Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Paweł Paliński
Autor Wiadomość
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 7 Stycznia 2011, 20:58   

Przeczytałem Twój zbiorek opowiadań i bardzo mi się spodobał.Każde opowiadanie ma w sobie coś oraz podszedłeś do tematu w inny sposób jak to widziałem w opowiadaniu o wampirze.Takie także wrażenie odniosłem, że bliżej im do opowiadań niesamowitych z położonym naciskiem psychologicznym.Czekam na zapowiadaną Twoją następną książkę i opowiadania :) .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 8 Stycznia 2011, 10:24   

Dziękuję, Magnis, za dobre słowo :) Cieszę się, że podobał Ci się zbiór. I to właśnie taki - mniej horrorowy, a bardziej niesamowity. Miejmy zatem nadzieję, że książka też zażre ;)
 
 
wojtwitz 
Gollum

Posty: 11
Skąd: skołować kasę?
Wysłany: 10 Stycznia 2011, 20:51   

Pawle, może więcej infa nt. opowiadań wiosennych? Czekam na nie jak na wiosnę :wink:
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 11 Stycznia 2011, 13:44   

Niezmiernie mi miło :) Jednak początek roku odbija się wszem i wobec lekkim chaosem, więc i ja jestem na razie na etapie dowiadywania się, co gdzie i jak. Podręczę trochę wydawców, mam nadzieję, że wkrótce będę bogatszy o konkrety :)
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 16 Stycznia 2011, 19:47   

Opowiadana "wiosenne" powinny ukazać się w pierwszym półroczu tego roku - to najbardziej konkretny termin w jaki wyposażyli mnie wydawcy. Jest więc szansa, że razem z roztopami (planowymi roztopami, nie tą paskudną aurą zesłaną na nas przez Matkę Naturę w styczniu) światło dzienne ujrzą następujące teksty: "Moje usta milczące, moje dłonie rdzawe", "Marzenia" i "Wszystko co przyjdzie już pozostanie". Trzymajmy za nie kciuki.
Poza tym, powieść definitywnie zbliża się ku końcowi. Pozostało mi do napisania dziesięć stron. W zanadrzu oczekuje już, przechowywana na takie okazje, ostatnia kropka. :)
 
 
wojtwitz 
Gollum

Posty: 11
Skąd: skołować kasę?
Wysłany: 17 Stycznia 2011, 12:16   

Dziękuję serdecznie za odpowiedź i trzymam kciuki za te opowiadania, tak intrygująco przez Cię zatytułowane :)

Nie ma nic gorszego niż takie "rozmyte" terminy, jednakże mam nadzieję, że jesteśmy na "5 minut przed", nie więcej.

Powodzenia!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 19 Marca 2011, 12:17   

Na początku było słowo. Mówiło ono, że ta książka jest świetna. Polecał ją bóg dla wielu, imć Dukaj. Ja akurat ze względu na to słowo, byłem bardziej sceptyczny, ale ale... dryfujemy.
Pierwsze dwa opowiadania nieco mnie rozczarowały. To ma być ta nowa znakomitość? Owszem, napisane okej, ale... Historie były takie sobie. Do przeczytania i nic więcej. Już teraz lewo odgrzebałem w pamięci fabułę drugiego.
Ale dalej jest lepiej. O wiele lepiej nawet.
To, co mi się podoba, to wzięcie na warsztat wyświechtanych tematów i podaniu ich nieco inaczej. Wampir, wilkołak - to było setki, tysiące nawet razy. Ale spojrzenie na te postaci jest świeże. Pokazanie ich w świetle szarej codzienności zrobiło na mnie wrażenie.
Judasz z krwi i kości jest momentami wręcz szokujący, treścią i niektórymi obrazami przypomina współczesne, bardzo dosłowne horrory francuskie, co jak dla mnie jest bardzo dużym plusem.
Także kolejne opowiadania nie schodzą poniżej pewnego poziomu, i mimo słabego początku, całościowo zbiór prezentuje się godnie.
7/10

