Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Sebastian Uznański
Autor Wiadomość
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Grudnia 2012, 15:54   

Hmm, żeby to był tylko gigaskorpion... :wink: A i nie ma gniewu większego, niż gniew autorki nieprzeczytanej... Zwłaszcza, gdy jej macocha jest kosmitką... ;P: :wink:
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 6 Grudnia 2012, 22:57   

Chal-Chenet napisał/a
Jest jeszcze tam jakieś opowiadanie, które przeczytam.
Ale pogrążasz się mimo wszystko profesjonalnie :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 7 Grudnia 2012, 00:36   

;P:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Grudnia 2012, 18:55   

Pewnie macie już powoli dosyć moich nowych tekstów, ale jakby jeszcze chciał coś poczytać to można Zapraszam Będzie Urbaniuk, Zimniak Jabłoński, Tur, Pawłowska czyli sam miód


Zapraszam do nowej recenzji "Żałując za jutro". Jest mi bardzo miło, że książka mimo tylu lat wciąż znajduje Czytelników.Tutaj kliknij
hrabku czy my przypadkiem jakoś na ten czas jakoś nie byliśmy umówieni na rozmowę o "Sennych Pałacach"?
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Grudnia 2012, 10:55   

Nie wydaje mi się. Żeby się umawiać na rozmowę o lekturze musiałbym ją najpierw mieć ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Grudnia 2012, 15:29   

Andrzej Zimniak chwali Sebastiana.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10 Grudnia 2012, 15:46   

I dobrze czyni, ale szkoda, że ta książka przepadła...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Grudnia 2012, 18:51   

Zaraz tam przepadła, Romku... Żyjemy w kulturze, w której sukces utożsamia się z miejscem na podium. Dla mnie ważne jest, jeżeli książka ta dała podczas lektury trochę radości Czytelnikom, elektorom i jurorom.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Grudnia 2012, 20:32   

W głosowaniu przepadła, to mam na myśli, i tylko to - bo czytelnicy byli zadowoleni :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 2 Stycznia 2013, 22:10   

Jak już pisałem w innym wątku "Senne pałace" już za mną. Co prawda to dopiero początek opowieści, więc na razie nie ma co oceniać, ale kilka słów komentarza nie zaszkodzi.

Po pierwsze, i chyba najważniejsze, stwierdzić muszę, że wyobraźnię masz Sebastianie pokręconą jak chory na reumatyzm korkociąg. Twoje testy zyskują dzięki temu zupełną nieprzewidywalność, możesz w połowie historii zrobić salto, wywrócić wszystko na nice i okazuje się, że z techno-horroru zrobiła się książka kucharska, lub na odwrót. Tak też jest i w "Pałacach", malowniczo, groteskowo, chwilami wręcz absurdalnie do kwadratu (zdecydowanie podejrzliwie patrzę na przykład na kakao), ale zawsze pobudzasz moją wyobraźnię. Bardzo chętnie sięgnę po kontynuację, mam nadzieję, że już niedługo.

Na koniec mała łyżka dziegciu. Dawno nie widziałem tak fatalnej korekty czy składu. Ilość literówek, powtórzeń i zbitek wyrazów skutecznie utrudnia lekturę.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 10:10   

Za mną też. Więcej "pałacowych" wrażeń niebawem, ale generalnie stanowisko będzie podobne jak u mBiko.

Przeczytałem też "Oblubienicę Demona". I cóż... miewałeś dużo lepsze teksty, autoru. Nie do końca podeszła mi sama historia chyba, nie była w stanie wzbudzić większego zainteresowania. Bohaterowie też jacyś tacy obojętni, a poza tym chyba się przyzwyczaiłem do kontrowersyjnych fragmentów w Twojej prozie, bo tu mi takowych nieco brakowało. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Stycznia 2013, 22:26   

