Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze filmy SF wg Esensji - ranking
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Października 2013, 11:17   

zasadniczo - to w ogóle szkoda czasu na takie listy rankingowe - tu zawsze działa zasada że moja *beep* jest najmojsza

)
 
 
nosiwoda 
Tom Bombadil

Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Października 2013, 11:22   

Nie zgadzam się, że "szkoda czasu". To, że nigdy nie dogodzi się każdemu, to wiadomo, to truizm. Ale raz) to jest zestawienie ciekawe także dla nas, tworzących je, bo wychodzi inaczej niż każdemu z osobna (ja np. dałbym Blade Runnera na absolutny top), dwa) można na nie spojrzeć tak, jak Dunadan i... no ktoś jeszcze pisał, że traktuje takie rankingi jako zbiornik propozycji do obejrzenia, trzy) są dyskusje, pojawia się impuls do obejrzenia/ponownego obejrzenia, zrewidowania opinii/podtrzymania jej.

"Atlas Chmur, Wyspa oraz The Time Machine poza pierwszą setką też dla mnie nieoczekiwanie, nie są to może produkcje wybitne, ale poza pierwszą setką?" - dla mnie obecność w pierwszej setce banalnej i kliszowej "Wyspy" byłaby turystyką. Podobnie, choć nie tak stanowczo "Atlasu" (który jest lepszy niż myślałem, że będzie, ale i tak nie jest taki dobry, żebym go poparł). A co do "Wehikułu", to zależy, o której wersji mówimy. Ta stara, czarno-biała była OK, tej z Guyem Pearce'em nie widziałem.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 31 Października 2013, 11:24   

To jest dobre zestawienie, nie w sensie, że jest "moje", bo takie tylko ja sam bym ułożył i nikt inny, ale zdecydowanie jest warte pochylenia się. Wielkie brawa za włożoną pracę :bravo
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31 Października 2013, 11:28   

Rafał napisał/a
To jest dobre zestawienie, nie w sensie, że jest moje, bo takie tylko ja sam bym ułożył i nikt inny, ale zdecydowanie jest warte pochylenia się. Wielkie brawa za włożoną pracę :bravo


Dołączam się do gratulacji. To kiedy możemy spodziewać się podobnego zestawienia filmów fantasy? :D
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 31 Października 2013, 11:55   

już jest w zasadzie

http://esensja.stopklatka...ekst,15558.html

i parę innych podobnych
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 1 Listopada 2013, 11:33   

Walle i Powrót... trochę od czapy - w pierwszej setce owszem ale nie 10tce... to nie były przełomowe filmy...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 3 Listopada 2013, 15:06   

nosiwoda napisał/a
dla mnie obecność w pierwszej setce banalnej i kliszowej Wyspy byłaby turystyką. Podobnie, choć nie tak stanowczo Atlasu (który jest lepszy niż myślałem, że będzie, ale i tak nie jest taki dobry, żebym go poparł). A co do Wehikułu, to zależy, o której wersji mówimy. Ta stara, czarno-biała była OK, tej z Guyem Pearce'em nie widziałem.


Co do Wyspy mogę zrozumieć taką opinię, choć jej nie podzielam.

Co do Wehikułu, miałem na myśli wersję z 2002 roku (nie mam sentymentu do staroci), która dla mnie jest bardzo dobrym kinem rozrywkowym (z zaczepieniem w klasyce, dobrą ścieżką dźwiękową i z dobrze wyważonym parametrem budżet / ilość i jakość efektów - niski ranking na IMDb mnie nie przekonuje). Filmów tego typu w pierwszej pięćdziesiątce rankingu przewinęło się niemało.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
ulvhedin 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Listopada 2013, 19:40   

Wypowiadać się na temat rankingu średnio mogę, gdyż nie widziałem większości z filmów, dlatego tylko podziękuję autorom za włożoną pracę, dzięki czemu poznałem kilka tytułów, które zamierzam w najbliższym czasie obejrzeć.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Listopada 2013, 12:43   

ulvhedin, w sumie warto obejrzeć niemal każdy z tych filmów.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
nosiwoda 
Tom Bombadil

Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Listopada 2013, 14:14   

Poszukujących filmów, których jeszcze nie widzieli i o których może nawet nie słyszeli, zapraszam do suplementów, autorstwa Jarosława Loretza, Sebastiana Chosińskiego oraz Konrada Wągrowskiego.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Listopada 2013, 14:36   

nosiwoda, fajne dzięki, nie wiedziałem, że było tyle starych ekranizacji Strugackich... Muszę obejrzeć Trudno być bogiem - książka była rewelacyjna.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group