Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt literacki Czarna Kawka
Autor Wiadomość
CzarnaKawka 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 17 Października 2013, 11:14   Projekt literacki Czarna Kawka

Cześć!

Chciałbym zaprosić was na tę stronę:
https://www.facebook.com/projektczarnakawka

Projekt zrodził się po sąsiedzku, bo na fantastyka.pl, postanowiliśmy jednak zwiększyć swoje szanse i dotrzeć do większej ilości osób poprzez ów fanpage.

Poszukujemy autorów chętnych do współpracy przy złożeniu antologii, z którą będziemy starać się przebić do wydawców :) Wiem, że pomysł brzmi szaleńczo, ale nie przeszkadza nam to w spróbowaniu :)

Na razie zależy nam na rozpowszechnieniu naszego fp - im więcej osób śledzących stronę projektu, tym większe nasze szanse. W miarę postępów w organizowaniu przedsięwzięcia będą pojawiały się bardziej konkretne informacje co do tego, co udało nam się ustalić (np. we wstępnych rozmowach z wydawnictwem).

Teraz chciałbym was prosić o wizytę na zalinkowanej stronie, polubienie, jeśli jesteście zainteresowani i przekazanie wieści dalej - jeśli znacie osoby, które mogłoby być zainteresowane. A przede wszystkim zachęcam do udziału :)

Jeśli macie jakieś pytanie, to oczywiście jestem do dyspozycji.
_________________
Projekt literacki "Czarna Kawka" - serdecznie zapraszamy!
https://www.facebook.com/projektczarnakawka
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Października 2013, 12:12   

nie przejdzie, nie mam konta
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Października 2013, 17:55   

j.w.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 17 Października 2013, 18:26   

Czyli tak na dobrą sprawę nie istniejecie :P
< rozmawiam z duchami > :shock:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Października 2013, 19:08   

I powiem Ci, całkiem mi dobrze w tym niebycie. Przenikam sobie ściany, podglądam Angelinę w kąpieli, śpię do późna.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 17 Października 2013, 19:08   

Potwierdzam, z kim chcesz nawiązać kontakt?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 17 Października 2013, 19:25   

Przebóg! Głosy słyszę, ludzi nie widzę :roll:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Października 2013, 19:37   

Ostatnich wolnych, trybiku Wielkiego Brata oślepiony złem na f.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
CzarnaKawka 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 17 Października 2013, 19:43   

Więc to jednak prawda - są tacy ludzie, którzy nie mają facebooka! :)

Szkoda w takim razie, że nie polubicie strony, ale nadal możecie spróbować podesłać tekst, albo podrzucić naszą stronę komuś, kto być może zechce spróbować. Zdaję sobie sprawę, że pomysł wydania takiej antologii może wyglądać na coś, co nie ma szans, ale lepiej próbować niż nie.
_________________
Projekt literacki "Czarna Kawka" - serdecznie zapraszamy!
https://www.facebook.com/projektczarnakawka
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 17 Października 2013, 19:45   

Pomysł polega na tym że "weście się i zróbmy książkę"? Dziwne to jakieś. Jakiś temat? Termin? Kogo chcecie atakować? Coś?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Października 2013, 20:13   

Może by jednego z autorów wytypować do samobójstwa, to powinno zwiększyć sprzedaż. A gdyby wszyscy je popełnili to wieszczę światową karierę.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Października 2013, 20:38   

Cytat
W związku z pojawiającymi się pytaniami, pozwoliłem sobie uzupełnić i rozdzielić na punkty poprzedni podklejony post.

