Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrzej Sapkowski
Autor Wiadomość
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Lutego 2014, 14:59   

Sam jestem krytyczny. Dałem temu wyraz tu w tym temacie. Krytyczny, ale nie krytykancki. Ale temat zdaje się wyczerpał, chyba, że "da głos" ktoś kto właśnie przeczytał.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 2 Marca 2014, 13:29   

Przeczytałam i ja. A że przemyśleń mam dużo, umieściłam je tutaj. (Nie lubię zamieszczać na forum postów typu "ściana tekstu").
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
morham 
Zombie Lenina


Posty: 480
Skąd: BB
Wysłany: 3 Marca 2014, 07:47   

nureczka napisał/a
Przeczytałam i ja. A że przemyśleń mam dużo, umieściłam je tutaj. (Nie lubię zamieszczać na forum postów typu ściana tekstu).


A poza tym można sobie podnieść oglądalność na blogu ;)
_________________
"Koty się nie zastanawiają - Koty knują..." Autor: nie znam ;) "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów ..." S. Lem
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 3 Marca 2014, 08:17   

morham napisał/a
A poza tym można sobie podnieść oglądalność na blogu

Blog propaguję w innych wątkach :)
A opinia jest naprawdę długą (Kruk twierdzi, że jak na Internet to nawet za długa).
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
morham 
Zombie Lenina


Posty: 480
Skąd: BB
Wysłany: 3 Marca 2014, 08:48   

nureczka, to fakt :D Popełniłaś zdecydowanie za dużo linijek. Mózg typowego zjadacza treści internetowych wyłącza się po 5 linijce i trza przełączyć tryb na "rzeczywiste czytanie". ;)
_________________
"Koty się nie zastanawiają - Koty knują..." Autor: nie znam ;) "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów ..." S. Lem
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 3 Marca 2014, 11:37   

nureczko, a ten "Gerald", to specjalny przytyk do Sapkowskiego?
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 3 Marca 2014, 11:44   

Matrim, to był test:
1. Czy "klikacze" czytają :)
2. Czy uda mi się czymś kontrowersyjnym wymusić komentarze, bo nawet mam trochę odwiedzających, ale komentarzy praktycznie zero.

Niniejszym eksperyment uznaję za zakończony, a Matrim uzyskuje honorowy tytuł PRAWDZIWY CZYTELNIK.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 3 Marca 2014, 12:02   

:oops: Spłoniłem się. Dziękuję, choć to na wyrost :)

Obstawiałem zabieg celowy, żeby pokazać, że ten wiedźmin niby jak ten stary, ale nie do końca. No, taki Gerald :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 3 Marca 2014, 12:09   

Matrim, uratowałeś moją wiarę w sensowność pisania bloga - teraz wiem, że jednak ktoś czyta.
PS. Ten pomysł z prowokacją jest zasadniczo nie mój, tylko Wojtka Sedeńki. Kiedyś machnął na swoim blogu jakiś kosmiczny pierdafon (celowo) i od razu mu oglądalność skoczyła o dwa rzędy wielkości. W sumie smutne.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 3 Marca 2014, 12:42   

Nie zwęszyłam podstępu :oops:
Uznałam Geralda za zwykła literówkę, co to się nieopatrznie przyplątała.

W sumie to mam uwagi :wink: ;P: Nawet nie kontrowersje, ale luźne uwagi co do spostrzeżeń.
Ale zrezygnowałam z ich artykulacji, bo nie ma co się powtarzać. No chyba że zaszaleje i Ci na blogu w komentarzu napiszę :wink:
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 3 Marca 2014, 12:46   

LadyBlack, szalej. Dyskusja jest wtedy, gdy są różne opinie> Gdy wszyscy się zgadzają jest nuuuuuudno.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 3 Marca 2014, 15:54   

nureczka, jeśli idzie o literówki to mnie tylko jedno "barkiem" się rzuciło w oczy.

Ale w gruncie rzeczy to ładnie napisałaś to, co inni również o tej książce sądzili :)
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 3 Marca 2014, 16:07   

mesiash napisał/a
nureczka, jeśli idzie o literówki to mnie tylko jedno barkiem się rzuciło w oczy.

A to już nie było celowe. Zaraz poprawię. Dzięki!
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 3 Marca 2014, 16:45   

nureczka, przeczytałem ten tekst i rzeczywiście, zgodzę się, że o ile powieści i opowiadania wcześniejsze były 'gorące', to Sezon Burz jest 'letni' i odzyskuje rumieńce pod koniec (choć ja się częścią spraw z knigi przejąłem - no starczyło, żeby wciągnąć książkę za jednym podejściem). Ale wtedy to odzyskuje bardzo. AS już chyba średnio umie napisać takiego sowizdrzalskiego Wiedźmina z opowiadań, co to posmuta chwilę, ale głównie będzie czynił i pyszczył. Znakomicie za to steruje tym bardziej zgorzkniałym. Humor w powieści był w porządku, ale w tych zabawnych sytuacjach brakowało równie mocnego spięcia i zazębienia co kiedyś, nie umiem tego lepiej nazwać. Mam za to wrażenie, że końcówa była sygnałem, że patrzcie, duet Sapkowski-Geralt dopiero rozkręca się na nowo i jeszcze zobaczycie.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 3 Marca 2014, 17:03   

Sosnechristo napisał/a
Mam za to wrażenie, że końcówa była sygnałem, że patrzcie, duet Sapkowski-Geralt dopiero rozkręca się na nowo i jeszcze zobaczycie.


