Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Okładka "Czarem i smokiem"
Autor Wiadomość
Eryk R 
Gollum

Posty: 8
Skąd: z Bydgoszczy
Wysłany: 3 Lipca 2006, 01:32   Okładka "Czarem i smokiem"

Na okładce książki Romana Pawlaka „Czarem i smokiem” wydanej przez wydawnictwo Fabryka Słów znajduje się następujący fragment:
„Ulejmy więc z pucharu na cześć stylu autora, jego przewrotnego dowcipu i
swobody, z jaką wiedzie nas przez meandry losu bohatera, bawiąc raz po raz.”
Pod fragmentem popisany jestem ja, czyli Eryk Remiezowicz.

Otóż nie napisałem żadnej recenzji, ani innego tekstu na temat „Czarem i smokiem”. Powyższy fragment pochodzi najprawdopodobniej z napisanej przeze mnie recenzji książki Romana Pawlaka „Rycerz bezkonny” (http://www.esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=1594), w której znajduje się taki ustęp:

„Ulejmy więc z pucharu na cześć stylu autora, jego przewrotnego dowcipu i
swobody, z jaką wiedzie nas przez meandry filleganowego losu, bawiąc raz po
raz.”

Nie wiem kto i jak usunął odniesienie do Fillegana z Wake, bohatera „Rycerza bezkonnego”, po czym skopiował tekst na okładkę książki. Zapewniam jednak, że przypisany mi tekst z okładki „Czarem i smokiem” jest fałszywką.

Eryk
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Lipca 2006, 07:38   

Eryk R.: Na początek zapraszam do przywitania się w odpowiednim temacie - taki mamy zwyczaj na tym forum - przez szacunek dla współforumowiczów :D
Potem zapraszam do rozmowy
Pozdrowienia :D
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Lipca 2006, 09:19   Re: Okładka "Czarem i smokiem"

Eryku
napisz do Fabryki i wyjaśnij tę sprawę z Fabryką - podejrzewam, że chętnie zamieszczą sprostowanie, o ile faktycznie tak się sprawy mają.
Ja w każdym razie z tym nie mam nic wspólnego. No chyba nie sądzisz, że to ja dobieram materiały na okładki?
A poza tym, na imię mam Romuald :) chociaż wolę "Romek".

A jeszcze bardziej poza tym, moderator powinien przekleić te posty do mojego wątku autorskiego, bo tam chyba bardziej pasują.

Romek
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 3 Lipca 2006, 09:50   

Niestety przenieść można jedynie cały temat, a nie konkretne posty (chyba, że jako cytaty). :|
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Lipca 2006, 09:59   

Czarny napisał/a
Niestety przenieść można jedynie cały temat, a nie konkretne posty (chyba, że jako cytaty). :|


No dobra, to niech zostanie :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 3 Lipca 2006, 10:56   

Tak przy okazji to okładki FS są paskudne. No i z rzadka odpowiadają treści wewnątrz.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 11:10   

I tak to jest, jak się cytuje niewiarygodne źródła :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 11:11   

I tak to jest, jak się cytuje niewiarygodne źródła :-)
Nawiasem mówiąc rychło w czas zauważyłeś tę nieprawidłowość.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 11:30   

Ale jeśli nieprawidłowość jest, to leci faktycznie na karb Fabryki, a nie Romka. I nie wyrzucajmy sobie wszystkiego, nie rozpoczynajmy wojny o okładkę, bo ta kropka mi się nie podoba, bo ta twarz jest krzywa. To kwestia fabryki jest, szczerze wątpię, żeby Romek miał tam jakieś większe, czy nawet mniejsze słowo do powiedzenia.
Jeśli błąd jset i przeinaczenie, to fabryka moim zdaniem powinna jak najszybciej przeprosić i w ogóle.
 
 
Eryk R 
Gollum

Posty: 8
Skąd: z Bydgoszczy
Wysłany: 3 Lipca 2006, 12:24   Re: Okładka "Czarem i smokiem"

Romek P. napisał/a
Eryku
napisz do Fabryki i wyjaśnij tę sprawę z Fabryką - podejrzewam, że chętnie zamieszczą sprostowanie, o ile faktycznie tak się sprawy mają.
Ja w każdym razie z tym nie mam nic wspólnego. No chyba nie sądzisz, że to ja dobieram materiały na okładki?
A poza tym, na imię mam Romuald :) chociaż wolę Romek.

A jeszcze bardziej poza tym, moderator powinien przekleić te posty do mojego wątku autorskiego, bo tam chyba bardziej pasują.

