Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolekcje
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Marca 2007, 11:37   

Ja mowie o tych z Panini. Do albumu kupowalo sie zamknieta paczke 6 naklejek.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Marca 2007, 12:06   

count napisał/a
Ja mowie o tych z Panini. Do albumu kupowalo sie zamknieta paczke 6 naklejek.


Ja takoż. Dobrze mówi - dać mu wódki :)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 21 Marca 2007, 14:57   

Burżuje, reszta miała tylko polskie podróby :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 24 Marca 2007, 21:06   

Azirafal i count słuchajcie Ziemniaka, bo on dobrze prawi. Wydawcą był chyba KAW. Na jednym listku było 6 naklejek: 4 z tematu głównego i po 1 z dodatkowych. Pierwszy zeszyt to były "Gwiazdy muzyki rozrywkowej" ( Abba, The Beatles itp), ale pamiętam również coś o grzybach, motylach, zabytkach i II WŚ.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 24 Marca 2007, 21:25   

W zamierzchlych czasam mialam komplet Swiata Czarownic Andre Norton, wszystkie tomy z serii Smok i jerzy Dicksona, oczywiscie wszystkie Pratchetty (wiekszosc i po polsku i angielsku), wszystkie Kresy, wszystkie Sapki, caly Ogien i Lod Martina, komplet Kronik Wampirow Ann Rice, caly Xanth no i wszystkie Pilipiuki, Achaje i jeszcze polowe Piekary. Pewnie pominelam sporo serii i cykli... Aha i zapomnialam o Thorgalach!
Wszystko zostalo w Krakowie, na pastwe mojego rodzenstwa, dzieki ktoremu czesc moich kolekcji juz znikla (bo pozyczyla jedna z druga i nie pamieta komu), ale kiedys przynajmniej czesciowo sobie tu przywioze a czesc skompletuje na miejscu (grunt to miec ambitne plany ;) )
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 24 Marca 2007, 21:28   

A w temacie literatura: jestem namiętnym kolekcjonerem fantastyki w ogóle. Na dzień dzisiejszy posiadam ponad 800 książek, Fantastykę i NF ( brak 5 numerów), Fenixa ( brak 1)
i komplet SF i SFFiH.
Najdłuższe serie to: Diuna, Świat dysku, Wiedźmin, Czarna kompania i wiele innych autorów oraz cykli.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Marca 2007, 22:19   

Ja kolekcjonuję szkiełka, sieczkę z minerałów i kostki brukowe z granitu.
A, i jeszcze posiadam kolekcję/hodowlę roztoczy, w dużych ilościach ;P:
Jak zacznę kiedyś zarabiać to chętnie bym pokolekcjonowała książki o ogrodach (rozpaczliwie czepiając się nadziei, że mojej siostrze nie będzie się chciało wywozić całej fantastyki do Anglii), fajną bieliznę i jeszcze więcej szkiełek.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 24 Marca 2007, 22:27   

mam chyba wszystkie oprocz 1 lub 2 numery Science-fiction,

rozne ksiazki, w tym troche francuskiej klasyki w oryginale,

swietna kolekcje muzyki - nie wyrzucilam zadnej kasety magnetofonowej, najstarsza ma juz ze 30 lat,

kolekcje widokowek z roznych stron swiata, w tym podkategorie "morskie"
kolekcje pocztowek-darmowek-reklamowek
plakaty z roznych filmow - cala kupe,

rozne mapy - najprzydatniejsza z kolekcji ;)

mnooooostwo koralikow :)
muszelki z francuskich wybrzezy i troche kamykow polszlachetnych

....... :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Marca 2007, 22:30   

elam napisał/a

mnooooostwo koralikow :)


Sprecyzuj 'mnóóóóóstwo? :D
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 24 Marca 2007, 22:39   

- cos ponad kilogram? :)
(mowie o tych malenkich plastikowych... takich grubszych, szklanych, ceramicznych i palstikow tez, to bedzie drugie tyle.... )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Marca 2007, 22:45   

