Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs Literacki - Antologia Wolsung
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 16 Lipca 2014, 14:22   Konkurs Literacki - Antologia Wolsung

Wydarzenie ma oczywiście swoją stronę na Fb: https://www.facebook.com/events/1428973227385219

Wolsung: Magia Wieku Pary jest polską fabularną grą akcji (RPG) i jednocześnie bardzo bogatym światem, który łączy wiele wspaniałych elementów, a jego fundamentem jest Steampunk. Magiczne światy zmieniają się i ewoluują. Właśnie taki, napędzany parą, industrialny świat magii, jest podstawą Wolsunga.

Mariaż magii i nauki tchnął życie w twory tak niezwykłe jak humanoidalne golemy, kabalistyczne myślące maszyny czy straszliwe żelazne smoki. Niebo pełne jest statków powietrznych, a ulicami mkną samochody napędzane mocą pary. Dystyngowane damy i stylowi dżentelmeni spędzają czas na dyskusjach o polityce, życiu towarzyskim i nowinkach technomagicznych.

Jednak w mrocznych zakątkach ziemi czyhają nieumarli, pozostałość po Wielkiej Wojnie, zaś dwulicowi złoczyńcy i geniusze zbrodni knują swe podłe plany. Któż ośmieli się ich powstrzymać?

Jest oczywistym, że w tak bogatym świecie sporo musi się dziać – żyje w nim wielu bohaterów, niezwykłych Dam i Dżentelmenów, których spotykają liczne przygody. Nadszedł czas, by spisać opowieści o tych wyczynach i wydarzeniach!

Większa część świata pozostaje mimo to niezbadana – kto wie, jakie skarby i tajemnice czekają głęboko w dżunglach lub wysoko na górskich szczytach? Razem zapełnijmy ten świat.

Konkurs „Antologia Wolsung” ma na celu zebranie opowiadań osadzonych w świecie Wolsunga. Wybrane teksty zostaną wydane w Antologii wraz z tekstami najbardziej znanych polskich pisarzy fantastycznych. Opowiadania mają być częścią świata i wpasowywać się w jego klimat, ale jednocześnie tworzyć go i rozwijać. Powinny być jego uzupełnieniem.

Nie ograniczamy liczby opowiadań, które zostaną przyjęte do Antologii. To od ich jakości zależy czy zostaną wybrane. A więc drodzy pisarze i pisarki konkurujecie wyłącznie z własnymi możliwościami!

W Antologii znajdą się również teksty uznanych autorów takich jak Anna Kańtoch, Jakub Ćwiek, Krzysztof Piskorski, Maciej Guzek, Marcin Rusnak, Paweł Majka czy Michał Studniarek.

Choć limit opowiadań to 25 tyś znaków nie oznacza to, że opowiadania muszą mieć właśnie taką obojętność. Krótsze formy w tym takie na kilkaset znaków również są dla nas cenne i nie będą dyskryminowane.

Nad merytoryczną częścią konkursu będą czuwać Autorzy tego porywającego świata. Maciej „lucek” Sabat i Artur „Garnek” Granszyniec. To oni stworzyli Wolsunga, a teraz będą dbali o to, by antologia opowiadań była zgodna z realiami tego świata.
Oczekujemy opowiadań takich jak sam Wolsung: pełnych energii, akcji i niesamowitych zdarzeń, łączących w sobie najlepsze cechy opowieści przygodowych i awanturniczych, dających czytelnikowi rozrywkę na wysokim poziomie, która na długo pozostanie w jego pamięci.

W ramach linii Wolsunga ukazały się podręcznik główny (Edycja podstawowa oraz Edycja 1.5) i 5 dodatków: Operacja Wotan, Lyonesse, W pustyni i w puszczy, Almanach nadzwyczajny i Slawia. Podręcznik główny ukazał się również w wersji angielskiej (w USA), a wkrótce ukaże się także w Niemczech. Ponad to ukazał się Wolsung: the Boardgame oraz figurkowa gra bitewna Wolsung SSG, która odnosi po raz kolejny sukces na Kickstarterze, a także inne produkty (m.in. specjalne kostki, Przydatnik czy tereny do gier bitewnych).

