Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Portal Latająca-Holera.pl
Autor Wiadomość
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Października 2013, 18:55   

No regulamin na pewno się przyda. Jasne określenie, że jak konto tam, to i konto na forum, ten sam nick i email. Odnośnie komentarzy, też faktycznie warto wziąć pod uwagę Off-Topic. Żeby na portalu powstała społeczność typu na forum, tutaj raczej nie da rady tego zrobić, bo nie ma takich narzędzi udostępnionych.

Tekstów na razie wrzucanych jest bardzo mało, raptem 3, odwiedzin prawie nie ma, dlatego nie ma sensu póki co robić z tego onet.pl Bo nawet nie wiemy czy się przyjmie. Kontrola cały czas jest. Jak ktoś coś wrzuci to dostaję o tym informację. O komentarzach również.

Co do tekstów to faktycznie pewnie warto to sprawdzać, kto co wrzuca, ale to po zrobieniu regulaminu. Poruszę tą kwestię i zrobimy co trzeba.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 13 Października 2013, 19:10   

Dokładnie tak,
na portalu nie może być gdzie off-topować (żadnego "hyde parku" czy innej możliwości rozmów "różnych" bo to zdubluje zadania forum)

Propozycja kilku pkt. regulamin portalu:

- Przestrzegaj netykiety.

- Teksty zamieszane na portalu są zatwierdzane przez publikacją zgodnie z -> (tutaj link do opisowego wyjaśnienia jak zamieścić tekst na portalu) i np coś takiego, ze po publikacji iluś tam tekstów można dostać rangę "zaufany autor" (czy redaktot) i publikować bez potrzeby weryfikacji. (najlepiej, jak to będzie przenosiło do wątku - ogłoszenia naforum :wink: )

- W komentarza pod tekstami rozmawiamy tylko i wyłącznie o tekstach, o wszystkim innym rozmawiamy na forum - link do forum.

- Moderator ma rację, zawsze.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Października 2013, 07:09   

Możca pomyśleć nad rozwiązaniem, które ma miejsce na Trzynastym Schronie - zrobić na forum dział Portal, w nim umieścić podfora o nazwach jak guziczki kategorii w portalu, po stworzeniu nowego artykułu (etc.) zamieścić temat o takim tytule na forum (a w nim link do artykułu, temat niech zakłada autor, żeby od razu było wiadomo kto pisał) i w samym artykule dać link do tego miejsca na forum, żeby tam przenieść dyskusję. O ile w przypadku wiersza, szorta itp. można pozostawić jedynie komentarze na portalu, o tyle w przypadku recenzji czy publicystyki jest już o czym dyskutować, a w komentarzach nie ma to sensu.

No i trzeba pomyśleć nad jakąś szatą graficzną. A teraz przy niższej rozdzielczości dzieje się takie coś:



BTW. Trzeba by też pomyśleć, żeby zrobić coś co wyrzuci nam całą listę autorów/wierszy/artykułów itp. Żeby ułatwić wyszukiwanie tego co się zakopie. Ułatwieniem będzie na pewno wejście na forum, gdzie będą nazwane tematy, ale tam kolejność będzie przypadkowa, a trzeba by zrobić sortowanie chociaż chronologiczne i alfabetyczne.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 14 Października 2013, 08:01   

Mnie by zdziwiło jakby dyskusja na temat publicystyki lub recenzji odbywała się tylko na na portalu. Najlepiej wtedy dać linka do odpowiedniego działu z portalu na forum by tam toczyła się dyskusja. Co do krótszych tekstów to można zostawić komentowanie na portalu.
Żeby może nie tworzyć kilku działu to można przecież w Latającej Holerze w administracji (sam dół) zrobić coś takiego. Podpiąć wszystkie tematy dotyczące błędów (teraz na dole znajdują się trzy tematy) itp u góry, a na dole dodać Portal Latająca Holera. Wtedy tam wrzucić można coś z publicystyki czy recenzji. Najładniej by wyglądało jakby były pod działy jak gry bez prądu, gry elektroniczny, książki itd. Coś takiego jak na forum w dziale książka czy gry, gdzie wchodzi się do działu i ma się listę tematów.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Października 2013, 08:03   

