Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robić? Czyli w co grać?
Autor Wiadomość
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 12:32   Co robić? Czyli w co grać?

Pozwoliłem sobie założyć ten temat, by odpowiedzieć na pytanie:

Piotrek Rogoża
Cytat

To ja po poradę. Odkąd przeszedłem Half Life 2 i potem dodatek Episode One, żadna inna gra nie sprawia mi radości. Mogę co najwyżej pograć pół godziny w Pro Evo Soccer 5. Każda gra okazuje się rozczarowaniem, ponieważ daleko jej do mojego Ideału. Co robić?


zadane w wątku Henryka Tura. Wybaczcie moją śmiałość :)

Half-Life 2 - obecnie powstaje mod do HL2, znany jako Black Mesa: Source, obecnie samo Black Mesa. Ma to być konwersja pierwszej części Half-Life'a do silnika Source, ale nie proste przeniesienie, jak to w wykonaniu ekipy Valve (czyli Half-Life: Source), a produkcja tworzona całkiem od nowa, w oparciu o pierwszą cześć. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: http://www.blackmesasource.com/ No ale na to trzeba jeszcze trochę poczekać.

Mogę za to polecić Half-Life 1 i oficjalne dodatki czyli Opposing Force oraz Blue Shift. Dostać można cały pakiet za jakieś grosze obecnie, ewentualnie nabyć za pośrednictwem sieci Steam. Jeśli tylko komuś nie przeszkadza dość stara już oprawa graficzna (Half-Life wydany został pod koniec 1998 roku - to już było nie było prawie 8 lat) to jest to pozycja obowiązkowa, jeden z klasyków gatunku, w dodatku taki, który wyznaczył standarty na przyszłość.

Jeśli z kolei ktoś zna i lubi Half-Life, może też wypróbować Red Faction, które czerpie z Half-Life wiele pomysłów, dodając równocześnie wiele od siebie. Można tam m.in. używać różnych pojazdów, a dodatkową atrakcją jest napędzający grę silnik GeoMod, który pozwala w dość dużym zakresie demolować otoczenie, w tym sciany, sufity i inne elementy konstrukcyjne - sprawia to dużo frajdy. Mnie grało się jakoś tak 'podobnie' jak w Half-Life, nie wiem czy to sposób poruszania się, arsenał czy coś innego, ale przypadła mi ta gra do gustu.

Z nowszych pozycji polecić mogę natomiast Prey - coś co w skrócie określić można jako skrzyżowanie Dooma 3, Quake'a 4 i Duke Nukem 3D. Gra jest dość psychodeliczna, z oprawą w stylu Dooma i Quake'a, ale z mocniej akcentowaną bio-mechaniką, gdzie więcej jest bio niż mechaniki ;) . Żywa broń, główny bohater o uroku i bezpośredniości Duke'a, teleporty, zmienna grawitacja i mocno pokręcony teren gry - warto to zobaczyć.

A, właśnie, jeśli ktoś ma dostęp do Steam, to polecam trailer gry Portal, która razem z Team Fortress 2 ma wchodzić w skład pakietu Half-Life 2: Episode 2. Jak ktoś nie ma dostępu do Steam'a, to można ten trailer znaleźć np. tu: http://video.google.pl/vi...198891&q=portal tyle, że w dużo gorszej jakości.

Rozpisałem się o FPS'ach, ale mogę coś powiedzieć i o innych gatunkach gier - zależy co kto lubi. Można pytać :P
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 13:04   

O matko wszystko bym dał żeby pograć w Episode One. Ma ktoś może kto mi pożyczy ?
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 13:10   

Legalnie to sie nie da :(

Klucz jest przypisany do konta Steam i trzeba by dać dostęp do konta Steam, żeby móc dać dostęp do gry. A na to się chyba nikt nie będzie pisał.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 13:13   

Szkoda :(

Pouczający ten filmik. :)
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 14:26   

