Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe rozdziały Wojny żywiołów i KONKURS na okładkę!
Autor Wiadomość
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 4 Października 2014, 10:18   

thomas2411 napisał/a
Wow, aż 1500zł za grafikę, ilustracje do 3 książek?! Czy to nie przypadkiem o jedno zero za dużo? :roll:
Ogłoszenie rodem z Urzędu Pracy. Przepraszam bardzo, grafik/ilustrator albo grafik+ilustrator albo grafik + kupiona ilustracja z pełnymi prawami zrobiona za darmo, a potem 2 prace za 1 500zł? Czyli suma summarum 3 prace za 1 500zł?

Żeby to było porządne, to szacuję co najmniej 20 roboczo godzin na okładkę. Choć myślę, że więcej. Czyli stawka godzinowa nie więcej niż 25 zł (netto/brutto?)....No nic tylko być utalentowanym grafikiem. Przepraszam za cynizm, ale jak widzę takie rzeczy to coś mi się złego dzieje. Dobrze, że zmieniłem branżę, bo jednak grafik komputerowy to najmniej szanowany zawód związany z IT.

Pragnę zwrócić uwagę, że żeby być porządnym grafikiem, to poza talentem albo co najmniej solidnymi umiejętnościami, trzeba mieć mnóstwo doświadczenia, godzin spędzonych przy komputerze. Do tego wcale nie tanie oprogramowanie, przyzwoity monitor, tablet. Czyli oprócz zarobku trzeba odliczyć koszty prądu, amortyzacja sprzętu i oprogramowania. Zostaje nam...15zł? Bajka!


Jak regulamin jasno określa - technika wykonania prac jest dowolna. Jak ktoś chce komputerowo to jak rozumiem ma już i sprzęt i oprogramowanie.
Równie dobrze może to zrobić farbkami, kredkami, pastelami, czy czym tam się jeszcze takie rzeczy robi i posłać skan.

Dla mnie nie liczy się sposób - liczy się efekt.

Tak więc wyjaśnię nieporozumienie - to nie jest konkurs na grafikę komputerową. To jest konkurs na grafikę. W tym również komputerową :)
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 4 Października 2014, 10:27   

thomas2411 napisał/a
Jak ktoś nie ma portfolio, to też coś jeść musi.

A nie mówię tu, żeby budżet był 3-6 tys, bo takie mogą być koszty ilustracji, złożenia tego itp.A jest różnica miedzy 500zł a 3 tys.

No i psuje to rynek. Potem nikt grafikowi nie da więcej, bo przecież są tacy co robią za 500zł, czy 100zł. Dentyści nawet jak mało doświadczeni, to nie biorą za leczenie 10zł, tylko żeby zdobyć klientelę. A czemu graficy tak muszą...i to nie tylko graficy...ale dobra, bo Off topic się robi.



Cóż panowie. Przed ogłoszeniem konkursu zasięgałem wielu opinii i poza jedną pozostałe osoby stwierdziły, że nagroda jest atrakcyjna. Zwłaszcza, że jako cenę wybrałem NAJDROŻSZĄ opcję jaką zaproponowały mi za okładkę inne wydawnictwa. Tak więc wspomniane tutaj 3tys nie jest chyba z polskiego rynku, bo ten rozpoznałem rozmawiając najpierw z wieloma wydawnictwami.

Nie moim zamiarem psuć rynek skoro podaję NAJWYŻSZĄ cenę jaką mi samemu zaproponowano i to jeszcze z marżą za pośrednictwo, więc sam grafik na pewno dostałby mniej.

Z mojej strony mogę wyrazić jedynie szczerą nadzieję, że nagroda nie jest faktycznie niedoszacowana i że znajdzie się grono zdolnych ludzi, dla których będzie atrakcyjna możliwość tak publicznego podzielenia się pracą (przez fanpage serii, która mam nadzieję stanie się popularna), a nie słania pracy pocztą, której nikt nie zobaczy, jak również nagroda pieniężna i zaistnienie na stronie redakcyjnej. Prestiż jest czymś bardzo cennym, bo ściąga klientów. Ja mam nadzieję, że seria będzie sukcesem :)

Zachęcam tych co byliby w stanie wystartować w takim konkursie do sięgnięcia po inspirację i zapoznania się z darmową próbką książki. Fanów fantasy też zachęcam :)
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 4 Października 2014, 10:36   Re: Darmowe rozdziały Wojny żywiołów i KONKURS na okładkę!

thomas2411 napisał/a
M. Podbielski napisał/a

Praca konkursowa będzie jedną z nich, o ile została przygotowana specjalnie do konkursu (tematyka, wymiary), a nie jest pracą wykonaną wcześniej.


No nie, nie może być z szuflady. Chyba, ze spasuje pod konkurs ewidentnie.


Regulamin konkursu JASNO określa, że praca MOŻE być z szuflady.