Zasady projektu „Czarna Kawka”:

1. Naszym celem jest złożenie antologii spośród nadesłanych na nasz adres, wybranych przez nas kilkunastu opowiadań i próba wydania tej antologii w ogólnopolskim wydawnictwie, w wersji papierowej.
2. Opowiadania do zbioru wybiera trzyosobowe jury. Dwójka z nas również przygotowuje opowiadania do antologii.
3. Szukamy opowiadań fantastycznych (nigdzie niepublikowanych!) i to jedyne ograniczenie gatunkowe z naszej strony. Poza tym mają to być opowiadania lekkie i rozrywkowe. To nie znaczy, że wszystkie mają być komediowe czy ociekające humorem, oczywiście. Chodzi o to, by czytelnik dostał na tacy rozrywkę, która pozwoli mu oderwać się od rzeczywistości i nie będzie wymagała zaangażowania wszystkich szarych komórek – części owszem, ale bez przesady.
4. Elementem, który ma być wspólny dla każdego opowiadania jest postać czarnej kawki. Kawka musi się pojawić, musi mieć minimalny wpływ na działania bohaterów, ale nie musi to być wpływ decydujący. Nie wystarczy zatem, by siedziała na gałęzi gdzieś w tle, ale nie musi odgrywać wielkiej roli. Ot, chodzi o to, by teksty, które każdy tworzy w swoim świecie, w różnych realiach, swoim stylem, łączył pewien element. Nienachalny, a zauważalny.
5. Wysyłając do nas swój tekst (albo teksty) nie tracicie ani nie dzielicie się z nikim prawami autorskimi. Zostają one przy was. Przekazanie praw autorskich może nastąpić dopiero na późniejszym etapie – na rzecz wydawnictwa, nie organizatorów projektu.

6. Opowiadania prosimy przysyłać na adres mailowy czarna.kawka@poczta.pl
7. Termin wysyłania opowiadań mija 7 stycznia 2014 r., o godzinie 23.59.
8. Limit znaków to 10,000 – 40,000 ze spacjami. Nie obrazimy się za drobne odchylenia, jednak proszę starać się trzymać limitu.

9. Z wybranymi autorami skontaktujemy się w lutym lub marcu. Będziemy na bieżąco informować o postępach na naszym fanpage'u.

Nie możemy zagwarantować, że na pewno znajdziemy wydawcę, ale możemy zagwarantować, że zrobimy co w naszej mocy, żeby projekt wypalił. Robimy zresztą już teraz.

Co innego gwarantujemy? Każde z nadesłanych opowiadań doczeka się naszej opinii, a te, które zostaną wybrane także zasugerowania wstępnej korekty. Mamy w tym doświadczenie, gdyż każde z jurorów działa na co dzień na portalu fantastyka.pl jako członkowie tzw. Loży Nowej Fantastyki.

Co możecie zrobić, żeby nam pomóc? Przede wszystkim prosimy wszystkich zainteresowanych o rozreklamowanie naszej inicjatywy. Im więcej osób lubi ten fanpage, tym większa szansa, że nam się uda.

Zapraszamy także do przeczytania dyskusji: http://www.fantastyka.pl/10,56843170.html

Pozdrawiamy i zachęcam do udziału w projekcie!
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 17 Października 2013, 20:52   

Wiecie, ja też ne mam konta na fejsie. To mnie też nie ma? :?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
CzarnaKawka 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 17 Października 2013, 20:55   

Fidel-F2 napisał/a
Może by jednego z autorów wytypować do samobójstwa, to powinno zwiększyć sprzedaż. A gdyby wszyscy je popełnili to wieszczę światową karierę.

Zapraszamy do udziału :)

Ach, nie wkleiłem regulaminu, bo profil jest publicznie dostępny - nawet dla ludzi bez fejsbuka. Ale widzę, że naprawiono mój błąd - dzięki :)
_________________
Projekt literacki "Czarna Kawka" - serdecznie zapraszamy!
https://www.facebook.com/projektczarnakawka
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 18 Października 2013, 10:20   

a ja mam, ale nieużywane :twisted:

to jest dopiero zboczenie :mrgreen:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Października 2013, 10:24   

E tam, ja mam fake konto założone tylko po to, żeby z poziomu różnych gier logować się na FB i w tych grach dostawać bonusy. To dopiero zboczenie, o!
_________________
5 zdań na temat
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 29 Października 2013, 18:07   

:omg: Jednak nie jestem sama w niebycie :omg:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group