Magnis, nie wygodniej było napisać, "zgadzam się z powyższym" zamiast drugi raz pisać to samo? ;P:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 14 Października 2013, 08:05   

ketyow, że zgadzam się to jedno, ale coś tam w drugiej części zaproponowałem :wink: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 14 Października 2013, 08:29   

tak,
może w ogóle traktować portal jak gazetę?
Tylko zamieszczać teksty (artykuły) a na końcu linka do odpowiedniego wątku na forum by o nim pogadać.
Na portalu mogli by zamieszczać tylko "wydawcy", nie było by tam miejsca na żadną dyskusję (komentarze) tak jak w papierowych wydaniach pism.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Października 2013, 09:10   

Podobnie to wygląda na Trzynastym, tam do portalu w ogóle się nie loguje, a "skomentuj newsa" od razu odsyła na forum. Żeby nie mnożyć bytów i dyskusji w dwóch miejscach.

http://trzynasty-schron.n...2ab52df230.html

Z drugiej strony sami utrudniamy na forum komentarz do artykułu, bo najpierw trzeba się przywitać w bijalni, potem dopisać do grupy, a potem jeszcze czekać aż akurat jakiś admin nas przyłączy, jeśli ktoś akurat na forum będzie. Trochę to mało optymalne, jeśli ktoś chciałby po prostu napisać "fajny wierszyk!".
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Października 2013, 09:43   

To górne menu pojawiające się przy przewijaniu to w ogóle wywalę, bo mnie denerwuje, duże to a nie takie potrzebne przy czytaniu.

Ja jestem przeciwny przerzucaniu komentarzy na forum. Przez to portal nigdy się nie rozwinie. Odwiedzalność będzie słaba. Będzie to po prostu jako miejsce wrzucania tekstów. Tak jak galeria typu imageshack, fotosik.pl itp. Pojemnik na teksty...Moim zdaniem mało to sensowne. Nie taki był tego zamysł z mojej strony, nie wiem jak inni.

Jeszcze nawiązując do regulaminu i tego co ketyow napisał, jeśli ktoś np na FB czy w Google znajdzie tekst i będzie chciał go po prostu skomentować, to będzie musiał przejść długą procedurę, żeby tego dokonać. Dla większości będzie to za dużo i zrezygnuje z tego. Niektórzy maja problem, żeby wpisać swojego maila w formularzu komentarza, a co dopiero, żeby się zarejestrować na forum, poczekać na maila do potwierdzenia, przeczytać regulamin strony i forum, wejść do Bijących, poczekać, aż ktoś go klepnie....nierealne.

Podsumowując jestem za zostawieniem komentarzy na portalu, jeżeli natomiast ktoś założy sobie konto na stronie i ma też na forum, to nicki i emaile muszą się zgadzać.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Października 2013, 09:54   

Ok. Natomiast nadal jestem za tym, żeby utworzyć podforum dyskusyjne u nas, z rozbiciem na takie przyciski jak w guziczkach (np. obok obecnego Autorzy dać te kategorie, które są na portalu). Jeśli ktoś chciałby dyskutować w wygodniejszej formie niż w komentarzach portalu, to tu będzie do tego dobre miejsce. I żeby było wiadomo z kim polemizujemy proponowałbym to w taki sposób:

Użytkownik Bolek pisze artykuł "Dlaczego hamburgery to zło". Parę osób pisze w komentarzach, że gada bzdury, ale użytkownik Lolek jest badaczem hamburgerów i chce napisać polemikę popartą badaniami. Zakłada na forum w odpowiednim dziale temat "Bolek: Dlaczego hamburgery to zło" - żeby wiadomo było kto jest autorem i z kim polemizujemy. Może to uprzednio zrobić i sam autor, jeśli spodziewa się dyskusji odnośnie swojej publikacji (nie będzie raczej takowej w przypadku wiersza). Myślę, że to byłoby już dość dobre rozwiązanie, żeby stali bywalcy forum, nie musieli pisać na portalu koniecznie - tu wygodniej.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Października 2013, 09:56   

