Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marek Ścieszek
Autor Wiadomość
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 15:32   

Zawartość książki to wynik jednej z dość licznych prób goszczenia w świecie, wymyślonym ładnych parę lat temu... jakieś piętnaście? Coś około tego. Jest to świat fantasy, w którym, owszem, można się natknąć na postaci stereotypowe dla podobnych fantastycznych krain. Nie powiem jakie to postacie, by nie zniechęcać, zwłaszcza że jeśli nawet z nich korzystam, to w charakterze statystów - jak powiedział kiedyś Andrzej Grabowski w jednym ze swoich skeczy: byłem statystą w serialu "Daleko od drogi", ale nie widać mnie bo stałem bardzo daleko od drogi. Winą obarczam Wiedźminland, który to właśnie wywarł na mnie tak duży wpływ, że bezczelnie zasiadłem do tworzenia własnego landu.
Takich prób było w międzyczasie więcej, nie wszystkie zostały sfinalizowane. Cześć projektów leży odłogiem.
Wprawne czytelnicze oko wyłowi z książki wiele odnośników do oficjalnie panującej nam rzeczywistości. Są to, choćby, znane nam mitologie, z przewagą naszej rodzimej słowiańskiej. Są to również latynizmy. Ma to swoje uzasadnienie w pochodzeniu świata. W "Polach śmierci" nie ma o tym słowa, niestety. Ani w "Na czeladniczym szlaku", darmowym opowiadaniu promującym powieść. W swoim czasie i w innej opowieści wszystko zostanie wyjaśnione.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 29 Października 2013, 23:06   

W antologii 31.10 Księga cieni można znaleźć opowiadanie terebki pod tytułem “Będzina” :

Antologia 31.10 Księga cieni

Do pobrania za darmo ze strony co podałem. Gratulacje dla autora :bravo :D .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 1 Listopada 2013, 22:50   

A dziękuję, dziękuję, Magnisie :) Rzeczywiście jestem tam i zapraszam do halloweenowej lektury.

Z innej beczki. Jako pomocnik baranka w sprawach związanych z konkursami literackimi na miłym nam Szortalu, śpieszę z taką oto informacją:

Obcy w swoim kraju
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group