Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Krew
Autor Wiadomość
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2011, 18:24   Krew

Nasz kolega, Andrzej Miszczak, potrzebuje pomocy. Mama jego żony jest ofiarą tego ostatniego wypadku kolejowego. Straciła rękę i jest w śpiączce. Każdy, kto mógłby oddać krew, czy w inny sposób pomóc, przesłać gdzieś dalej -

dane pacjentki:

Anna Rusek

dane szpitala:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kopernika
ul. Pabianicka 62
93-513 Łódź





Za każdą kroplę krwi bardzo dziękujemy...
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 10:27   

Podbijam, coby nie spadło.
_________________
drugi obieg
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 10:28   

Oznaczyłam jako ogłoszenie ważne, nie spadnie.
Jest teraz "nad kreską".
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 10:47   

jewgieniju - pomijajac oczywiscie ze apel wazny i jak ze mnie procenty wekendowe zejda to sam sie dolacze - czy to nie dziala w ten sposb ze owszem krew za krew ale w ramach jednego wojewodztwa? w tym przypadku lodzkiego? kilka lat temu robilismy podobna akcje w moim klubie i koledzy z warszawy mimo ze chcieli sie dolaczyc nie dali rady bo kazde wojewodztwo osobno sie rozlicza z krwiodastwa


edytka: zeby nie byo - do oddawania krwi namawiam tez w innych wojewodztwach niz lodzkie - zawsze sa ludzie ktorym mozna niewielkim kosztem uratowac zycie
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 10:58   

witam
to ja jestem inicjatorem akcji

pilnie potrzebna jest krew BRH- (minus) z Łodzi (Szpital Kopernika),konieczna jest szybka (kolejna juz) operacja i konkretnie tej grupy potrzeba. Krew na wymianę tez potzrebna,bedzie potrzebna po operacji z pewnoscia
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:00   

Jak to jest praktyce - jeżeli oddam krew a jest innej grupy i nie pasuje pacjentowi? No i czy ona nie musi być gruntownie przebadana co zajmuje trochę czasu (w normalnych warunkach po miesiącu czy dłużej mówią czy nie ma się hiv etc.)? Czy krew którą oddam do transfuzji faktycznie trafi właśnie do tego pacjenta, któremu oddaję?

andre już na część odpowiedział ubiegając pytanie. Zdaje się, że też 0 RH- będzie chyba dobra?
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
Ostatnio zmieniony przez ketyow 5 Wrzeœśnia 2011, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:01   

szpital bedzie mógł ją wymienić na potzrebną,pech,że grupa krwi tesciowej jest bardzo rzadka

okazuje się też,że zaswiadczenia mozna wysylac faksem do szpitala :

(42) 689 53 22
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:03   

A 0 Rh- nie może być? Też jest jej mało, ale zawsze to 3x więcej ludzi ją ma niż B Rh-.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:06   

aniol napisał/a
jewgieniju - pomijajac oczywiscie ze apel wazny i jak ze mnie procenty wekendowe zejda to sam sie dolacze - czy to nie dziala w ten sposb ze owszem krew za krew ale w ramach jednego wojewodztwa? w tym przypadku lodzkiego? kilka lat temu robilismy podobna akcje w moim klubie i koledzy z warszawy mimo ze chcieli sie dolaczyc nie dali rady bo kazde wojewodztwo osobno sie rozlicza z krwiodastwa


edytka: zeby nie byo - do oddawania krwi namawiam tez w innych wojewodztwach niz lodzkie - zawsze sa ludzie ktorym mozna niewielkim kosztem uratowac zycie


Ale może znasz kogoś w Łodzi.
Nie znam się na tym. Wydaje mi się, że chodzi o krew w ogóle, wszystkich grup, bo to przecież nie bezpośrednio ode mnie pójdzie do poszkodowanej. Jeśli zasilicie bazę, będzie łatwiej jej użyć.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:06   

niestety nie wiem, z info od szpitala wynika ze potzrebna jest brh minus ... jestem troche niedoinformowany ale spadlo to nagle
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:06   

ketyow napisał/a
A 0 Rh- nie może być? Też jest jej mało, ale zawsze to 3x więcej ludzi ją ma niż B Rh-.


akurat w tych rozliczeniach jest tak (a przynajmniej bylo w tych akcjach w ktorych ja bralem udzial) ze liczy sie ilosc a nie grupa krwi - szpital sobie moze ja wymieniac na zasadzie x litrow na x litrow wiec moze byc 0Rh-
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:07   

jewgienij napisał/a
aniol napisał/a
jewgieniju - pomijajac oczywiscie ze apel wazny i jak ze mnie procenty wekendowe zejda to sam sie dolacze - czy to nie dziala w ten sposb ze owszem krew za krew ale w ramach jednego wojewodztwa? w tym przypadku lodzkiego? kilka lat temu robilismy podobna akcje w moim klubie i koledzy z warszawy mimo ze chcieli sie dolaczyc nie dali rady bo kazde wojewodztwo osobno sie rozlicza z krwiodastwa


edytka: zeby nie byo - do oddawania krwi namawiam tez w innych wojewodztwach niz lodzkie - zawsze sa ludzie ktorym mozna niewielkim kosztem uratowac zycie