Ale jak będzie wyglądała wtedy dyskusja, jeśli część osób będzie pisać tylko na forum w ramach tego artykułu, a część tylko na portalu?
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Października 2013, 09:59   

A swoją drogą: mogę na Biblionetce założyć konto Portal Latająca-Holera i zamieszczać tam recenzje naszych użytkowników (oczywiście tych, którzy wyrażą chęć, i oczywiście z podpisaniem kto jest autorem recenzji). Robi w ten sposób już Poltergeist, co mnie np. bardzo cieszy, bo kiedy czytam ich recenzję, to wiem że jest to pisane przez osobę "w klimatach fantastyki". A nas reklamuje automatycznie. Jezebel mogłaby wrzucać na lubimyczytać, jeśli oni na coś takiego pozwalają i już mamy darmową reklamę w dwóch największych miejscach poświęconych literaturze.

thomas2411 napisał/a
Ale jak będzie wyglądała wtedy dyskusja, jeśli część osób będzie pisać tylko na forum w ramach tego artykułu, a część tylko na portalu?


No coś za coś. Leniwcy będą pisać na portalu, a starzy forumowi wyjadacze tutaj. Może powstaną dwie społeczności, a może szybko okaże się, że jednak ludzie przerzucają się na dyskusje forumowe.

W każdym razie poddaję to pod dyskusję (szkoda, że tego wątku prawie nikt nie czyta), bo to byłoby spoiwo łączące forum i portal.

Zawsze można też ułatwić dostęp na forum, przez usunięcie ręcznego dopisywania do grupy i akceptacji przez administrację.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Października 2013, 10:12   

ketyow napisał/a
W każdym razie poddaję to pod dyskusję (szkoda, że tego wątku prawie nikt nie czyta), bo to byłoby spoiwo łączące forum i portal.


Widzisz, ja czytałem, a nawet na samym początku zadeklarowałem jakieś teksty, o ile pomysł przybierze jakiś sensowny kształt.
Problem w tym, że ja nie bardzo ów sensowny kształt dostrzegam. To nic osobistego - i może nie powinienem o tym pisać, ale z drugiej strony...
Dyskusja i prace zmierzają w kierunku, który oderwie ten portal od forum. Po prostu. Pomijając fakt, że dla mnie średnio do przyjęcia jest wrzucanie wszystkich tekstów, jak leci, a nie wybieranie najlepszych - pozostaje kwestia, że w pierwotnej idei, a przynajmniej ja sobie tak wyobrażałem (może błędnie), miał to być projekt pokazujący to, co urodziło się na form, czyli zagospodarowywać autorki i autorów z forum. Tworzyć swoistą wizytówkę, ale ściągającą ludzi z zewnątrz do forum. Czyli wyłącznie pismo (portal) - a wszelkie dyskusje na forum, jeśli ktoś chciałby, powinien dołączyć do załogi "Holery".

Dyskusja powyżej już pokazuje, że za chwilę urodzi się byt niezależny, z możliwością komentowania tekstów nie na forum, więc właściwie wtedy forum po co?

Ja nie oceniam tego jako decyzję złą w ogóle, piszę wyłącznie o odczuciach własnych. Ja zamilkłem, bo dla mnie to kolejny portal, nie część LH.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Października 2013, 10:14   

Właśnie dlatego zaproponowałem, żeby każdy artykuł miał wątek na forum i opcja wyłączenia komentarzy na Portalu, jak to jest na Trzynastym, jest IMO całkiem rozsądna i dlatego potrzebujemy Romku takich komentarzy jak Twój, żeby znać opinię innych użytkowników - co się komu podoba.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Października 2013, 10:25   

No to przede wszystkim należy ustalić jaki widzicie sens serwisu LH.