Aczkolwiek, jeśli będzie bardzo odbiegała od tematyki, to autor musi się liczyć z faktem, że po wygraniu, przygotuje pracę w podobnym stylu, już nawiązującą do książki. Może - nie musi. Tu już decyzja organizatora zależna od samej pracy i stopnia nawiązania do fantasy/średniowiecza (wiele okładek ma po prostu klimat a nie postacie główne na nich - np. ładnie narysowany zamek może trafić na większość okładek książek fantasy).
Oczywiście pracę z szuflady można zamieścić TYLKO jeśli wciąż posiada się do niej pełne majątkowe prawa autorskie (autor ma takie automatycznie, o ile nie przekazał ich komuś).
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 4 Października 2014, 10:40   

thomas2411 napisał/a
Fidel, ty też nie odpowiedziałeś.

Załóżmy, że jesteś takim grafikiem. Wyceniasz taką pracę na 2 tys zł. Ktoś robi ją za 500zł. Nieważne czy gorzej czy nie. Np umie całkiem nieźle robić grafikę i ma niższą stawkę....to następnym razem ktoś pójdzie do tego tańszego gościa, nie do Ciebie. Ty na pewno byś tak zrobił, z tego co piszesz...Więc Ty, Fidel-F2-Grafik tracisz zlecenie i nie zarabiasz 2 tys zł. Tak dzieje się też w skali makro. Więc, żeby cokolwiek zarobić, dajesz cenę 450zł. A ktoś daje 300....i w końcu nie jesteś w stanie zarobić na życie...rozumiesz?


Nie można stracić czegoś czego się nie miało...
Więc ktoś kto nigdy nie miał zlecenia, nigdy go nie stracił.

Rozumiem Twoje podejście. Jeszcze raz - jako nagrodę podałem NAJWYŻSZĄ cenę, jaką zaproponowały mi wydawnictwa już ze swoją marżą.

A odnośnie logiki - pamiętaj że ten tani albo musi sobie znaleźć dopiero klientów (wyrobić markę) i potem sam będzie drogi. Albo jego możliwości związane z umiejętnościami nie dają możliwości na wyższa wycenę - w tym przypadku i tak nie odbierze klientów tym drogim, bo oni mają oboje zupełnie inną grupę odbiorczą. Rynek jest bardziej złożonym tworem niż tylko porównanie cen.
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 4 Października 2014, 21:13   

Ależ nawaliłeś postów jeden pod drugim. :D
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Października 2014, 21:18   

co się czepiasz, to jego wątek
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 5 Października 2014, 00:23   

Ale mamy tu taki pogański zwyczaj, nie pisać postów jeden za drugim. Ja rozumiem, ma się swoje lata, skleroza atakuje, ale jak coś się przypomni jest opcja "edytuj". Póki co zostawię, bo już to skomentowano, ale na przyszłość proszę korzystać z edytowania.

OK?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Października 2014, 02:35   

Ale to jego wątek, niech sobie pisze jak mu pasuje.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 5 Października 2014, 07:21   

Rafał napisał/a
Ale mamy tu taki pogański zwyczaj, nie pisać postów jeden za drugim.

Skorzystam z okazji, i wrócę do walki z wiatrakami. Nadal uważam, że ten wymóg jest szkodliwy. Z prostej przyczyny - jeśli pojawia się w wątku nowy post, to ja, potencjalny czytelnik posta to widzę. Jeśli post został zedytowany, to ja tego nie widzę. W ten sposób już mi kilka razy umknęły ważne informacje.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 5 Października 2014, 09:49   

nureczka napisał/a
Jeśli post został zedytowany, to ja tego nie widzę


Ooo, a o tym nie wiedziałem.
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 5 Października 2014, 10:14   

Radomir napisał/a
Ooo, a o tym nie wiedziałem.

W sensie, że jak klikam "wyświetl nieczytane" to ten post się nie pojawia na liście.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 5 Października 2014, 11:07   

nureczka - popieram

do tego argument "że się to robi by nabić sobie ilość postów" jest nieuzasadniony. Dużo łatwiejszym sposobem nabijania ilości postów jest ciągłe pisanie "cześć" "witaj" i innych podobnych w dziale przywitań.
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 5 Października 2014, 11:29   

Rafał napisał/a
Ale mamy tu taki pogański zwyczaj, nie pisać postów jeden za drugim. Ja rozumiem, ma się swoje lata, skleroza atakuje, ale jak coś się przypomni jest opcja edytuj. Póki co zostawię, bo już to skomentowano, ale na przyszłość proszę korzystać z edytowania.

OK?


Żadna skleroza - po prostu odpowiadałem na kolejne posty w wątku. Jestem przyzwyczajony do automatycznego sklejania postów na moim forum, więc przepraszam za złe przyzwyczajenia.