Podstawowe informacje na temat świata Wolsunga znajdziesz tutaj:

1. Jazda próbna (http://www.wolsung.pl/images/wolsung/files/jazdaProbna.pdf )
2. Wprowadzenie w świat Wolsunga(http://wolsung.eu/WitajciewSwiecieMagiiWiekuPary.pdf )
3. Galeria
https://picasaweb.google.com/116833325161422264221

Podręczniki do Wolsunga dostępne są na www.rpgsklep.pl
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o niezwykłym steampunkowym świecie Wolsunga napisz do sekretarza konkursu na adres maciek@wolsung.net
Konkurs obędzie się dwuetapowo. Pierwszy etap to preselekcja i wybór dobrych oraz bardzo dobrych opowiadań! Drugi to finał i wybór tekstów, które trafią do antologii.
DRODZY AUTORZY!
OBUDŹCIE W INNYCH ŻĄDZĘ PRZYGÓD!

Regulamin konkursu
„Antologia Wolsung”
§ 1. Postanowienia ogólne

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Antologia Wolsung” – zwanego dalej Konkursem – jest Wydawnictwo Van Der Book – Kuźnia Gier Michał Stachyra” – zwana dalej Organizatorem.
Autorem nazywa się osobę lub grupę osób uczestniczącą w Konkursie, która stworzyła lub współtworzyła opowiadanie konkursowe – zwane dalej Opowiadaniem.
Konkurs rozpoczyna od 16.07.2014 i trwa do 16.09.2014.

§ 2. Warunki uczestnictwa w Konkursie

Autorem może być każda osoba fizyczna, która w podanym powyżej terminie prześle Opowiadanie, spełniające warunki Konkursu, na adres e-mail: maciek@wolsung.net
W Konkursie nie mogą brać udziału Organizatorzy oraz osoby z nimi spokrewnione.
Nadesłana praca nie może brać jednocześnie udziału w innych konkursach, ani być wcześniej publikowana w mediach papierowych lub elektronicznych, a także na blogach, portalach i stronach internetowych.
Autor może nadesłać do dwóch Opowiadań, stanowiących od początku do końca twórczość osoby biorącej udział w Konkursie; Opowiadania nie mogą być obciążone żadnymi prawami ani roszczeniami osób trzecich.
Naruszenie przez Autora któregokolwiek z warunków uczestnictwa w Konkursie spowoduje dyskwalifikację Opowiadania i utratę prawa do publikacji.

§ 3. Cel Konkursu i tematyka prac

Celem Konkursu jest zebranie Opowiadań, których akcja dzieje się w świecie Systemu RPG Wolsung, następnie wydanie ich w postaci zbioru (zbiorów) opowiadań. Tematyka pracy może być dowolna pod warunkiem spełniania wyżej wymienionego warunku, nie ogranicza się gatunku opowiadania (na przykład horror, kryminał, opowiadanie wojenne, przygodowe itp.).
§ 4. Realia świata

Opowiadanie musi być zgodne z realiami świata przedstawionymi w autoryzowanych podręcznikach ze świata Wolsung, nie może w sposób rewolucyjny wpływać na jego obraz i zmieniać go. Źródłem informacji o świecie Wolsunga są Podręczniki RPG z serii Wolsung oraz oficjalne materiały udostępnione przez wydawcę. W razie pytań lub niejasności Autor może poprosić Organizatora o ujawnienie ich lub ocenę zgodności lub niezgodności jego wizji ze światem Wolsung. Informacje można czerpać z materiałów dostępnych pod adresem www.wolsung.pl. Pytania dotyczące świata można kierować na maciek@wolsung.net
§ 5. Kryteria oceniania

Opowiadania będą oceniane wedle następujących kryteriów:

zgodność z światem Wolsunga,
zgodność z celami konkursu,
twórczy charakter utworu,
oryginalny charakter tekstu,
walory stylistyczne i językowe.

