Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Z pamiętnika Młodego Elektronika
Autor Wiadomość
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 27 Listopada 2012, 12:04   

hrabek, dzięki, udało się. Czego to się człowiek dzięki dziecku nie nauczy ;P:
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Listopada 2012, 12:09   

Bo to jest bardzo zdolne dziecko.
 
 
gorbash 
Ufol


Posty: 4629
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Listopada 2012, 13:32   

illianna, możesz też poszukać czy nie masz klawiszy funkcyjnych do tego (czyli Fn + jeden z Fx) - u mnie tak jest najszybciej.
_________________
You say coke I say caine.
 
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 27 Listopada 2012, 14:15   

gorbash, okazuje się że mam, Fn F9, :mrgreen: taak poznaję coraz lepiej mojego laptopa :)
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Listopada 2012, 14:33   

A jakiej firmy to laptop? U mnie w HP Fn+F9 to zmniejszenie jasności ekranu ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 26 Grudnia 2012, 13:08   

hrabek, sorry że dopiero teraz, ale jakoś tu zaglądam jak mam problemy techniczne i właśnie takie się pojawiły, odpowiadając na Twoje pytanie to mam laptop Asusa X73S.

A do gospodarza wątku i innych szpeców mam pytanko znowu, dostaliśmy Mantę Emperor DVBT Combo DVD071 i po uskutecznieniu automatycznego programowania cyfrowej TV okazało się, że kanały Polsat, TVN, TvPuls, TV4, czyli te komercyjne ;P: mamy zaszyfrowane, pozostałe typu TVP1, Kultura e.c.t. są normalnie i działają. Nie mamy pojęcia o co kaman, u rodziny która też nabyła dekodery tylko takie bez funkcji DVD, działa bez zarzutu. Co to może być? Sterowniki? Łącze? My przez HDMI a rodzina przez EURO. Pomocy.
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Lutego 2013, 21:23   

Oglądam regularnie wrzuty na youtube poświęcone kłamliwym reklamom autorstwa AdBustera, więc nic mnie już nie dziwi. Tak mi się przynajmniej wydawało. Dopóki nie zobaczyłem łąkowego napoju mlekopodobnego :shock: Normalnie nóż się w kieszeni otwiera.

AdBuster
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 18 Lutego 2013, 10:01   

Ciągle powtarzam, że kupowanie masła to teraz straszne wyzwanie. Nawet, jeśli coś już jest masłem, to trzeba jeszcze sprawdzić, czy ma 82% tłuszczu i 200g w opakowaniu. Raz niby wszystko było OK, ale 'masło' i tak smakowało jak smalec z margaryną :|
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Lutego 2013, 10:41   

Czytam składy na opakowaniach produktów spożywczych, które mam zamiar kupić, pewnie jakaś łagodna nerwica natręctw, ale pożyteczna :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Lutego 2013, 11:25   

corpse bride napisał/a
iągle powtarzam, że kupowanie masła to teraz straszne wyzwanie.
:shock: Kupuj 'Łaciate'. I po problemie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Lutego 2013, 11:41   

Ziemniak napisał/a
Dopóki nie zobaczyłem łąkowego napoju mlekopodobnego :shock: Normalnie nóż się w kieszeni otwiera.

AdBuster


ja to nawet piłem - nieświadomie. W pracy "ktoś" kupił "mleko" do kawy....
o'hyde
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 18 Lutego 2013, 18:20   

Ja z masłem nie mam kłopotu - w sobotę wystarczy się przejść na bazar, od "chłopa" za 5 złotych kupić litr śmietany, przelać ją do półtoralitrowej butelki po wodzie, 10 - 15 minut "bełtania" w trakcie teleekspresu i mam ~pół kilo debeściarskiego masła do smarowania i smażenia. A i maślanka się nie marnuje, bo na niej chleb zaczyniamy.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lutego 2013, 18:33   

Fidel-F2 napisał/a
corpse bride napisał/a
iągle powtarzam, że kupowanie masła to teraz straszne wyzwanie.
:shock: Kupuj 'Łaciate'. I po problemie.
Można jescze dostać "Łaciaty" i to jest miks, trzeba uważać.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 18 Lutego 2013, 18:39   

corpse bride, ja bardzo lubię masło z Wolbrumia. Jest ich dwa rodzaje, oba są masłem i oba pyszne.
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Lutego 2013, 22:45   