Z ust Twoich do uszu Boga! - jak mawia Naród Wybrany.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 5 Marca 2014, 20:53   

Czytam właśnie Żmiję... i jest zdecydowanie lepsza niż się spodziewałem, czytając opinie. Książka skazana jest jednak na porażkę, bo nie ma wiedźminów, paskudnych uśmiechów, wrednych czarodziejek, mieczy i piruetów.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37528
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Marca 2014, 22:52   

Adon +1
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 6 Marca 2014, 07:54   

Może masz to szczęście, że spodziewałeś się badziewia. Większość negatywnych opinii, jak mam wrażenie, wynikała z faktu, iż zawiedzeni ludzie - odwrotnie niż Ty - spodziewali się arcydzieła. Ty dostałeś więcej, niż się spodziewałeś, a inni mniej niż oczekiwali.
_________________
drugi obieg
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 6 Marca 2014, 08:13   

agrafek + 1
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 6 Marca 2014, 08:17   

A dlaczego nie możemy założyć, że Adonowi, i Fidelowi-F2, ta opowieść się po prostu podoba?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Marca 2014, 08:21   

To już jest chyba ustalone. Teraz następują próby ustalenia dlaczego ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 6 Marca 2014, 08:21   

Ekhem.
Bo niezła jest? I wyrażają swoją opinię, nie przeciw krytykom a za powieścią?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Marca 2014, 08:23   

Kruku, Twoja teoria zostanie dodana do listy pozostałych propozycji. A potem zrobimy ankietę.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 6 Marca 2014, 08:24   

Albo dwie.
Co sobie będziemy żałować.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 6 Marca 2014, 08:26   

Ankiet nigdy za wiele. Ważne, żebyśmy na końcu tej drogi znaleźli odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Nie pamiętam już jakie, ale to się ustali za pomocą ankiety.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 6 Marca 2014, 08:31   

Czy jest na sali medium? Trzeba wywołać ducha dobrej odpowiedzi.


A w tej chwili apel mam taki:

Sapkowski Andrzeju weź się do roboty i napisz nam następną książkę. Im bardziej zaskakującą tematycznie tym lepiej albowiem każda twoja powieść wywołuje ogromne dyskusje - nie bójmy się tego słowa - literackie.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 6 Marca 2014, 09:59   

Tu to się chętnie podpiszę. O, już.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 6 Marca 2014, 11:06   

Też jestem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądać następna powieść AS-a/
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 11 Marca 2014, 20:18   

Zacząłem "Sezon burz"... I to kupa jest. Nie powiem g*wno, bo to dopiero czwarty rozdział, ale już bardzo brzydko pachnie...

Nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego, bo śledziłem Wasze wypowiedzi, więc bezpiecznie zakładałem, że podejdę spokojnie (szczególnie, że jakoś mi się na premierę nie spieszyło). Ale to, co do tej pory przeczytałem jest O-KROP-NE. Do-słow-nie. Na poziomie podstawowym, językowym, budowania zdań i prowadzenia narracji. Ja tu "mistrzowskiego AS-a" nie widzę, nie wygląda mi to, że mistrz wciąż może. Jeżeli na przestrzeni dwóch akapitów zmienia tempo, wrzuca niepotrzebne zupełnie (i nudne!) opisy zwyczajów i tego że miasto na jednym brzegu ma to, a na drugim pstro, że tworzy sceny, które nic zupełnie nie mówią, to ja się pytam, gdzie ten Mistrz? :roll: No, ludzie, zmiłujcie się... Faktury? Pokwitowania? Aborcja? Bakszysz (raz, że w ogóle w świecie Wiedźmina nie mający prawa istnieć, to dwa - użyty błędnie). Za chwilę "austeria" (też mało do scenografii pasująca), Eden, cerber i, że tak polecę Sapkowskim, creme de la creme, czyli maître... :roll: Pomińmy milczeniem, że wiecznie biedny włóczęga wchodzi do restauracji i zamawia turbota w atramencie wraz ze stosownym winem... :roll: :roll: A, jeszcze jest Sędzia Anna Maria Wesołowska i prawniczka, obrończyni z urzędu, jak z telenoweli... I to jako odrzut z akademii czarodziejek, jakby sam Sapkowski zapomniał o Akademii w Oxenfurcie. Zmiłujcie się... Tu nie ma dystansu, nie ma chytrego mrugnięcia do czytelnika. Jest tylko walenie w niego ze wszystkich armat, jakie są na pokładzie, pod pokładem, a nawet z tych, które dopiero ludwisarze odlewają. A jak się nazywa takie coś, gdzie jest wszystko ze wszystkim wymieszane? Kupa! Albo paw, zależy...

Cholera jasna, JA bym to lepiej napisał, a to już chyba wystarczający dowód na to, jak słaby to poziom :roll:

Być może jest tak, że to teksty wczesne, teraz wygrzebane. Cóż, trzeba je było tam zostawić, zamiast babrać się w k...
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 11 Marca 2014, 21:05   

Witchma, czekolada jest odpowiedzią!
i nie ważne jakie jest pytanie :mrgreen:

Mnie faktury itp.. też raziły, ale IMO "Sezon .." to czytadło fajne i przyjemne.
Nie wiem czy AS się zmienił, ale ja to na pewno przez te wszystkie lata, jak i moje postrzeganie literatury i świata.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group