§ 6. Zasady Konkursu

Aby wziąć udział w Konkursie, należy do 16.09.2014, godz. 23:59, wysłać pracę konkursową na adres e-mail maciek@wolsung.net
Zgłoszenie powinno obejmować załącznik z Opowiadaniem spełniającym następujące warunki:
format *.doc, *.docx, *.rtf, *.pdf,
objętość tekstu od 500 do 25 000 znaków ze spacjami,
czcionka: Arial, Times New Roman, Calibri, rozmiar 12.
Opowiadanie musi zawierać informacje pozwalające na identyfikację Autora (imię, nazwisko, adres e-mail): nagłówek/ stopkę/ dane autora w pliku, itp. Wymagane dane osobowe należy umieścić w wiadomości e-mail, jak również załączonym pliku.
Opowiadanie powinno być napisane w języku polskim z poszanowaniem reguł języka.

§ 7. Kwalifikacja prac i ogłoszenie wyników

Kwalifikacja Opowiadań odbywa się po zakończeniu konkursu.
Ocena i kwalifikacja opowiadań jest dwuetapowa: I etap wstępny oraz II etap finałowy.
Skład osobowy Jury może ulec zmianie i jest ustalany przez organizatora.
Jury I Etapu składa się z: Maciej Pitala (Sekretarz konkursu), Karolina Cisowska (Członek) Artur Olchowy (Członek).
Jury II Etapu składa się z: Michał Stachyra (Przewodniczący) Krzysztof Piskorski (Członek) Maciej Sabat (Członek), Michał Studniarek (Członek), Artur Granszyniec (Członek), Sławomir Spasiewicz (Członek).
Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi do 15.10.2014 na stronie internetowej Organizatora, www.vanderbook.com
Organizator może w razie konieczności przesunąć datę ogłoszenia wyników.

§ 8. Nagrody

Nagrodzone Opowiadania zostaną opublikowane na łamach Antologii Konkursowej.
Organizator nie zapewnia pisemnych, ani ustnych recenzji Opowiadań, które nie zostały nagrodzone w Konkursie oraz nie podaje punktacji zdobytej przez tekst.
Autorzy opublikowanych tekstów otrzymają honorarium.

§ 9. Postępowanie reklamacyjne

Decyzja Jury o rozstrzygnięciu Konkursu oraz przyznaniu nagród jest ostateczna i nie podlega odwołaniu ze strony Autorów.
§ 10. Polityka prywatności

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podanie prawdziwych danych osobowych.
Autor, poprzez udział w Konkursie, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora. Dane osobowe uczestników Konkursu będą przetwarzane wyłącznie do celów związanych z organizowaniem Konkursu przy zachowaniu zasad określonych w ustawie o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926). Organizator gwarantuje Autorowi możliwość wglądu w zgromadzone dane oraz ich aktualizację.

§ 11. Postanowienia końcowe

Wszelkie pytania dotyczące Konkursu należy kierować na adres e-mail maciek@wolsung.net
Przesłanie Opowiadań na Konkurs jest równoznaczne z akceptacją warunków uczestnictwa oraz postanowień niniejszego regulaminu.
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie Konkursu, odstąpienia od organizowania Konkursu bez podania przyczyny, innego niż ujęty w regulaminie podziału nagród i nierozstrzygnięcia Konkursu w przypadku zbyt małej ilości nadesłanych Opowiadań.
W sprawach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu kwestie rozstrzyga Organizator.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Lipca 2014, 18:39   

Owo honorarium jest ustalone, ale tajne?

Na tyle zapisanych słów mało jest o tym, co autorzy mają z tego, prócz lansowania czyjegoś świata.

Z mojej pierwszej antologii " Polowanie na lwa" nie miałem ani złotówki. Frycowe.

Jesteście zdesperowani, to piszcie, ale goście pachną przekrętem.

Kolejni potencjalni cwaniacy i złodzieje, którzy kosztem naiwnych pisarzy się promują. Żenujące. Nie kupujcie tego. Lepiej tekst puścić w Esensji niż u takich szemranych gostków
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Lipca 2014, 14:21   

Pytanie o honorarium jest kluczowe.