Jeśli ma to być pojemnik na teksty, to nie ma sensu go nawet robić, tylko wrzucać te teksty na forum jako pierwszy post tematu. Bo bez jakieś interakcji na serwisie, on kompletnie się nie rozwinie i to jest pewne. Szkoda wtedy tracić czas na rozbudowę jakiś funkcjonalności czy reklamę.

Jeśli natomiast ma powstać serwis LH to jakaś interakcja musi tam być.

A propos tekstów. Nikt na serwis nie będzie wrzucał artykułów takiej treści:
Cytat
Obejrzałem dziś wieczorem Wilkołaka. Hopkins sam już nie wie co robić, co o tym myślicie?


W serwisie będą wrzucane dłuższe artykuły, opowiadania itd. I to one podlegałyby dyskusji. Dlatego jakoś nie widzę tego, żeby nagle forum podupadło przez to. Zobaczcie które działy mają najwięcej postów. Tych rzeczy na serwisie nie będzie.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 14 Października 2013, 10:39   

A mnie się podoba pomysł, żeby portal, był jak gazeta. Wyłączamy komentarze. W stopce dajemy informację, że "Dyskusja nad tekstem odbywa się pod *tym* linkiem". I koniec. Ciach brzytwą Ockhama! :) Wszelki ruch generowany przez Portal będzie wtedy przechodził przez forum, tworząc tutaj nowe treści i wartości. Na portalu zostawiłbym tylko, na przykład, możliwość "zagłosowania" na artykuł na zasadzie "plus/minus", żeby dawać autorom i redaktorom jakąś informację zwrotną co się podoba, a co nie. Jeśli dopuścimy komentarze pod tekstami, to ruch forumowy zamiast skupiać się, będzie podzielony - pomijam już jakie trudności to sprawi, jak ktoś będzie chciał wyszukać konkretną informację - tutaj ma bezproblemową wyszukiwarkę, a na portalu? Jak mają być to byty połączone, to niech mają różne zadania :)

Zastanawia mnie też konieczność przemeblowania forum pod względem autorów - wielu "Mistrzów" (i Małgorzat) będzie pewnie wśród autorów na portalu? I co wtedy? Będą mieli osobne wątku w podpodforum autorów w podforum Portalu? Czy będziemy wątki z MiM przenosić w całości?
Lepsze byłoby chyba pierwsze rozwiązanie, a MiM, zakładane dla autorów publikujących w SFFiH i udzielających się na forum, zostawić dla autorów wydawanych ogólnie i udzielających się na forum. W takim przypadku może udałoby się na forum ściągnąć jakichś, którzy jeszcze się nie udzielają, a by mogli? Wiecie, jakieś nazwisko (niekoniecznie zaczynające się na P, a kończące na K), które by ściągało ludzi dodatkowo, jak wyborcza lokomotywa. Ale to oczywiście, jak portal już przybierze bardziej finalny kształt.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Października 2013, 10:45   

Matrim napisał/a
A mnie się podoba pomysł, żeby portal, był jak gazeta. Wyłączamy komentarze. W stopce dajemy informację, że Dyskusja nad tekstem odbywa się pod *tym* linkiem. I koniec. Ciach brzytwą Ockhama! :) Wszelki ruch generowany przez Portal będzie wtedy przechodził przez forum, tworząc tutaj nowe treści i wartości.


Precyzyjnie wyłuszczyłeś to, o co mi chodziło.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Anqetrix 
Jaskier


Posty: 96
Skąd: Schron
Wysłany: 14 Października 2013, 12:27   

Po Waszych postach widzę po prostu konieczność dokonania wyboru, czy serwis LH ma być kolejnym przyczółkiem Holernej załogi, czy po prostu namiastką czasopisma. Jeśli to pierwsze, czyli taki trochę właściwie blog z wieloma autorami na początek, a później, jeśli urośnie – portal, to wyłączenie opcji interakcji nie jest chyba dobrym pomysłem. Kto powiedział, że ci sami czytelnicy, którzy są zrzeszeni na forum, będą czytelnikami portalu? A może na portal dotrą właśnie ci, którym życie forumowe niemiłe (znam wiele osób, które są czytelnikami różnych portali, ale mają obawy/urazy/obiekcje/niepotrzebne skreślić, związane z bywaniem na forach albo po prostu brak im czasu). No i odwrotnie – Holerykom z forum nie będzie się może chciało włazić jeszcze na portal, jeśli nie będą powiązane obydwa. Tu procedura rejestracyjna pewnie co niektórych zniechęci.

