Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum testowe - Piaskownica etap II
Autor Wiadomość
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:11   Forum testowe - Piaskownica etap II

Testowo skopiowałem forum na najnowsza wersję sprzed kilku dni: PHPBB 3.1.1
http://latajaca-holera.pl/forum3test/index.php

Jest to stricte piaskownica, jedyne zmiany z oryginału to przerzucenie na lewo profili w wątkach i dorzucenie TapaTalk (wkrótce pojawi się w wynikach wyszukiwania).

Kto ma ochotę, niech sobie klika i testuje do woli, forum w tej postaci i tak docelowo zostanie usunięte, jeśli będziemy finalnie przenosić.

Aktualnie można popatrzeć jak to wygląda ze wszystkim...prawie.

Nie przeniosła się z automatu niejaka Galeria - Album. Prawdę mówiąc to nie używałem tego i nie wiem czy jeszcze ktoś tego używa i czy jest potrzebne. W razie co można ją zostawić na starym forum do wglądu. Natomiast czy w nowej wersji da się to skopiować, tego jeszcze nie wiem.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:17   

Bajka. Śmiga jak ta lala.

Jak można pomarudzić, to jakieś okienko odpowiedzi - fajna rzecz, "nieprzeczytane wiadomości" - będzie?

Rozumiem, że "stare" grafiki na górze i jakieś rozplanowanie przestrzenne jest możliwe?
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:27   

Włączyłem szybką odpowiedź. Jest jeszcze wtyczka, która dodaje do niej emoty itp, także można z czasem zainstalować, jeśli będzie kompatybilna.

Grafika na górze, jakieś zmiany graficzne - jak najbardziej.

Co do nieprzeczytanych itp, to masz w lewym górnym rogu Hamburger menu (takie 3 poziome kreseczki). Jak to klikniesz masz parę opcji.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:42   

:bravo

Świetna robota!
_________________
5 zdań na temat
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:46   

da się jakoś zmieniać wygląd?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:48   

Czy można na stronie nieprzeczytanych postów zmienić linkowanie tytułów tematów, w taki sposób, żeby kliknięcie w temat przenosiło do pierwszego nieprzeczytanego postu? Teraz trzeba klikać na obrazek po lewej albo małego pomarańczowego pypcia, a gdyby dołożyć do linka w temacie "&view=unread", wtedy nie trzeba by myszką z prawa na lewo jeździć. Ale nie wiem, czy się tak da.
_________________
5 zdań na temat
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:49   

Fidel-F2 napisał/a
da się jakoś zmieniać wygląd?


Da się
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Listopada 2014, 13:52   

gdzie? szukam i nie mogę znaleźć
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 6 Listopada 2014, 14:02   

hrabek napisał/a
Czy można na stronie nieprzeczytanych postów zmienić linkowanie tytułów tematów, w taki sposób, żeby kliknięcie w temat przenosiło do pierwszego nieprzeczytanego postu? Teraz trzeba klikać na obrazek po lewej albo małego pomarańczowego pypcia, a gdyby dołożyć do linka w temacie &view=unread, wtedy nie trzeba by myszką z prawa na lewo jeździć. Ale nie wiem, czy się tak da.


Myślę, że nie będzie z tym problemu. Takie rzeczy bym wprowadzał, jeśli faktycznie finalnie przeniosę forum..w sensie zamknę aktualne na 1-2 dni, przeniosę wszystko itd. Aktualnie jest to wersja do przeklikania, ale z większością danych. Żeby chętni mogli przetestować czy wszystko się przeniosło, czy nie ma jakiś problemów, które dyskwalifikują migracje itp.

Docelowo jak zapadnie decyzja i przeniosę wszystko, wtedy będę sukcesywnie zmieniał różne rzeczy.

Fidel-F2 napisał/a
gdzie? szukam i nie mogę znaleźć

Aha, chodzi Ci z Twojego poziomu? To raczej nie. A co konkretnie chciałbyś zmieniać?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Listopada 2014, 14:06   

wygląd

nic tam nie widzę

rozmazana plama

nijak nie wiem jak mam sie zorientować, że coś jest przeczytane lub nie

mnóstwo ikonek mrugających, z gwiazdkami, kreseczkami, czasem różowawe, czasem nie, i wygląda, że nic to nie znaczy

nic nie informuje o ilości nieprzeczytanych

znalazłem coś co się nazywa 'nieprzeczytane posty', po kliknięciu wyrzuca kilka wątków w tym takie które czytałem wczoraj lub takie gdzie ostatni post to mój post

albo nie kumam tego, albo funkcjonalność zero
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 6 Listopada 2014, 14:15   