Jurorem jest Pitala, człowiek, który zasłynął w świecie prozą i krytyką
Bądźmy poważni.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Lipca 2014, 15:56   

Jewgienij, ale zdajesz sobie sprawę, że za Wolsungiem i całą tą inicjatywą stoi Puszon? Który (o ile wiem), opinię ma nieposzlakowaną?
Co piszę, o światach gier nie mając pojęcia, a jedynie nie lubiąc obrzucania błotem dla hejtu. A to właśnie, w moim odczuciu, zrobiłeś, nie sprawdziwszy podstawowych zupełnie faktów.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 20 Lipca 2014, 18:26   

Matko Boska, chyba żyję w jakimś równoległym świecie. Kto to jest Pitala? Kto to jest Puszon? Zakładam, że to żywe istoty, a nie jakieś organizacje.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Lipca 2014, 18:57   

nureczka napisał/a
Kto to jest Pitala? Kto to jest Puszon?

Fantaści z Krakowa. Współorganizatorzy Krakonu i innych przedsięwzięć.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 20 Lipca 2014, 19:20   

Agi, dzięki.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 20 Lipca 2014, 19:23   

nureczka, Toudiego nie znasz?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 20 Lipca 2014, 19:56   

Kruk Siwy napisał/a
nureczka, Toudiego nie znasz?

A to on jest Człowiekiem Mnogich Imion?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Lipca 2014, 20:18   

Romek P. napisał/a
Jewgienij, ale zdajesz sobie sprawę, że za Wolsungiem i całą tą inicjatywą stoi Puszon? Który (o ile wiem), opinię ma nieposzlakowaną?
Co piszę, o światach gier nie mając pojęcia, a jedynie nie lubiąc obrzucania błotem dla hejtu. A to właśnie, w moim odczuciu, zrobiłeś, nie sprawdziwszy podstawowych zupełnie faktów.


Lubię Puszona już za sam nick., ale nie na tym stoimy.

Mamy , znowu, wielkie halo, jak *beep* jest pisanie o świecie jakiejś gry, ale mało konkretów, co z tego szeregowy pisacz ma. To mi przypomina najgorsze momenty mojej olśniewającej kariery, dlatego się boczę za każdym razem, jak ktoś chce autorów wykorzystać. Nie widzę tu dilu, sorry, raczej kolejny pomysł na swój bezpłatny forumowy wzwód.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Lipca 2014, 20:44   

nureczka napisał/a
Kruk Siwy napisał/a
nureczka, Toudiego nie znasz?

A to on jest Człowiekiem Mnogich Imion?

Pitala to nazwisko. Prawdziwe. A imię jego Maciej.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 20 Lipca 2014, 20:46   

Agi napisał/a
Pitala to nazwisko. Prawdziwe. A imię jego Maciej.

I wszystko jasne!
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Lipca 2014, 21:06   

jewgienij napisał/a
Nie widzę tu dilu, sorry, raczej kolejny pomysł na swój bezpłatny forumowy wzwód.


Po pierwsze, wypadałoby sprawdzić, co za ludzie za tym interesem stoją. Po drugie, dowiedziałbyś się wtedy, że organizatorzy zamierzają płacić i debiutantom - to lepiej niż Fabryka, więc argument upada. (Widziałem na FB wypowiedź bodaj Puszona w tej sprawie.)
Po trzecie i najważniejsze, myślę, że to:
Cytat
Jesteście zdesperowani, to piszcie, ale goście pachną przekrętem.


jest grubo poniżej klasy, którą powinieneś reprezentować :)

Nie chcesz brać udziału, ok, ja też zresztą nie biorę. Ale posuwanie się do cienkich oskarżeń... wiesz, co chciałbym napisać, a przez uprzejmość nie napiszę, prawda? :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Lipca 2014, 21:35   

Wszystko byłoby fajniejsze niż odzywanie się poniżej poziomu.

Nie sprawia mi to frajdy, nie znam kolegów, raczej mnie wkurza.

Status wygląda podejrzanie. Niech ruszą tyłki i przetłumaczą na język funkcjonalny. Skoro z tysiąc słów jest o wymaganiach, to kilka mogłoby być o ich powinnościach.
Przypomina mi to kadencję NURSA, gdzie debiut jest zaszczytem.
Jak nie będziemy się sami szanować, to Puszon tego za nas nie zrobi.