mBiko książki kucharskie sprzedają się lepiej niż wszystkie inne książki i nie zdziwię się, jeżeli za sto lat ktoś mówiąc "książka" będzie miał na myśli kucharską właśnie bo innych nie będzie. Ciesze się że przepisy ci się podobały, jeżeli wśród pań na forum zrobią równie dobre wrażenie kto wie może wydam całą serie przepisów firmowaną moim nazwiskiem, możliwy jest też program telewizyjny i kontrakt z siecią hipermarketów. Zawsze jest co podać na stół jak przyjeżdża dawno nie widziana rodzina albo ktoś.
Mam nadzieje też że zawsze już pijąc kakao będziesz się uśmiechał.
Bardzo, bardzo ciesze się, że książka Ci się podobała. Dziękuje że zdecydowałeś się na lekturę. Rzeczywiście w składzie chyba gdzieś pojawiło się kilka drobnych usterek, stąd te zaskakujące zbitki wyrazów w dwóch czy trzech miejscach, ale trzeba wydawcy wybaczyć, to ich pierwsza książka i mam nadzieje że nie wpływa to na odbiór całości.
Bardzo chciałbym zaprezentować ci dalszą część tej historii, zobaczymy jak to wyjdzie.
Chal-Chenet rzeczywiście masz racje, bywało chyba ze mną lepiej niż w "oblubienicy..." Czekam na Twoje więcej o "Sennych Pałacach" :)
Pozostali? Ktoś jeszcze czyta? Ma zamiar?
withma, hrabek, shenra?
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 4 Stycznia 2013, 02:06   

Sebastian, nic nie bój. Przeczytam :)
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 14:27   

Sebastianie, jeżeli chodzi o skład, to jako młodemu wydawnictwu jestem w stanie to niedociągnięcie wybaczyć, ale jest to kwestia do zdecydowanej poprawy na przyszłość.

To jak patrzę na kakao, trudno nazwać uśmiechem. ;P:

Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie publikacji kolejnej części.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 12:02   

Wiesz, mBiko, staram się tak pisać moje książki, żeby były niezwykłe i w miarę możliwości oryginalne. Jak długo znajdą się Czytelnicy szukający niesamowitości i dziwności w lekturze tak długo bym chciał pisać i potem wydawać.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 15:02   

Jakiś czas temu skończyłem Herrenvolk, trochę przemyślałem i... nie jestem do końca zadowolony :)

Co mi się podobało, to na pewno kreacja świata, ta szalona (r)ewolucja bio-techniczna i jej wplecenie w znane nam ramy. Ale z drugiej strony trochę mało informacji o świecie poza niemiecką strefą wpływów. Owszem, pamiętam jakieś wzmianki o USA, ale tylko w kontekście nowych broni. Jako czytelnik, jeśli nie mam o czymś informacji, to zakładam, że się nie zmieniło - czyli Afryka, Ameryka Południowa, czy Australia pozostały po staremu? :)

Fajne też jest wplatanie postaci historycznych w nowe role, ale to warunek konieczny opowieści alternatywnych, który zawsze się sprzeda :)

Czego mi brakuje? Prawdziwego satysfakcjonującego zakończenia i odpowiedzi, skąd Artur właściwie wziął się w przeszłości (chyba, że nie załapałem, czego nie wykluczam :) ). A ponad wszystko większej roli dla najbardziej przerażającego elementu całej historii, mistrzowsko poprowadzonego i rewelacyjnie wplecionego - PAJĄKÓW! Momenty, w których opisujesz Autorze zagrożenie (choćby potencjalne) z ich strony są chyba najlepszymi w książce, aż chciałoby się, żeby zaistniały bardziej.

Ogólnie - nie żałuję czasu poświęconego, ale kilka rzeczy mi nie podeszło no :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Stycznia 2013, 22:32   

Spoiler:

Herrenvolk to cieniutka książeczka, skupiłem się na jadrze zmian, czyli na Rzeszy pozwoliłem sobie wysłać bohaterów w podróż do kilku zakątków Europy, wzmianki są o ZSRR i USA natomiast teraz żałuje że nie wprowadziłem zrobotyzowanych kangurów :) Zabrakło miejsca na peryferia konfliktu, choć ich walka ze zmutowanymi dingo byłaby wspaniała :)
Też kocham PAJĄKI tak poza tym. Ciesze się że je polubiłeś. Bez nich Herrenvolk byłby jak pajęczyna bez muchy.
Bardzo dziękuję za lekturę i uwagi :)
Do Sennych Pałaców zapraszam koniecznie i bardzo.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Stycznia 2013, 18:16   

"Czy warto zatem sięgnąć po Senne Pałace? Odpowiedź na tak postawione pytanie musi być jednoznacznie twierdząca.", twierdzi literacki portal Paradoks w długiej, błyskotliwej recenzji, będącej jednocześnie skróconym przekrojem przez moją twórczość. Wyrażam podziw dla krytyków "Paradoksu" za merytoryczne przygotowanie i zdolność osadzenia utworu w kontekście całej bibliografii autora.