Ja ostatnio kupowałem osełkę górską, bardzo dobra i relatywnie tania. Przerobiłem ją od razu na masło ziołowe. Pycha.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 18 Lutego 2013, 23:04   

A ja nie jem ani masła, ani smalcu, ani margaryny i nie mam kłopotu. A sposób ilcattivo13, najlepszy.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Lutego 2013, 23:19   

Lynx napisał/a
A sposób ilcattivo13, najlepszy.

Pod warunkiem, że na pobliskim targu można kupić śmietanę od chłopa.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Lutego 2013, 23:19   

Lynx, znaczy kanapki smarujesz nożem
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Lutego 2013, 01:38   

Agi - jak nie ma, to chyba tylko pozostaje radzić sobie "na Ziemniaka", czyli przy pomocy osełki górskiej :wink: Ale tu też trzeba uważać, bo w moim Lewiatanie mają ze cztery różne osełki górskie, ale tylko jedna ma 82% :/

A poza tym, ja naprawdę nie wierzę, że w Twojej okolicy nie ma targów/jarmarków/bazarów, na których pojawiają się "chłopi" :wink: Albo w ogóle kogoś, kto hoduje krowy na mleko - nawet w ilościach przemysłowych. Przecież taki ktoś musi zrobić coś ze śmietaną z wierzchu zbiorników na mleko, bo mleczarnie jej nie kupują i coś z nią zrobić trzeba.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Lutego 2013, 07:37   

ilcattivo13 napisał/a
Agi - jak nie ma, to chyba tylko pozostaje radzić sobie na Ziemniaka, czyli przy pomocy osełki górskiej :wink: Ale tu też trzeba uważać, bo w moim Lewiatanie mają ze cztery różne osełki górskie, ale tylko jedna ma 82% :/

Mam lepszy sposób. Kupuję masło z miejscowej mleczarni, w której zresztą na początku kariery zawodowej pracowałam. Jest prawdziwe, świeże i smaczne.
ilcattivo13 napisał/a
Przecież taki ktoś musi zrobić coś ze śmietaną z wierzchu zbiorników na mleko, bo mleczarnie jej nie kupują i coś z nią zrobić trzeba.

Co Ty wypisujesz? :shock: :roll: Jak to mleczarnie nie kupują mleka pełnego? A z czego robią śmietanę i masło?
Na targu spotkałam raz, czy dwa stragan gdzie sprzedawano twaróg i masło domowej roboty, ale mam większe zaufanie do poziomu higieny w "mojej" mleczarni.
Tak na marginesie, moim pierwszym zawodem jest mleczarstwo. :mrgreen:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Lutego 2013, 08:38   

ilcattivo13 napisał/a
Przecież taki ktoś musi zrobić coś ze śmietaną z wierzchu zbiorników na mleko, bo mleczarnie jej nie kupują i coś z nią zrobić trzeba.
:shock: :mrgreen: :shock: Dzień cudów, Rafał w religijnych a Ty tu o mleku.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Lutego 2013, 08:43   

Agi, pół mojej rodziny hoduje krowy na mleko, niektórzy jeszcze kilka lat temu mieli ponad trzydzieści krów (jak na nasze warunki, to sporo) i wiem, jakie mleko mleczarnie od nich odbierają. Do jakości mleka liczą się dwie rzeczy - ilość bakterii i poziom tłuszczu. To pierwsze załatwia się higieną w dojarni i oborze, to drugie - co wieczór i co rano wybierając ze zbiornika zbiorczego na mleko śmietanowy kożuch. Może w Twoich stronach mleczarnie działają na innych zasadach, ale u mnie jest właśnie tak. I może dlatego Podlasie krowimi serami, jakby to głupio nie zabrzmiało, stoi ;P:

A co do higieny, to moje alergie są najlepszym przykładem tego, że nie należy z nią przesadzać :) No i dobre przeczyszczenie nie jest złe. Wszak lewatywy to podstawa medycyny tradycyjnej. Lewatywy i olej rycynowy. I pijawki ;P:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 19 Lutego 2013, 09:13   

Też pierwsze słyszę, żeby mleczarnie wolały odtłuszczone mleko. Przecież jak wynika z powyższego filmiku, to tłuszcz mleczny jest deficytowy i oszukuje się dodając zamiast niego tańszego tłuszczu roślinnego do "mleka", "masła" czy "śmietany". Apropos śmietany, to niemal się nacięłam kupując coś, co nazywało się Świetna i stało między śmietanami... Tylko cena sprawiła, że przeczytałam skład.