Jeśli ma to być natomiast gazeta, to element interakcyjny traktujemy jako dodatek. I wtedy rzeczywiście dobry jest odnośnik na forum (dokładnie jak u nas na 13S), jako komentarz. Reszta jak w gazecie: redakcja, selekcja tekstów, ekipa twórców, etc.

W sumie powtórzyłam to, co napisaliście, ale chciałam jeszcze sobie to poukładać. Aha, portal powinien mieć, przez jakiś przycisk, połączenie z forum (przycisk, zakładka, etc.).

Co do serwisów czytelniczych.

Tu liczy się ten, który jest popularniejszy. To na niego ludzie wejdą najpierw i, cóż, do źródła recenzji raczej się już nie cofną. Blogerzy dają jako opinię zwykle odnośnik do recenzji, ale wtedy z kolei sytuacja jest odwrotna – ci, którzy są czytelnikami blogów, czytają teksty już tam, a ci, którzy są na LC, a nie znają bloga – raczej się irytują tylko, że zamiast słów mają link (a właściwie adres, który trzeba wpisać) i raczej nie wchodzą. Co do oficjałek, to niech może Jezebel się wypowie, ale chyba obowiązuje coś takiego, że trzeba zamieszczać informację o pierwszeństwie publikacji (na LC) i ewentualnie (?) odczekać ileś tam do publikacji wtórnej. Nie zweryfikuję konkretów, ale jakieś ograniczenia są. Ja zazwyczaj daję na LC fragment, wyłuszczający to, czy książkę generalnie polecam, czy nie, do całości odsyłam na Schron lub bloga. O ile oficjalne recenzje mają format, o tyle opinie pisze się jak w notatniku, co też nie sprzyja ich ładnemu, graficznemu zaprezentowaniu, niestety. Poza tym LC nie pozwala sortować opinii wg różnych danych (np. czasu publikacji, liczby plusów, autorów) i przeciętny user dociera do tych najbardziej oplusowanych i oficjałek. Zatem dobrze by było mieć tam po prostu konta (ruch między LC a blogosferą jest naprawdę spory). :)

Reasumując – wizja "gazety" z guzikiem do forum do mnie przemawia.
_________________
Czytanie

Pisanie
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 14 Października 2013, 13:04   

Nie przesadzał bym z trudem rejestracji na forum, robi się to tylko raz, jeśli kogoś nie interesuje forumowanie to nie musi tego robić, kto nie chce to nie zagląda w te rejony co go nie interesują (ja np. nigdy nie byłem w komiksie) należałoby tylko ulepszyć pokaż "nieprzeczytane" (porozbijać to na treści portalowe i forumowe) czy dać możliwość wybierania i śledzenia ulubionych tematów, na razie to nie działa, albo ja nie potrafię z tych ulubionych korzystać.

Konieczność posiadanie tego samego nicka i majla, czyli w sumie dwóch kont to jest dopiero utrudnienie.

"Gazetę" zaproponowałem dlatego, bo mam takie dziwne przeczucie, ze portal i forum, za jakiś czas sie rozwiodą i każde pójdzie w swoją stronę.


