Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiktor Żwikiewicz
Autor Wiadomość
A. Pilipiuk 
Lando Carlisian


Posty: 2773
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Maj 2011, 21:05   Wiktor Żwikiewicz

Panowie i Damy*

Mamy problem. Jeden z klasyków i prekursorów polskiej literatury SF, człowiek z odchodzącego pokolenia Ojców Założycieli gatunku popadł w grubsze kłopoty.

Tu sobie doczytajcie, parszywe to źródło ale cóż...

http://wyborcza.pl/1,7548...l_za_pozno.html :evil:

Uważam że jako środowisko wyrosłe m.in. na Jego pracy winniśmy w tym momencie okazać daleko idącą solidarność. To nasz moralny obowiązek wobec człowieka ktory przecierał nam ścieżki 4 dekady temu.

Ergo: Proponuję by ludzie z bydgoskiego fandomu rozeznali dokładnie sytuację i koordynowali pomoc. Będąc na miejscu mogą łatwiej dotrzeć do Autora, dowiedzieć się
czego potrzebuje i co jest gotów przyjąć, a my zrzućmy się choć po parę groszy kilka razy w roku.

Jest nas na tej liście kilkudzieięciu aktywnych urzytkowników.
Razom nas bohato. Nadeszła chwila próby.


_______________________________________________________________
*i inne przypadki zoologiczne
_________________
Andrzej Pilipiuk
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 30 Maj 2011, 21:31   

Słyszałem o tym wywiadzie już wcześniej - to naprawdę bardzo przykre. Jak tylko będziesz wiedział co i jak daj znać - chętnie pomożemy.
_________________
"Could you look an animal in the eyes and say to it, 'My appetite is more important than your suffering'?" Moby
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 31 Maj 2011, 07:10   

Tutaj macie trochę więcej na ten temat, kontakt przez drakena do Marka Żelkowskiego
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 31 Maj 2011, 09:51   

W podzięce za samo "Delirium w Tharsys" - jedną z lepszych powieści sf, jakie w życiu czytałem, winien jestem wdzieczność Wiktorowi Żwikiewiczowi.

Panu Andrzejowi Pilipiukowi dzięki za informację (choć to jakaś choroba, żeby nawet przy takiej okazji walczyć z Wyborczą...no, niepoważne toto i nieuŻyteczne...)
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 31 Maj 2011, 10:43   

Mówiąc krótko a ile ? Popieram sprawe i jak ktoś w Warszawie będzie zbierał kasę to daje.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 31 Maj 2011, 10:51   

Jest tak, że pierwsza zrzuta zakupowa została już uskuteczniona. W oparciu o nią dokonano zakupów. uruchomiono w związku z tym konto, na które każdy może przelać co nie co. Z tego, co się dowiadywałem - lepiej mniejsze sumy regularnie niż większe od wielkiego dzwonu.
_________________
drugi obieg
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 31 Maj 2011, 10:55   

Napisałam na forum DOF priva do drakena z prośbą o podanie numeru konta, czekam na odzew.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31 Maj 2011, 11:08   

A, że od razu przeproszę za walnięcie prosto z mostu, to cokolwiek da?
Z wywiadu z Wyborczej wynika, że próba pomocy już kiedyś była organizowana w znacznej mierze przez Nursa. Okazało się jednak, że pan Wiktor nie bardzo ma ochotę zmieniać otoczenie. Podoba mu się tu gdzie jest i, owszem, fajnie jak ktoś jakąś kaskę wpłaci, bo będzie na papierosy dla siebie i współlokatorów, ale żeby wykorzystać tę pomoc do polepszenia sobie stopy życiowej, zbytniej chęci nie widziałem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 31 Maj 2011, 11:13   

Tutaj już był ten temat poruszany.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 31 Maj 2011, 11:25   

hrabek, no własnie. Ja mam też takie mieszane uczucia. Z jednej strony chciałby się pomóc, a z drugiej rodzi się watpliwośc, czy nie przeznaczyć tych środków na pomoc komus, kto z tego rzeczywiście skorzysta.
Oczywiście nikogo nie chcę zniechęcać, ale tak się dzielę rozterkami.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 31 Maj 2011, 11:37   

Idea ze wszechmiar szczytna. Na boku jedynie przyklasnę RaV_Gluchowskiemu:

Cytat
(choć to jakaś choroba, żeby nawet przy takiej okazji walczyć z Wyborczą...no, niepoważne toto i nieuŻyteczne...)