Romek


Za Romana przepraszam.
Do Fabryki napisałem. Dam znać, jaka będzie odpowiedź.

Eryk
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 12:36   

Słuszna uwaga, Pako. Ale tu liczy się co innego. Byle kawałek tego *beep* przylgnął do Romka. Typowe dla kolegi Remiezowicza, sądząc z moich doświadczeń i ostatniej, dość bogatej, korespondencji na priva :-)
I mogę tylko wyrazić pewien pogląd, iż Remiezowicz widział ten cytat na książce już dawno i zgadzał się przez rok na jego tam istnienie - gdyby tak nie było, dawno by już oprotestował to zdarzenie, co znając wydawcę zaowocowałoby zmianą napisu na dodrukach - a teraz, kiedy trwa nagonka na Romka, nagle z czapki upublicznia ten fakt tonem tryumfalnym i to niezupełnie tam gdzie powinien. Koniec, kropka.
Mam tego człowieczka w głebokiej pogardzie, po tym co zrobił "dla" wydawnictwa Ares na łamach NF, tym bardziej, ze pomimo usilnych próźb nie był w stanie wskazać tych braków w redakcji, które jakoby zadusiły nam wydawnictwo. Ja nadal jestem w stanie udowodnić, iż nasze książki posiadały redakcję nie gorsza od większości książek konkurencji. Zwłaszcza, że czasami to te same nazwiska znajdują się w stopkach:-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 12:41   

Wycieczki osobiste i dawne sprawy prosiłbym pominąć. Trzymajmy się stricte tematu, bo zaraz będzie burda. Idzie o okładkę Czarem i tylko o to. Ktopka. NURSie, proszę, jeśli masz jakieś inne zaszłości z Erykiem i chcesz je tu wyjaśnić, na forum, załóż odpowiedni dział. Jeśli nie, to proszę cię osobiście, nie podnoś tu starych rękawic i nie wznoś kurzu.

Błąd, czy raczej przeinaczenie na okładce jak widać jest. Ja prosiłbym na razie o zaczekanie na wypowiedź z wydawnictwa. Jak wierzę, sprawa jest poważna i zareagują szybko.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 12:52   

Ponieważ nie wiedziałem, to grzecznie zapytałem - za te notki o ksiązkach ich autorzy zazwyczaj otrzymują honoraria od FS. Jesli zatem Remiez skasowałeś za to pieniążki, i nie zaprotestowałeś, to obawiam się, że przyklepałeś ten deal z FS i wszelkie tego typu enuncjacje moga być potraktowane jak atak na dobre imię wydawcy.
To tak na marginesie, żebyś się nie dziwił, jak późną nocą, kolby załomocą, o drzwi :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Marek1964 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 321
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Lipca 2006, 13:06   

Czasami odnoszę wrażenie, że dla niektórych ludzi literatura jest tylko punktem wyjścia do robienia zadym. Nie zwracają uwagi na to co autor pisze i jakby mieli mu za złe, że w ogóle pisze!!! :shock: A motywacja? No cóż! Zamiast odpowiedzi krótki wierszyk (nie mój i nie o wszystkich krytykach!):
Krytyk i impotent z jednej są parafii.
Obaj wiedzą jak, lecz żaden nie potrafi!
:D
_________________
http://blogi.newsweek.pl/Autor/marekeram
 
 
Eryk R 
Gollum

Posty: 8
Skąd: z Bydgoszczy
Wysłany: 3 Lipca 2006, 13:19   

NURS napisał/a
Ponieważ nie wiedziałem, to grzecznie zapytałem - za te notki o ksiązkach ich autorzy zazwyczaj otrzymują honoraria od FS. Jesli zatem Remiez skasowałeś za to pieniążki, i nie zaprotestowałeś, to obawiam się, że przyklepałeś ten deal z FS i wszelkie tego typu enuncjacje moga być potraktowane jak atak na dobre imię wydawcy.
To tak na marginesie, żebyś się nie dziwił, jak późną nocą, kolby załomocą, o drzwi :-)


Nie, nie dostałem pieniążków.
Nie, nie czytałem wcześniej tej notki, nie miałem "Czarem i smokiem" w ręku.