I racja, ja się na to nie piszę, ale po to jesteśmy, żeby potencjalni nowi autorzy się nie nabierali, niech się uczą na naszych błędach, więcej energii będą mieli na piękne rzeczy, za które ich kochamy :mrgreen:

Fabryka mi płaciła. OK, nie sama z siebie i z mojej napinanki, ale jednak nic do niej nie mam.
Jestem tym upierdliwym, choć zdrowia nie odzyskam, panie :mrgreen:
 
 
Toudisław 
Mothra


Posty: 859
Skąd: Myślenice
Wysłany: 20 Lipca 2014, 23:49   

Witam!
Poczułem się wywołany do tablicy. Nie wiem na jakiej podstawie Jewgienij nazywa mnie lub Puszona oszustem. Nie jesteśmy nimi i nie wiem skąd to przypuszczenie. Nie widzę w regulaminie nic co miało by o tym świadczyć więc trudno mi się odnieść do "zarzutu " Nie wiem więc czy wynika on z niewiedzy czy złej woli.
Co do tego co dajmy pisarzom to wydaje mi się, że jest to jasno nakreślone. Publikacja i wynikające niej honorarium. Nie mamy zamiaru obiecywać niczego czego nie mogli byśmy dotrzymać.
Co do wysokości honorarium to tak jak prawie zawsze jest ono sprawą pomiędzy wydawcą a autorem i nie mam prawa o tym informować bez zgody pisarza. Nie mogę podać tej kwoty bo jak można zauważyć nie ma limitu dolnego znaków. Może więc przejść tekst na 500 znaków lub na 25 tyś. Wiem, że literatury nie przelicza się na znaki to jednak ma to pewne znaczenie. Kwoty są przeciętnym wynagrodzeniem za opowiadanie do 25 tyś znaków.
Co do Składu Jury to jest ono dwu etapowe w jednym i drugim etapie są doświadczone rozsądne osoby. Ja nazywam się Maciej Pitala a Puszon to Michał Stachyra co łatwo sprawdzić wchodząc na stronę WWW wydawnictwa
Puszon nigdy nie był orgiem Krakonu.
_________________
http://toudi.bloog.pl/
Zajrzyj bo Warto !
http://www.zaginiona-biblioteka.pl
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Lipca 2014, 23:51   

Toudisław napisał/a
Puszon nigdy nie był orgiem Krakonu.

A to przepraszam. Wydawało mi się.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 21 Lipca 2014, 07:08   

Toudisław napisał/a
Ja nazywam się Maciej Pitala a Puszon to Michał Stachyra


Toudi, nigdy nie zarzucałam Wam, że się ukrywacie. Ja po prostu stara jestem i nijak nie mogę przywyknąć do niejakiego dualizmu panującego w sieci. Trudno mi skojarzyć, że Wojowniczy_Żółw_Ninja_7896 to Zdzichu P.
Za moich czasów ksywy mieli tylko przestępcy i artyści :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Lipca 2014, 07:49   

Czyli nawet nie wiesz, jaka jest stawka.

Rzecz do porozumienia z pisarzem, który zapewne ma najwięcej do powiedzenia w tym układzie, zwłaszcza kiedy debiutant i cieszy się, że w ogóle obsikał drzewo. Jak ja onegdaj, żeby nie było chamsko 8)

Nie jest tak trudno ustalić stawkę za znak czy słowo, wtedy znika wszelka trudność związana z długością tekstu. Takie proste rozwiązanie wydaje się za proste dla kogoś, kogo honorarium najmniej przejmuje.
 
 
Toudisław 
Mothra


Posty: 859
Skąd: Myślenice
Wysłany: 21 Lipca 2014, 08:14   

jewgienij napisał/a
Czyli nawet nie wiesz, jaka jest stawka.
.