Ps. Szkoda, że książki takie jak ta, lądują na półkach w tanich księgarniach z ceną 10 zł na tylnej okładce, podczas gdy na regałach z fantastyką królują masówki.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 22 Marca 2011, 16:09   

Dzięki Ci Chal-Chenet za życzliwą ocenę i - nie wiem czy nawet bardziej - za post scriptum. Fajnie usłyszeć takie słowa, pozostają w sercu. Siedem na dziesięć brzmi pysznie. A jak już sobie przypomnę, że za "Trupojada" i 'Wynajętego Pokoja", Tyś do mnie nieufnie raczej podchodził - to w ogóle... ;) Cieszę się że, przekonałem Cię do siebie. No i liczę, że i przyszłe moje projekty, skomentujesz w wolnej chwili...
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Marca 2011, 00:18   

Z miłą chęcią, jak tylko uda mi się dorwać. Chwal się na bieżąco, jak coś wyjdzie. ;)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
wojtwitz 
Gollum

Posty: 11
Skąd: skołować kasę?
Wysłany: 23 Marca 2011, 19:23   

Pawle, już pół półrocza przeminęło z wiatrem i śniegiem... :P
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 24 Marca 2011, 11:39   

Ósmego lutego powieść została złożona u Wydawcy - czekam teraz na odpowiedź. Co do reszty tekstów - na razie cisza w eterze... :wink:
 
 
Memento 
Mori


Posty: 2312
Skąd: z kątowni
Wysłany: 12 Kwietnia 2011, 23:26   

Cześć i czołem. Od kilku dni poczytuję sobie 4 Pory Mroku; raz po dwa, innym razem po pół opowiadania dziennie. Do tej pory przeczytałem sześć. Czytało się je fantastycznie i z przyjemnością, pozazdrościć takiego warsztatu. Treści też niczego nie mogę zarzucić, poza pierwszymi dwoma tekstami - mam wrażenie, Pawle, że podziałeś gdzieś ich puenty. Albo to ja czegoś nie zrozumiałem. Gniazdo Os skojarzyło mi się z opowiadaniami z Księgi Jesiennych Demonów Grzędowicza - ponury dramat obyczajowy, w którym coś niedobrego wisi w powietrzu. Wiele lat, wiele przyszłości temu to póki co mój Number One zbioru. Ze szczęściem nie ma żartów IMHO jest tylko odrobinę gorsze, a zarazem najbardziej w klimacie sensei Kinga, o którym to sensei wspomina na okładce imć Orbitowski. Krótka ballada o przemienieniu też była bardzo fajna, ale wspomnianego już Grzędowicza i jego Wiedźmy i Wilka niestety nie deklasuje. ;P:
Krótko mówiąc - póki co, opowiadania podobają mi się bardzo. Tak trzymaj. Pozdro pińcet i :bravo za opowiadanie o krwiopijcy.
_________________
twinkle, twinkle, little bat, watch me kill your favorite cat... :D
 
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 13 Kwietnia 2011, 13:22   

Czołem :) Ogromne dzięki za wszystkie uwagi, tak wnikliwy post to miód na moje serce. Widzę też, że zbiorek powoli dorabia się trójki tekstów-faworytów. Mam nadzieję, że przyszłe opowiadania (a powoli spływają do mnie redakcje zapowiadanych antologii) nie zejdą poniżej poziomu właśnie tych najmocniejszych. A jak tylko coś pójdzie w świat, zapowiem to i będę czekał na dalszą ocenę mojej pisarskiej formy ;)
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 26 Kwietnia 2011, 09:22   

"Księga Wojny" w niej moje opowiadanie "Wszystko, co przyjdzie, już pozostanie". Według RUNY w okolicach 20 maja. I w jakże zacnym towarzystwie.
Księga Wojny
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 11 Maj 2011, 09:25   