Eryk
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 3 Lipca 2006, 13:26   

Cytat
Krytyk i impotent z jednej są parafii.
Obaj wiedzą jak, lecz żaden nie potrafi!
:D

:bravo

Pisanie w dzisiejszych czasach to naprawde coś trudnego: z jednej strony cheć realizowania własnych potrzeb twórczych, z drugiej jednak trzeba myslec o rynku czytelniczym.
To może umialabym jeszcze jakos pogodzić, ale nie potrafiłabym zaplnowac i czuwać nad reklamą i cała ta sferą wydawnicza, bo rzadko pisarz posiada takie zdolności. Na Zachodzie jest od tego sztab ludzi i to oni za to odpowiadają, a autor zbiera tylko kase, a u nas, autor obrywa za wszystko, kasy dostaje zaś chyba najmniej :( chylę czoła przed pisarzami i cieszę sie, że jeszcze chcą w ogóle pisac, że dzieki temu może nie schamiejemy do końca :)
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 13:54   

A ja bym was bardzo prosił... nie.. ja bym ciebie abrdzo prosił NURSie, nie chcę czytać o tym kto komu co i jak.... chcę posłuchać wyjaśnienia fabryki w sprawie okładki. Bo serdecznie dość mam NURSie wojowania. Chcesz dobrze, ale wychodzi ci naprawdę trochę jak PiSowi.... układ i tyle. Proszę, jest priv, jest gg, telefon. Tam się dogadajcie i tyle. A jak nie, to skończcie przynajmneij psuc mi to forum, które tak polubilem dzięki ludziom, nie dzięki kłótniom.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Lipca 2006, 14:08   

Pako :bravo i wyrazy szacunku.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lipca 2006, 14:24   

Popieram Pako całkowicie.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 3 Lipca 2006, 14:42   

Tez popieram Pako i prawde powiedziawszy, za cholere nie rozumiem po co ten temat powstal?
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 3 Lipca 2006, 14:47   

Forumowym zadymiarzom mówimy stanowcze NIE!!! :D
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 3 Lipca 2006, 15:35   

Pako – :bravo
Dostosowując się do twych słów, szczerze i z dumą w sercu olewam wszystkie zadymy. Przypominają moich dalekich krewnych, którzy kłócili się o spadek: pół hektara kamieni i sypiącą się chałupę. A robili to, jakby chodziło o zamek nad Loarą.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Eryk R 
Gollum

Posty: 8
Skąd: z Bydgoszczy
Wysłany: 3 Lipca 2006, 18:48   

NURS mnie w tym wątku obraził i nie ukrywam, że nosiłem się z zamiarem odpowiedzi, niezby uprzejmej zapewne. Ale zgadzam się z przedpiścami, którzy takiego stylu sobie na forum nie życzą.

Robercie, oddaję pole.

Eryk
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 21:14   

Ja cię nie obraziłem, wlazłeś tu z butami i jakimiś pretensjami do FS. Tu jest forum SFFH, a ty jesteś osobą, która publicznie szkalowała moją firmę. Wcisnąłeś to do rozmów o książce Romka, jakby to miało jakikolwiek związek z autorem, pismem albo czymkolwiek, co tu robimy. Dlatego ci odpisałem.
Wszystkim forumowiczom, których takie teksty denerwują przypominam, że to nie jest bójka pod knajpą dwóch obwiesiów, ale konkretny konflikt, który sprawia między innymi, że SFFH ma taką a nie inną sprzedawalnośc, a wy płacicie więcej, niż moglibyście płacić.
Dlatego przepraszając za uciążliwość, pozwolę sobie bronić przed takimi ludźmi, jak Remiez. Bo, przepraszam, co miał oznaczać ten jego post? Dlaczego pojawił się tutaj i teraz? Żeby odwrócić uwage od innej awanturki? :-)
PS. Gustawie, to są moje Chiny, ty bronisz swoich do upadłego, dlaczego odbierasz mi prawo do obrony moich? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 3 Lipca 2006, 21:27   

Cytat
PS. Gustawie, to są moje Chiny, ty bronisz swoich do upadłego, dlaczego odbierasz mi prawo do obrony moich? :)

Och, zejdź już z tych Chin, proszę Cię bardzo. Właśnie o to chodzi - kiedyś się poprztykaliśmy, a Ty mi to ciągle pamiętasz. :) .
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 21:48   

Nie, odwrotnie :-)
Staram ci się pokazać, czym dla mnie jest ta sprawa. Rozumiem, dlaczego broniłeś swojego zdania, ja bronie tutaj swojego, ponieważ jest to dla mnie równie ważne. O to mi chodziło.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 3 Lipca 2006, 21:49   

Ja bym postulowal o zamkniecie tego tematu :|
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Lipca 2006, 21:52   

Proszę uprzejmie. Adminicja przychyla się do opinii forumowiczów. Eryk może powalczyć w innym temacie. Ten faktycznie jest nie na temat i z czapki. Pretensje do FS w Lublinie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group