A po co portal? Bo będzie ładniej wyglądał, bardziej elegancko, i taka forma może zachęcać bardziej do publikacji tekstów itp.. bardziej niż forum (na forum), bedzie poczucie takiej jakby inności, lepszości, bo na forum to wiadomo, wrzuca się coś, a potem się gubi przysypane innymi
A jakby jeszcze tak yntelygentnie wykorzystać obecność publikujących już autorów (drukowanych) to to może wypalić.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Października 2013, 13:22   

Jeśli ma to być ładne miejsce na umieszczanie treści to OK, niech tak będzie, ale to może lepiej forum przenieść na adres latajaca-holera.pl a serwis na jakąś podstronę.
Jeżeli nikt nie planuje rozbudować tego do formatu jakiegoś serwisu z konkursami itd, no to faktycznie można przy tym zostać, czyli ktoś robi wpis i na dole daje link do tematu na forum. Tylko tak jak wcześniej wspominałem, nie wróżę mu zbytnio przyszłości w takiej formie. Jakieś rozdziału to bym się nie obawiał, bo serwis i tak tworzą i będą tworzyć głównie ludzie z forum.

Co do trudu rejestracji konopia, to aż byś się zdziwił jaki problem mają z tym ludzie. Czy to nie Ty przypadkiem proponowałeś połączenie kont na serwisie i forum, żeby ułatwić sprawę? :roll:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 14 Października 2013, 13:40   

Tak, wpierw zapytałem:
Cytat
A jak tam sie zalogować, trzeba sobie nowe konto zrobić, czy można z forumowego korzystać?

potem napisałem:
Cytat
Może warto by się na tym zastanowić, i zrobić tak by jeden login i hasło działało tu i tu.
Żeby przypadkiem nie doszło do rozbicia Latajacej holery na dwa niezależny byty - portal i forum.


A potem miałem czas na przemyślenia, i zaproponowałem "gazetę".
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 14 Października 2013, 19:47   

Szczerze?
Nie widzę tego. Nie widzę tego, że portal funkcjonuje jako "gazeta" i cały ruch komentarzowo-dyskusyjny ściągany jest na forum.
Wyobrażałam to sobie podobnie jak thomas, czyli że portal działa pod banderą Miłościwie Nam Panującej Holery, a nie pod butem MNP Holery :wink:

Komentarze bezpośrednio pod tekstem mają sens. Zamiast "walnąć koment" na gorąco, mam się przelogowywać na forum, szukać wątku autora i dopiero tam grzecznie dać wyraz swoim odczuciom? No mogę, czemu nie, tylko może mi zapał opaść i w sumie to już mi się nie będzie chciało :wink:

Szczerze, ale to szczerze wątpię, by portal mógł w jakikolwiek sposób zagrozić "ruchowi" na forum.

A warto by było dać portalowi trochę "luzu", by mógł ewentualnie zainteresować też osoby nie związane z forum. Jeśli będą zainteresowani, sami na forum trafią i sami rozpoczną swoje forumowe życie.

Nie wierzę też za bardzo w to, że użytkownicy forum tak się strasznie palą, żeby komentować teksty z portalu.

Możecie się obrazić, trudno 8) , ale powiem to - Was moi mili bywa ciężko zaprosić do czytania i komentowania szortów - uświęconych przecież wieloletnią forumową tradycją, więc nie wyobrażam sobie jakoś tej radosnej chęci czytania tekstów na portalu i komentowania ich na forum. Może czasem, od przypadku do przypadku. Nie widzę więc powodu, by na forum robić specjalną komentowalnię, a na portalu możliwość komentowania wyłączyć.

Portal na razie totalnie w powijakach, wybieranie mu już studiów jest jakby trochę na wyrost :wink:

Może na początek by dzidziusia nakarmić tekstami, niech trochę urośnie, niech nabierze siły, a potem kształtować i szkoły planować :wink: ?

Sam pomysł z "gazetą" nie jest zły, nawet fajny, ale jak dla mnie przedwczesny. Holerny portal jeszcze nic nie znaczy, nie jest popularny, nie generuje ruchu... bo nic tam szczególnie ciekawego nie ma. Gdy będzie budził zainteresowanie, nie tylko użytkowników Holery, to będzie można dyktować warunki i przekierowywać ruch na forum. Na razie nie ma takiej potrzeby, bo po prostu nie ma z czym do ludzi :wink: .
Gdy się uzbiera trochę tekstów różnego rodzaju, gdy będzie w czym wybierać i przebierać, to można zacząć kombinować.