Piotrze, najpierw zobacz sobie do kosmicznych jaj, tam umieściłem filmik z Half Life, edycja wyłacznie dla dorosłych. Jeśli link nie działa, daj znać, to umieszczę znowu.
Co do porady - masz od groma innych części, nadto jest mod do HL2, LOST COAST. Myślę, że zadowoli Cię w pełni. Procz tego : Sirius Sam, The Ship, Portal.
Ja dałem się wciągnąc THE FALL : LAST DAYS OF GAIA. 16 VIII będzie recka na GGK, poczytaj sobie, może się skusisz?
Dla miłosików gier strategiczno-ekonomicznych polecam ANNO 1701. Niedługo premiera światowa, a potem w Polsce. Moja zapowiedź tego tytułu za jakiś tydzień na o2.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 14:32   

Kurcze, na The Fall poluje od paru dni już i nie moge dorwać. Natomiast co do Lost Coast to bardziej Techdemo pokazujące możliwości oświetlenia HDR, samej gry jest może na 15 minut. Natomiast przypomniał mi się inny MOD, Minerva http://www.hylobatidae.org/minerva/ (wiecej info: http://developer.valvesoftware.com/wiki/MINERVA ).
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 17:44   

Ze strzelanek? Unreal Tournament 2004. Wszystko to co dobre w unrealu, świetna grafika, genialnie zoptymalizowany kod (na moim paściu z 256MB ramu i GF 440Mx chodziło miodzio), grywalność nieziemska. Far Cry też świetna giera, można długo grać i zawsze jak już ma się skończyć to jeszcze leci dalej ;)
Ale ja w gry mało gram to więcej nie rzucę ;)
Fallout r0x ;)
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 18:35   

Chyba się na to The Fall skuszę, widzę to w kiosku za niecałe dwie dyszki. :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 18:44   

A jakie to klimaty w ogóle?
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 18:48   

Opisik brzmi zachęcająco :D :


The Fall – Last Days of Gaia to oszałamiająca gra z gatunku 3D RPG, osadzona w postmodernistycznym klimacie. Jej akcja toczy się w roku 2083. Globalna katastrofa zniszczyła prawie całą ludzkość. Otacza Cię świat, którym rządzą brutalne gangi, a prawo jest po stronie silniejszego. Twoim zadaniem jest wspieranie organizacji o nazwie Rząd Nowego Porządku. W świecie chaosu i bezprawia jest to najlepsze, co możesz zrobić. Zwłaszcza, że RNP zaopatruje ludzi w wodę, żywność i broń, a w tych czasach żaden najemnik nie może liczyć na nic więcej. Stwórz swój oddzial, z maksimum 6 postaci. Do wyboru masz ponad 300 róznych rodzajów broni i uzbrojenia. Co wydarzyło się do tej pory... W roku 2062 zaczęła się walka ludzkości o przetrwanie. Technika rozwijała się w zastraszającym tempie. Powstały pierwsze klony homo sapiens, następnie przejęto kontrolę nad nukleosyntezą i przeprowadzono imponujące doświadczenia w zakresie technologii kosmicznej. Odkrycie pierwszych istot pozaziemskich oraz pierwsza próba kolonializacji Marsa zostały przyjęte obojętnie i bez żadnej euforii. Nikt się też nie spodziewał, że właśnie odkrywanie nowego świata przyniesie zagładę. 21. Stycznia 2062 r.: NASA opublikowała swoje plany zasiedlenia Marsa za pomocą Terraformerów. Pomysł był paradoksalny. Dwutlenek węgla (CO2), czyli akurat tą substancję, której nadmiaru ludzie próbowali się zawsze pozbyć, chciano wykorzystać, by na Marsie stworzyć atmosferę odpowiednią dla człowieka. Skonstruowano sześć Terraformerów tylko po to, by w bardzo krótkim czasie wypełnić atmosferę Marsa dwutlenkiem węgla. W ten sposób miało na nim zostać wywołane globalne ocieplenie, a potem wygenerować się atmosfera umożliwiająca życie. Niestety tak się nie stało. 02. Października 2062 r.: 11 Dni przed startem Armstronga 1, który miał dostarczyć Terraformery na Marsa, w Wiadomościach ukazała się zadziwiająca informacja: nieznana sekta przejęła kontrolę nad maszynami. Przy pomocy hakerów i broni palnej, zostały zlikwidowane wszystkie zabezpieczenia NASA, a cały świat stał się zakładnikiem fanatyków
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 19:06   