Fidel, łaciate jest drogie, mój drugi warunek to kupić masło tanio, najbliżej 3zł. Dobre jest np. masło marki real. Spełnia warunki, smakuje masełkowo i niedawno jeszcze kosztowało 2,99zł, teraz nieco ponad 3zł.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Lutego 2013, 09:17   

corpse bride, ile zjadasz kostek masła miesięcznie?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 19 Lutego 2013, 09:20   

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno mleczarnie kontraktując mleko wymagały zachowania widełek w zawartości tłuszczu i wszyscy znajomi rolnicy ściągali śmietanę, bo im obniżali zapłatę.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Lutego 2013, 09:30   

Rafał napisał/a
Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno mleczarnie kontraktując mleko wymagały zachowania widełek w zawartości tłuszczu i wszyscy znajomi rolnicy ściągali śmietanę, bo im obniżali zapłatę.

Znaczy, trochę się zmieniło od czasu gdy pracowałam w mleczarni.
Już się zorientowałam w czym rzecz, Unia narzuciła przecież "kwoty mleczne" obliczane w oparciu o referencyjną zawartość tłuszczu.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 19 Lutego 2013, 10:31   

Ja przeważnie smaruję majonezem zamiast masłem (o ile jest to dobry majonez, np. Kętrzyński a nie jakiś Winiary, którego nie mogę dziewczynie wybić z głowy, a który nie ma smaku i jest mdły), a jeśli już masło to lubię się nim rozkoszować i kupuję Łowickie.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Lutego 2013, 10:37   

ketyow napisał/a
Ja przeważnie smaruję majonezem zamiast masłem
+1
ketyow napisał/a
a nie jakiś Winiary, którego nie mogę dziewczynie wybić z głowy, a który nie ma smaku i jest mdły
+10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 19 Lutego 2013, 11:20   

Fidel-F2, widelcem. ;P:

ketyow, majonez jest zuy. Ma dużo chlesterolu i tłuszczu, który muszę ograniczać do minimum. Ogólnie po odstawieniu tylko tłuszczy do smarowania pieczywa wyrównałam sobie poziom cholesteroli, niestety to nie pomaga na trójglicerydy. Ale dzięki takiej drobnej zmianie w diecie przez blisko 2 lata uniknęłam leków.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Lutego 2013, 15:15   

Agi - nie chodzi tylko o unijne widełka tłuszczu. Powód, dla którego rolnicy muszą odcedzać śmietanę przed wydaniem mleka do mlekowozu jest bardziej prozaiczny - jak się tego nie zrobi, to na te 2 -5 tysięcy litrów zdanego mleka, które trafia do beczki, idzie paręset litrów śmietany. I jak taki mlekowóz zrobi sto czy więcej kilometrów po wybojach, objeżdżając zakontraktowanych dostawców mleka, to w beczce ubija się masło (średnio pół kilo na litr śmietany), które potem zatyka rury, oblepia wnętrze beczki i jest cholernie upierdliwe do wyczyszczenia.

Najstarsza zmechanizowana dojarnia pojawiła się w naszej rodzinie gdzieś w drugiej połowie lat 80-tych (86 albo 87 - ale nie dam sobie nic uciąć, że się nie mylę o rok czy dwa) i od samego początku wujek z ciocią musieli ze zbiornika zbiorczego, przed każdym codziennym (porannym) odbiorem mleka, ściągać śmietanę. Jak nie mieli jej komu opylić, a masło już im (i reszcie rodziny, zwłaszcza tej z miasta) uszami wychodziło, to śmietana trafiała dla świń.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group