A co Wy sądzicie o "Sennych Pałacach"?
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 8 Stycznia 2013, 23:24   

I ta recenzja to właśnie jest to obiecane "więcej pałacowych wrażeń". ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 9 Stycznia 2013, 10:55   

Sebastian, dzięki za wyjaśnienie, faktycznie przegapiłem to wyjaśnienie, ale to wina Świąt :) To trochę zmienia ocenę, ale i tak powinno być więcej pająków.

Sebastian napisał/a
teraz żałuje że nie wprowadziłem zrobotyzowanych kangurów :)

I tego też!

Sebastian napisał/a
Do Sennych Pałaców zapraszam koniecznie i bardzo.

Po recenzji Chala na pewno, ale nie tak od razu po "Herrenvolku" :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 10 Stycznia 2013, 02:14   

Haha, informuję, że czytam dalej :D
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Stycznia 2013, 23:06   

shenra, Matrim, nie mogę się doczekać aż skończycie "Senne Pałace" :)
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Stycznia 2013, 21:17   

Wyobrażaliście sobie jakby wyglądał nasz świat, gdyby nagle rządził się logiką ze snów? To i jeszcze więcej znajdziecie w "Sennych Pałacach" teraz dostępnych w zestawie z podobno dobrą książką Rusnaka. Zachęcam bardzo gorąco !!!
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 14 Stycznia 2013, 20:45   

Przeczytałam. :mrgreen: Pominę początek, który z różnych względów wydawał mi się przeszkodą nie do pokonania. Po 30 stronie jakoś poszło, a potem mnie wsysło :mrgreen: Składu i takich tam rzeczy też komentować nie będę, bo sądzę, że wrażenia mam takie same jak pozostali czytacze.
Generalnie Sebcio, jest to najbardziej pogięta i popieprzona Twoja książka jaką czytałam i chcę więcej :mrgreen: :bravo Pierwsza część podobała mi się znacznie bardziej niż druga. Opisy otoczenia i przeróżniastych elementów "znajdujących swoje zastosowanie w miejscach, o których się nie śniło" - genialne. Kontekst dlaczego tak a nie inaczej jedzą w Twojej książce, super.
Trochę za dużo ludzików wyjaśniających w skomplikowanych monologach co się z Tomaszem dzieje i dlaczego tak wygląda rzeczywistość. Ale to można Ci wybaczyć.
Końcówka - no weź kuźwa agrrrrr! :evil:
Mam nadzieję, że się nie opier... przasz i piszesz dalej :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Sebastian 
Klapaucjusz


Posty: 978
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Stycznia 2013, 21:54   

Shenra bardzo dziękuje !!! Jest mi niezwykle przyjemnie, że udało mi dostarczyć Ci odrobiny rozrywki, również kulinarnej.
Cytat
Generalnie Sebcio, jest to najbardziej pogięta i popieprzona Twoja książka jaką czytałam i chcę więcej

Ja, naprawdę, super mi się zrobiło.
Cytat
Mam nadzieję, że się nie opier... przasz i piszesz dalej

Coś tam się skrobie.
_________________
Zapraszam do moich niesamowitych światów :)
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 14 Stycznia 2013, 22:04   

Sebastian napisał/a
Coś tam się skrobie.
Jedyna, właściwa odpowiedź :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 15 Stycznia 2013, 06:23   

Sebastian napisał/a
Coś tam się skrobie.

Spoiler:

Dobrze. Dobrze! Pisać! Czytelnicy chcą! ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 15 Stycznia 2013, 06:34   

Chal, jesteś straszny :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 15 Stycznia 2013, 08:58   

;P:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Stycznia 2013, 09:07   

:|
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group