Kolejny zbiór opowiadań w przygotowaniu. Ja tnę tekstem "Marzenie" ;)
Antologia 11 CIĘĆ
 
 
wojtwitz 
Gollum

Posty: 11
Skąd: skołować kasę?
Wysłany: 15 Maj 2011, 13:08   

Brawo Pawle! Konkretne uderzenie :D
 
 
Filippo 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Czerwca 2011, 07:56   

Przeczytałem wczoraj Marzenie z antologii 11 cieć. Dla mnie rewelacja. Świetne językowo, fabularnie ciekawe i wciągające i niebanalne. Duże nagromadzenie emocji w krótkim tekście.
Na półce pyszni się 4 pory mroku, a po Marzeniu zdecydowanie czuje się zachęcony do jego lektury. Także Paweł gratki, jest świetnie :bravo
 
 
Memento 
Mori


Posty: 2312
Skąd: z kątowni
Wysłany: 14 Czerwca 2011, 12:00   

A ja przeczytałem wczo... w zasadzie dzisiaj :D drugą porcję tekstów składających się na 4 Pory Mroku. I mnie się bardzo bardzo. Judasz z krwi i kości jest jednym z niewielu tekstów, których lektura przyprawiła mój żołądek o fikołki. Jednocześnie było to o niebo lepiej napisane od tandetnego Mastertona (jego teksty mogą mnie co najwyżej przyprawić o uśmiech politowania ;P: ). Gdyby nie nazwisko Paliński na okładce pomyślałbym, że czytam zaginiony tekst Clive'a Barkera, a Barker jest Jednym Z Tych, Których Ubóstwiam, Wielbię i Czczę. Także szacuken. ;P: Pięć minut przed końcem lata jest IMHO najmniej niepokojącym tekstem ze zbioru, ale nadal bardzo fajnym, jeśli czytelnik lubi klasyczne opowieści o duchach. Ja lubię. Z opowiadania To dla Lucy Lee... dowiedziałem się, jak można interpretować figury talii kart :mrgreen: a tekst całościowo jest świetny. Czy to tylko moje wrażenie, czy Rigert grał w pokera
Spoiler:
? Czy też wolisz to pozostawić domysłom czytelników? ;) Cztery pory mroku są równie dobre, ale interpretacja puenty znowu sprawia mi kłopot. Jednak czytało mi się zarówno to opowiadanie jak i cały zbiór bardzo, bardzo dobrze. :bravo :bravo :bravo
Hmm, co by tu jeszcze... Poczytałbym jeszcze coś Twojego, to na pewno :mrgreen: bo mimo iż opisujesz rzeczy, które mogłyby się dziać za ścianą mojego mieszkania, to robisz to z godną podziwu wirtuozerią. To SIĘ CZYTA. Trochę jak współczesnego E.A. Poe. ;)
Gratuluję bardzo dobrego zbioru i czekam na więcej. :mrgreen:
_________________
twinkle, twinkle, little bat, watch me kill your favorite cat... :D
 
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 14 Czerwca 2011, 18:57   

Filippo, w takim razie bardzo się cieszę i polecam zbiorek - choć jak to zauważył poniżej Memento, teksty tam są dość zróżnicowane, i nie wszystkie muszą przypaść Ci do gustu. Niemniej, każdy z nich zasługuje na szansę ;) .

Memento, jak się Tobie bardzo bardzo, to ja bardzo bardzo Ci dziękuję :) I za czas, który poświęciłeś dla 4PM i za wyrazy uznania (Barker! Poe! Zaczerwieniłem się jak pannica; mimo, że nie mam się z nimi co mierzyć, czuję się połechtany.) Co do spoilera - zostawmy go w domyśle, choć, przyznam, mój pomysł biegł podobnym tropem. A jeżeli chcesz, poczytać więcej - niedługo wypuszczam powieść. I może jeszcze ze dwa opowiadania w tym roku, kto wie?...
 