To tak moim zdaniem.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 14 Października 2013, 19:55   

Tu ludzie się tak łatwo nie obrażają droga Li Bi. portal to dla mnie obecnie jakiś duch, bezkształtna magma. Nie znam się na tym, ale podobnie jak "Speedy Romek" pewnie dam tam jakiś tekst, ale dopiero gdy "jakoś" to będzie wyglądać.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 14 Października 2013, 20:08   

Jak dla mnie też na razie portal zupełnie bez kształtu. Ale jak rozumiem prace trwają i nabierze w końcu kolorów i innych takich potrzebnych elementów :wink:
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Października 2013, 20:17   

Kształtów nie ma bo na razie nie określono konkretnie jaki kształt to ma mieć. Są różne opinie i dopóki nie zostanie ustalone co z tym robimy, to nic dalej nie będzie robione. Zarówno graficznie jak i funkcjonalnie.

Na chwilę obecną jedyna spójna decyzja jest taka. Coś robimy. Ale co....to dyskusje trwają, a prace stoją.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 14 Października 2013, 20:31   

To czegoś nie załapałam :| .
Bo:
- portal na razie bardziej straszy swoim ubogim image, niż zachęca,
- zanim cokolwiek się ustali: czy "gazeta" bez komentarzy, czy z komentarzami, czy wspólne konto czy osobno z forum, czy to czy tamto; to może by jednak trochę graficznie go podrasować?,
- obrady mogą jeszcze potrwać, a podejrzewam, że chętniej umieszczano by teksty, gdyby "to jakoś wyglądało",
- zamiast wyłaniać kształt z niczego, może łatwiej by było spojrzeć na "jakąś możliwość" i podjąć decyzje.

Ale ja się na technicznych sprawach nie znam. Więc już się nie wtrącam.
No to dyskutujcie dalej :wink:
 
 
Anqetrix 
Jaskier


Posty: 96
Skąd: Schron
Wysłany: 14 Października 2013, 20:39   

@LadyBlack: Masz sporo racji. Ale w zasadzie, i tak trzeba połączyć forum z portalem. Przez przycisk choćby. Póki obydwie "wersje" Holery nie będą jakoś powiązane, nie przetestujemy ani wersji gazetowej, ani spontanicznej. Nawet jeśli ostatecznie stanęłoby na wersji "gazety", można by komentarze zostawić jako formę przejściową. I wtedy, jak w przykładzie z Bolkiem, koment na gorąco można zapisać pod tekstem, a dyskusje toczyć w tematach.

Na razie rzeczywiście trzeba by zamiast togi i dyplomu wyprawki. Czyli:

1) Tekstów
2) Layoutu i układu treści
3) Ludzi

Choćby stanąć na głowie, niczego więcej się nie wymyśli. Skoro logo Holery jest już pomyślane, to może pod nie zrobić oprawę i normalnie rozpocząć? Tylko trzeba mieć zawartość. Zróbmy więc może "blogoportal" w obecnej wersji, tylko z fajniejszym wyglądem i zobaczmy, jaki jest odzew? Bo teraz to nawet trudno kategorie poustawiać. Tomek, rzuć może jakiś deadline na przysyłanie tekstów (termin ma wielką siłę rażenia) i zobaczymy, jak dalej. Bo inaczej to się może zrobić sytuacja typu "Niech ktoś wezwie pomoc!", od której pacjent umiera. :D

E: LadyBlack, no i znów generalnie zgoda. Pisze się też o wiele lepiej, jeśli się wie, że zostanie to dobrze zaprezentowane, zakomponowane. :)
_________________
Czytanie

Pisanie
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Października 2013, 20:51   

Słuchajcie, jak zgłasza się do mnie klient, żeby mu zrobić projekt, to czy to my mamy mu coś projektować, czy sam ma na to pomysł, to prace NIE wyglądają tak, że siedzę i robię mu stronę, portal z nie wiadomo czym, styl graficzny, szablon, implementuje stronę, funkcjonalności, a potem on mi mówi co tak właściwie chce...bo to bez sensu. To tak jakby postawić dom, a potem dumać, ile powinien mieć pięter, pokoi i jaki układ. Szkoda pracy.