Kiedyś z upodobaniem zbierałam kamienie półszlachetne. Mam granaty - kilka sznurków, piasek pustyni, agaty ( w tym jeden półkilowy), trochę kryształów górskich i ametystów. O i jeszcze "kamień optymizmu" czyli krzemień pasiasty. Ostatnio jakoś nie uzupełniałam.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Marca 2007, 22:50   

elam: Muszę zważyć moje, bo ja liczę na pudełka. Akrylowych/plastikowych kryształków mam niewiele, szkło podzielone na drobnicę mniejszą -2 takie jakby komódki z szufladkami i większą -1 pudełko duże (jak na śrubki czy coś takiego) z przegródkami, kryształki - 2 pudelka duże, listki/kwiatki - jedno, duże, kosteczki/sześciany - 1, małe. Plus pudełko po czekoladkach z pojedynczymi egzemplarzami, chyba z 5 kolejnych 'organizerów z sieczką z minerałów, następny z masą perłową i trochę piór upchanych w różnych miejscach, ne wiem ile.
Tylko kolekcjonujesz i oglądasz, czy zdarza Ci się ułamek zbiorów poskładać w jakiegoś biżuta i oddać komuś? ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 24 Marca 2007, 23:03   

ja to mam wiekszosc naniziane na jakies sznurki

i nie oddam nigdy nikomu, o nie :twisted: ;P:

no wlasnie trudno ilosc ocenic, w przypadku drobnych koralikow, dlatego tak napisalam - z kilo, no bo jak inaczej - ze bialych bedzie ze 3 pudelka zapalek, zoltych ze 2, pomaranczowych 1, czerwonych 3, niebieskich 3, zielonych 4, czarnych tez, itd....

a do skladania nie mam wiekszych zdolnosci - ot, jakis sznurek na reke a ostatnio sotoir na szyje (a jakze sie to po polsku nazywa, sotoir?? moze ktos wie? no bo naszyjnik to brzmi [zbyt] dumnie... :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 25 Marca 2007, 13:16   

Martva napisał/a

Jak zacznę kiedyś zarabiać to chętnie bym pokolekcjonowała książki o ogrodach (rozpaczliwie czepiając się nadziei, że mojej siostrze nie będzie się chciało wywozić całej fantastyki do Anglii), .

:twisted: hehehe, czyja matka jest nadzieja? nie martv sie, moze Norton ci zostawie :twisted:
i jeszcze Shannare :twisted: i moze Xanth?
A tak serio to zobaczymy, na razie chyba zabiore Kresa i reszte polskich autorow i Martina?
Za to moge ci przywiezc jakies ksiazki o ogrodach i koralikach? I koraliki tez ;P:
 
 
aqulka 
Sky Captain


Posty: 177
Skąd: Z wylęgarni
Wysłany: 26 Marca 2007, 12:17   

Koniu napisał/a
kilka tomów ze Świata Czarownic Nortona,

Andre Norton też była kobietą

Ja kolekcjonuję generalnie ksiązki i filmy (mam sporą kolekcję na VHS, niestety bezuzyteczną - trzeba by wreszcie pomyslec o zrzuceniu tego na CD), ale to dopiero początki, więc nie ma się czym chwalić.
No mam całą serie o Enderze, całego Harrego P., z muminków mi chyba ze dwa tomy brakuje
no i trochę mi się stan Pratchetów dzięki Merlinowi poprawił*:) I chyba jeszcze poprawi, bo własnie dostałm rocznicową znizkę (a miałam chwilowo nic nie kupowac, zeby przeczytać to, co mam)

*HO, HO, HO;))
 
 
przemek07 
Tom Bombadil

Posty: 32
Skąd: Zabrze
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2009, 22:28   

Posiadam cały cykl Inkwizytorski Piekary, wszystkie Wędrowycze, 2 pierwsze tomy Oka Jelenia, trylogia Warcrafta Wojna Starożytnych, Ani Słowa Prawdy.
Niestety ciężko u mnie z książkami, jeszcze nie pracuję, uczę się, więc aż tak super kasy na książki nie mam. Ale jeżeli jakaś kasa mi w łapki wpadnie :evil: :evil: (czy to od rodziny, czy jakos sobie zarobie) to zaraz zamieniam je w książki :twisted: :twisted:
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 27 Wrzeœśnia 2009, 23:54   

przemek07, a Ty byś się tak przywitał zgodnie z zasadami tego forum?
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 08:54   

Głównie kolekcjonuję Fantastykę i SF / SFFiH.
SF mam wszystkie numery, natomiast NF trudno powiedzieć, gdyż kiedyś ok. 150 kupiłem na Allegro i przeczytam zapewne na emeryturze, a dopiero wtedy dokupię brakujące.