Nie tylko niepoważne, ale całkiem "parszywe".
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 31 Maj 2011, 12:41   

nureczka, ale3 mnie nie interesuje Dobroczynność - jako socjalista surrealistyczny uważam, ze pomoc ubogim jest obowiązkiem Państwa. po to płacę podatki (i gotó jestem płacić nawet wysokie) żeby ubogim Państwo organizowało życie. Mnie chodzi o Wiktora Żwikiewicza - faceta, który napisał "Delirium W Tharsys" - ksiązkę, która w rękach hollywoodzkich speców od scenariusza zmieniłaby się w ultrawidowiskowy film pokroju "Totall Recall".
Żwikiewicz osobiści zasługuje na mój prywatny hołd, za ten zachwyt sprzed lat, bez względu czy to doceni, czy nie i czy mu to pomoże, czy nie.

PS.
A skądinąd "Imago" tegoż Wiktora Żwikiewicza mnie wykończyło doszczętnie....
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 31 Maj 2011, 12:46   

Ja powiem krótko: E tam.

Z tego co można wyczytać i usłyszeć najlepszą pomocą dla Wiktora będzie cotygodniowe oprowiantowanie plus wagon fajek jako waluta wymienna. Fajnie, że jest konto, niech będzie podane i tutaj, chciałbym wiedzieć czy jest ktoś, kto dokona zakupu prowiantu (i ewentualnie fajek) i Wiktorowi dostarczy.
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Maj 2011, 13:07   

Cytat
Z jednej strony chciałby się pomóc, a z drugiej rodzi się watpliwośc, czy nie przeznaczyć tych środków na pomoc komus, kto z tego rzeczywiście skorzysta. Oczywiście nikogo nie chcę zniechęcać, ale tak się dzielę rozterkami.


Niezręcznie pisać takie rzeczy na podstawie wywiadu w gazecie, który może być podkoloryzowany, ale mnie sprawa p. Żwikiewicza wygląda na jakiś niezdiagnozowany, grubszy problem psychiatryczny. Przewlekła depresja, może schizofrenia prosta (gdzie wśród objawów są m.in. zobojętnienie, brak motywacji, brak woli działania), nie wiem, fachowcem nie jestem :( Duża część ludzi, którzy lądują w ciężkiej sytuacji życiowej i "nie są w stanie" się z niej wydostać, ma właśnie tego typu problemy, a otoczenie widzi jedynie ich skutek (że dany człowiek "nie wykazuje chęci poprawienia swojej sytuacji").

Jeśli nie jest możliwe zorganizowanie diagnozy, to chyba faktycznie - zostaje tylko dokarmianie i ew. skontaktowanie się z dalszą rodziną, jeśli to możliwe.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Maj 2011, 20:32   

przypomnę wam może, że Wiktor jest po zawale, więc fundując mu wagony fajek raczej załatwicie mu sosnową jesionkę, niż polepszenie warunków życia.
tu trzeba czegoś sensowniejszego, niż zbiórki kasy na ślepo. Marek Żelkowski jest blisko, może z nim skonsultujcie takie ruchy.
Swoją drogą, sprawa była lat temu kilka mocno głośna, także tu na forum, naprawdę nie przyswajacie takich informacji?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2011, 20:50   

Ja pamiętam, tylko nie gadam ;)

Nawet książka została wydana, która po jakimś czasie była nie do zdobycia.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 07:32   

