nieprzyzwoicie pokaźna.

Jednakże mocno dziwi mnie facet w więzieniu czytający zniewieściała prozę.
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Listopada 2014, 23:35   

Radomir napisał/a
ednakże mocno dziwi mnie facet w więzieniu czytający zniewieściała prozę.

Mine wcale, jak masz w perspektywie odsiadkę 10, albo i 15 lat to sądzisz, że twą ulubiną lekturą będą krwawe kryminały ? Może i tak, ale na pewno nie wyłącznie.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 14 Listopada 2014, 23:51   

Fidel-F2 napisał/a
nureczka, dwóch na kilkunastomilionową populację. Warto wspominać?

Dwóch w gronie moich znajomych. A grono to jednak nie liczy kilkunastu milionów.
Nie twierdzę, że panowie masowo czytają książki obyczajowe. Sprzeciwiam się tylko stwierdzeniu "żaden normalny". Gdyby stwierdzono "mało kto", "rzadko który", "nieliczni", w pełni bym się zgodziła. I tyle.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Listopada 2014, 00:26   

dalambert napisał/a
Radomir napisał/a
ednakże mocno dziwi mnie facet w więzieniu czytający zniewieściała prozę.

Mine wcale, jak masz w perspektywie odsiadkę 10, albo i 15 lat to sądzisz, że twą ulubiną lekturą będą krwawe kryminały ? Może i tak, ale na pewno nie wyłącznie.


W sumie racja.
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Listopada 2014, 00:35   

Ech...
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 15 Listopada 2014, 10:58   

Może Hrabiego Monte Christo? Do działu podręczników ;P:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Listopada 2014, 11:05   

konopia napisał/a
IMO żaden normalny facet nie będzie czytał romansów i książek w stylu Domu nad rozlewiskiem czy tego co pisze pani Grochola, nie to spojrzenie na świat, nie ta tematyka.


a jak ja tego nie czytam i nie oglądam, to co? Jestem facetem? Dziwne, że na forum na którym są kobiety, a którego opis to "Forum miłośników science fiction, fantasy i horroru" - fantastykę daje się jako coś "męskiego". Dobrze, że kobietom zostały chociaż horrory i sf, poza klasycznymi romansami.

ps. Nie pytam z pretensją, tylko normalnie, bo nie rozumiem. Na Gwiazdkę jeżeli robiłam mamie książkowe prezenty, to kryminały albo literaturę faktu, to co - moja mama to też mężczyzna? Jeżeli tak, to może powinna zagarnąć nagrodę za podwójne zajście w ciążę i urodzenie?
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 15 Listopada 2014, 11:11   

"Literatura kobieca" istnieje, tak jak istnieje "Kino polskie" - chociaż mnóstwo Polaków ignoruje je wręcz ostantacyjnie.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Listopada 2014, 11:11   

Radomir napisał/a
dalambert napisał/a
Radomir napisał/a
ednakże mocno dziwi mnie facet w więzieniu czytający zniewieściała prozę.

Mine wcale, jak masz w perspektywie odsiadkę 10, albo i 15 lat to sądzisz, że twą ulubiną lekturą będą krwawe kryminały ? Może i tak, ale na pewno nie wyłącznie.


W sumie racja.


dalambert ma rację - mój facet w Iraku czytał harlequiny - z nudów, bo po kilku miesiącach przeczytał już wszystkie inne dostępne książki.

[quote="Ziuta"]"Literatura kobieca" istnieje, tak jak istnieje "Kino polskie" - chociaż mnóstwo Polaków ignoruje je wręcz ostantacyjnie.

właśnie próbuję przebrnąć przez takie coś polecanego przez czasopisma kobiece - mutanci pokonali ludzką zawodniczkę na arenie do walk w walce wręcz, potem przywiązali ją do słupa i wielokrotnie zgwałcili od tyłu "znowu" kolczastymi penisami. Przy tym Hrabia Monte Christo wydaje się niewinną i optymistyczną opowiastką.

edit- łączone
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 15 Listopada 2014, 11:29   

dalambert, wielkie dzięki, kiedy mogę odebrać?


Rzeczywiście jest taka akcja "Książki w pudle".
To nie ta sama, z którą się tu zgłaszam.

Nasza wynikła jako efekt pewnego ciągu zdarzeń.
Napisał do nas, do biblioteki, osadzony z prośbą o przesłanie mu paru książek z dziedziny psychologii. Napisał (może sam, a może mu ktoś pomógł) ciekawym, interesującym stylem, jakiego nie spotkałam u żadnego z naszych studentów.
Pomyśleliśmy - czemu nie - książki psychologiczne, ale do biblioteki w ZK. Zgłosił się po nie sympatyczny, przystojny bibliotekarz z pytaniem: "A może coś do poczytania się znajdzie."

Nie oszukujmy się, w takich akcjach ludzie w większości oddają klasykę albo coś co jest totalnym chłamem, trąci zbędnym moralizatorstwem. Ile razy można "Potop" czytać? Albo powiastki "ku pokrzepieniu"?

Stąd też chcielibyśmy zebrać literaturę rozrywkową, popularną nie najgorszych lotów. Coś, co "chłopaki" być może zechcą przeczytać z przyjemnością.

Nie sądzę jednak, aby wchodziły w grę języki obce.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 15 Listopada 2014, 12:05   

Zgaga napisał/a
dalambert, wielkie dzięki, kiedy mogę odebrać?
Jakieś KiciKoci ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 15 Listopada 2014, 12:30   

Oki.
To Kicia Kocia wtorek 18.
Jakby komuś się chciało dołączyć do nas na małe piwo, tudzież dorzuć książkę - zapraszamy :-)
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group