Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marcin Wroński
Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 08:59   

O ile się nie mylę dzisiaj w empiku (Galeria Centrum) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Marcinem połączone z promocją Jego najnowszej książki :D
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Grudnia 2007, 23:38   

Cholera! O 18 siedziałam z Fumiko i Burkiem w empiku... tyle, że w Plazie ;(
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Marcin Wroński 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Grudnia 2007, 11:35   

No to faktycznie nieporozumienie ;) Mikrofon na spotkaniu działał nieźle, ale widocznie nie na tyle dobrze, żeby w Plazie było go słychać ;)
_________________
Zapraszam na
www.marcinwronski.art.pl
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Grudnia 2007, 12:01   

Przeczytałem i powiem, że rewelacja. Nie bedę pisał wiecej bo jeszcze Marcin W. w dumę wpadnie :D Tak sie tylko zastanawiam czy nie zorganizować spotkania ludzi, a Marcin W. oporowadziłby wszystkich szlakiem starego Lublina.
RECENZJA
 
 
Marcin Wroński 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: Lublin
Wysłany: 10 Grudnia 2007, 19:17   

Dzięki, mawete :D Cieszę się, że Ci cegielnia podpasowała, no i z Zygą sąsiedzi prawie jesteście :D Pomysł z wycieczką jak najbardziej :bravo Może tylko poczekajmy na jakąś cieplejszą porę roku lub złotą polską zimę ;P:
_________________
Zapraszam na
www.marcinwronski.art.pl
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Grudnia 2007, 09:29   

Może być złota polska zima, chociaż taka pogoda jak teraz oddawałaby aurę książki :D
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Grudnia 2007, 14:09   

Jeszcze jedna recenzja
I kolejna

Rozmowa z Marcinem W.
 
 
Marcin Wroński 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Grudnia 2007, 22:27   

Aura rzeczywiście w sam raz, mawete, tylko z czasem krucho. Nawet nie tyle, że przedświątecznie, ale po prostu jakoś się tego nazbierało.

Recenzje... No cóż, tylko się cieszyć, że Lublin okazuje się równie dobrym bohaterem, co inne miasta. Pamiętam, że kiedy bodajże na Polconie 2006 wspomniałem pierwszy raz o moich planach związanych z tą książką (lub był to jeden z pierwszych razów - dokładnie nie pamiętam), M. Studniarek zapytał, czy się nie boję porównań itd. Zgodnie z prawdą odparłem, że się nie boję, bo przecież inne miasto to inny klimat i inny świat, ale potem zacząłem się zastanawiać, czy świat Lublina będzie ciekawy w W-wie, Krakowie itd. Okazało się w praktyce, że jest - coś jednak ma w sobie ten nasz Lublin, no i świetnie :D
_________________
Zapraszam na
www.marcinwronski.art.pl
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Listopada 2008, 20:53   

Kupiłem wczoraj książkę Marcina "Komisarz Maciejewski, kino Venus", głupio mi to pisać, ale dawno nie czytałem lepszej ksiażki. Wessała mnie tak, że przeczytałem ją w wannie (skończyłem około 3 rano :mrgreen: ). Dobra robota. Zakładam, że konsultowałeś, bo o kilku rzeczach nie powinieneś wiedzieć, a wiesz. Liczę na autograf (przy dobrej wódce oczywiście :mrgreen: - dodamy kawy dla koloru). Minusem jest pewna przewidywalność, ale nie widzę jak można było tego uniknąć. Lojalnie uprzedzam, że jeśli zaczniecie czytać od drugiej częśći to umknie Wam sporo smaczków.
Książkę polecam z czystym sumieniem.

//edit: Uwaga! To jest moje prywatne zdanie, to nie jest recenzja.
 
 
Marcin Wroński 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Listopada 2008, 20:07   

Bardzo się cieszę - wielki komplement :) Zwłaszcza wanna i 3 w nocy robią wrażenie! Nie mogłem, niestety, odpisać wcześniej, bo byłem na wyjeździe w kilku miastach i dopiero wczoraj wieczorem wróciłem.
Cytat
Zakładam, że konsultowałeś, bo o kilku rzeczach nie powinieneś wiedzieć, a wiesz.

Konsultowałem, jak najbardziej, choć pewne rzeczy wymyśliłem, a potem się potwierdziły, co sam nie wiem, jak interpretować :wink: Domyślam się, że chodzi Ci o sprawy policyjne. One są niemal niezmienne, choć wbrew pozorom w międzywojniu dochodziło do sytuacji niewiarygodnych - taki np. komendant Makowiecki to autentyk :!: Pytała mnie też o niego dziennikarka z "Policja 997" i była nieco zdziwiona, że to też jest historia, a nie kryptopublicystyka. No i pewnie masz na myśli kilka innych fragmentów, ale obowiązuje mnie tajemnica służbowa i przynajmniej na trzeźwo nic nie powiem :wink: Jak to w służbach...
Cytat
Liczę na autograf (przy dobrej wódce oczywiście - dodamy kawy dla koloru).

Z przyjemnością :) Umówmy się mejlowo. Może jakoś w grudniu?
Cytat
Minusem jest pewna przewidywalność, ale nie widzę jak można było tego uniknąć.