A poza tym mam ponad 800 płyt rapowych z północnej Kalifornii ;) . Ale to pewnie mało kogo tu interesuje.
 
 
 
przemek07 
Tom Bombadil

Posty: 32
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28 Wrzeœśnia 2009, 22:05   

shenra napisał/a
przemek07, a Ty byś się tak przywitał zgodnie z zasadami tego forum?


Za chwilkę, bo dzisiaj troszkę czasu nie miałem, tylko looknąć zdążyłem, bo dopiero około 18 ze szkoły wróciłem :x
Tak ogólnie to witam wszystkich w tym wątku :) (zaraz także się przywitam w temacie przydzielonym do tego ) Sry, że jeszcze tego nie zrobiłem, ale troszkę zabiegany byłem :(
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Wrzeœśnia 2009, 22:25   

khamenei napisał/a
A poza tym mam ponad 800 płyt rapowych z północnej Kalifornii
a nie wystarczyła by Ci jedna?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 11:50   

Haha, to dobre.

Analogiczną ignorancję prezentuje dowcip, który także swego czasu mnie rozbawił:
- To co kupimy Pawłowi na urodziny? Może książkę?
- Łee... książkę? Książkę to on już ma.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 11:55   

khamenei napisał/a
Analogiczną ignorancję prezentuje dowcip
tu nie ma analogii
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2009, 13:55   

Przeniosłem dyskusję do wątku lingwistycznego.
_________________
5 zdań na temat
 
 
cwany-lis 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Gdynia~Sopot~lisia nora
Wysłany: 3 Grudnia 2011, 21:48   

Kolekcjonuję szeroko rozumiany kanon fantasy - ale tu moje gusta i guściki mają decydującą rolę i kilku "wielkich" się zwyczajnie nie załapało na regał.

I Gwiezdne Wojny - 100+ tytułów ale mam ostatnio dosyć spore zaległości i w czytaniu nowości jak i zakupie kilku białych kruków.

A od jakiegoś roku zbieram także książki historyczne - na razie przerabiam Wielką Wojnę, bolszewików i rekreacyjnie II Wojnę Światową ale tu ograniczam się na razie do czarnej serii znaku.
 
 
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 23:50   

Jak widzicie zbieram gry. Mam też jakieś 50-60 filmów na DVD ale to przypadek raczej, głównie fantastyka i westerny. Nie nazywam tego kolekjcą, zwłaszcza że nowy film kupuje raz na...rzadko:)

No ale tu jakby coś moja biblioteczka:
http://baza.fantasta.pl/biblioteczka.php?id=842

Mam też konto na lubimyczytać ale baza fantasty jest...wygodniejsza, przynajmniej dla mnie.
 
 
Procella 
Langolier


Posty: 277
Skąd: Polska
Wysłany: 29 Października 2013, 12:14   

Zbieram antologie opracowane przez Petera Haininga (głównie groza, ale też kryminały czy nie-horrorowa fantastyka). Do tej pory udało mi się postawić na półce:

The Midnight People: Being eighteen terrifying and Bizarre tales of Vampires
The Evil People: Being Thirteen Strange And Terrible Accounts Of Witchcraft, Black Magic And Voodoo
The Unspeakable People
The Clans of Darkness: Scottish Tales of Fantasy & Horror
Great British Tales of Terror: Gothic Stories of Horror & Romance
Great Tales of Terror from Europe and America: Gothic Stories of Horror & Romance
Detours into the Macabre
The Magicians: True Stories of the Occult
Vampire: Chilling Tales of the Undead
Great Irish Tales of Horror: A Treasury of Fear
The Mammoth Book of Haunted House Stories
Great Welsh Fantasy Stories
Tales of Dungeons and Dragons
Murder on the Menu
+
The Warlock's Book: Secrets Of Black Magic From The Ancient Grimoires
The Classic Era of American Pulp Magazines (bardzo efektowny album)

Może się wydawać, że sporo nazbierałam, ale to nie jest nawet połowa :( Niestety część jest dość trudna do zdobycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group