No opisik niezły. Poszukać trzeba będzie jakieś recenzji konkretnej ;)
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 20:43   

Moja recka będzie 16 VIII na stronie Gildii.
Tu masz podusmowanie, plusy, minusy i ocenę :

THE FALL : LAST DAYS OF GAIA to bardzo dobra, wciągająca gra RPG, którą polecam każdemu. Trochę się nałazimy i nabiegamy, lecz czy w prawdziwym życiu jest inaczej ? Gra ma bardzo dobry klimat, wciągającą fabułę, doskonała muzykę... Jest parę irytujących szczegółów, ale nie mają one większego wpływu na zabawę. Do zobaczenia na pustkowiach ! I przypominam – Nowy Rząd ma na was oko...

PLUSY :

+muzyka, muzyka, muzyka
+grafika
+fabuła
+dynamiczny system walki (wyłączając automatyczne pauzy mamy RTS-a ! )
+klimat i grywalność
+bardzo dobra polska wersja językowa (choć jest kilka byków)

MINUSY :

-postacie na filmikach są sztuczne i wykonane dość niestarannie
-czasem kamera przybiera dość dziwne pozycje, szczególnie podczas zbiegania ze wzgórz
-nieco długi czas wczytywania gry i kolejnych lokacji

OCENA :

8 / 10
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 22:56   

ARGH!!! Gdzieeee toooo można dorwaaaać?! Chyba jutro do Empiku specjalnie pojadę, bo nigdzie w okolicznych kioskach tego nie widzę :(
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Sierpnia 2006, 23:03   

Ja niedawno przeszedłem pierwszego Ghost Recona. Można to teraz kupić za niecałe 20 zeta, a zabawa przednia (choć nieco krótka). Polecam.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 11:44   

Ja polecam Morrowinda. Genialny erpeg, zamierzam ponownie rozpocząc zabawę (tylko ponoć w wersji PL jest błąd i nie przejdzie się bez patcha; prawda to?). Jak powiedział ktoś na forum konkurencji: grając w Morrowinda czułem, że crpg wreszcie zbliżają się do "papierowych".
Zagrałbym sobie w Obliviona, mówią, ze to gra genialna. Niestety, zacytuję kumpla "moge wydac 100 zeta na grę, ale z trzema tysiącami na nowego kompa byłoby ciężko" :(
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Studnia 
Lando Carlisian


Posty: 2785
Skąd: Złożona Autonomiczność
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 12:15   

Oj tak. Morrowind to bardzo dobra gra. Naprawde trzeba się sporo nałazić żeby coś osiągnąć, i wcale nie jest to takie proste. Co do patcha to nie wiem nie słyszałem o czymś takim. A grałem tylko w polską wersje i żadnych problemów nie zauwarzyłem. Aczkolwiek gry nie skończyłem... Osobiście polecam grę typu rougelike - ADOM. Świetna zabawa
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 12:39   

Morrowind jest świetny, Oblivion mniej. To znaczy w Obliviona praktycznie nie da się grać bez instalowania masy modów, które poprawiają ogromne ilości mniejszych lub wiekszych błedów i wpadek twórców. Pozatym jest chyba gorzej zoptymalizowany niż Morrowind, więc żeby w pełni się cieszyć naprawdę świetną grafiką, trzeba mieć komputer MONSTRUM. Nawet u mnie są poważne problemy z płynnością gry.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 15:24   

Dla tych co się wahają co do THE FALL zamieszczam kilka zdjęć z mojej gry :

http://www.yourfilehost.c...file=UO0006.jpg
http://www.yourfilehost.c...file=UO0072.jpg
http://www.yourfilehost.c...file=UO0026.jpg
http://www.yourfilehost.c...file=UO0061.jpg
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 6 Sierpnia 2006, 16:58   

