Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
czym sie rozni "Fantastyka" od "Nowej Fantast
Autor Wiadomość
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 8 Listopada 2005, 20:36   czym sie rozni "Fantastyka" od "N

W kioskach sa 2 blizniaczo podobne miesieczniki. Jeden o tytule "Fantastyka" a drugi "Nowa Fantastyka". Czy ktos mi moze wyjasnic czym, procz tytulu i okladki, sie roznia?
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Listopada 2005, 21:05   

Chyba mówisz o kwartalniku z powieścią (wydanie specjalne)
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 8 Listopada 2005, 21:07   

Mozliwe - do tytulu sie zrazilem swego czasu i pozostalem wiernym klientem SF. Czyli w jednym sa opowiadania, a drugie (kwartalnik?) zawiera jedno duze opowiadanie?
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
aaru 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Listopada 2005, 21:56   

NF jest miesięcznikiem z opowiadaniem, publicystyą, recenzjami, galerią (różnie z tym bywa) i ostatnio tematem numeru/miesiąca.
Kwartalnik Fantastyka - Wydanie Specjalne (pełny tytuł ;) ) to powieść/mikropowieść (czasami z opowiadaniami, gdy powieść jest krótsza).
Pozostaje jeszcze Czas Fantastyki, czyli dwumiesięcznik dla zaawansowanych :P , który ukazuje się co 2, 3 a nawet 4 miesiące.


____
aaru
 
 
aaru 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Listopada 2005, 21:59   

aaru napisał/a
NF jest miesięcznikiem z opowiadaniami, publicystyą, recenzjami, galerią (różnie z tym bywa) i ostatnio tematem numeru/miesiąca.
Kwartalnik Fantastyka - Wydanie Specjalne (pełny tytuł ) to powieść/mikropowieść (czasami z opowiadaniami, gdy powieść jest krótsza).
Pozostaje jeszcze Czas Fantastyki, czyli dwumiesięcznik dla zaawansowanych , który ukazuje się co 2, 3 a nawet 4 miesiące.


Poprawiłem błąd.


____
aaru
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 8 Listopada 2005, 22:07   

Dzieki - chodzilo, o te 2 pierwsze tytuly. Teraz wszystko jasne ;)
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
mayu 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Listopada 2005, 23:33   

Czy ktos moze mi wyjasnic co znaczy "dla zaawansowanych"?
Jakos nie potrafie zmusic sie do kupienia choc jednego egzemplarza "Czasu fantastyki"...
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Listopada 2005, 23:59   

mayu napisał/a
Czy ktos moze mi wyjasnic co znaczy dla zaawansowanych?

To oznacza tyle w założeniu, że są tam teksty (artykuły) lepsze merytorycznie, więcej jest wywiadów, analiz, tekstów krytycznoliterackich/filmowych.
A czy to jest prawdą, no cóż, czytelnik ocenia... :mrgreen:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Nivak 
Auratog


Posty: 1009
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Listopada 2005, 00:11   

Z tego co wiem, to jest to prawda.
_________________
Nie czuję jak offtopuję.
 
 
gabriel 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Listopada 2005, 23:36   

gorat napisał/a
mayu napisał/a
Czy ktos moze mi wyjasnic co znaczy dla zaawansowanych?

To oznacza tyle w założeniu, że są tam teksty (artykuły) lepsze merytorycznie, więcej jest wywiadów, analiz, tekstów krytycznoliterackich/filmowych.
A czy to jest prawdą, no cóż, czytelnik ocenia... :mrgreen:


Lepsze merytorycznie powiadasz? Jest to dość ciekawa polityka szczerze mówiąc, byłem przekonany, że Czas Fantastyki to jakaś konkurencja (estetycznie wątła). Dla mnie jeżeli coś się kwalifikuje do użytku to raczej Fantastyka - kwartalnik. A tak naprawdę to wolę jedno pismo i dobre na wszystkich frontach. Dlatego kupuję SF, a Fantastykę tylko w antykwariacie.
_________________
Hello Kitty
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2005, 23:52   

W ostatnim Czasie Fantastyki był Orbitowski, znaczy - nieźle. Wcześniej wiało potworną nudą, osobliwie z powodu bełkotu quasi-akademickiego. Chyba z powodu tego podejścia jest to dla zaawansowanych pismo.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
tobiasz 
Gollum