Wiem spokojnie. Ale nie spotkałem się z przypadkiem by wydawnictwa pisały jakie honoraria płacą. My nie będziemy robili z tego tajemnicy ale Autor może więc jak już wygra konkurs i podpiszę z nami umowę może się tym chwalić gdzie chce.
jewgienij napisał/a

Nie jest tak trudno ustalić stawkę za znak czy słowo, wtedy znika wszelka trudność związana z długością tekstu. Takie proste rozwiązanie wydaje się za proste dla kogoś, kogo honorarium najmniej przejmuje.

Jest trudno bo literaturę nie przelicza się na znaki :)
Wiem, że wydawcy czasem nie płacą pub płacą śmieszne pieniądze jak 10-20 zł. Ale nie o takich stawkach mówimy ale o poważnych stawkach za opowiadanie. Ja zawsze uważałem że za pracę należy się wynagrodzenie i krytykowałem tych co naciągają młodych pisarzy. Puszon moje zdanie popiera i tu myślimy podobnie. Jak jest napisane w piśmie " Po owocach ich poznacie " Więc proszę mnie nazywać oszustem jak nie wywiąże się z umowy
Proszę Cię o jakiś dowód, przesłankę choć, że jesteśmy oszustami! Bo to bardzo poważne oskarżenia. Dla mnie to koniec tematu z Jewgienijem w tym zakresie.
Odpowiem chętnie na inne pytania dotyczące konkursu
Nureczka ale ja się nie obrażam tylko jasno piszę kto jest kto. Na stronie www jesteśmy wymienieni z imienia i nazwiska i są o nas informacje. Nie jesteśmy anonimowym wydawnictwem krzakiem czy czymś podobnym.
_________________
http://toudi.bloog.pl/
Zajrzyj bo Warto !
http://www.zaginiona-biblioteka.pl
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Lipca 2014, 08:33   

Na inne pytania dotyczące konkursu, nie musisz odpowiadać, bo w zakresie, z czego mają się autorzy wywiązać, jest w cholerę.

Nie spotkałeś się z przypadkiem, kiedy wydawnictwa stawiają sprawę jasno, więc dla Ciebie jest OK?

Może i bym nie był tak napastliwy wobec was, którzy macie pewnie najlepsze intencje, gdybym się sam nie przejechał na antologiach non profit ani użerał Rednaczem.

Chciałbym, żeby młodzi byli bardziej świadomi niż ja, to oni są dla Waszej antologii, nie Wy dla nich.
Respect wzajemny.
 
 
Toudisław 
Mothra


Posty: 859
Skąd: Myślenice
Wysłany: 21 Lipca 2014, 14:08   

Co jest chore? Słyszę jedynie oskarżenia bez pokrycia. Jewgienij ale ja ani Puszon nie możemy brać odpowiedzialności za to, że dałeś się oszukać. Przykro mi, że są w środowisku ludzie nie uczciwi ale nie posądzaj nasz o oszustwo od tak.
I wydawnictwa nie mają w zwyczaju ujawniać rozliczeń ze swoimi autorami. To sprawa pomiędzy wydawnictwem a Autorem.
Ja też chce by młodzi byli świadomi. Dlatego właśnie płacimy a nie mydlimy oczy wieczną sławą i chwałą że można wyjść na papierze. Tylko płacimy za opowiadanie.
_________________
http://toudi.bloog.pl/
Zajrzyj bo Warto !
http://www.zaginiona-biblioteka.pl
 
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 23 Lipca 2014, 08:37   

jewgienij wydaje mi się nie fer wsiadanie na ludzi/organizatorów tego konkursu i NURSa. NA stronie Farenheit jest otwarcie napisane

"Nie przyjmiemy od Was żadnych pieniędzy za publikacje Waszych tekstów w Fahrenheicie. Chcemy być uczciwi, skoro sami nie płacimy ludziom, to nie oczekujemy, że oni będą płacić nam."

na innych nie znalazłam (może przeoczyłam?) co sugeruje, że także nie płacą? albo to jest tylko dla wtajemniczonych? Czyli tak jak było tu pisane umowa autor - wydawca?

Za to na Esencji jest cennik reklam - czyli ktoś na tym zarabia, albo używają do podtrzymania portalu?

