Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rzucić palenie to żadna sztuka?
Autor Wiadomość
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Marca 2010, 15:23   

feralny o to się nie martw, zawsze się znajdzie taki któremu coś będzie przeszkadało. Ot wystarczy że nic nie przeszkadza ;-)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Marca 2010, 17:54   

To może ja...

Zabronić rowerzystom korzystania z rowerów w miejscach publicznych poza wydzielonymi ścieżkami rowerowymi. Niech sobie w domach pedałują. Strasznie mnie wpienia, jak muszę robić uniki na chodniku, żeby nie wpaść pod koła. Nie mówiąc o ufajdanych ciuchach, jak jeden z drugim mistrz kierownicy przejedzie obok przez kałużę.
Chcą sobie zdrowie rujnować, ryzykować wypadki drogowe, upadki i inne kraksy, proszę bardzo. Byle z dala od normalnych pieszych.
Postuluję o uchwalenie jakiejś postępowej uchwały anty-rowerowej, bo tak już dalej nie może być.

Edit:
Piech napisał/a
Wczoraj w telewizorze leciał Dr No, wczesny Bond. Aktorzy w latach 60. generalnie grali z papierosem w ustach i w kłębach dymu. Wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi, ale już tak długo żyję wśród niepalących, że widok człowieka, który, cokolwiek by nie robił, wciąż wtyka sobie w usta te rurki i wydziela kłęby dymu, jest naprawdę dziwaczny.


Serial Mad Men - tam bardzo dbają o takie smaczki; ludzie palą dosłownie wszędzie.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Kwietnia 2013, 20:04   

Moja mama, namiętna palaczka, wróciła z UK odmieniona. Wnuczek się z nią podzielił e-papierosem i tak jej się spodobało że aż jej zamówili do Polski (niestety źle wyliczyli czas, zamówili w sobotę, mama wróciła w poniedziałek, sklep raczył wysłać w środę, kurier przyniósł kilka godzin temu i właśnie się ładuje, znaczy papieros nie kurier). Tam paliła e-papierosa i jednego skręta (to nie jest tak jak myślicie) dziennie, teraz była twarda i mimo długiego czekania na przesyłkę paliła po pół wysępionego analogowego papierosa dziennie (nie złamała się i nie poszła do kiosku po całą paczkę).
Śmieszna rzecz, zastanawiałyśmy się czy jej nie kupić na gwiazdkę, ale doszłyśmy do wspólnego wniosku że nie, bo nie wiadomo czy da radę się przestawić. A tu masz, dała radę bez problemu.

Cieszę się, bo dymek nie śmierdzi, palacz nie śmierdzi, otoczenie palacza też nie śmierdzi. Fajny wynalazek.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Kwietnia 2013, 20:12   

No to pierwszy krok do rzucenia zrobiony :mrgreen: Pogratuluj mamie.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 18 Kwietnia 2013, 21:08   

Martva, u małżowiny w pracy kilka dziewczyn pali(ło) e-fajki. Skutek był taki, że skarżyły się/skarżą na permanentny wysięk z nosa i podrażnione lub wysuszone gardło.
Osobiście nie zauważyłem u siebie takich objawów, może za krótko używałem e-fajka. Jednak zwracam tu na forum uwagę, żebyś i Ty zwracała uwagę na takie objawy u mamy.
A inicjatywa zacna. Ja zarzuciłem substytut niestety i jadę na tytońcach :oops:
Dla mamy :bravo
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Kwietnia 2013, 21:21   

U mnie w firmie chyba z połowa składu łazi z e-fajkami w gębach. Na początku denerwowało mnie, jak mi ktoś czekoladą co pięć minut chuchał w nos, ale już mi powoli to przechodzi ;P:

Martva - brawo dla Twojej mamy :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Kwietnia 2013, 21:26   

Ja wątpię żeby ona chciała rzucić, tylko zmienia formę. A że w obu domach (znaczy i tu i w UK) palenie 'analogowych' papierosów się tępi i palaczy wyrzuca na zewnątrz, to przy tej długiej i agresywnej zimie po prostu przestało jej się chcieć wychodzić (taka teoria, przed chwilą wymyśliłam).
Te dziewczyny z Twojej pracy wcześniej paliły zwykle papierosy? Ja miałam podrażnione wszystko jak chwilę postałam w zadymionym pomieszczeniu, nie chce mi się wierzyć że cokolwiek może zrobić wrażenie na gardle kogoś kto się tym zaciągał z własnej woli :P
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Kwietnia 2013, 22:17   

Lis Rudy, Faktycznie, na początku palenia e-papierosa jest uczucie wyschniętego gardła, ale po jakimś czasie przechodzi. Możliwe też, że zależy od stosowanego liquidu. Jak dla mnie liczy się efekt.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 06:32   

z mojego punktu widzenia e-papieros jest kompletnie bez sensu, jedyną jego funkcją jest podawanie nikotyny
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 08:25   

Rozumiem, że głównym celem palenia jest wciąganie substancji smolistych i innych kancerogenów, a nikotyna to tylko niepotrzebny produkt uboczny.

A propos, recenzowałam pracę gości, który wyciszali produkcję nikotyny w tytoniu, chyba aby produkować papierosy beznikotynowe. Tak mi się skojarzyło. ;P:
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 08:28   

ihan, źle rozumiesz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 09:10   

Martva, dziewczyny z pracy żony faktycznie paliły wcześniej fajki ale objawy o których pisałem wystąpiły po e-papierosie. Być może jest tak jak pisze Ziemniak że może to być kwestia liquidu abyć może innych rzeczy. Nie potrafię odpowiedzieć bo badań nad e-fajkami chyba brak.

ihan napisał/a
Rozumiem, że głównym celem palenia jest wciąganie substancji smolistych i innych kancerogenów

Nie.
To opinia równie prawdziwa jak sprowadzanie picia alkoholu tylko do upijania się.
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 09:58   

No to wytłumaczcie mi. Rozumiem "kulturę" palenia, że człowiek sobie macha ręką, spotyka się potajemnie z innymi palaczami, jest w tajnej organizacji mającej na celu utrudnienie życia niepalaczom i przechytrzenie tworzonych przez nich przepisów. E-papierosem też można sobie pomachać, spotykać się z innymi w konspiracji, bo jednak jeśli ktoś ma takie potrzeby socjalne nie jest to plaster który dyskretnie uwalnia nikotynę i nie można nim szokować otoczenia swoim bimbaniem na modę na zdrowie, cokolwiek by ona nie znaczyła. Której więc funkcji (oprócz smrodzenia i uprzykrzania życia osobom postronnym) nie spełnia e-papieros?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 10:14   

ihan, to jest z tej samej bajki co lizanie lizaka przez szybę, bzykanie gumowej lali, wyrób czekoladopodobny czy wegetariański kotlet.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 10:22   

Ale ja nie chcę żebyś mi tu poemat pisał, czy białym wierszem jakieś ogólniki i ćwiczenia w porównaniach robił. Konkretnie. E-papieros nie daje możliwości: smrodzenia, wkurzania otoczenia, ubrania, skóra i włosy mi nie śmierdzą, lipa. Daj mi inne argumenty.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Kwietnia 2013, 11:53   

Fidel-F2, jak dla mnie e-papieros jest idealnym narzędziem do rzucania palenia. Zaspakaja potrzebę nikotyny, której poziom można wygodnie regulować, oraz, co ważniejsze, potrzebę zaciągania się.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group