Ale może znasz kogoś w Łodzi.
Nie znam się na tym. Wydaje mi się, że chodzi o krew w ogóle, wszystkich grup, bo to przecież nie bezpośrednio ode mnie pójdzie do poszkodowanej. Jeśli zasilicie bazę, będzie łatwiej jej użyć.


dokładnie tak
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:08   

andre, odbierz priva.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:09   

andre napisał/a
szpital bedzie mógł ją wymienić na potzrebną


Ale jaja, to nie jest w takiej sytuacji krew ściągana z miejsca gdzie jest, tylko szpital się bawi w wymiany? Przepraszam, jeśli robię offtop w wątku, ale ta sytuacja postawiła przede mną pewne wątpliwości co do procedur w takich wypadkach.

A mówię o 0 Rh-, bo pacjent z B Rh- może przyjąć krew od B-, ale też od 0-. Chyba, że to jakiś dziwny przypadek, ja się do końca na tym nie znam. A szpitalowi łatwiej byłoby zdobyć 0- i pewnie nawet jeśli mamy znajomych na miejscu w Łodzi, to jeśli nie mamy z B-, to ktoś może mieć z 0-.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:11   

jestem tez zagubiony w procedurach, tak nas poinstruowano w szxpitalu
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:13   

Może warto dopytać, możliwość transfuzji 0- zwiększa czterokrotnie szansę znalezienia kogoś, kto może dać krew "od ręki".
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:13   

andre, mam plusa, ale powiadomiłam znajomych. Ktoś na pewno będzie miał waściwą.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:13   

wiem, shenra, czytałem na fejsie, stokrotne dzięki
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:18   

ketyow napisał/a
A mówię o 0 Rh-, bo pacjent z B Rh- może przyjąć krew od B-, ale też od 0-. Chyba, że to jakiś dziwny przypadek, ja się do końca na tym nie znam. A szpitalowi łatwiej byłoby zdobyć 0- i pewnie nawet jeśli mamy znajomych na miejscu w Łodzi, to jeśli nie mamy z B-, to ktoś może mieć z 0-.


od lat juz sie nie praktykuje przetaczania krwi 0 do biorcow z inna grupa, ani wogole zadnych miksow pomiedzy grupami krwi (typu krew B dla biorcy AB itd)chyba ze w sytuacjach ekstremalnych (tak mnie kiedys uswiadamiala mila pielegniarka w centrum krwiodastwa) ze wzgledu na cos tam costam - bardzo duzo madrych medycznych slow tu padlo ktorych nie zrozumialem
druga sprawa jak juz tu padlo - na 100% krew zadnego z nas nie trafi do tesciowej andre - bo czas jaki zajmuje przebadanie tejze krwi moze okazac sie niewystarczajacy - dlatego min stosuje sie procedure wymiany - oddana krew do banku krwi za krew do natychmiastowego uzycia
wyjatkiem sa sytuacje (chyba - nie pamietam teraz dokladnie) kiedy oddaje sie osocze (i t dawcy ktorzy sie zdecyduja na taka forme krwiodastwa sa bardzo czesto dawcami na telefon)
koniec oftopa
jak napisalem zejda ze mnie procenty uderze jutro z rana do punktu, a dzis wieczorem na treningu rzucam haslo do chlopakow z klubu
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:20   

dzięki aniol!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:23   

aniol, to mnie nie pocieszyłeś, w tym momencie z 15% dawców wśród populacji został mi tylko 1%. Chyba zacznę znowu regularnie oddawać, może kiedyś wróci do mnie...
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:44   

Keytow, to nie jest wątek o Twoich przemyśleniach na temat krwi. Oddasz, czy kogoś namówisz - będzie super, ale nie rozwadniaj tu, OK?
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 11:56   

pax miedzy krwiodawcami!
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 12:00   

Pax, sorki
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 12:06   

ech, ciągle czytam, że ktoś potrzebuje i chcę iść, ale albo mnie boli gardło albo muszę brać prochy ba alergię. jak już będę okazem zdrowia, to pójdę oczywiście.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 12:14   

Korpsik, nie o to chodzi. Daj znać innym. Przecież wiadomo, że nie każdy może, choćby chciał.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 19:00   

Wici rozesłane.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2011, 21:18   

dziękuję
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2011, 07:11   

O to chodzi, MBiko. Nie musicie od razu sami oddawać, jeśli macie cukrzycę, kaca, strach przed krwią np. Ale dajcie dalej znać. Jeśli jesteście zarejestrowani na innych forach, gdzie jest miejsce dla takich akcji, to wrzućcie. Ja dałem na Zaginionej Bibliotece, bo nigdzie indziej mnie nie ma. Agrafek na swoim blogu. Im więcej sygnałów, tym lepiej, bo dużo jest ludzi, którzy oddadzą krew bezinteresownie. Nawet nie znając Andre
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2011, 11:16   

Pani Anna zmarła dziś rano.
[*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group