Na Szortalu, o ile dobrze pamiętam, z tego co było zamieszczone kiedyś w "Na Wynos"
wynika, że pracują pro publico bono. Nie sadze więc że płacą autorom.

Generalnie do wyboru jest albo: pisać do szuflady - bo nikt ci nie chce płacić, albo wydać się samemu; założyć sobie bloga i mieć nadzieję, że ludzie będą klikać i nabijać ci ilość odwiedzin, dzięki czemu może zyskach reklamodawców; napisać mega hit, który powali wszystkich na kolana i zarobić na tym kupę kasy; publikować za darmo u kogoś i powoli wyrabiać sobie warsztat i nazwisko, brać udział w konkursach (mam znajoma poetkę, stąd wiem) gdzie nagrodą jest wydanie tomiku/książki, czasem przewidują nagrodę pieniężną?

W nauce trzeba mieć publikacje, a czasopisma za to najczęściej nie płaca, wręcz w niektórych przypadkach trzeba zapłacić im.

Wojna o takie żuczki jak ja co się jarają samą istotą pisania, bo robią to dopiero od kilku miesięcy, jest szczytna. Doceniam. Jednak trzeba być konsekwentnym, a nie rzucać błoto na wybraną osobę/projekt.

Edit:

Z bardzo głupich rzeczy jakie zrobiłam w życiu: pokusiłam się kiedyś o napisanie piosenki po amerykańsku i wysłałam na konkurs do Nashville (internet zbliża ludzi). Piosenka konkursu nie wygrała, ale dostałam potem e-mail, że prawie wygrała, ma potencjał (czyli smarowanie mojej próżnej duszy) i oni chcieli by ja nagrać oraz włożyć do bazy piosenek prezentowanej artystom. Muszę tylko zapłacić niewygórowane koszty nagrania demo i zrezygnować z części praw do tekstu i melodii. Mój facet mnie przekonał żeby spróbować. Bo czemu nie - jest mądry na tyle, ze wiedział, iż jak raz się sparzę to już będę mądrzejsza, a inaczej męczyłoby mnie, że zmarnowałam życiową szansę. Nawet dostałam piosenkę z powrotem, po czym słuch po organizatorach zaginął. Żaden artysta jej, czyli piosenki, nie chce, pomimo tego, że ponoć była taka dobra, opłacało się w nią inwestować itd... Konkursy do których mogłabym to demo ewentualnie wysłać są płatne (10- 20 $ albo funtów za piosenkę) :P To jest wykorzystywanie, *beep* i naciąganie, a nie to co proponują organizatorzy tego konkursu, czy portale oferujące publikowanie tekstów za darmo, przy całkowitym zachowaniu praw.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Lipca 2014, 09:34   

Czaga napisał/a
Generalnie do wyboru jest albo: pisać do szuflady - bo nikt ci nie chce płacić, albo wydać się samemu; założyć sobie bloga i mieć nadzieję, że ludzie będą klikać i nabijać ci ilość odwiedzin, dzięki czemu może zyskach reklamodawców; napisać mega hit, który powali wszystkich na kolana i zarobić na tym kupę kasy; publikować za darmo u kogoś i powoli wyrabiać sobie warsztat i nazwisko, brać udział w konkursach (mam znajoma poetkę, stąd wiem) gdzie nagrodą jest wydanie tomiku/książki, czasem przewidują nagrodę pieniężną?


No nie. Podstawowa możliwość jest taka: wymyślasz tekst przyzwoity, dajesz wydawnictwu parę rozdziałów i konspekt całości. Umawiasz się na zaliczkę, podpisujesz umowę i kończysz utwór po czym wydawnictwo publikuje i zgarniasz tantiemy. Nie dajmy się zwariować.