Poruszam się tu z premedytacją po schematach filmowych, jest to więc przynajmniej w niektórych wątkach kryminał autoironiczny. Zwłaszcza że tymi schematami są klimaty filmowe z przedwojnia, zgodnie z tytułem i wieloma wskazówkami w treści. Też zastanawiałem się, na ile dla czytelników będzie to zabawne - ale najwyraźniej przynajmniej dla niektórych jest :) Jednak z drugiej strony są też inne wątki - i też kryminalne - które już nie tak łatwo zgadnąć. I jak widzę po Twoich wrażeniach, w sumie jest trochę zabawy - do 3 nad ranem :wink:
Szczególnie się cieszę z wątków żydowskich (tradycyjnie :) ), które tym razem jednak odchodzą od czystego kolorytu epoki, a zmierzają do pokazania środowiska, jakim ono naprawdę było - czyli zróżnicowanego, mającego i swoich cichych bohaterów, i przestępcze podziemie.
_________________
Zapraszam na
www.marcinwronski.art.pl
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Listopada 2008, 21:06   

To teraz na autograf czekam przy tej wódce. Książkę mamusia zawłaszczyła, a Ona też jest w pewien sposób zawodowo związana z tymi klimatami :mrgreen:

//edit: robimy z tego jakąś większą imprezę czy pijemy we troje (oczywiście liczę na obecność Twojej pięknej żony :mrgreen: )?
 
 
Marcin Wroński 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Listopada 2008, 12:57   

Większą to może niekoniecznie, bo na razie nawet termin trudno mi wymyślić, a umówić się w małym gronie zawsze prościej. Proponuję, mejlowo się domówmy, a potem zobaczymy. Pozdrowienia :)
_________________
Zapraszam na
www.marcinwronski.art.pl
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2010, 10:42   

Przeczytałem Officium Secretum. Pies Pański
Podobało się, nawet bardzo, ale znalazłem ze 3 rzeczy do dyskusji :D którą przeprowadzimy prawdopodobnie przy złocistym płynie w najbliższym czasie :D
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2010, 10:43   

Skończyłam Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą. Ładne czytadło, klimatyczne. Zdecydowanie musze poszukać Komisarz Maciejewski. Kino „Venus”.
A dalsze "przygody" podkomisarza przewidziane?
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 2 Października 2013, 19:25   

Straszny kurz tu się panoszy, ałtoru całkiem o nas zapomniał. A warto powiedzieć, że jest nominowany do nagrody Wielkiego Kalibru za powieść "Skrzydlata trumna". Hm, a może "Latająca Holera..."?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 17 Marca 2014, 09:55   

Nowy zbiór opowieści z udziałem Marcina. W zestawie, którego się nie spodziewałam :mrgreen:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Marca 2014, 09:57   

Pewnie nie sięgnę, ale brawo temu Marcinu!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 17 Marca 2014, 10:02   

Kompletuję serię siostrzeńcom i siostrzenicy. Już się nie mogę nowego tomu doczekać :omg:
I to jest chyba jedyny powód, dla którego żałuję, że nie mam dzieci. Trochę głupio samej sobie kupować Przygody kota Filemona czy Misia Uszatka :roll:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Marca 2014, 10:05   

Racja. Dobrze, że ja niczego nie wyrzucam. Cudaczek Wyśmiewaczek dalej stoi sobie na półce.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 2 Kwietnia 2014, 19:36   

Ponieważ autor sobie wziął i poszedł, reklamuję w jego imieniu:VI odsłona komisarza Maciejewskiego :omg:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Maj 2014, 21:01   

Marcin Wroński po raz kolejny nominowany do "Wielkiego Kalibru". Trzymam kciuki. Nikt nie ma tylu nominacji, co on.

http://www.granice.pl/kul...go-kalibru,5780
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 9 Czerwca 2014, 11:03   

Marcin zgarnął wszystko! Znaczy został wielkim kalibrem a także ulubieńcem! Obawiam się, że dla fantastyki jest stracony na wiek wieków ament!

http://festiwal.portalkry...go-kalibru.html
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Czerwca 2014, 11:18   

Nominowali go, nominowali, aż w końcu donominowali :) Gratulacje dla autora! :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 9 Czerwca 2014, 11:27   

Brawo temu Marcinu :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Czerwca 2014, 11:58   

Już mu gratulowałem, ale chętnie uczynię to i tu :)

Natomiast :
Kruk Siwy napisał/a
Marcin zgarnął wszystko! Znaczy został wielkim kalibrem a także ulubieńcem! Obawiam się, że dla fantastyki jest stracony na wiek wieków ament!


Ech, wiesz sam, Kruku, poszedł tam, gdzie go docenili. Jego fantastyka wcale nie była gorsza (a nawet była lepsza :D ), ale jakoś i czytelników brakowało, i wydawca nie pałał estymą...
Nie on jeden... :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 9 Czerwca 2014, 12:00   

Racja. Toteż nie namawiam Marcina na come back, ale jakby coś tam czasem skrobnął o magicznym Lublinie to było by fajn a nawet gut.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Czerwca 2014, 12:29   

No, ten magiczny Lublin w wykonaniu Marcina (pamiętam bodaj ze dwa opowiadania) był znakomity :) i nie tylko to.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group