Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare, ale jare.... czyli ukochane RPG n (na kompa :)
Autor Wiadomość
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 17:40   

ilcattivo13 napisał/a
Nie rozumiem problemu z oryginałami. 99,999% starych tytułów to abandonware'y i jako takie nie są oryginałami lub nie. I w dodatku niczym się nie różnią od tych wersji, za które trzeba płacić na GOGu, czy inszych serwisach. A w to, że grasz tylko w gry wydane oryginalnie, na nośnikach, grając na stojącym w kącie pokoju starym, wyposażonym w 5.25 calowego flopa XTeku nie uwierzę. Sorki ;P:


Sorki, ale gdybyś spojrzał na moją kolekcję widziałbyś tam oryginalne m.in. World of Xeen, Thunderscape, czy Ultimę Underworld. Z czasopism (Gambler,CDA) mam pełne wersje Stonekeep, Betrayal at Krondor czy trylogię ishar. Nie uznaję GOGa ani steama. Takie mam zasady. Nikomu się podobać nie muszą. Moja kolekcja cRPG, tak w wydaniu sklepowym jak i z czasopism obejmuje ponad 120 tytułów ( http://www.mobygames.com/...SheetId,170934/ ) i jeszcze wszystkiego nie zdążyłem "obczaić". Ale się staram. Abandonware uznaję tylko gry które nigdy nie wyszły na CD.

Cytat
Wizardry 7 jest bezproblemowy do dostania i to w tej zremasterowanej wersji - Gold (był jako dodatek do jednej z naszych gazet i często pojawia się na aledrogo).


Wiem, bo mam go w takiej wersji właśnie ale czas nie pozwala mi na zabawę, ale obiecuję że to nadrobię.

Cytat
Co do RPGCodex, to pojawiają się tam takie wpisy, ale zauważ, kto jest ich autorem ;)


Na rpgcodex siedzi głównie stara gwardia, a ja jestem oldskulem, hipsterem wręcz jeśli idzie o gry, zwłaszcza cRPG.

Cytat
My też cenimy Troikę. ilcattivo13 uwielbia Bloodlines, a ja zjadłem zęby na Arcanum. Na tle tych gier, niewątpliwie obdarzonych przez twórców głębią, ŚPZ wypada, no... blado. Wybory? Może i są tam jakieś wybory. Ja zapamiętałem fajny system, walkę i grafikę. I nic więcej. Gdzie klimat, gdzie historia. To już Icewind Dale opowiadał fajną historię, osnutą mgiełką tajemnicy, mającą swoje tempo, smaczki i odpowiednią długość. To jest dobra kampania dla cRPG nastawionego na walkę. A kampania ze Świątyni... no przykro mi, kompletny zawód jak na coś od twórców Arcanum. Ile tam tych zadań było? Ze cztery questy na krzyż, ze dwie lokacje poboczne?


Nie mam zamiaru się kłócić o ŚPZ. Po prostu gra mi się w nią świetnie i jeszcze nieraz do niej wrócę. Wiem też że nie tylko ja uwielbiam ŚPZ. Wolę tę grę zdecydowanie od tych nowoczesnych śmieci od Bioware.
Co zaś do Icewind Dale to lubię "dwójkę" (świetny character builder) a "jedynkę" kocham - ma znakomity klimat. Zawsze będę powtarzał że pierwszy IWD jest lepszy od pierwszego BG i niewiele słabszy od drugiego BG.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 17:55   

oki
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 17:56   

Wybacz agresywny ton, po prostu łatwo sie denerwuje,ech.....
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 18:00   

Iselor, ale ja Cię proszę, nie wrzucaj w każdym poście tekstu
Iselor napisał/a
Moja kolekcja cRPG, tak w wydaniu sklepowym jak i z czasopism obejmuje ponad 120 tytułów

i po raz kolejny link do "kolekcji". Wrzuć sobie go w podpis i już. Naprawdę już wszyscy na Forum wiedzą, że kolekcję masz wielką :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 18:02   

Wybacz, to mi zostało z filmłeba gdzie toczę wojnę z dziećmi gotika.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 4 Lutego 2013, 17:46   

Pojawiła się ostateczna wersja (1.1) remake'u Ultimy 6. Powstała na silniku Dungeon Siege.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group