Posty: 21
Wysłany: 16 Listopada 2005, 23:07   

Każdy miesiecznik,czy to "nf" czy "sffih" oferuje własną,inwidualna dla siebie treść,choc prawde mowiąc w "sffih" bardzo często jest duzo fantasy,a ja tego klimatu nie umiem polubić.
Chociaz dla mnie "sffih" ma ten duuuuuży plus,ze stawia na polskich pisarzy,przez co gatunek sie rozwija i otwiera na nowe twarze i niekiedy ciekawe,wrecz nowatorskie pomysły. :cry: :bravo
_________________
Był las,nie było nas,nie bedzie nas,będzie las
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Listopada 2005, 09:20   

Ja kupuję i SFFH i NF.. ja właściwie kupuję wszystkie "lub" czasopisma dotyczące fantastyki któreuda mi się uda dostac...
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 14:27   

lavojtek w innym temacie napisał: (podkreślenie moje)
Cytat
Konkurencja zwinela nam sprzed nosa niezla perelke Opowiadanie Wojnarowskiego moglo byc malym hitem SFFH! Ale i tak jest dobrze
P.s. Teraz mozemy byc pewni ze NURS dobiera dla nas tylko najlepsze teksty, o ktore musi jeszcze dodatkowo toczyc nierowny boj z zachlanna konkurencja
P.p.s. Na pocieszenie powiem wam ze opowiadanie Wojnarowskiego to jedyna mocna strona najnowszego wydania konkurencji


i mam w zwiazku z tym takie pytanie: ilu z was drodzy czytelnicy fantastyki (rozumianej jako gatunek literacki) podobnie podchodzi do sytuacji na rynku czasopism fantastycznych - że jest to walka, bój na śmierć i życie i wydzieranie sobie tekstów

szczerze mówiac niezwykle śmieszą mnie takie teksty jak lavojtka, a z drugiej strony smucą, bo sieją niepotrzebny "ferment"
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 14:36   

Przeczytałem to opowiadanie i jakaś perełka to nie była, ale dało się czytać. IMO NUMP zdażył przed NURSem "+" dla NUMPa, ale jest mi obojętne gdzie dane opowiadanie przeczytam - ważne jest żebym miał szansę przeczytać. :D
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 14:58   

Może się komuś narażę, ale moim zdaniem jeśli wogóle miałaby być jakakolwiek "wojna" między wydawcami poszczeólnych czasopism z tej dziedziny, to jedynie wojna o poziom prezentowanych teksów i staranność wydawniczą.
Brutalna wojna o czytelnika prowadzona metodą szkalowania konkurencji per saldo szkodzi szkalującemu (kłamstwo ma długi nos).
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 15:00   

Agi55: :bravo :bravo :bravo
 
 
Ausir 
Jaskier

Posty: 63
Skąd: Głogów/Wrocław
Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 15:43   

Nowa Fantastyka przez jakiś czas zniżkowała, ale ostatnio poziom drukowanych tekstów, szczególnie zagranicznych, poszedł wyraźnie w górę.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 17:22   

Już kilka razy wspominałem, w zasadzie z NUMPem dzielilismy łupy tak, że on jak był pierwszy, brał to, czego ja bym nie wziął i odwrotnie :-) Patrz opko Janka Rudzinskiego
Staram się nie walczyć o teksty podkupując itd. Kiedyś napisał do mnie jakiś autor, czy dam wiecej, bo mu przyjęli tekst, ale on by chcial więcej. Spuściłem go ze schodów nie czytając nawet opka. Jesli autor trafia na łamy NF staram sie nie publikować go w tym samym czasie, tak było w przypadku Piotrka Rogoży.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 20:54   

Oto głosy rozsądnych ludzi :bravo

pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem w kiosku SF (kiosk na przystanku autobusowym, ulica Słowiańska w pobliżu akademików na Dożynkowej, Poznań)
pierwszą myślą było - o super, będzie wiecej do czytania! i chyba tak się powinno do tego podchodzić, fantastyka powinna łączyć, nie dzielić.

mamy w tej chwili właściwie 4 pisma fantastyczne, a w porywach 5 (bo FWS to ciężko jako pismo liczyć) - czy ktoś wie, jaki ilości pism na rynku mają w innych krajach? na przykład w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech? i w innych też oczywiscie.
jak tam wyglada "podział rynku"?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group