Przy okazji sugestia do administracji - może doinstalować plugin, który będzie automatycznie sklejał kolejne posty tego samego użytkownika. Fantastyczna sprawa - wiem z doświadczenia :)
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
Radomir 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 338
Skąd: Starachowice
Wysłany: 5 Października 2014, 13:46   

M. Podbielski napisał/a
będzie automatycznie sklejał kolejne posty tego samego użytkownika


Świetna rzecz, pod warunkiem, że będzie wyświetlał po każdym doklejeniu jako "nieprzeczytany post" u innych użytkowników.
_________________
Jeśli martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 5 Października 2014, 15:15   

Radomir, o tym dyskusja była przy wątku o przenosinach na nowy silnik, o ile się nie mylę.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 9 Października 2014, 15:38   

Pierwsze parce konkursowe już zostały zgłoszone i można je przeglądnąć na fanpage.
Zapraszam serdecznie tak tych ciekawych, jak i myślących o wystartowaniu w konkursie:
https://www.facebook.com/wojny.zywiolow
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 2 Listopada 2014, 14:24   

Konkurs na okładkę książki rozstrzygnięty!

Z ogromną przyjemnością pragnę ogłosić, iż konkurs na grafikę do okładki pierwszej części z cyklu „Wojny żywiołów” pod tytułem „Przebudzenie Ziemi: Udręczeni” został rozstrzygnięty.

Wygrała praca na, moim zdaniem, fenomenalnym poziomie, z fantastycznym układem uwzględniającym konieczność rozmieszczenia wszystkich typowych elementów okładki. Wartość artystyczna jak i nawiązanie samej pracy do treści książki również są wspaniałe. Zwycięską pracę konkursową (jak i wszystkie inne prace zgłoszone do konkursu) można obejrzeć tutaj:
https://www.facebook.com/events/752897478115231

Gratuluję zwyciężczyni konkursu i zachęcam wszystkich do zwrócenia uwagi na jej pracę.

Przypominam, że nadal dostępna jest darmowa próbka w postaci 154 stron pierwszej części książki (prologi i 2 pierwsze rozdziały). Link do darmowej próbki można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/wojny.zywiolow
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Listopada 2014, 15:24   

nie kumam która to ta zwycięska
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2 Listopada 2014, 16:09   

 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 2 Listopada 2014, 16:20   

Obrazek śliczności, ciekawe jak to grafika okładkowa zmieni :?: :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Listopada 2014, 16:42   

a gdzie te
M. Podbielski napisał/a
wszystkich typowych elementów okładki
?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 3 Listopada 2014, 09:34   

Fidel-2 - może przez nawiązanie do Dartha Vadera widzianego z tyłu i tytułu "Wojny..."? :) A na poważnie, to jeden lubi to, drugi coś innego i dobrze w sumie. Najważniejsze, że autor książki ma okładkę jaka mu się bardzo podoba i przy okazji trochę ludzi dowiedziało się o jego projekcie.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Listopada 2014, 10:03   

obrazek niezgorszy...
choć... ręce "czarownika" wyglądają nieco... nienaturalnie (ich położenie względem ciała) ;)

ale może się czepiam ...
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 3 Listopada 2014, 10:14   

Luc du Lac napisał/a
obrazek niezgorszy...
choć... ręce czarownika wyglądają nieco... nienaturalnie (ich położenie względem ciała) ;)

ale może się czepiam ...


Nie, też zwróciłem uwagę.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 3 Listopada 2014, 10:19   

Bo przeż ma naramienniki jak Darth Vader :) tak sobie przynajmniej tłumaczę, nienaturalne układanie się płaszcza, jakby ta osoba oryginalnie stała z rękoma wzdłuż ciała, a potem jej dorysowano podniesione ręce.

edit.

bo tak silny wiatr, wiejący z boku?, to by chyba nie? a jak z przodu to by zwiał, albo wydął kaptur, chyba, że jest wiązany pod szyją, ale wtedy to głowa byłaby wielka, więc pewnie jest utwardzany
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Listopada 2014, 10:22   

Naramienniki do łokcia wyciągniętej ręki? To przez każde drzwi musi bokiem przechodzić.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 3 Listopada 2014, 10:24   

No nie musiałby :) przez je spali wcześniej :) tym co ma w łapce :)

ps. A poza tym on może być tyci i dlatego ma kompleks i pakuje w szerz, jak nasze swojskie kwadraty z siłowni.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 3 Listopada 2014, 14:01   

Toż to nie są ludzkie ręce, druga para rąk jest założona na piersiach. Pod złym kątem patrzycie. Ale obrazek kolorystycznie ładny. I dobrze skomponowany.
 
 
M. Podbielski 
Jaskier

Posty: 68
Skąd: Nysa
Wysłany: 8 Grudnia 2014, 22:10   

Książka już dostępna w księgarniach

I dla wszystkich śledzących losy okładki informacja, że książka już jest dostępna w księgarniach :)
Także nadal dostępne są darmowe 2 rozdziały do ściągnięcia z fanpage: www.facebook.com/wojny.zywiolow

Sama okładka w wersji końcowej:


PS.
Pana z okladki na chirurgię rąk wysyłać już nie będziemy ;)
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy Wojny żywiołów
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Grudnia 2014, 22:17   

jakieś kulawe te ręce
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group