 
Memento 
Mori


Posty: 2312
Skąd: z kątowni
Wysłany: 14 Czerwca 2011, 21:25   

A powieść od jakiego wydawnictwa, jeśli to nie tajemnica? ;P:
_________________
twinkle, twinkle, little bat, watch me kill your favorite cat... :D
 
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 15 Czerwca 2011, 07:35   

Szczegóły niebawem :D
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2011, 10:40   

Na długie jesienne wieczory...

Antologia Lemowska

Antologia Horrorowska

Obie zacne.

:)
 
 
Memento 
Mori


Posty: 2312
Skąd: z kątowni
Wysłany: 17 Wrzeœśnia 2011, 21:30   

Jak antologia Repliki wypłynie gdzieś w empiku, przeczytam. ;P: Tak jak ostatnio Wszystko, co przyjdzie, już pozostanie. Opowiadanie nieprzyjemne, momentami wręcz bolesne - ale tak napisane, że chce się przeczytać do końca. Pamiętam, że miałem po nim straszny sen. Świetna robota, Palinsky. =)
_________________
twinkle, twinkle, little bat, watch me kill your favorite cat... :D
 
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 20 Grudnia 2011, 07:45   

Świąteczne czołem! Wojtek A. Rapier założył bardzo fajną fanowską stronę dotyczącą mojej pisaniny. Znacznie ciekawszą niż mój blog, na którym, co tu dużo mówić, bywam sporadycznie. Zerknijcie w wolnej chwili - wydaje mi się, że warto :)

Adres poniżej:

Linka

edit - poprawiłem coby linka była bardziej widoczna :)
Ostatnio zmieniony przez Palinsky 20 Grudnia 2011, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Grudnia 2011, 08:32   

Palinsky napisał/a
Wojtek A. Rapier założył bardzo fajną fanowską stronę dotyczącą mojej pisaniny

Dawaj linka :!:
I wszystkiego Dobrego w Nowym Roku / makowca na Święta/ :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 20 Grudnia 2011, 09:19   

Linka tuż pod wpisem (mogłem ją trochę bardziej wyeksponować). I dzięki za życzenia! Makowca pokonamy ;)
 
 
Palinsky 
Tom Bombadil

Posty: 49
Skąd: sprzed ekspresu z kawą
Wysłany: 23 Stycznia 2012, 07:32   

Na stronie Trikketów ruszyła "akcja bannerowa". Dobrzy ludzie, ślijcie w świat radosną nowinę :) Zwłaszcza, że szykują się znacznie ciekawsze event'y ;)
 
 
Sky 
Gollum

Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 3 Lutego 2012, 13:34   

Zaglądajcie również na fejsbukowy fanpage (i nie bójcie się guzika "Lubię to") ;)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 3 Lutego 2012, 13:45   

Sky, witaj. Nie wiem skąd, ale mam przeczucie, że możesz jednak nie być botem reklamowym. Jeśli mam rację, to poproszę

1 - przeczytać ze zrozumieniem regulamin
2 - zastosować się.


W przeciwnym razie zostaniesz potraktowany jak bot.
 
 
Sky 
Gollum

Posty: 7
Skąd: Głogów
Wysłany: 6 Lutego 2012, 21:47   

Ostatnio na Trikketach pojawiła się moja recenzja antologii "11 cięć" (LINK). Jeśli ktoś nie czytał jeszcze zbioru, niech zerknie na opinię niżej podpisanego - może poczuje się zachęcony? ;) W czytaniu jest także drugi tom tej trylogii (tak, na pewno szykuje się jeszcze jedna antologia pod strzechą Repliki, a jak bozia da, to może i będą kolejne), imć "15 blizn". Recenzja niedługo ;)

Aktualizacja: możecie przeczytać kolejną recenzję na stronie fanowskiej. Tym razem pod nóż poszło obiecane 15 blizn. Zapraszam do lektury, LINK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group