NURS napisał/a
fundując mu wagony fajek raczej załatwicie mu sosnową jesionkę, niż polepszenie warunków życia
Ramka fajek to jest najlepsza waluta w deleżaku. Wiktor nie będzie może tam królem, ale na pewno będzie mu łatwiej. A palić to on chyba nie pali.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 07:52   

IMO naprawdę sensowniej będzie skontaktować się z Markiem Żelkowskim, wybadać sytuację i na przykład opłacić mu jedzenie gdzieś w okolicy. W takim stanie, w jakim jest Wiktor, prędziej na tej pomocy skorzystają jego malowniczo opisywani sąsiedzi.
Pomyślcie, już kilka takich akcji było, żadna nie trwała długo, bo ludzie zwyczajnie zapominają, a tam potrzebne jest coś systemowego i skutecznego.

Zdaje się, że pali.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 10:00   

Moim zdaniem sensownym pomysłem systemowym byłoby powołanie fundacji zajmującej się pomocą twórcom, którzy z powodów życiowych zakrętów pomocy potrzebują.
Tylko czy znajdą się chętni do prowadzenia non profit takiego przedsięwzięcia?
Kontaktowałam się z drakenem, on tymczasem zajmuje się zorganizowaniem pomocy dla Wiktora. W poniedziałek ma mi podać szczegóły dalszego planu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 10:14   

Agi napisał/a
Moim zdaniem sensownym pomysłem systemowym byłoby powołanie fundacji zajmującej się pomocą twórcom, którzy z powodów życiowych zakrętów pomocy potrzebują.

Pod waruniem, ze to owi twórcy beda w zarządzie tej fundacji. Inaczej to Fundacja bedzie utrzymywać jedynie swój zarząd i radę nadzorczą, oraz raz do roku urządzać bal chrytatywny na "twórców naszch kochanych' z kawiorem i szampanem co by sie lepiej chrytatywnie balowało.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 10:37   

dalambert, przecież pisałam o działaniu non profit.
Od dziesięciu lat działam w fundacji zajmującej się pomocą ofiarom wypadków komunikacyjnych oraz profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa i nikt z nas gorsza za to nie bierze, przeciwnie, sami też płacimy składki.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 11:05   

dalambert żyje w teorii spiskowej dziejów, :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 11:14   

Agi, Wiem różnie bywa, ale sporo fundacjowych ":szlachetnych" pomysłów utrzymuje jedynie ich twórców.
NURS, I to mówi człowiek który cały wątek na Forum poświecił udowadnianiu , ze to same hamerykany walnęły w wieże WTC, wyszukując i promując najwieksze bzdury iłgarstwa jakie tylkodało się ściągnąć.
To ja się pytam w jakiej "teorii" Ty żyjesz ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 11:25   

Nie zabijajmy tego tematu awanturami i offtopem, pozostałych jest wystarczająco dużo.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 11:28   

Agi, czekamy na informacje od drakena. Może rzeczywiście wymyślą coś sensownego.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 11:29   

Też czekam.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 1 Czerwca 2011, 20:03   

Ja mam tylko nadzieję, że nie ubijecie mnie za przypomnienie, że ten wątek może być w tym dziale tylko pod warunkiem, że Wiktor osobiscie pojawi się na forum.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Czerwca 2011, 09:03   

A właśnie. Przypomniało mi się, co miałem zrobić jakiś czas temu.

Przenoszę temat.
_________________
5 zdań na temat
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 2 Czerwca 2011, 12:22   

dalambert napisał/a

NURS, I to mówi człowiek który cały wątek na Forum poświecił udowadnianiu , ze to same hamerykany walnęły w wieże WTC, wyszukując i promując najwieksze bzdury iłgarstwa jakie tylkodało się ściągnąć.


I ma rację ;P:
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 2 Czerwca 2011, 20:03   

Bardzo by mnie interesowała wiadomość kto dokładnie miałby zarządzać funduszami i jakie są konkretne plany. Ewentualnie lista najpotrzebniejszych rzeczy.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group