Dlatego lecimy po kolei:
I Etap
1. Decyzja o zrobieniu serwisu.
2. Decyzja jaki jest cel tego serwisu, co chcemy nim osiągnąć.
3. Projekt funkcjonalny, czyli jakie funkcje ma mieć serwis, żeby powyższy cel osiągnąć. (np komentarze)

II Etap
4. Projekt graficzny.
5. Stworzenie szablonu na podstawie projektu graficznego.
6. Implementacja serwisu (kodowanie)
7. Wypełnianie wstępną treścią.
8. Testy
9. Ruszamy

III Etap
10. Wprowadzanie dalszych treści, moderowanie
11. Poprawianie ewentualnych błędów, niedoróbek.
12. Dalsze rozwijanie.

Trzymając się powyższego planu, żadna praca nie pójdzie na marne. Zmiana kolejności w powyższym planie, to zmarnowany przeze mnie czas. Jak klient mi za to zapłaci, to nie ma problemu, jego sprawa, ale tu mi nikt za to nie płaci, dlatego czas chcę wykorzystać jak najbardziej efektywnie.

Na razie jesteśmy na etapie I, zaliczony punkt 1. Aktualnie dywagujemy o punkcie 2.


EDIT (21:55): Jeżeli ja mam robić stronę fajnie graficzną, rozbudowaną, żeby Was zachęcić do tego, żebyście tam zamieszczali swoje teksty, to ja dziękuję za takie coś. Przecież sam tego nie zrobię, sam też póki co tekstów tam nie wstawię, więc robię to dla Was.
To Wy musicie również wykazać inicjatywę, poświęcić swój czas, zainwestować go i dodać jakieś treści. Jak będzie odzew, to można działać dalej, z grafiką, funkcjami itd. Nie będę siedział 2 tygodni nad stroną, żeby potem przeczytać na forum, że nikt nie chce tam nic publikować bo mu się nie podoba grafika, jest za mała odwiedzalność czy coś tam innego.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 14 Października 2013, 21:49   

No tak. Zdecydowanie się na tym nie znam.
Nie miałam zamiaru namawiać Cię na marnowanie czasu, po prostu wyobrażałam sobie rzecz inaczej.
thomas2411, napisał/a
To Wy musicie również wykazać inicjatywę, poświęcić swój czas, zainwestować go i dodać jakieś treści.
I w tym cały jest ambaras... :wink:
 
 
Anqetrix 
Jaskier


Posty: 96
Skąd: Schron
Wysłany: 14 Października 2013, 21:57   

I Etap
1. Decyzja o zrobieniu serwisu.
2. Decyzja jaki jest cel tego serwisu, co chcemy nim osiągnąć.

-->

Cytat
1. Stworzenie serwisu, skupiającego użytkowników, fanów i sympatyków forum Latająca Holera, jako twórców wspólnego poletka w sieci, prezentującego treści związane z fantastyką.
2. Integracja starych wyjadaczy Latającej Holery ze świeżą krwią, chętną do współpracy na niwie twórczo-społecznościowej.
3. Stworzenie wielofunkcyjnego, obszernego tematycznie portalu, pozwalającego skupić wokół siebie (i wewnątrz) Autorów z Latającej Holery.
4. Zbudowanie portalu, który łączyłby pasjonatów i twórców, pisarzy i obserwatorów tak, by elementowi społecznościowemu dorównywał element treściowy, czyli zawartość Portalu Latająca Holera.

Tyle mogę odgadnąć z dyskusji (i nie tak dużej znajomości samej tutejszej Holery). Może się przyda i pomoże w czymś (bo chciałabym, żeby jednak nam dziecko się nie zaziębiło). :)
_________________
Czytanie

Pisanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group