Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 68 - głosujemy do 12 lipca

Wybierz dobre opowiadania
Aleksandra Janusz - Powrót do Port Sand
17%
 17%  [ 23 ]
Marcin Wełnicki - Worthington
5%
 5%  [ 7 ]
Tomasz Kaczmarek - W nocy
3%
 3%  [ 5 ]
Tomasz Kilian - Milion wersji ludzkiego losu
7%
 7%  [ 9 ]
Andrzej W. Sawicki - Kolce w kwiatach
20%
 20%  [ 26 ]
Mateusz Zieliński - Schron
2%
 2%  [ 3 ]
Paulina Klimentowska - Lia słysząca
5%
 5%  [ 7 ]
Dariusz Wędrychowski - Amber
3%
 3%  [ 5 ]
Istvan Vizvary - Daj pan tego muchomora
7%
 7%  [ 10 ]
Krzysztof Baranowski - Człowiek śpi, a tu nagle...
14%
 14%  [ 19 ]
Paweł Kwiatek - Przebudzenie
4%
 4%  [ 6 ]
Krzysztof Baranowski - "Pod Kusiem"
6%
 6%  [ 8 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 128

Autor Wiadomość
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 12 Lipca 2011, 10:08   

Kolejny raz udało mi się przeczytać numer przed końcem ankiety, Jestem z siebie dumny ;)

Punkty za opowiadania są dwa: Powrót do Port Sand i Kolce w kwiatach. Oba sprawnie napisane, wciągające. I choć głównego adwersarza w Kolcach... łatwo było rozszyfrować, to świat przedstawiony mnie urzekł. Dwa punktujące opowiadania, to dwie ciekawe historie w ciekawych światach, o.

Worthington mnie rozczarował. Zapowiadał się fajnie, ale utonął w gadatliwości (nadmiernej i cokolwiek przeintelektualizowanej) zwykłych kryminalistów niemalże. Tak to odebrałem.

Milion wersji ludzkiego losu i W nocy przeszły obok. Żal tego pierwszego, bo początek był frapujący, końcówka w sumie zaskakująca, ale środek mnie zmęczył.

Szorty? brajt, lakeholmen i pierwszy baranek. Bo tak :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 12 Lipca 2011, 11:20   

Matrim napisał/a
Kolejny raz udało mi się przeczytać numer przed końcem ankiety, Jestem z siebie dumny ;)

My z Ciebie, rzecz jasna, też ;)

A ja czytając opinie o Kolcach w kwiatach, utwierdzam się w niemiłym uczuciu, że to chyba zdecydowanie ze mną podczas czytania musiało być coś nie tak, a nie ze sposobem charakteryzowania bohatera w tekście. A szkoda, bo konwencja (epoka historyczna, rodzaj elementu fantastycznego) jak najbardziej w moim guście. Trudno, liczy się pierwsze wrażenie - choć nabieram ochoty, żeby przeczytać jeszcze raz, POWOLI :D
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 12 Lipca 2011, 19:49   

2 godziny, może znajdą się ostatni chętni na oddanie głosu :)
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Lipca 2011, 20:46   

Zagłosowałam już wcześniej, ale zapomniałam wpisać, na co. Dwa równorzędne punkty idą na Powrót do Port Sand (świetnie oddane, klimatyczne realia, smaczki sf-owe w rodzaju hodowlanego białka z robaków, bardzo sympatyczne postacie Krzysztofa i Meduzy) i Kolce w kwiatach (też bardzo dobrze oddane realia dawnej Warszawy oraz wiarygodny w swoim niezbyt zasługującym na pochwałę postępowaniu główny bohater).

Z szortów punkt dla Człowiek śpi, a tu nagle...
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 13 Lipca 2011, 12:41   

Aleksandra Janusz - Powrót Do Port Sand
SFFiH ma szczęście do dobrze piszących Pań, a ja mam szczęście trafiać na ich udane opowiadania. Po Agnieszce Hałas i Hannie Fronczak przyszła pora na Aleksandrę Janusz - "Powrót" spodobał mi się bezdyskusyjnie. Rozmach fabularny i scenograficzny, oddech "starego, dobrego sf", ciekawe, żywe postaci, potoczysta narracja - same plusy. No, zakończenie w mojej ocenie niezbyt udane, takie i zbyt "gęste" fabularnie i nieprzekonujące, trochę zrywające rytm opowieści, tak, ze minipunkcik w ostatniej chwili umyka (7/10) - ale w ostatecznym rozrachunku mocny PUNKT

