Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Robimy własnego ebooka a'la SFFIH?
Autor Wiadomość
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 4 Grudnia 2012, 21:17   Robimy własnego ebooka a'la SFFIH?

Zamysł pojawił się w mało czytanym miejscu forum, więc tworzę wątek.

Ja nie wiem, może coś takiego funkcjonuje, ale skoro padło pismo i nie każdy ma gdzie/chce gdzieś wysyłać opowiadania, to może skonstruować taki ebookowy system wydawania opowiadań sami sobie, na zasadzie "od czytelników, dla czytelników"? Złożenie ebooka, to rzeczywiście nie jest chyba wielka rzecz, jakby się tak tylko zebrali ludzie, którzy byliby gotowi na zostanie krytykami/redaktorami i wybierali prace, żeby nie trafiało byle co... A potem za friko do ściągnięcia, przykładowo ze strony ALMAZu, czy Szortalu, zależnie od ustaleń. Tzn. patrzę tak na to ze swojej perspektywy - jak nie ma dokąd pisać, to i jakoś nie zależy na debiucie i w ogóle nie ma specjalnej weny.

Ebook z opkami nie musiałby nawet być regularny, wiadomo że ktoś kto podjąłby się pracy raz mógłby mieć więcej, innym razem mniej czasu, a wszystko by jeszcze zależało od opowiadań, które by do niego trafiało. Do tego dorzucić na forum wątek z krytyką, jak to było w przypadku pisma, i właściwie namiastkę SFFIH mamy po swojemu, w formie elektronicznej. A w dobie ebooków, czytników... Różnica taka, że wolontariat. Albo nawet ustalić 5 zł w formie darowizny - to kwestie w sumie jeszcze do poruszenia. To tylko trzeba ogłosić nabór na szefa.

Halloweenowe ebooki wychodzą, jak baranek wspomniał, generalnie mogłaby to być fajna sprawa. Zastępowałoby nam pismo, nie chodzi o to, żeby było sygnowane SFFIH czy Fabryką, a żebyśmy mogli sobie pisać i siebie nadal czytać.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 4 Grudnia 2012, 21:21   

ketyow, ale do licha jest gdzie publikować. Co nie znaczy, że jestem jakoś przeciwny inicjatywie.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 7 Grudnia 2012, 18:08   

ketyow, myślę, że jeszcze parę dni i można będzie uznać, że propozycja odbiła się szerokim echem. Żeby nie powiedzieć - beknęła.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 7 Grudnia 2012, 18:51   

Ej, ale czego się spodziewaliście? Rzucacie hasło "Róbmy pismo!". No to róbcie. Czekacie, aż ktoś przyjdzie i zrobi za was? Nie rozumiem.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 7 Grudnia 2012, 18:58   

dzejes, nie wiem czego oczekiwał ketyow, to jego pomysł. Sądzę, że oczekiwał reakcji. Jakiejkolwiek.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 7 Grudnia 2012, 19:53   

No to reaguję: fajny pomysł, powodzenia.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Grudnia 2012, 19:54   

ketyow, ja mogę coś zrobić jako techniczny, coś tam kiedyś pomagałem w Scribusie, z braku kogoś lepszego mógłbym się podjąć.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Ginnar 
Jaskier

Posty: 80
Skąd: Puławy/Lublin
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 00:25   

Inicjatywę popieram, ale co dalej? Konkrety powinny być chyba bo tak dywagować można i dekadę ;)
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 08:26   

Jest gdzie publikować w sieci, ketyow.

Esensja, QFant, Fahrenheit, Drugi Obieg Fantastyki, Grabarz Polski... to tak z pamięci.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 08:29   

Zwłaszcza, że DOF płaci za publikację co oznacza między innymi, że będą staranniej dobierali teksty. A w każdym razie będą próbować. Nic nie boli jak zmarnowana kasa.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 10:02   

Doktor Judym literatury potrzebny?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 10:27   

nureczka, myślę, że to raczej potrzeba zrobienia czegoś fajnego z ludźmi, których się lubi.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 10:53   

baranek, ależ ja nie mam nic przeciwko inicjatywie. Wręcz jestem za. Tylko że ze względu na życiowe doświadczenie nieco sceptycznie widzę przyszłość inicjatyw opartych wyłącznie na społecznym entuzjaźmie. Jeśli okaże się, że się mylę, to akurta w tym przypadku będę bardzo zadowolona. (To nie jest ironia).
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 11:06   

nureczka, ja to rozumiem. Z praktyki wiem, że do takich akcji potrzeba entuzjazmu i samozaparcia. I wiem, że w pewnym momencie całe samozaparcie zużywane jest na podtrzymywanie entuzjazmu :) Tym niemniej, gdyby Wojtek stwierdził, że widziałby w tym ebuku mojego króciaka - służę.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Grudnia 2012, 11:28   

baranek, no to zrobiłeś dobry początek. :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 9 Grudnia 2012, 10:36   

Ja rzuciłem pomysłem - bo tyle mogę - nie jestem osobą kompetentną, żeby móc decydować jakie teksty są dobre, a jakie nie, a czasu wolnego mam tak mało, że pewnie nawet poskładać nie miałbym czasu, choć to akurat nie problem. Hasło poszło po to, żeby sprawdzić czy znajdzie się ktoś, kto chciałby zostać, hmm... "redaktorem naczelnym"? Dopóki kogoś takiego nie znajdziemy, nie ma dyskusji o tym czy to wolontariat, czy trochę odpłatne, jak często, itd. - to by zależało od wymagań osoby, która by się sprawy podjęła. Jak baranek powiedział, niech będzie że jest gdzie publikować, ale - nie mamy już po prostu czegoś swojego, gdzie czulibyśmy się jak na własnym podwórku. Jeżeli nikt się nie znajdzie - trudno. Warto było spróbować.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group