Oczywiście opluwanie wszystkich konkursów jest chamskie i dość głupie. Pomawianie zaś organizatorów o przekręty - jeśli się nie ma twardych dowodów - karalne.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 23 Lipca 2014, 10:34   

Kruk Siwy napisał/a
Czaga napisał/a
Generalnie do wyboru jest albo: pisać do szuflady - bo nikt ci nie chce płacić, albo wydać się samemu; założyć sobie bloga i mieć nadzieję, że ludzie będą klikać i nabijać ci ilość odwiedzin, dzięki czemu może zyskach reklamodawców; napisać mega hit, który powali wszystkich na kolana i zarobić na tym kupę kasy; publikować za darmo u kogoś i powoli wyrabiać sobie warsztat i nazwisko, brać udział w konkursach (mam znajoma poetkę, stąd wiem) gdzie nagrodą jest wydanie tomiku/książki, czasem przewidują nagrodę pieniężną?


No nie. Podstawowa możliwość jest taka: wymyślasz tekst przyzwoity, dajesz wydawnictwu parę rozdziałów i konspekt całości. Umawiasz się na zaliczkę, podpisujesz umowę i kończysz utwór po czym wydawnictwo publikuje i zgarniasz tantiemy. Nie dajmy się zwariować.

Oczywiście opluwanie wszystkich konkursów jest chamskie i dość głupie. Pomawianie zaś organizatorów o przekręty - jeśli się nie ma twardych dowodów - karalne.


Przesz piszę, że można napisać mega hit :) to było z ironią lekką :)
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Lipca 2014, 11:09   

Ale dla początkujących to może nie być ironia. I zaprawdę wystarczy rzecz przyzwoita by negocjować z wydawnictwem.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 23 Lipca 2014, 11:20   

Dobrze, w takim razie wytłumaczę się. Trudno mi zrozumieć fenomen Zmierzchu i 50 twarzy Greya, dlatego ciężko było mi używać w stosunku do nich słowa "przyzwoity tekst", a przecież zostały opublikowane itd.. co znaczy, że teksty wcale nie muszą trzymać jakiegoś poziomu, wystarczy, że będą miały to "coś".
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Lipca 2014, 14:11   

Sukces tych "dzieł" to w znaczynym stopniu sukces doskonałego i bezwzględnego marketingu.

Ciężko jest powiedzieć młodemuautoru "pisz durnie i pornograficznie a będziesz wydany ślicznie". Wydaje się mnóstwo gniotów, nie tędy jednak droga. A przynajmniej nie tędy droga, którą chciałbym propagować. Myślę, że wiele dziewcząt chciałoby wystąpić w filmie, ale - wydaje mi się - że ilość chętnych spada gwałtownie, gdy okazjue się, że to hard porno.
A może to tylko moje starcze złudzenia...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 23 Lipca 2014, 14:24   

Kruk Siwy napisał/a
że ilość chętnych spada gwałtownie, gdy okazjue się, że to hard porno.

W dzisiejszych czasach wzrasta :twisted:
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 23 Lipca 2014, 15:52   

nureczka napisał/a
Kruk Siwy napisał/a
że ilość chętnych spada gwałtownie, gdy okazjue się, że to hard porno.

W dzisiejszych czasach wzrasta :twisted:


Z 10 lat temu chciałam pomóc zrobić film znajomemu poznanemu w sieci. Bez kasy, być statystą czy coś w tym stylu, bo potrzebował ludzi do projektu artystycznego. Kiedyś pomagałyśmy z bliźniaczką znajomemu w małym artystycznym projekcie, bo chciał się dostać do filmówki. Zrobił wtedy słodką, czarno-białą etiudę, czy jak to się nazywa. W każdym razie mając już jedne dobre doświadczenie za sobą, stwierdziłam, że czemu nie zrobić czegoś innego. Spotkałam się z reżyserem nowego projektu i dopiero wtedy powiedział mi, że to ma być dramatyczny film rodzinny z brutalnym seksem analnym w tle (najlepiej nieudawanym). Facet się dziwił, że nie może znaleźć aktorki do tej sceny i przez to wszystko leży i kwiczy. Podziękowałam za taki artyzm.
Nie wiem jakby to wyglądało teraz, ale skoro tyle uwagi przykłada się do twarzy, to sceny głównie "od d.u.p.y" nie wzbudziłyby chyba zainteresowania? I to jeszcze za darmo i można się zarazić czymś brzydkim :/
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Lipca 2014, 16:06   

I wnukom pokazać hadko...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group