No nie :( Juz myslalem, ze jakos przezyje niemoznosc zakupienia tego tytulu, ale widze, ze musze szukac dalej :(
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Sierpnia 2006, 07:41   

Ixolite,
Cytat
główny bohater o uroku i bezpośredniości Duke'a

Poważnie? :wink: ?Muszę sie temu dokładnie przyjżeć i wtedy sam najlepiej ocenię :mrgreen:
Co do moich typów to polecam taką juz trochę leciwą gierkę Codename Oubreak. Jak ktoś nie zna, to jest taka mieszanka gry taktycznej i SF. Fabuła dotyczy walki dzielnych ziemskich komandosów z obcym pasozytem. Coś w stylu "Właddcy marionetek" i "Inwazji porywaczy ciał" delikatnie zmiksowane z Flashpointem.

Gra powinna być jeszcze do nabycia za nie więcej jak 10 zł
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Sierpnia 2006, 09:08   

Lada chwila powinien się pokazać spolszczony Resident Evil 4 na PC. Polecam, nie ma zombiaków, ale jest w co pograć.
Z FPP nie zapominajcie o Painkillerze, razem z dodatkiem to kupa piekielnej rzeźni. Gra ma klimacik i nawet niexle pomyslane sekrety, nie do rozwałki w 2 godziny. I na dodatek nasza. Za 19 zeta w komplecie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Sierpnia 2006, 13:58   

Hulk nigdy nie mógł zrozumieć, co dobrego być w Morrowindzie. Gra być nudna jak obieranie kartoflów, brzydka jak pierwsza dama o szóstej rano i monotonna jak seks ze świętopieprzniętą. Co z tego, że świat być ogromny i mieć pierdyliard enpeców, skoro wszystko być odbite od jednej kalki, wszystko być liniowe (tak, tak).

Hulk nie znosić elderskrolls, już woleć przejść ponownie przecudowne Jade Empire, KOTORy albo nawet Fable.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 7 Sierpnia 2006, 14:24   

Grałem i nawet gdzieś mam Codename: Oubreak. Powiem szczerze że nieźle się Bawiłęm :) . Wciągająca gierka. Polecam. :)
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 17:47   

A ktoś pamięta "Crime Cities"? Ostatnio ciągnie mnie do odświeżenia, szczególnie na wyższym poziomie :D
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Studnia 
Lando Carlisian


Posty: 2785
Skąd: Złożona Autonomiczność
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 18:02   

Hmmm... Nie wiem jak to wyszło, ale jakoś nigdy w to nie grałem... Chyba trzeba to zmienić
tylko skąd to teraz wziąć??
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 20:43   

Licho wie. Gra jest z 2000, a ukazała się w CD-Action już w 2001! (65 numer)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Studnia 
Lando Carlisian


Posty: 2785
Skąd: Złożona Autonomiczność
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 20:50   

Na stronie Techlandu jest do kupienia za dyszke... Plus koszty wysyłki... Jeszcze poszukam po znajomych, może ktoś ma ten nr...
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Sierpnia 2006, 10:16   

Zdecydowanie Civ IV.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Sierpnia 2006, 11:25   

A ja sobie ostatnio pogrywam w Need for Speed: Most Wanted. Chyba najlepsze wyścigi, w jakie grałem do tej pory. Tylko się trochę wkurzyłem, bo kupiłem sobie wymarzonego forda mustanga GT, podrasowałem go, wydałem kupę wirtualnej forsy, a tu się okazało, że jest tak niesterowny, że się nim za bardzo nie da ścigać. Przy byle ostrzejszym zakręcie wpada w poślizg. Musiałem wrócić do jeżdżenia suprą, którą wygrałem od jednego z rywali, a mustanga używam tylko do ganiania się z policją.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 14 Sierpnia 2006, 07:39   

No a ja z gangsterskich gier pogrywam w GTA: San Andreas i musze przyznać że udała się ta gra. Jest dużo różnych bajerów jak: Robie se tatuaży,kupienie ubrania,tuningowanie autek (tylko najgorzej jak je rozwalisz :? ),Ur Girl-Friend (jest chyba ze 5) i wiele innych. :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group