Marcin Wełnicki - Worthingon
Bardzo podobały mi się opowiadania Marcina Wełnickiego z bizantyjskiego "świętego tryptyku", miałem więc nadzieję na dobra literacką przygodę - niestety, zawiodłem się...bardzo średnio jest tym razem, niestety. Składowe opowiadania nawet udane, odpowiednio nasycone wysokooktanowym Mrokiem - kanibalistyczne plemię, "bóstwo z krateru". zabójca - ale ich mieszanka jest niestrawna. Autor zbyt dużo nawrzucał do krótkiego opowiadania, sytuacja geopolityczna uniwersum, tajne służby, porwania Ważnych Ludzi, Bóstwo, kanibali, w żaden sposób nie mogłem się zorientować w szczegółach akcji, pomijając tłumy nic nie znaczących postaci przewijających się przez opowieść. Nadto po Budowaniu Napięcia zakończenie wielce rozczarowujące - takie pfff..jak mokry kapiszon . 4/10

Tomasz Kaczmarek - W Nocy
Krótkie, trochę się dzieje, „dziecięcy horror” to jest jakiś potencjał – ale tym razem nierozpisane to jest, takie przypadkowe trochę i jakby nieprzemyślane – tylko 5/10 i daleko do punktu.

Tomasz Kilian – Milion Wersji Ludzkiego Losu
Ueeeee, okropeczne. Fabularnie mnie nie zainteresowało, historyczne przemyślenia banalne do bólu – a „główne” założenie – pozbawieni Wartości Przybysze z Przyszłości chcący zrozumieć Patriotyzm….żałosne. Matko, opowiadania pseudo fantastyczne z głową mocno skierowaną w tył to staje się ostatnio trademark polskiej fantastyki, jak dla mnie jest jednak całkowicie niestrawne. Najsłabsze opowiadanie - 3/10

Andrzej Sawicki – Kolce W Kwiatach
Hit numeru. Mimo moich krytyk pod adresem „opowiadań historycznych”. Dobrze napisana historia zawsze się obroni. Przewidywalność fabuły nie taka oczywista, jak dyskutanci przede mną narzekali, tło historyczne bardzo zgrabnie opisane, niejednoznaczne postaci (mocno ambiwalentna postać głównego bohatera, bardzo interesujący „Potwór”), dynamika opowieści….bardzo mocne 7/10 (a w zasadzie 8/10), bezdyskusyjny PUNKT ode mnie i ożywiona uwaga zwrócona na Autora (to już drugie Jego udane opowiadani, poprzednie było o siostrzyczkach zakonnych ).

Shortów, zgodnie z mymi przekonaniami, nie oceniam wspólnie z opowiadaniami, aczkolwiek Baranek bardzo udany (Człowiek Śpi...)
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 15 Lipca 2011, 11:33   

Nadszedł czas nagród:


Szacowna komisja w składzie bardzo wysokim wytypowała, że zwycięzcą zostaje Annasi.

Wśród wszystkim udzielających się w wątkach okołonumerowych została wylosowana Arya.


Gratulacje dla zwycięzców, proszę o przesłanie danych do wysłania książek do mnie na PW.


No i najważniejsze :) Nagrodami w tym miesiącu są książki Karen Traviss Gears of War

http://fabrykaslow.com.pl...ok=566#searchkk
Ostatnio zmieniony przez xan4 15 Lipca 2011, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 15 Lipca 2011, 11:57   

Miłej lektury zwycięzcom życzę :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Annasi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Mysłowice/Ruda Śląska
Wysłany: 15 Lipca 2011, 14:18   

Dziękuję :)
_________________
"Dla nas, piszących, pisanie jest za każdym razem szaleńczą, ekscytującą przygodą, przeprawą malutkim czółnem przez pełne morze, samotnym szybowaniem w kosmos.

Hermann Hesse"
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 15 Lipca 2011, 15:54   

Gratulację dla zwycięzców- recenzentów, ale i dla savikola za najwyżej ocenione opowiadanie :bravo
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group