Kontrast można dostosować, ikonki zmienić, albo w ogóle szablon zmienić, bo takich skórek jest mnóstwo. Co do innych kwestii to hrabek napisał na tamtym forum co i jak.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Listopada 2014, 14:16   

no właśnie jak ten szablon i ikonki zmienić? zwykle na forach jest od kilku do kilkunastu możliwych do wyboru opcji wyglądu silvercośtam i takie tam
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 6 Listopada 2014, 14:26   

To trzeba po prostu doinstalować w panelu admina. Tylko jeszcze nie jestem obcykany na tyle, żeby wiedzieć jak potem instalować różne wtyczki, żeby na tych wszystkich stylach działały. Druga sprawa, to potem każda zmiana w jednej, to trzeba robić to samo dla innych. I np przeniesienie profilu na lewą stronę, które tu zrobiłem, musiałbym potem robić np 20 razy.

To do sprawdzenia i przemyślenia.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Listopada 2014, 14:32   

myślę, że wystarczyłoby gdyby był wygląd taki jak dotychczas
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Listopada 2014, 14:46   

i wydaje mi się że ta piaskownica jakoś obciąża mi kompa, strasznie sie wszystko wlekło i zawieszało, po wyłączeniu karty z piaskownica pozostałe karty wróciły do normalności
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 6 Listopada 2014, 15:19   

:bravo
jest dobrze :omg:
fajnie skaluje wielkość do rozmiaru okna przeglądarki,
wygląd to pikuś, potem można sobie doszlifować i poprawić kolorki itp, ważniejsze jest to czego nie widać.

Nie potrzba mi albumu - galerii
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 6 Listopada 2014, 16:02   

Mi też galeria nie jest potrzebna.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 6 Listopada 2014, 16:28   

Mi się podoba jak jest choć funkcja nieprzeczytane posty mogłyby być na widoku. Reszta może być jak jest w więcej.
Brakuje za to szałta u dołu ;) .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 6 Listopada 2014, 18:30   

Mnie brakuje szybkiej odpowiedzi ;) Nie pamiętam kiedy ostatnio inaczej pisałam na forum
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 6 Listopada 2014, 19:22   

Magnis - da się zrobić
Lowenna - już jest dodana, można ją rozbudować o emoty itp.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 6 Listopada 2014, 19:36   

thomas2411, :* dla mnie bomba
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Listopada 2014, 11:26   

Wizualnie im bliżej do obecnego wyglądu forum tym lepiej chyba. Bardziej minimalistycznie, a z jak największą funkcjonalnością. :) Przetestowałem taptalka i chyba wszyscy użytkownicy urządzeń na androidzie będą zadowoleni. Czekam na finał operacji, mimo że bardziej jestem obserwatorem niż aktywnie piszącym na forum. :wink:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 16 Stycznia 2015, 21:57   

:?:
tak się zastanawiam co się dzieje w temacie zmian, piaskownica opanowana przez spamerów...
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22 Stycznia 2015, 11:38   

Piaskownica wyczyszczona, zablokowana rejestracja, z czasem ją usunę. Generalnie ostatnio dużo u mnie się dzieje, zarówno w rodzinie i w pracy, dlatego nie mam nawet czasu odwiedzać forum zbytnio, a tym bardziej pracować. W związku z tym, że po przeniesieniu wymaga to jeszcze dużo pracy przy zmianie wyglądu, dodaniu wtyczek i zaspokojeniu potrzeb wielu osób (chodzi mi o przyzwyczajenia, wtyczki itp) to po prostu nie podejmuję się tego, bo nie mam tyle czasu....a nie chcę po prostu przenieść forum i tak tego zostawić. Także póki co zostaje jak jest, pewnie ku uciesze wielu osób.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 10 Marca 2015, 14:38   

Jeśli temat przenosił miałby jeszcze wrócić, to tak sobie pomyślałem, że przydało by się zrobić coś z praca skrzynki PW.
Najlepiej byłoby tak by skrzynka PW pokazywała wiadomości podobnie jak gmail, łącząc komunikację z daną osoba w wątki - wysłany/odebrany/wysłany..
, teraz nie da rady szybko cofnąć się parę wiadomości wstecz i sprawdzić co tam było...
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group